Forum Klubu ROVERki.pl :: [ALL R i MG] Renowacja i malowanie felg
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ALL R i MG] Renowacja i malowanie felg
Autor Wiadomość
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 14:36   [ALL R i MG] Renowacja i malowanie felg

Zadaje to pytanie - czy ktos ma jakis kontakt do zakladu renowacji felg w okolicach warszawy ? bo ....

odp, na luckiej polowa maja,
na instalatorow po majowce,
na siedmiogrodzkiej tak samo,

czy nie ma miejsca gdzie w rozsadnym terminie- kilka dni/ tydzien pomalowac 2 felgi ?

i druga sprawa, tak mi pan z zakladu rzucil pomysl , ze ciezko bedzie dopasowac kolor w malowaniu, ze moze lepiej je walnac na bialo ? szprychowe by wygladaly ala OZ racingi starsze. kto nie wie jak wyglada moj bandzior zapraszam do garazu, tam kilka fotek.

ja swoje zdanie mam, ale chcialbym zobaczyc co wy na ten temat myslicie ? niestety b pozno dzis wroce, wiec pewnie w nocy dopiero zajrze tutaj :)

dzieki za uwagi ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 14:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 14:57   

Wiec tak instalatorów od razu wybij sobie z głowy i omijaj szerokim lukiem dlaczego? odp tutaj... http://www.racingforum.pl...AWA-t57308.html

za to polecam grochowska 307 http://www.wulkanizacja24...lg_kontakt.html

efekt ich pracy http://www.fotosik.pl/pok...5503a59c5f.html

co do koloru to wedle gustu na grochowskiej pomalują ci na srebrny, biały, czarny lub grafitowo-tytanowy czyli taki jak mam ja obecnie.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 16:57   

Maniaq, wpadnij na weekend, zrobimy te felgi :P u siebie sam robiłem z tatą no i efekt jest bdb :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 21:22   

:) ja też już zadecydowałem że nie będę nowych kupował tylko pomaluje oryginalne na czarno :) już się nie mogę doczekać koszt usługi 400 PLN :)
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 22, 2009 23:59   

Markzo, do rzeszowa mam troche daleko ale czy mozesz mniej wiecej przyblizyc temat renowacji felg samemu?

I czy w ogole oplaca sie babzrac samemu normalna farba, ktora stosunkowo slabiej sie trzyma niz felgi poddane malowaniu proszkowemu w cenie 400zl za komplet??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 01:04   

Markzo , ja bardzo chetnie, ale nie mam czasu na takie jednak wypady O_o na wyjazdach w bieszczadach zostawilem tam 2 opony i teraz przod ma nowe laczki :D

na szybko wizualizacja bandziora i hmmmm najpierw bylem mocno sceptycznie nastawiony... teraz ... dalej sceptycznie :D

powiedzcie czy biale to nie bedzie juz WT >? latwo pomalowac, bo bialy to .. bialy, a tak nie dobiore lakieru dobrze przod do tych felg z tylu. a na bialo to komplet bym polecial i swieto...

cos jednak czuje ze terminy sa takie ze zaloze po porstu jutro kolo i bede smigal te 1,5 miesiaca przed emigracja ;D a potem ... sie nie bede martwil ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
hubosza87 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 146
Skąd: Dobre



Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 01:18   

białe wyglądają rewelacyjnie
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 07:28   

jak wrócę ze szkoły, wkleję Wam foty z tej operacji, zresztą dziecinnie prostej :mrgreen: fakt, że nie wygładzisię dokładnie wszystkich zadrapań ale u mnie poporstu lakier był zmasakrowany....wieć kółka z auta, dokładne mycie, paiper ścierny (wodny) i jazda, potem odtłuścić, obkliec oponkę, 3 warstwy lakieru srebrnego i chyba 2 bezbarwnego :) 2 wieczorki nam zajęły 4 felgi :) cena...3-4 buteleczki sprejów ;) możesz pooglądać sobie fotki z mojej galerii, widać dokładnie kółka ;)
http://picasaweb.google.pl/markzo.roverki
BTW, Manaiq te grafitowe miażdżą!!
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 10:32   

ale te "grafitowe sa oryginalne, jakie zreszta widziales, ale bedzie ciezko z doborem lakieru O_o wiec jak zrobie same przody to bedzie inny odcien niz tyl, jak zrobie wszstkie to i tak kapsle beda sie odznaczac :/ dlatego mam dylemat .

chyba pojde na dol do garazu ,oczyszcze je tyle ile moge i spray na szybko . w sumie to lata wiele nie bedzie w tym roku dla mnie w tym aucie ...

sam nie wiem , co pytam w zakladzie to terminy na polowe maja :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 10:45   

hmmm....a może malnąć wszystkie 4 na jakiś jaśniejszy srebrny?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 12:57   

moze to zrobie , ale po sezonie ;) wlasnie wrocilem z garazu :) felgi papierkiem gdzie trzeba wygladzilem i od wewnetrznej strony gdzie byly slady porstowania walnalem sprejem :D kolor troche od czapy, ale sciemnieje jeszcze jak doschnie i pojezdzi na aucie, a poza tym od srodka nie bedzie tego widac.

ciagle mam dylemat jaki kolor felg do niego dac >> ? << jasniejszy srebrny mi by nie pasowal, bo w tym aucie nie ma chromow ani nic w ten desen.

bialy mnie intryguje w zwiazku z bialymi napisami na szybie, ale same biale felgi... hmmm
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 13:08   

No to tak:

1) felga umyta i potraktowana papierem ściernym ( wodnym)

2)oczyszczone zniszczenia w lakierze

3)oczyszczone zniszczenia w lakierze

4)Wysuszona, odtłuszczona rozpuszczalnikiem (NITRO) i oklejona felga w trakcie malowania

5)Felga po 3 warstwach srebrnego lakieru i 2 bezbarwnego - nowa vs. stara ( sorki za przepał ale to komórką robiłem :/ )

6) Na autku

7)na autku


Maniaq, ale jak wlaniesz ciemne koła to one zginą na aucie :/ masz śliczne 17 calowe felgi to trzeba je pokazac, a ciemny kolor zleje się z nadkolami i będzie kupa:/ nie przy czarnym aucie....ja bym dał lekki srebrny albo delikatny grafit, żeby było widać na czym jedziesz :mrgreen:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 14:12   

fajne foty pogladowe ;) :ok:

ja nei chce ciemnych felg, ale rozmyslam miedzy szaro/srebrnymi a moze bialymi :)

ciemne tak jak piszesz zniknelyby w nadkolu. ale nei wyobrazam sobie papierem jechac tych moich 17 szprychowych :rotfl: dam do piaskowania pewnie. ale chyba narazie bede musial pojezdzic na poobijanych kolach O_o do przyszlej wiosny ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 15:31   

Zdziwiłbyś się jak to szybko idzie :razz: my to w święta wielkanonce zrobiliśmy :rotfl: u mnie sa takie wgłębienia przy każdym ramieniu i z nimi było masakralnie duzo zabawy, u Ciebie jeśli nie ma taki wżerów jak np na moich były to jest to jeden wieczór roboty :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Kwi 23, 2009 16:48   

dzwoniłeś na grochowska? bo dzisiaj kolega bez zapowiadania zostawił felgi do piaskowania i malowania i ma odebrać w środę :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
jaktob77 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 35
Skąd: Rypin



Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 00:54   

Markzo, dla mnie jestes kozak! :) za odwage.. pomalowales felgi z oponami.. moj lakiernik mowi ze sie bal przy kazdym manewrze.. bal sie tez nie wygrzewac podkladu.. bazy.. lakieru.. :)

a tak serio to sie troche zdzwilem.. ale trzymam kciuki aby trzymalo jak najdluzej ;)
_________________
WALL-E - żyje własnym życiem za nasze pieniądze,
ale i tak go Izabela kocha ;)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 07:24   

to chyba kiepski ten lakiernik jakis.... :roll: tak samo malowaliśmy alumki w Mercu i Fordzie, spokojnie wytrzymywały polskie warunki, jedyne co im szkodziło to wulkanizatorzy....pieknie je rysowali :evil: na swoich śmigałem też w zimie i wsio gra, tylko troche porysowane są, bo cymbał na stacji był bardzo delikatny :evil: ja polecam taki zabieg, bo kosztuje to mało a daje niezły efekt ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 12:24   

Markzo, napisales, ze taka operacja to 3-4 puszki farby...

hmmm liczac, ze zejda 3 puszki koloru i jedna klaru to masz 3x40zł+20zł=140zł

zakladajac, ze mam nowe opony, zakladam, wracam do domu maluje po czym po 4 sezonach zmieniam opony i felgi znow do malowania, czyli powiedzmy wydatek na piec lat na samo malowanie to juz 280zł.

Jezeli ktos jezdzi autem dlugo i ma dlugo jeszcze pojezdzic to nie lepiej oddac do malowania proszkowego. Tam za max 400zł jest komplet kol porzadnie wypiaskowanych przed malowaniem, jezeli masz lekko krzywe felgi to Ci odrazu wyprostuja, pomaluja proszkiem i farba nie odejdzie latwo.

Ale jakos tani srodek doraźny jezeli zamierzasz sprzedac samochod za 2-3lata to super opcja. W lato sprobuje moze pomalowac felgi z oponami zimowymi tak jak Ty.
Ps taki sam mam wzor felgi:D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 12:59   

coś Ci to za dużo wyszło chyba :mrgreen: sprawdziłem teraz w garażu i poszły 4 puszki - 2x srebrny motip - 2 razy bezbarwny = 2x17,50zł za motipa i 2x 11,50 za bezbarwny = 35+23=58zł ;) farby kupiłem w sklepie na stacji benzynowej u mnie w miassteczku. Jasne, że nie jest to arcydzieło i przy wymianie opon na rantach farba się zdrapuje, ale za taką kasę to chyba najlepsze wyjście, do tego po roku w żadnym miejscu farba nie odłazi i się ładnie błyszczy ;) pzdr
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 13:36   

ooo to rzeczywioscie tanio, z tym, ze po 40zl to u mnie w lakierni mozna sobie dobrac lakier.

PS a nie trzeba dawac zadnego podkladu pod kolor??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [ALL] Wymiary felg, otworów i opon
Wszystkie auta oraz Zalecane Szerokości Opon do Szerokości Felgi
memphisto Tuning wizualny 5 Wto Lut 10, 2015 09:19
Kozik
Brak nowych postów Renowacja Felg
MarioNH Tuning wizualny 12 Pon Maj 11, 2009 17:38
michone
Brak nowych postów Renowacja felg home made
faecd Tuning wizualny 6 Sob Paź 23, 2010 18:29
flapjck1
Brak nowych postów [45 2.0 2000] Renowacja felg aluminiowych samemu?
miuzziker Tuning wizualny 8 Sob Maj 08, 2010 08:25
Markzo
Brak nowych postów Malowanie felg alumioniowych
The_Baca Tuning wizualny 20 Nie Lut 19, 2012 21:35
kangaroo69



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink