Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1,4 97] Testbook w Krakowie - kod immo, piloty
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1,4 97] Testbook w Krakowie - kod immo, piloty

Programowanie pilotów
Autor Wiadomość
kossaq 



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: kraków



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 13:57   [R200 1,4 97] Testbook w Krakowie - kod immo, piloty

Witam wszystkim forumowiczów,
założyłem temat ponieważ nie doszukałem się na forum odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie szukam taniego:) dostępu do testbook'a w Krakowie. Padła mi bateria w pilocie, po wymianie dokonywałem synchronizacji na wszystkie sposoby opisane na forum ale nic nie działa. Doczytałem się że konieczne jest posiadanie kodu do immo którego oczywiście nie posiadam. Będę zobowiązany za wszelkie info.

PS.
Dzwoniłem do pana Pawła Midowicza (polecanego na forum mechanika) i on też nic nie poradzi.

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 14:22 ]
Zaznaczam że dzwoniłem do byłego ASO na al.Listopada i twierdzą że od czerwca się tym nie zajmują.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 09, 2009 13:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 14:25   

kossaq napisał/a:
Zaznaczam że dzwoniłem do byłego ASO na al.Listopada i twierdzą że od czerwca się tym nie zajmują.

Możesz jeszcze próbować dzwonić do Misiaka (dealer BMW) oraz do ASO Land ROVERa (Moto-Gabra na ul. Wielickiej).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 15:02   

piter34 napisał/a:
Możesz jeszcze próbować dzwonić do Misiaka (dealer BMW)
Byłem u niego 2 lata temu i pracownicy już wtedy robili wielkie oczy, także marne szanse żeby tam coś załatwić.
 
 
kossaq 



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: kraków



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 15:14   

Co do BMW zgadza się, niestety nie moge się połączyć z Land Roverem na wielickiej. Jakiś błąd połączenia na wszystkie nr. Cieżka ta zima, wczoraj mała stłuczka, dzis ten immo.... Czy jest jakiś inny sposób na obejście immo?
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Sty 09, 2009 16:51   

kossaq napisał/a:
Czy jest jakiś inny sposób na obejście immo?

Wywalenie kilku stów na tzw. "wycięcie" immo, tyle że wtedy płacisz i tracisz jedną z funkcjonalności samochodu. Spróbuj też zapytać tutaj (robią diagnostykę i jakieś cuda z alarmami/immo).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Pią Sty 09, 2009 16:56   

a jak nie to zostaje Ci podjechać do dąbrowy górniczej (70 km A4 w jedną strone) ;)
 
 
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sty 10, 2009 00:32   

Jest w Krakowie koles co programuje piloty, dokładnie jest z Limanowej, ale w soboty i niedziele jest na giełdzie samochodowej na rybitwach. Usługa nie jest tania bo pilot z programowaniem kosztuje 350zł. Ja z tego skorzystalem bo mi tez padł pilot. Cały zabieg trwał 5 minut, a pilot działa jak bajka:). Wcześniej naprawialłem starego pilota, ale to pomogło gdzieś na pół roku.

Podje link do aukcji bo ogłasza sie na allegro:)
http://www.allegro.pl/ite...tis_krakow.html

Może warto go dadać na storne klubową, bo z tego co wiem to cięzko z dorobieniem pilota w Krakowie
 
 
b0b3k 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 210
Skąd: Sosnowiec



Wysłany: Sob Sty 10, 2009 07:10   

W dąbrowie bez pilota jest to 150 zł,a pilot można wyhaczyć (uzywke) za 2-4 funty z eBaya ;) 350 to juz monpol ;)
 
 
kossaq 



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: kraków



Wysłany: Sob Sty 10, 2009 09:21   

Panowie, może i Panie... moja przygoda z immo skończyła sie wczoraj około 20. A było tak. Stałem unieruchomiony przy Grunwaldzkim, zdzwoniłem się z kumplem żeby mnie pod dom sholawał. W sumie nie traciłem czasu czekając na niego, meczyłem oba piloty. Niestety żadnych efektów nie było, oprócz coraz słabszego akumulatora. Jechaliśmy okrężną drogą aby korków za dużo nie zaliczać. Gdy dojechaliśmy, akumulator praktycznie padł. Po zaparkowaniu w akcie desperacji wcisnąłem przycisk zamykania. i co... I sie skubaniec zamknął. Nie wiem jaka reguła zadziałała, a szkoda, Doczytałem sie różnych historii na forum ale mojego przypadku nie znalazłem. Dzięki wszystkim za info i wszelkie porady. Heh...mała rada:) jak coś sie stanie z waszymi furami to nie mówcie źle o niej. Wracając na holu już nie byłem zły i zacząłem normalnie/czule mówić do mojej zielonej strzały. Może to jest to....

PS
Działa mi tylko jeden pilot. Czy drugiego mam jakoś szczególnie potraktować, czy standardowa synchronizacja wystarczy?? W sumie mam stracha żeby znów nie zaczął świrować.

Sorry za longa:)
Pzdr

[ Dodano: Sob Sty 10, 2009 09:24 ]
Przy okazji. Gdy dzwoniłem do krakowskich mechaników tylko Auto Serwis Tomasz Pstuś wyraził chęć podjęcia sie pomocy, a dokładnie powiedział że miał już taki przypadek i że ma kolegę który sie tym zajmuje. To tyle.
 
 
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sty 10, 2009 15:45   

bOb3k tylko co mam zrobic jak mam jednego pilota i sie zepsuł? Brać lawete do Dąbrowy Górniczej? A w zabawy na ebayu to ja niemam czasu żeby szukać pilota, czekać na wysyłke itd. Biorąc koszty paliwa, autostrady do Dąbrowej i kupienie pilota to mysle, że też wyjdzie w grnicach 350zł, a ile mniej zachodu:)

Dałem prpozycje, aby gościa umieścic na stornie klubowej bo komuś z Krakowa lub okolic może sie to przydać. Zawsze może sie zdarzyć, że ktoś zgubi jedynego pilota lub mu sie zepsuje i wtedy może sie to okazać pomocne. Tym bardziej że na 99% nikt inny tego w Krakowie nie robi. Wiem że 350zl to nie malo, ale ja tyle zapłaciłem i mam spokój ( na razie). A jak ktoś ma czas, sprawnego pilota, i ochote na wycieczke do Dąbrowej to przosze bardzo. Może wyjdzie mu troszke taniej, pod warunkiem że kupi tanio używanego pilota który będzie działał.

Kiedyś jak zepsułem pilota (ile sie najeździlem zeby go naprawic, a w końcu i tak przestał działać), byłem tak zdesperowany, że byłem gotów wywalić immo, pomimo odradzania na forum. Chciał się tego podjąc jeden facet koło bronowic, bodajże na ul: balickiej. Napisze jeszcze tyle, że był to dużo większy koszt niż dorobienie nowego pilota. Naszczęcie udało mi sie starego uratować, jednak na krótko pomimo kupienia nowej obudowy do pilota. Wtedy dał bym 350zł w ciemno, aby tylko ktoś doronił pilota.

Dodam jeszcze, że pilota naprawialem w firmie która specjalizuje się w naprawach pilotów. Nie pamiętam ulicy, ale było to koło krakchemi. Naprawili pilota za 20zł, ale powidzieli ze jak padnie to już musi być nowy pilot. No i jak pisałem wcześniej po pół roku padł. Przy okazji dowidziałem sie od Panów, że bardzo dużo ludzi z Krakowa przyjeżdża do nich aby naprawic pilota do roverka.

Pozdro
 
 
morris 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sob Sty 10, 2009 19:01   

Sebas84 a czy ten człowiek ma też możliwość sczytania kodu? Bo w Dąbrowie domyślam, się, że tak. Ja w Lublinie 2 lata temu zapłaciłem 100zł za używę pilota i 50 za programowanie (bez kodu).
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sty 10, 2009 20:31   

Nie wiem bo ja kodu nie brałem, nie potrzebny mi bo i tak mam cos popsute z wkładką od zamka. Wcześniej podałem link do aukcji. Wystarczy zadzwonić lub napisać meila i sie zapytac:)

Pozdro
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Sty 12, 2009 16:02   

kossaq napisał/a:
Gdy dzwoniłem do krakowskich mechaników tylko Auto Serwis Tomasz Pstuś wyraził chęć podjęcia sie pomocy, a dokładnie powiedział że miał już taki przypadek i że ma kolegę który sie tym zajmuje.

Czym? Holowaniem? Wycinaniem immo? Kodowaniem pilotów? ;)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
skuter 



Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 22
Skąd: Gorlice



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 20:37   

morris napisał/a:
Sebas84 a czy ten człowiek ma też możliwość sczytania kodu?


Ma - koszt 50zl.
 
 
kossaq 



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: kraków



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 11:29   

piter34 napisał/a:
kossaq napisał/a:
Gdy dzwoniłem do krakowskich mechaników tylko Auto Serwis Tomasz Pstuś wyraził chęć podjęcia sie pomocy, a dokładnie powiedział że miał już taki przypadek i że ma kolegę który sie tym zajmuje.

Czym? Holowaniem? Wycinaniem immo? Kodowaniem pilotów? ;)


Jak opisywałem wcześniej padły mi piloty, dokładniej nie mogłem zsynchronizować ich z immo. Pan Pstuś twierdził że ma kolegę, który zajmuje się kodowaniem pilotów. Wystarczy mu je podrzucić. Miałem mu je przywieść ale jakimś cudem udało mi się zsynchronizować i temat sie urwał.
pzdr
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 14, 2009 11:54   

morris napisał/a:
Ja w Lublinie 2 lata temu zapłaciłem 100zł za używę pilota i 50 za programowanie (bez kodu).


A gdzie programowałeś ?? bo chętnie sam bym się tam wybrał - jak widzę cena jest konkurencyjna!!
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 14:34   

Sebas84 napisał/a:
Dodam jeszcze, że pilota naprawialem w firmie która specjalizuje się w naprawach pilotów. Nie pamiętam ulicy, ale było to koło krakchemi. Naprawili pilota za 20zł, ale powidzieli ze jak padnie to już musi być nowy pilot. No i jak pisałem wcześniej po pół roku padł. Przy okazji dowidziałem sie od Panów, że bardzo dużo ludzi z Krakowa przyjeżdża do nich aby naprawic pilota do roverka.


Ciekawe co piszesz. Kiedyś usiłowałem naprawić zapasowego pilota, nikt w Krakowie nie potrafił tego zrobić (m.in. w Bronowicach), dodatkowo o odczytaniu KAC można było pomarzyć - w serwisie BMW (byłe ASO) chcieli za podpięcie do Testbooka 400zł. Za poradą Forumowiczów pojechałem do Kielc, tam w byłym ASO (obecnie Daewoo) za 100zł odczytano kod immo. Niestety naprawy pilota się nie podjęli.

W którym miejscu koło Krakchemii są ci goście od pilotów?
 
 
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 19:15   

yoonior napisał/a:
W którym miejscu koło Krakchemii są ci goście od pilotów?


Normalnie pewnie bym sobie nie przypominiał, ale sprawdziłem moje stare posty na forum i podawałem adres:)

Było to na ul: Generała Józefa Sowińskiego 10
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 14, 2009 19:23   

podepne sie pod temat ale zapytam o cos innego...zastanawiacie sie nad zczytaniem kodu, a powiedzcie mi w jaki sposob obejsc imo jezeli ma sie kod? mialem taka sytuacje, ze pilot padl, kod mialem pod reka i dupa nie wiedzialem co z tym kodem zrobic, i musialem czekac na brata az przyjedzie z domu busem z drugim pilotem:/

Caly czas mam padnietego pilota, przelutowanie stykow nic nie dalo, wymiana baterii tym bardziej, kwarc zegarkowy wymieniony:/ ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10895
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 19:33   

tu:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=423
jest wszystko opisane :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [214 Si] Nowe piloty lub wycięcie immo (pow. dzierżoniowski)
Raga Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pią Lut 01, 2013 15:21
bociannielot
Brak nowych postów [R200] dioda immo nie świeci - immo działa
chripal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Gru 14, 2011 20:56
chripal
Brak nowych postów [R200 SDi] Testbook T4. Gdzie w Lublinie, i kwestia Imo
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Sty 08, 2009 18:24
AndrewS
Brak nowych postów [R200] Szukam mechanika w Krakowie
Profesorek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Wto Cze 11, 2019 20:58
Profesorek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink