Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 220 SDi] nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 220 SDi] nie odpala
Autor Wiadomość
zawo 



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 16:39   [Rover 220 SDi] nie odpala

Witam!
Mam problem z odpaleniem swojego roverka.Ale zacznę od początku.Pewnego dnia (jak się później okazało przeklętego) zostawiłem go na światłach. Rozładowany akumulator naładowałem i drugiego dnia włożyłem do auta. Wszystko pięknie , odpalił tylko nie było podświetlania tablicy -nic żadnej kontrolki . Poszedłem sprawdzić czy światła działają i ... działały. Pomyślałem że może akumulator nie tak podłaczyłem . Poszedłem zmienić klemy. Podłączając druga klemę zaczął wyć alarm ( pomyślałem o to chyba dobrze - słyszałem wczesniej ze tak powinno być) to teraz tylko wyłaczyć alarm. Ale się nie dało , odpalić auta również. Przekonany że mam dobrze podłaczony alumulator za wszelka cene próbowałem wyłaczyć alarm. I tu kolejna moja głupota. Urwałem kabel od syreny z alarmu , żeby tak nie wył. Zauważyłem, że bezpiecznik został spalony. Kupiłem - podłaczyłem bezpiecznik. przekreciłem stacyjkę - patrze wszystko gra kontrolki są to jade dalej .... dalej nic :oops: rozrusznik chodzi ale odpalić nie chce. A kontrolka od świec żarowych się nie pali . Możecie pomóc?? Zauważyłem że z http://www.allegro.pl/sho...%82any.#gallery z tego modułu dochodzą jakieś dziwne dźwieki po przekreceniu stacyjki na 2 poziom. Ktokotwiek widział ktokolwiek wie coś na ten temat proszę o pomoc :cry:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 16:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 17:08   

to moduł wentylatorów chłodnicy... do uruchamiania silnika ma zupełnie nic :/
ale jak odwrotnie podłączyłeś akumulator, to ja Cię nie chce martwić ale Bóg jeden raczy wiedzieć co Ci się sfajczyło :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
zawo 



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 18:51   

a na aukcji koleś napisał, że to jest "KOMPUTER MODUŁ KLIMATYZACJI" :evil: czyli bez tego auto powinno odpalić?? może poradzicie co mógłby sprawdzić we własnym zakresie??
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 19:36   

Ale jak Ci to wyszło ze ten aku podłączyłes na odwrót,kable od klem sa z tego co pamiętam na tyle długie ze nie bardzo idzie to zrobić no ale jak juz ci to wyszło to jak wszystko jest oki a nie odpala to sprawdz immobilajzer,moze sie wszystko zakodowało,pokodowało i nie bedzie wspołpracować :/
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
zawo 



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 19:54   

a na czym ma polegac moje sprawdzenie immobilaizera??
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 20:00   

sprawdz czy pali się kontrolka od awari zółta kontrolka silniczka na desce, jeśli się nie pali, to bezpiecznik komputera zjarał się lub komputer.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
zawo 



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:06   

nie pali się :bezradny: a wiecie który to jest bezpiecznik ?? a i dodam że wskazówka prędkościomierza na pierwszym poziomie stacyjki zaczyna wariować . Mam nadzieje, że to bezpiecznik, wiecie jaki koszt komputera ??
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:13   

Hmmm,dziwne objawy,chyba se kłopotów narobiłeś z tym podłanczaniem aku na odwrót :/
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
zawo 



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:20   

żebyś wiedział, ale ktoś mi nabił głowe że ma alarm wyć przy podłączaniu i tak brnęłem w gó... no.
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:24   

ja tez juz odłanczałem aku w swoim i przy podłanczaniu nic nie wyło,czemu miał by wyć,chyba ze ma alarm nie oryginalny
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
zawo 



Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 14
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:26   

nie wiem tak mi powiedział tato, który wcześniej nim jeździł. A nawet nie wiem czy to oryginalny alarm. :/ w sumie to tak naprawde mało wiem . Np w wersji silverstone nie powinienem mieć tarcz z przodu i z tyłu?? albo elektrycznych lusterek??
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 21:39   

Cytat:
Np w wersji silverstone nie powinienem mieć tarcz z przodu i z tyłu?? albo elektrycznych lusterek??


z przdu napewno :lol: a jak z tyłu nie wiem,ja mam moze koledzy sie wypowiedzą
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:10   

zawo napisał/a:
auważyłem że z http://www.allegro.pl/sho...%82any.#gallery z tego modułu dochodzą jakieś dziwne dźwieki po przekreceniu stacyjki na 2 poziom.


Zapala ci sie kontrolka grzania swiec? Gdy sie nie zapala, to nie ma szans zeby auto zapalilo - tak to jest pomyslane, ze nawet jak jest cieplo, a ten modul nie trybi, to auto nie zapali. Sprobuj ostukac ten modul czyms, np. srubokretem, pewnie sie poprawi. U mnie on sie czasem zawiesza i trzeba stuknac. Jak nie dziala, to dzieja sie dziwne rzeczy z kontrolkami i wskaznikami, wiec to na 100% to.

Objawem niesprawnosci tego modulu jest to, ze rozrusznik kreci, ale silnik nie zapala.

Drugi 100% objaw uszkodzenia tego modulu to szalenie wskazowek! Nie ma watpliwosci, to przekaznik, ktory pokazales na zdjeciu.
Ostatnio zmieniony przez xtek Wto Mar 24, 2009 22:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:13   

xtek napisał/a:
zawo napisał/a:
auważyłem że z http://www.allegro.pl/sho...%82any.#gallery z tego modułu dochodzą jakieś dziwne dźwieki po przekreceniu stacyjki na 2 poziom.


Ten moduł na 100% to od grzania świec zarowych.



:hmm: to dlaczego ja mam ten moduł w R416si ?? - świec żarowych u mnie jak na lekarstwo, nie licząc tych w Traktorze :D
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:17   

Moze w benzynowkach sluzy do czego innego. U mnie tak wyglada modul swiec zarowych i dokladnie takie objawy byly (np. szalenie wskazowek), gdy on sie zawieszal - sam autor pisal, ze nie pojawia sie kontrolka swiec, nie ma watpliwosci, ze to jest powodem niemoznosci zapalenia auta ;)

A nawet jesli to nie jest modul od swiec zarowych, to MA on wplyw na odpalanie auta. U mnie ostukanie go pomaga, zapala sie znow kontrolka grzania swiec i auto odpala.

Pomylilem sie, to nie jest modul swiec zarowych, lecz starter relay i fuel shut-off relay i ma wpływ na zapalanie auta - tak jak pisałem w poprzednich i nastepnych postach
Ostatnio zmieniony przez xtek Wto Mar 24, 2009 22:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:22   

xtek napisał/a:
sam autor pisal, ze nie pojawia sie kontrolka swiec, nie ma watpliwosci, ze to jest powodem niemoznosci zapalenia auta ;)


Nie chcę się spierać, nie mam diesla i nie znam się, ale przy obecnej temp powietrza - nawet bez grzania świec żarowych, diesel powinien odpalić.... (VW passat odpala - a wszystkie świece spalone :D )
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:24   

Nie chodzi o to, czy odpala bez swiec czy nie, ale jak nie zapala sie kontrolka grzania swiec, to po prostu auto nie pali, niezaleznie od temperatury zewnetrznej. Po prostu nie pracuje wtedy pompa wtryskowa.

Sorry, pomylka. To jest uklad od:

Relay module
- starter relay
- fuel shut-off relay

Czyli niewatpliwie ma wplyw na start auta. To on jest przyczyna usterki w kazdym razie ;)
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:28   

Normalnie siłą trzeba było tą podpowiedź od Ciebie wyciągnąć... :D Trza było od razu w ten temat, że pompa nie pracuje a nie ściemniać ;) koledze o grzaniu świec :) bez urazy.
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:33   

Wiem, pomylilem sie ;) Ciekawa zaleznosc, ze jesli ten modul nie styka, to nie pali sie kontrolka od swiec i auto nie pali. Dlatego tez skojarzylem, ze to jest modul swiec. Dopiero teraz zauwazylem w RAVE, ze to od czego innego ;) Tak czy siak to jego wina!
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 24, 2009 22:37   

xtek zmień kolor editu - czerwony jest zarezerwowany dla władzy i zaraz się ktoś przyczepi - pomijając mnie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 214] Nie odpala, kreci lecz nie odpala.
adinek221 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Sie 29, 2013 16:29
robsson78
Brak nowych postów [Rover 200 / 1,4] rover nie odpala i "piszczy jak kare
sir_alfred Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Sie 27, 2010 15:15
sir_alfred
Brak nowych postów [Rover 220]Nie odpala
pyrzu18 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Lis 10, 2013 21:34
kadzaf
Brak nowych postów rover 214 si nie odpala
seba510 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Lis 28, 2007 12:00
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink