Forum Klubu ROVERki.pl :: Pytanie o neostradę
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o neostradę

problem techniczny?
Autor Wiadomość
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

  Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:02   Pytanie o neostradę

Dziś zaczęła się taka checa: Sprawdzam pocztę OutlookExpressem (3 konta mailowe) i wywala połączenie...... dzieje się tak cały czas, niekiedy uda się sprawdzić pierwsze konto i potem wywala... Cały czas było OK, nikt nic nie grzebał - po prostu zaczęło się.. Ma ktoś pomysł co to jest?

(Spybot i avast niczego nie wykryły)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:09   

zrestartuj modem/router jak nie pomoże to trzeba przeboleć telefon na błękitną linię
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:15   

Czyli to jest problem u nich? (modem jest ok)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:18   

Cytat:
(Spybot i avast niczego nie wykryły)


wywal to i zainstaluj coś lepszego przeskanuj i się dowiesz co się dzieje.

kaspersky, nod , AVG już jest nawet lepszy niż avast :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:22   

Ok, to spróbuję jeszcze kasperskim i zobaczymy (znając sposób załatwiania spraw przez tepsę, wolałbym, żeby to było u mnie...)
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:29   

a przy innych czynnościach nie zrywa połączeń? Jeżeli tylko przy poczcie to skanowanie może pomóc, najpewniejszy byłby format ale tego nikt nie lubi.
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:47   

No właśnie zrywa tylko przy sprawdzaniu OutlookiemEx poczty... format to ostateczność, nie mam czasu na to :/ Po kasperskim napiszę czy coś wykrył.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 13:13   

Moze to problem OE, a nie polaczen z neostrada?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 13:18   

Jeżeli łącze jest ok ale przeciążone i ping'i za długo idą, to OE może uznawać, że serwer się rozłączył.
Spróbuj wydłużyć w OE czas oczekiwania na serwer i powinno być OK :D
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 13:54   

Właśnie skanuje dyski szczegółowo; jednak AVG - nie Kasperski. Więc tak; to może być w OE, bo pierwsze 2 konta sprawdzi - czasem tylko do jednego dojdzie, jeśli coś jest na skrzynce, to odbiera ale NIE WYSYŁA wiadomości wogóle i przy sprawdzaniu 1-go lub 2-go konta nagle wywala neo, nijak o tym nie informując... Czas oczekiwania zmieniłem - to samo... Info przy wysyłaniu wiadomości to:
""Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. Odrzucony adres e-mail to: „cośtam@wp.pl”. Temat 'Re:cośtam', Konto: 'pop3.poczta.fm', Serwer: 'www.poczta.fm', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '450 Server configuration problem', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Nie, Błąd serwera: 450, Numer błędu: 0x800CCC79""
Z poziomu www wiadomości i odbiera i wysyła i nie zrywa neo...
Toć mam zagwostkę... :/ dobrze, że nie na weekend...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 13:56   

Mam neostrade i jak zaczynają sie jakieś problemy i wiem ze wina nie leży po mojej stronie tzn działa działa i nagle **** to łapie za telefon i dzwonie to telekompromitacji i z reguły wyjaśniają że coś u nich się sypie...
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 14:03   

kzrr napisał/a:
łapie za telefon

No właśnie już pisałem do nich maila i czekam. Telefonu tepsy nie mam (tzn. mam ale zawiesiłem, bo zmuszają do jego posiadania jeśli masz neo - samej neo się nie da...)
Ok, zostawiam kompa, bo przy skanowaniu muli... jak już AVG coś wykryje / lub nie to się zobaczy czy mogę szykować "format" na weekend :(
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 14:05   

Mayson, jaki masz modem do Neo?

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 14:07 ]
Mayson napisał/a:
samej neo się nie da...

Cooo????? :shock:
Nie możliwe, ja miałem Neo, a telefon miałem w tele2, potem w dialogu. Teraz mam neta w Netii, a telefon w TP.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 15:46   

Mayson, sorry że tak to brzydko napisze ale pisanie mejli do tepsy możesz sobie wsadzic głęboko w .... :P to nic nie da. Po pierwsze bierz ten telefon w łape i kręcisz - 0 800 102 102 gadasz z konsultatem i mówisz w czym rzecz, tylko nie daj sie się spławić jakimiś tekstami że prosze sprawdzić połączenie, a moze to i tamto albo że kulki i saper nie działa to jest główny problem. To jest ich zasrany obowiązek udzielić Ci wszystkich informacji i pomóc w problemie. Po drugie jakiś czas temu owszem było tak że żeby mieć Neo to trzeba było mieć telefon również, ale od jakiegoś czasu weszła jakaś ustawa czy nowelizacja która mówi że internet a telefon możesz mieć w czym tylko Ci się podoba :) powodzenia.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 16:33   

AVG nic nie wykrył...
Rowan napisał/a:
Mayson, jaki masz modem do Neo?

Speedtouch330 ale kontrolki i jego zachowanie nie budzą zastrzeżeń. Parametry połączenia też są OK. To się po prostu pojawiło dziś do południa... Po każdym sprawdzeniu poczty trzeba włączyć neo albo sprawdzać via www. Upierdliwe.
kzrr napisał/a:
Mayson, sorry że tak to brzydko napisze ale pisanie mejli do tepsy możesz sobie wsadzic głęboko w .... to nic nie da

Chyba masz rację, bo do tej pory nic...
kzrr napisał/a:
pierwsze bierz ten telefon w łape i kręcisz - 0 800 102 102 gadasz z konsultatem i mówisz w czym rzecz

Ja wiem ale nie mam telefonu a z komóry nie da rady... Musiałbym podskoczyć do teściowej, a to też ostateczność :wink: :lol:
kzrr napisał/a:
czas temu owszem było tak że żeby mieć Neo to trzeba było mieć telefon również, ale od jakiegoś czasu weszła jakaś ustawa czy nowelizacja która mówi że internet a telefon możesz mieć w czym tylko Ci się podoba

Zgadza się. Ale mój przypadek dotyczy tego, że ja chcę neo, a nie chcę telefonu stacjonarnego wogóle. I nie da się zrezygnować, tak żeby mieć na kablu tylko neo, bez tel... Są 2 opcje - wziąć najtańszy abonament lub zawiesić tel. abonament ok. 35zł/m-c, a zawieszenie +-21zł/m-c. Więc żeby nie mieć telefonu, też musisz płacić (właściwie ja muszę :wink: ). Takie buty z tepsą :wink:

A wracając do tematu - da się z systemu wywalić całego OE? Jest jakiś inny podobny a dobry klient pocztowy (jak np. firefox vs IE)? NA googlach i tak poszukam ale może ktoś to po prostu wie... :smile:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 16:41   

z tego co pamietam to da sie outlooka wywalic musisz gdzies w panelu sterowania potem składniki windowsa dodaj/usun :d jakos tak to szlo ale łba se nie dam uciąc z tego co tez pamietam to firefox mial klienta poczty osobiscie jako przegladarke uzywam opere wiesz ja bym nawet z koma zadzwonil odzałowal tych pare groszy , tez mam ten modem ps: wifi w komorce swietna sprawa hehe jak widac
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
KuBaB 



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 113
Skąd: Gorzów Wlkp.



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 16:55   

Poczta.fm i (pewnie) interia mają dzisiaj problemy techniczne i jest info na ich stronie. Druga sprawa: dzwonisz z komórki na blue line 9393 (czasem trzeba poprzedzić dowolnym kierunkowym) i po połączeniu z konsultantem ładnie prosisz o przełączenie na infolinię techniczną neozdrady. Trzecia sprawa: spokojnie z tym formatem :) Nie popadajmy w przesadę, że na każdy problem format jest lekarstwem :)
_________________
Pozdrawiam
KuBaB
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 17:07   

KuBaB napisał/a:
dzisiaj problemy techniczne i jest info na ich stronie

Skurczybyki... a gdzie to info? Ja kilka razy już byłem u nich na stronie i nic nie widziałem..
KuBaB napisał/a:
dzwonisz z komórki na blue line 9393 (czasem trzeba poprzedzić dowolnym kierunkowym)

Tak jeszcze nie próbowałem :idea:
Dziękuję wszystkim za dotychczasowe podpowiedzi :!:

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 17:19 ]
O! Tu nei ma opcji "pomógł"! :shock:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 17:39   

Mayson napisał/a:
da się z systemu wywalić całego OE?
: dodaj/usuń programy -> dodaj/usuń składniki systemu Windows.
Co oznacza, że po czyszczeniu systemu możesz z powrotem, jeżeli będziesz chciał zainstalować OE.
Jako klient neo nie masz opcji bezpłatnego skorzystania z McAfee? Spowalnia ale działa, część opcji można wyłączyć. Nawet jak o tym nie wiesz możesz spróbować się zalogować i pobrać McAfee z ich strony podając Twój adres mail z neostrady. Przy tej ilości klientów może zadziała. McAfee uratował mi zawartość jednego komputera, też już myślałem o formatowaniu.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 20:10   

Mayson napisał/a:
(jak np. firefox vs IE)


wgraj sobie mozilla thunderbird bardzo prosta konfiguracja i bardzo fajny interfejs użytkownika darmowe i działające u mnie się nic nie sypie


po za tym jeżeli chodzi o tepsę to jest taki myk :

wchodzisz do tpsa i bierzesz abonament za 28 zł w którym masz chyba 10 minutek jeszcze free i tyle.
odwracasz się i idziesz do pani od ornge i mówisz że chcesz neta 1 mb ona ci daje cennik jak dobrze pamiętam to teraz jest w cenie 39 m. na 3 lata ale to należało by sprawdzić bo nie pamiętam.

wiec można załatwić i telefon i neta taniej właśnie w salonie TP tylko że jak gadasz z panią z TP to ci nie powie że taniej jest w orange tylko że TP, a prawda jest taka że to tp udostępnia internet dla orange na swojej lini bo sam taki internet posiadam i jest tanio i tak jak w TP.

Nie będę się wypowiadał na temat infolinni TP ale ja już się na dzwoniłem teraz mam własny modem i po problemie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów pytanie o epc
piotrekM Offtopic 6 Wto Kwi 10, 2007 16:46
piter34
Brak nowych postów Pytanie do was
Torturnik Offtopic 2 Pon Cze 28, 2010 10:52
Torturnik
Brak nowych postów Pytanie informatyczne
zanim to popsuję
Adrian355 Offtopic 8 Nie Gru 14, 2008 13:22
Adrian355
Brak nowych postów Pytanie komputerowe
niesprawna płyta głowna?
azer Offtopic 18 Sro Gru 24, 2008 15:29
TomC
Brak nowych postów Pytanie o cenę R.
Mietkowski Offtopic 2 Pią Paź 17, 2008 23:07
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink