Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] GAZ
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] GAZ

gdzie parownik
Autor Wiadomość
llygas 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 31, 2009 08:56   [R75] GAZ
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Hej,

Zdecydowałem sie na instlowanie gazu w moim R. Gazownik zobaczył samochód i stwierdzil ze aby zmiescic parownik to musi wyrzucić filtr powietrza i wstawic stozek. Nie bardzo mi sie podoba ten pomysł.

Pytanie do osób które maja w 75 gaz. Gdzie macie parownik?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 19, 2010 19:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 31, 2009 08:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:43   

Jak dobrze zrozumiałem masz R75, więc nie instaluje sie w tej klasie samochodu i w tym typie silnika instalacji gazowej z parownikiem w gre wchodzi raczej instalacja III i IV generacji z wtryskiem gazu .

cyt "Nowocześniejszym typem instalacji jest urządzenie II generacji, które montuje się w autach z wtryskiem paliwa (jedno- i wielopunktowym) i z metalowym kolektorem ssącym.
Instalacje tego typu na bieżąco regulują ilość gazu trafiającego do silnika. Mają one prosty komputer sterujący składem mieszanki, który steruje zaworkiem za pośrednictwem silnika krokowego. Zalety tych instalacji to niska cena oraz bardzo prosta konstrukcja. Montaż nie wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Są jednak i wady. Instalację trzeba często regulować. Dużą wadą jest też to, że nie dość wydolny układ zapłonowy może powodować zapłony mieszanki gazowo-powietrznej znajdującej się przed komorami spalania, czyli tzw. strzały.
Jeśli auto ma plastikowy kolektor ssący, strzał powoduje jego zniszczenie.
Do takich aut trzeba montować nowocześniejsze instalacje - III i IV generacji. "
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:49   Re: [R 75 2,0 i 2,5 V6] GAZ

llygas napisał/a:
Hej,

Zdecydowałem sie na instlowanie gazu w moim R. Gazownik zobaczył samochód i stwierdzil ze aby zmiescic parownik to musi wyrzucić filtr powietrza i wstawic stozek. Nie bardzo mi sie podoba ten pomysł.

Pytanie do osób które maja w 75 gaz. Gdzie macie parownik?


zmien gazownika toc parownik tu wogole nie podejdzie chyba ze chodizlo o reduktor :)
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 11:57   Re: [R 75 2,0 i 2,5 V6] GAZ

BoloSr napisał/a:
llygas napisał/a:
Hej,

Zdecydowałem sie na instlowanie gazu w moim R. Gazownik zobaczył samochód i stwierdzil ze aby zmiescic parownik to musi wyrzucić filtr powietrza i wstawic stozek. Nie bardzo mi sie podoba ten pomysł.

Pytanie do osób które maja w 75 gaz. Gdzie macie parownik?


zmien gazownika toc parownik tu wogole nie podejdzie chyba ze chodizlo o reduktor :)


Parownik / reduktor to przecież synonimy w powszechnym słownictwie, bo parownik/reduktor odpowiada zarówno za "parowanie" gazu (stad jest ogrzewany jak i redukcje i utrzymanie odpowiedniego ciśnienia.

Pzdr,
Mariusz
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 31, 2009 12:05   Re: [R 75 2,0 i 2,5 V6] GAZ

faktycznie kolega mam racje pomerdalo mi sie z mikserem :( :(
 
 
llygas 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 31, 2009 12:50   

Sorki wciaz mysle kategoriami R600 gdzie miałem drugą generacje.

Teraz do 75 wrzucam IV generacje KME.
Więc gdzie można wrzucić ten reduktor.
Jedyne miejsce jakie przychodzi mi do głowy to między przednim lewym reflektorem a nadkolem (tam gdzie jest rura doprowadzająca powietrze do filtra) . Znalazłem tam trochę miejsca. Co o tym sądzicie? Obawiam sie ze tam może być zimno, czy reduktor musi pracowac w jakiejs określonej temp?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 19:20   

Jeszcze jest taka opcja że możesz akumulator przenieść do bagażnika a w jego miejsce reduktor i elektrozawór. Zaleta to że będą na wierzchu w łatwo dostępnym miejscu co się przydaje np przy wymianie filterka.
Natomiast w bagażniku klemę minusową przykręca się do karoserii, a plus trzeba przeciągnąć grubym kablem do komory silnika. Pozostaje kwestia zrobienia jakiegoś nowego mocowania aku.
 
 
secio 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 387
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 20:21   

llygas napisał/a:
Jedyne miejsce jakie przychodzi mi do głowy to między przednim lewym reflektorem a nadkolem (tam gdzie jest rura doprowadzająca powietrze do filtra) . Znalazłem tam trochę miejsca. Co o tym sądzicie? Obawiam sie ze tam może być zimno, czy reduktor musi pracować w jakiejs określonej temp?


Szukając miejsca pamiętaj, ze reduktor jest wpięty w obieg płynu chłodniczego i nie powinien być wyżej niż zbiornik wyrównawczy.
A najlepiej jak właściciele R75 albo innych z KV6 podziela się swoimi lokalizacjami i wybierzesz najoptymalniejszą ;) .
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 20:42   

reduktor można zamontować pod lewą lampą nie będzie go widać i dobre dojście do rozrządu zaś jest.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Armandoo 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 354
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Mar 31, 2009 21:58   

U mnie właśnie jest gdzieś tam gdzie pisze PH Jowi
 
 
llygas 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 11:15   

Czyli tam gdzie myślałem, to jedyne miejsce.
Dzieki za info :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink