Forum Klubu ROVERki.pl :: [R623] Co o tym myślicie ? pilne !
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R623] Co o tym myślicie ? pilne !
Autor Wiadomość
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:23   [R623] Co o tym myślicie ? pilne !
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.3 Rok produkcji: 1995

czy jest sens sie pchać w rovera 623 z 95 roku, z automatyczną skrzynia biegów , silnik 2300 plus gaz ? są do tego części i ktoś te auta jeszcze naprawia ? zakochałem sie w tym aucie i nie wiem czy zawracać sobie tym głowę ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 31, 2011 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 09:52   

ja unikam automatów bo z nimi to nigdy nic nie wiadomo a później płacz jak skrzynia siądzie
a co to gazu to jaki ma założony i jak długo na nim jeździ?
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 11:00   

podobno 2 lata na gazie facet już smiga ;)
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Mar 18, 2009 22:34   

W 623 pekala czesto glowica... Trudno dostepna i ladnie kosztuje :)
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:32   

drlubicz, ja mam takiego i jeżdżę. Zależy w jakim stanie jest ten egzemplarz. Mechaników da się znaleźć, części są normalnie dostępne w normalnych cenach. Fakt, że głowice pękały - też o tym słyszę non-stop ale jeśli dbasz o poziom płynu i wogóle dbasz o auto (serwisujesz kiedy trzeba), to nic się samo z siebie nie powinno dziać. Automat/2,3/gaz - dobre połączenie imho :smile:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:39   

dajcie spokoj z tymi automatami ... kumpel w renault lagunie ma silnik 3 litrowy i automat ... juz wlozyl w a skrzynie tyle prawie co z kupno auta .. niestety ale malo kto chce w ogole robic automaty .. do tego te starsze .. z lat 90 sa drogie jesli cos sie psuje
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:52   

Pat28 napisał/a:
kumpel w renault lagunie ma silnik 3 litrowy i automat

1- Laguna zwykła sypać się sama z siebie
2- Skoro jeżdżę już 3-cim automatem i wszystkie kupiłem (ja lub ktoś z rodziny) używane, to chyba da się, nieprawdaż? :wink:
3- Trzeba patrzeć co się kupuje i sprawdzić to na wszelkie możliwe sposoby, a nie kupić na pałę i rozsiewać opinie, że coś jest do d... :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:53   

Pat28 napisał/a:
niestety ale malo kto chce w ogole robic automaty .. do tego te starsze .. z lat 90 sa drogie jesli cos sie psuje

i tu masz całkowitą rację :neutral:
dlatego dla mnie auto w automacie po prostu nie istnieje :wink:
 
 
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:58   

Mayson napisał/a:
a nie kupić na pałę i rozsiewać opinie, że coś jest do d... :ok:


jesli do mnie pijesz o rozsiewaniu .. to jeszcze raz przeczytaj moj post w calosci ... napisalem konkretnie o jaki model chodzi ... sam mialem tez 2 automaty w Dodgu i Cryslerze ... niestety wiecej byly naprawiane niz jezdzone ... dlatego dla mnie automat nie istnieje jak to napisal kolega wyzej
prawda jest taka ze nawet przy najlepszym sprawdzeniu "do srodka" nie zajrzysz dlatego moze ale nie musi sie posypac i wtedy jest problem i to dosc spory ...bo 90% mechanikow od razu ucieka jak slyszy o automacie ;)
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:23   

Pat28 napisał/a:
nawet przy najlepszym sprawdzeniu "do srodka" nie zajrzysz

Do manuala też nie zajrzysz, więc jak go ocenisz? Poprzez sposób zmiany przełożeń, jedziesz, cofasz hamujesz, tarmosisz autem sprawdzasz wycieki, kolor oleju, jego poziom. Automat jeśli był traktowany normalnie, posłuży dłużej niż manual. Jeśli ktoś go dobijał, to będzie to czuć podczas jazdy. Będzie czuć, że coś nie tak i wtedy nie pchasz się w to auto. tak samo jak w manualu będzie czuć ślizg sprzęgła, zgrzyt przy wbijaniu biegu...

Sam używałem 3 auta z automatyczną skrzynią, w mojej rodzinie jest 6 osób, które nim jeżdżą, i mam też kilku znajomych, co jej używają. NIKOMU nic się nie sypie. Każdy dba o swoje auto, nie traktuje go jak roweru - siadam i jadę. Czy Ty znasz ostateczną przyczynę dlaczego automaty Twoje i kolegi się sypały? Skoro korzystałeś z usług mechanika, który się ich bał i auto non-stop stało zamiast jeździć, to chyba o czymś świadczy... zmiana mechanika, na takiego, który się zna.
Pat28 napisał/a:
bo 90% mechanikow od razu ucieka jak slyszy o automacie

No bo się korzysta z warsztatów, które się w ich naprawach specjalizują. A wtedy się płaci odpowiednio. Wolisz płacić niewiele u mechanika, u którego auto wciąż stoi? To chyba lepiej zapłacić raz u specjalisty, który przy okazji, tej skrzyni nie zepsuje.
Zajrzyj do netu lub ogłoszeń o warsztatach - jest mnóstwo tych co robią TYLKO automaty, więc kitu nikt mi nie wciśnie, że nikt nie umie tego naprawić.

Uważam, że takie pisanie "automat się sypie, bo mój kolega ma i ja miałem i stał, a nie jeździł" to rozsiewanie zwykłych plot. Jeślibyś podał przyczynę, dlaczego Ci automat siadł w tych autach i u kolegi - to co innego. Ale skoro nawet mechanik jej nie znał, to o czym mowa... Nie idę po chleb do księgarni. To jest to samo, co stereotypy, że Rovery się sypią, mają kierownicę w bagażniku i naprawić je umieją tylko kosmici / że diesle są gorsze od benzyny / że VW są bezawaryjne...

Oczywiście ktoś ma prawo nie lubić takiej skrzyni. Ale to już kwestia gustu, a my tu nie o tym. :wink:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:28   

Cytat:
Uważam, że takie pisanie "automat się sypie, bo mój kolega ma i ja miałem i stał, a nie jeździł" to rozsiewanie zwykłych plot. Jeślibyś podał przyczynę, dlaczego Ci automat siadł w tych autach i u kolegi - to co innego. Ale skoro nawet mechanik jej nie znał, to o czym mowa... Nie idę po chleb do księgarni. To jest to samo, co stereotypy, że Rovery się sypią, mają kierownicę w bagażniku i naprawić je umieją tylko kosmici / że diesle są gorsze od benzyny / że VW są bezawaryjne...


w pełni popieram :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:41   

Negatywnie się wypowiadają te osoby które nigdy nie miały automat, ja jeździłem przynajmniej 4 autami z automatem i zawsze wszystko było ok nic się nie psuło wystarczyło tylko dbać o poziom oleju w skrzyni. Swoją drogą gdyby MG był robiony w automacie ale z sekwencją na pewno bym się skusił bo wiem jak to smakuje, ojciec ma Alfe Romeo w sekwencji :) prowadzi się bajecznie i kontroluje się obroty a przy niskich sam redukuje biegi :) sceptyków zapraszam na przejażdżkę.
 
 
am_k 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 582
Skąd: Bychawa/Lublin

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 12:16   

Brt napisał/a:
Cytat:
Uważam, że takie pisanie "automat się sypie, bo mój kolega ma i ja miałem i stał, a nie jeździł" to rozsiewanie zwykłych plot. Jeślibyś podał przyczynę, dlaczego Ci automat siadł w tych autach i u kolegi - to co innego. Ale skoro nawet mechanik jej nie znał, to o czym mowa... Nie idę po chleb do księgarni. To jest to samo, co stereotypy, że Rovery się sypią, mają kierownicę w bagażniku i naprawić je umieją tylko kosmici / że diesle są gorsze od benzyny / że VW są bezawaryjne...


w pełni popieram :ok: :)

Też się pod tym podpiszę, więcej km przejechałem na automatach, niż na manualu.
Nic złego nie mogę powiedzieć o automatach.
Zanim kupiłem mojego Roberta szukałem 200-etki w automacie.
_________________
Pozdrawiam.
Marcin
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R623] Opinie o silniku H23 i ogólnie 623 - Pilne
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Lis 28, 2014 16:16
maly2001
Brak nowych postów [R623] Głowica
junkers1964 Rover serii 600, Honda Accord 9 Czw Gru 13, 2007 09:36
maciej
Brak nowych postów [R623] Wtryskiwacze
foto24 Rover serii 600, Honda Accord 0 Sob Mar 28, 2015 03:34
foto24
Brak nowych postów [R623] Co to jest?
Perez Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Cze 19, 2011 12:18
Matbia
Brak nowych postów [R623] Zagrzewa się
kermit01 Rover serii 600, Honda Accord 10 Nie Lut 28, 2010 19:14
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink