Forum Klubu ROVERki.pl :: Polk Audio SR5250 próba w domu przed zamontowaniem do auta.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Polk Audio SR5250 próba w domu przed zamontowaniem do auta.

Tak gra zestawik 13cm frontów za 3000zł...
Autor Wiadomość
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 15:59   Polk Audio SR5250 próba w domu przed zamontowaniem do auta.

Przed zamontowaniem w aucie postanowiłem sprawdzić ten zestawik w domu. Jako obudowę posłużyła mi plastikowa miska o pojemności 4litrów :) . Docelowo będzie to 6 litrowa obudowa wykonana z pleksy. Co do filmów proponuję obejrzeć w HD. Mimo kiepskiej jakości aparatu w telefonie nawet nieźle to wyszło. Głośniczki podłączone do kina domowego Sony, moc jaką podałem to około 50W, gra tylko 1 mid-bass i 1 tweeter. W życiu nie słyszałem podobnego brzmienia w 16 cm zestawach a to są 13 :D . Źródło dźwięku to komputer połączony z amplitunerem kablem S/PDIF.

http://www.youtube.com/watch?v=Rl3zNhTHPT4
http://www.youtube.com/watch?v=ikbmNyrv7mU
http://www.youtube.com/watch?v=btAPOhwxxU8
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 26, 2009 15:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 20:00   

:brawa: :ok2:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 21:37   

no nie no ale się uśmiałem...
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 22:07   

Wiem wiem obudowa mało profesjonalna ale miałem tylko 10 minut na zmontowanie :)
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 22:26   

pal licho obudowę która faktycznie ma niedobry rezonans i na pewno powodowała podbicia
pierwsza sprawa to odsłuch. Czy w samochodzie też słuchasz mono?
druga to miejsce odsłuchu. Nie wiem czy wiesz ale w samochodzie panują inne warunki niż w domu. Dlatego odsłuchy powinno przeprowadzać się w pomieszczeniach bezechowych bądź też pustych pokojach. Każdy mebel powoduje jakieś tam podbicie. Tak samo umiejscowienie głośników. Pod samą ścianą zawsze lepiej zagra bas...
po trzy to czemu mają dowodzić te filmiki?
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 22:49   

greg-si napisał/a:
pomieszczeniach bezechowych bądź też pustych pokojach
to akurat są przeciwstawieństwa. W pustym pokoju nie ma rozpraszania dźwięku, co jest przeciwieństwem komory, w której mebli może nie być, natomiast ściany i sufit nie są puste w rozumieniu zwykłego pokoju. Meble powodują najczęściej rozpraszanie fal dźwiękowych, zmniejszając efekt pogłosu.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Czw Mar 26, 2009 23:13   

henryk_w, zgadzam się z Tobą w 100%
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 00:26   

Cytat:
pal licho obudowę która faktycznie ma niedobry rezonans i na pewno powodowała podbicia


+2db w okolicach 140Hz które zniwelowałem korektorem


Cytat:
pierwsza sprawa to odsłuch. Czy w samochodzie też słuchasz mono?


A jakie to ma znaczenie jeżeli chce się sprawdzić jakość dźwięku i moc głośnika?


Cytat:
druga to miejsce odsłuchu. Nie wiem czy wiesz ale w samochodzie panują inne warunki niż w domu. Dlatego odsłuchy powinno przeprowadzać się w pomieszczeniach bezechowych bądź też pustych pokojach.


Jest na odwrót, w samochodzie panują warunki jak w ciasnym zagraconym meblami pokoju.

Cytat:

Tak samo umiejscowienie głośników. Pod samą ścianą zawsze lepiej zagra bas...


Tak samo jak na dole drzwi w rogu, jest to dokładnie taka sama sytuacja... każdy róg powoduje podbicie niskich tonów, nie ważne czy w domu, w samochodzie czy na dworze pod ścianą.

Cytat:
po trzy to czemu mają dowodzić te filmiki?


Niczemu w końcu to próba głośników :) . Zamontuję w samochodzie to wtedy postaram się coś dowieźć.
 
 
 
hubosza87 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 146
Skąd: Dobre



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 02:00   

z całym szacunkiem ale jeśli chodzi o audio to żaden film nie dowiedzie niczego, grunt że jeste zadowolony
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pią Mar 27, 2009 09:08   

Botanix napisał/a:
Cytat:
pal licho obudowę która faktycznie ma niedobry rezonans i na pewno powodowała podbicia


+2db w okolicach 140Hz które zniwelowałem korektorem


Cytat:
pierwsza sprawa to odsłuch. Czy w samochodzie też słuchasz mono?


A jakie to ma znaczenie jeżeli chce się sprawdzić jakość dźwięku i moc głośnika?


Cytat:
druga to miejsce odsłuchu. Nie wiem czy wiesz ale w samochodzie panują inne warunki niż w domu. Dlatego odsłuchy powinno przeprowadzać się w pomieszczeniach bezechowych bądź też pustych pokojach.


Jest na odwrót, w samochodzie panują warunki jak w ciasnym zagraconym meblami pokoju.

Cytat:

Tak samo umiejscowienie głośników. Pod samą ścianą zawsze lepiej zagra bas...


Tak samo jak na dole drzwi w rogu, jest to dokładnie taka sama sytuacja... każdy róg powoduje podbicie niskich tonów, nie ważne czy w domu, w samochodzie czy na dworze pod ścianą.

Cytat:
po trzy to czemu mają dowodzić te filmiki?


Niczemu w końcu to próba głośników :) . Zamontuję w samochodzie to wtedy postaram się coś dowieźć.

Z niczym się nie zgodzę. Nie będę teraz tutaj z Tobą wojny prowadził bo widać że poza tym że masz klocek za kupię kasy to nic nie wiesz.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 09:44   

Glosniczki fajne ale przeprowadzanie takich odsluchow mija sie kompletnie z celem :/

Pozatym te glosniki w ogole nie sa wygrzane i dopiero za kilkadziesiat godzin grania bedą mialy swoje parametry i swoj charaktergrania. Przekonalem sie o tym kilkakrotnie...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Botanix 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 775
Skąd: Głogów / Leeds w UK



Wysłany: Pią Mar 27, 2009 10:42   

Cytat:
Glosniczki fajne ale przeprowadzanie takich odsluchow mija sie kompletnie z celem :/


No głośniczki super, zwłaszcza wysokie tony. Przesłuchiwałem piosenki i nie spodziwałem się, że mają tyle "ukrytych" dźwięków. Porównywałem z kolumnami domowymi, i grają znacznie ładniej. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że kupiłem nowe za 1200zł :D . Jakby ktoś szukał tanich głośników to mam dojście ale tylko do tych wyższej klasy. Mniej więcej pół ceny w porównaniu do ofert w Polsce.

Cytat:
Pozatym te glosniki w ogole nie sa wygrzane i dopiero za kilkadziesiat godzin grania bedą mialy swoje parametry i swoj charaktergrania. Przekonalem sie o tym kilkakrotnie...



Ja wiem wiem i tym bardziej mnie to cieszy bo już teraz grają super :) .

Michone powiedz mi bo masz doświadczenie w tych sprawach. Być może wiesz jak zrobić obudowy? Po głowie chodzi mi kilka opcji.

1. Zrobić nowe boczki z włókna szklanego. W sensie cały boczek będzie obudową o pojemności 10L. Sprawdzałem wykresy i w takiej obudowie nie będzie żadnych przebarwień na charakterystyce.

2. Przerobić boczki a konkretniej dorobić tylną ściankę z włókna i zamknąć boczek tak aby był obudową. Tylko jak z drganiami czy nie będzie wtedy zbyt miękki.

3. Zrobić obudowę z plexy mieszczącą się pomiędzy drzwiami a boczkiem. Mianowicie wypełnić całkowicie przestrzeń między nimi, nadać obudowie kształt boczków ( mniej więcej ).

4. Spróbować wcisnąć obudowę wewnątrz drzwi ale obawiam się, że mogę nie znaleźć wtedy 10l.

Problem jeszcze polega na tym, że nie mam doświadczenia ani z plexą ani z włóknem... czym kleić plexę jeśli wybiorę opcję nr 3? Może mógłbyś zaproponować jakieś inne rozwiązanie. Na 100% zamierzam zrobić do nich jakieś "pudło". Grzechem byłoby nie trzymać ich w obudowa co z resztą tyczy się wszystkich głośników. Pudło, to pudło nic go nie zastąpi :)

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 10:45 ]
Znalazłem takie coś na aukcji

http://cgi.ebay.co.uk/ws/...em=370112149712

Czy to się nada? A i jeszcze czego użyć do szkieletu? Jakoś musiałbym nadać im kształt, tylko jak :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [R75] Wygłuszenie, wyciszenie auta pod Car Audio
michal75 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sob Lut 05, 2011 16:09
michal75
Brak nowych postów Problem z zamontowaniem radia
Maxi90 Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Nie Maj 31, 2015 09:48
sknerko
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink