Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Głośniki -tył-problem z wyjęciem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Głośniki -tył-problem z wyjęciem
Autor Wiadomość
pabloroverek 



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 43
Skąd: zielona góra



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 19:20   [R400] Głośniki -tył-problem z wyjęciem
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

witam

chce kupić nowe głośniki na tył ,i takie pytanie ..jak wymontować stare?czy trzeba ściągać tylnią półkę ,czy podważyć samą plastikową kratowniczkę//nie wiem jak fachowo sie to nazywa//i wtedy próbować odkręcac .. bo, od strony bagażnika nie da sie chyba ich wyjąc ,z tego co widzę, wychodzą jakby od wnętrza pojazdu
proszę o porady
dzięki z góry
_________________
yo
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Mar 16, 2011 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 19:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 19:29   Re: [r400 2,0 td]głośniki -tył-problem z wyjęciem

pabloroverek napisał/a:
witam

chce kupić nowe głośniki na tył ,i takie pytanie ..jak wymontować stare?czy trzeba ściągać tylnią półkę ,czy podważyć samą plastikową kratowniczkę//nie wiem jak fachowo sie to nazywa//i wtedy próbować odkręcac .. bo, od strony bagażnika nie da sie chyba ich wyjąc ,z tego co widzę, wychodzą jakby od wnętrza pojazdu
proszę o porady
dzięki z góry


sedan czy hatchback ?? ?
 
 
pabloroverek 



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 43
Skąd: zielona góra



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 19:36   

sedan..
_________________
yo
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 19:39   

pabloroverek napisał/a:
sedan..


no to ja u siebie moge bez problemu odkrecic od bagaznika a potem je mozna rozbroic z siatki maskujacej bo w przeciwnym wypadku mozna zrobic krzyde tej siatce :mrgreen:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 19:52   

Zobacz tutaj
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=31998
Dokładny opis ze zdjęciami i fotkami. Jak tylko finanse pozwolą, będę u siebie też zmieniał.

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 19:59 ]
Jeśli chcesz wyciągnąć głośnik, odkręć od spodu 3 śruby i powinien wyjść z maskownicą do środka auta (przez półkę do góry). Wtedy będziesz widział gdzie są zatrzaski od maskownic i zdejmiesz je bez uszkodzenia plastiku. Powodzenia :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:08   

Mixtated napisał/a:
Zobacz tutaj
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=31998
Dokładny opis ze zdjęciami i fotkami. Jak tylko finanse pozwolą, będę u siebie też zmieniał.

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 19:59 ]
Jeśli chcesz wyciągnąć głośnik, odkręć od spodu 3 śruby i powinien wyjść z maskownicą do środka auta (przez półkę do góry). Wtedy będziesz widział gdzie są zatrzaski od maskownic i zdejmiesz je bez uszkodzenia plastiku. Powodzenia :wink:


a ja sie podlacze i zapytam co chesz zapodac bo ja w tym tygodniu chce kupic ale do konca nie jestem zdecydowany co to ma byc :cry:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:17   

BoloSr, przez moment chciałem Helixy, ale nie potrzebuję z tyłu zestawu odseparowanego (gwizdki odpadają, zwrotnice bym zostawił). Najchętniej wrzuciłbym STX'y które polecał w wątku z linka kolega michone. Ale jestem na 99% pewien, że nie da rady zakryć ich fabrycznymi maskownicami :sad: Obecnie zastanawiam się nad Hertz'em DSK/ESK, Rainbow SLX/SAX, ostatecznie w miarę budżetowe, dwudrożne Alpine (modelu z czapy sobie nie przypomnę). Najchętniej byłby SUB+AMP, ale nie mam na to miejsca i nie chcę później ładować się w wygłuszanie auta...
Znajomy pracuje w Media Markcie, więc któregoś dnia wybiorę się na odsłuch i może się na coś zdecyduje. Jak jeszcze kolega zrobi mi jakąś dobrą promocję to będzie pięknie :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
pabloroverek 



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 43
Skąd: zielona góra



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:20   

odkręciłem nakrętki od str.bagażnika
zdjąłem plastikowe maskownice kolumn,delikatnie dało rade je odkleic
i myślałem ,że poprostu trza głośniki wypchnąć do wnętrza samochodu,,,a tu dupa..
blokuje półka,,,czyli głośniki są pomiędzy półką //której nie da rady, tak odkształcić by wyjąć głośnik//,a mocowaniem od str.bagażnika,,i taki to wynalazek ,że chyba bez ściągania półki sie nie obędzie
_________________
yo
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:23   

czyli na tyl polecasz dac minibasy a na przod odseparowane helixy ?? ?

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 20:24 ]
pabloroverek napisał/a:
odkręciłem nakrętki od str.bagażnika
zdjąłem plastikowe maskownice kolumn,delikatnie dało rade je odkleic
i myślałem ,że poprostu trza głośniki wypchnąć do wnętrza samochodu,,,a tu dupa..
blokuje półka,,,czyli głośniki są pomiędzy półką //której nie da rady, tak odkształcić by wyjąć głośnik//,a mocowaniem od str.bagażnika,,i taki to wynalazek ,że chyba bez ściągania półki sie nie obędzie


jakiej półki ?? ???
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:28   

pabloroverek, a nie jest tak jak na tym zdjęciu - http://images35.fotosik.pl/21/f9ce9ca53910135b.jpg ?
Może poprostu ten materiał się w jakiś sposób powinął i to on blokuje? Spróbuj delikatnie podważyć głośnik na całej średnicy nożem lub szerokim śrubokrętem. U mnie jest jeszcze taka okrągła uszczelka dookoła kosza głośnika, która (jak przypuszczam) pod wpływem śrub dociskających głośnik, jak również wpływem temperatury i czasu naprawdę mocno przykleiła głośnik do blachy. Z przednimi głośnikami miałem podobnie - trzeba było je odrywać od blachy, tak się przykleiły :wink:

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 20:31 ]
BoloSr, jakbym miał wygłuszone drzwi z przodu, byłoby wprost idealnie :grin: Na moje oczekiwania Helixy naprawdę fajnie grają, przy głębszym basie potrafi odezwać się tapicerka drzwi :lol: IMO jest to zakup wart swojej ceny. Wiem również, że idealnie byłoby z wygłuszeniem drzwi i wzmacniaczem :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
pabloroverek 



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 43
Skąd: zielona góra



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:41   

[quote="Mixtated"]pabloroverek, a nie jest tak jak na tym zdjęciu - http://images35.fotosik.pl/21/f9ce9ca53910135b.jpg ?
Może poprostu ten materiał się w jakiś sposób powinął i to on blokuje? Spróbuj delikatnie podważyć głośnik na całej średnicy nożem lub szerokim śrubokrętem. U mnie jest jeszcze taka okrągła uszczelka dookoła kosza głośnika, która (jak przypuszczam) pod wpływem śrub dociskających głośnik, jak również wpływem temperatury i czasu naprawdę mocno przykleiła głośnik do blachy. Z przednimi głośnikami miałem podobnie - trzeba było je odrywać od blachy, tak się przykleiły :wink:


własnie jest inaczej, niż na zdjęciu które dołaczyłes ..
na zdjęciu widać ,że głośnik jest jakby na profilu z półki,czyli bez problemu wyjdzie do góry..
u mnie brzegi głośnika są pod półką,//tak jakby najpierw był włożony głośnik a na niego półka i przykręcane//i ten profil jest tak twardy ,że nie ma możliwości podważać go i próbować wtedy wyciągać ..
gdyby udało mi sie wymontować głośnik ,to założe go właśnie tak jak na zdjęciu,,,a nie pomiedzy półką a mocowaniem głośnika od str.bagażnika
swoją drogą to szlag mnie trafia ,żeby z taką pierdołą sie tyle motać:(
_________________
yo
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:45   

pabloroverek, najlepiej jakbyś zrobił i wrzucił tu foto - coś wtedy zaradzimy :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 20:46   

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 20:31 ]
BoloSr, jakbym miał wygłuszone drzwi z przodu, byłoby wprost idealnie :grin: Na moje oczekiwania Helixy naprawdę fajnie grają, przy głębszym basie potrafi odezwać się tapicerka drzwi :lol: IMO jest to zakup wart swojej ceny. Wiem również, że idealnie byłoby z wygłuszeniem drzwi i wzmacniaczem :wink: [/quote]

ja inaczej nawet nie zalozylbym glosnikow jezli bym nie wygluszyl drzwi mnie sie tylko rozchodzi o tyl co zapodac: minibasy czy 2 drozne glosniki bo zestaw odseparowany an tyl odpada :)

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 20:48 ]
zrob foto to poradzimy :)
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 21:13   

BoloSr napisał/a:
ja inaczej nawet nie zalozylbym glosnikow jezli bym nie wygluszyl drzwi mnie sie tylko rozchodzi o tyl co zapodac: minibasy czy 2 drozne glosniki bo zestaw odseparowany an tyl odpada :)

Jeśli nie chcesz na nowe głośniki zakładać fabrycznych maskownic, tylko te do nich dołączone to IMO STX'y to niezła propozycja. Jeśli org. maskownice muszą zostać, to w grę wchodzą raczej dwudrożne. Typowe midbasy należało by wspomóc wzmacniaczem, żeby to dobrze zagrało. Najlepiej podjedź gdzieś gdzie można posłuchać kilku(nastu) głośników i napewno coś dobierzesz pod siebie :wink: Polecam również odbyć taką wycieczkę z własną płytką (audio, nie mp3), wtedy dobierasz pod rodzaj muzyki, której słuchasz.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Kwi 06, 2009 21:18   

Mixtated napisał/a:
BoloSr napisał/a:
ja inaczej nawet nie zalozylbym glosnikow jezli bym nie wygluszyl drzwi mnie sie tylko rozchodzi o tyl co zapodac: minibasy czy 2 drozne glosniki bo zestaw odseparowany an tyl odpada :)

Jeśli nie chcesz na nowe głośniki zakładać fabrycznych maskownic, tylko te do nich dołączone to IMO STX'y to niezła propozycja. Jeśli org. maskownice muszą zostać, to w grę wchodzą raczej dwudrożne. Typowe midbasy należało by wspomóc wzmacniaczem, żeby to dobrze zagrało. Najlepiej podjedź gdzieś gdzie można posłuchać kilku(nastu) głośników i napewno coś dobierzesz pod siebie :wink: Polecam również odbyć taką wycieczkę z własną płytką (audio, nie mp3), wtedy dobierasz pod rodzaj muzyki, której słuchasz.


no to wiem co bedzie w takim razie :) a maskownica orginalna ma byc bo nic tam innego nie podpasuje :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r400 2.0 TD] wymiana sprzegla-problem z wyjeciem polosi
ruti Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Mar 31, 2010 22:48
ruti
Brak nowych postów [R420] Problem z wyjęciem skrzyni biegów
mam problem z wyjęciem skrzyni biegów 420 si
frugodh Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Mar 31, 2009 18:55
frugodh
Brak nowych postów [R400] Głośniki w zaślepkach lusterek;)
macenty27 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Gru 28, 2007 03:17
macenty27
Brak nowych postów [R45 1.8 '01] Głośniki tył...
edzio123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Kwi 15, 2010 20:07
keczu
Brak nowych postów [R400 1.6 Si] Problem z ABS-em
automaniak Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Czw Sie 20, 2009 20:11
mielony22



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink