Forum Klubu ROVERki.pl :: SOLVED [r216SI] Plyn chlodniczy znika i nie wiem ktoredy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
SOLVED [r216SI] Plyn chlodniczy znika i nie wiem ktoredy
Autor Wiadomość
Daawid 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Piła



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 15:55   SOLVED [r216SI] Plyn chlodniczy znika i nie wiem ktoredy

Witajcie zakupiłem sobie miesiąc temu rowerka 216Si i coś u cieka mi płyn chłodniczy tylko nie wiem którędy jak patrzałem nie widać wycieków, w zbiorniczku nie ma oznak oleju co mam zrobić POZDRAWIAM

AndrewS: edycja tematu
Ostatnio zmieniony przez AndrewS Sro Mar 25, 2009 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 11, 2009 15:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:19   

więc wycieki jeśli nie brać pod uwage HGF to moga byc z pompy wody przewodów posprawdzaj wszystkie, obudowa termostatu moze być nadpęknięta i z chlodnicy.. ja mialem wycieki z chłodnicy musialem kupić nową ale nei narzekam teraz auto grzeje tak jak powinno tempreatura w stalym polozeniu itp.. napewno gdzieś masz drobny wyciek :) jak mialem nieszczelną chłodnice to wycieków nei bylo widac bo ona praktyczniecaly czas jest ciepła i paruje.. dopiero w warsztacie postałna suchym i doszli do tego ska cieknie :)

pozdrawiam.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Daawid 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Piła



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:52   

tylko mi wszystko dobrze grzeje i wskaznik jest taki jak powinien byc kurde nie mam siły już na niego
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 18:07   

Daawid napisał/a:
tylko mi wszystko dobrze grzeje i wskaznik jest taki jak powinien by
U mnie też tak było, płyn uciekał litrami a wycieków nie było. Pompe sam sprawdziłem i też sucho. Oddałem do mechanika z przekonaniem że mam HGF jednak okazało się że uszczelka jest szczelna. Przepuszczały gumowe o-ringi na tłokach (czy jakoś tak). Tak czy siak bez wizyty w warsztacie się nie objedzie.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 21:22   

nie zrazaj sie napraw auto.. rover zostal zzrobiony przez czlowieka i czlowiek go naprawi przeciez to nie samolot.. taki problem z plynem jest luz jak mi wyciekal kolo termostatu plyn to wskazowka temp byla ok tez :) a tez ciezko byl oznalezc wyciek uwierz jedz do dobrego mechanika zostaw auto niech zrobi :) raz a dobrze a roverek sie odwdzieczy jak bedziesz o niego dbał i o ile poprzedni wlasciciel go nie "pałował"
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 21:36   

Może jeszcze pomykać sobie przez kolektor dolotowy :wink:
Ale to trzeba wszystko posprawdzać dokladnie, bo plyn na cieplym szybko odparowuje... :roll:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 11, 2009 21:40   

truten23 napisał/a:
Może jeszcze pomykać sobie przez kolektor dolotowy :wink:
Ale to trzeba wszystko posprawdzać dokladnie, bo plyn na cieplym szybko odparowuje... :roll:


I to właśnie może być rozwiązanie problemu :) Często cieknie od dołu kolektora dolotowego i wycieku nie widać, tym bardziej, że jest tam wysoka temperatura i płyn szybko paruje.

Sprawdź jak radzi trut
 
 
Daawid 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Piła



Wysłany: Czw Mar 12, 2009 18:22   

i NA DODATEK DZISIAJ PATRZALEM ZBIORNICZEK JAK OTKRECALEM NA ZIMNYM TO MI BULGOCZALO
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 09:59   

E, nie krzycz... :roll: nie pisze się z capsem. Znaczy że bulgocze Ci na zimnym, pracującym silniku? :hm:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 10:32   

Skoro bulgocze to znaczy ze jest gdzieś nieszczelność najprawdopodobniej któryś przewód, wycieku nei widać ponieważ jest temperatura i szybko paruje a na postoju moze nie wyciekać poneiwaz np przewód sie rozszerza pod wplywem temperatury i wtedy ucieka.. a jeśli nei to pompa wody jak mowili koledzy kolektor trzeba sprawdzic tam lubi spierdzielać płyn jak duch.. termostat obudowa termostatu :)

ps. wiem ze nie jestem mistrzem i przestawiam literki jak pisze bo jestem leń.. ale nie pisze sie "otkrecać" :) to tak przy okazji :) daj auto do przeglądu potem krzycz.. a jeśli tego nie naprawisz to skutki beda gorsze i bedziesz krzyczał jak zobaczysz kosztorys :)

pozdrawiam.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
LOSIUalfa 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Ozorków



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 15:31   

U mnie był podobny problem. Nie mogłem znaleźć wycieku póki na skrzyżowaniu nie owiało mnie białą chmurą spod maski. Pękł trójnik założony przez gazowników. Po jego wyjęciu zobaczyłem, że już od jakiegoś czasu musiał „próchnieć” i to właśnie nim uciekał płyn.
Rada dla użytkowników instalacji LPG: sprawdźcie miejsca takie jak łączenia wstawiane przez gazowników, wydaje mi się, że takie elementy wyjątkowo podatne są na awarie.
 
 
 
Daawid 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Piła



Wysłany: Pią Mar 13, 2009 17:54   

heh nie chciałem krzyczeć sorry jak waz uraziłem
 
 
rudol 




Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: ŚLĄSK

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 15, 2009 22:18   Re: [r216SI] Plyn chlodniczy znika i nie wiem ktoredy pomóżc

Daawid napisał/a:
Witajcie zakupiłem sobie miesiąc temu rowerka 216Si i coś u cieka mi płyn chłodniczy tylko nie wiem którędy jak patrzałem nie widać wycieków, w zbiorniczku nie ma oznak oleju co mam zrobić POZDRAWIAM


:cry:
Nie chciałbym żle zostać odebranym, ale według mnie możesz mieć pęknięty blok silnika i płyn przedostaje sie do komory spalania. Możesz to zaobserwować zbyt wielką ilością dymu wydostającego się z rury wydechowej. A tak naprawdę to jest twój płyn w postaci pary wodnej. Naprawa to spawanie bloku silnika. :cry:
 
 
Daawid 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Piła



Wysłany: Nie Mar 22, 2009 21:02   

Kurde bylem u mechanika i wymienil mi uszczelke pod glowica i nadal d....
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Nie Mar 22, 2009 21:26   

Daawid napisał/a:
Kurde bylem u mechanika i wymienil mi uszczelke pod glowica i nadal d....
On zasugerował wymianę uszczelki czy Ty?
Jeśli ty to dupa zbita i musisz szukać wycieku na własny koszt, jeśli on to ja bym jechał do niego i niech szuka dalej ale już za jego pieniążki. No chyba że nieumiejętnie wymienił uszczelkę o znowu ona przepuszcza.
 
 
 
Daawid 



Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 16
Skąd: Piła



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 17:37   

TEMAT ZAMKNIETY!! Wine miala uszczelka pod glowica ale juz jest wszystko dobrze i smigam:P
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Mar 25, 2009 21:15   

Napisz coś więcej. Mechanik skopał? Uszczelka trefna?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ rover 200] plyn chlodniczy
hertz25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Sro Lut 15, 2012 21:02
leszczu
Brak nowych postów [Rover 200] ubywajacy plyn chlodniczy
dk2b Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 69 Wto Mar 26, 2013 13:10
rav07
Brak nowych postów [R200 98] Swiece i Plyn Chlodniczy
bula21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pią Lut 29, 2008 14:17
bula21
Brak nowych postów [R200 1,4 8V] Ucieka mi plyn chlodniczy
Papaa2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Pon Lis 30, 2009 21:36
nocny_marek
Brak nowych postów [R214i] wyplul nowy plyn chlodniczy
dziadekc1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 31 Pią Wrz 11, 2009 21:15
dziadekc1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink