Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 ] - zawiesza sie na 2,5-3 tys obr.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 ] - zawiesza sie na 2,5-3 tys obr.
Autor Wiadomość
radunc
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 17, 2009 17:26   [R200 1.4 ] - zawiesza sie na 2,5-3 tys obr.

Hej
Witam wszystkich bo jestem na tym forum od kilku minut....
Kupiłem niedawno Rovera 200 1.4 z 99 r i od razu uaktywnił się dość złośliwy feler.
Auto w czasie jazdy zawiesza się na obrotach 2,2 - 3 tys. W różnych okolicznościach, ostatnio coraz częściej. Podczas jazdy zwykle w momencie kiedy hamuję silnikiem albo redukuję biegi czyli ruch miejski ale też na trasie. Musze lekko przegazować i obroty prawidłowo opadają do 800obr/min. Wczoraj zrobiłem 250km i był to horror... dla mnie i dla auta. Rover wieszał się non stop, dojeżdżam do auta z przodu i normalnie auto hamuje silnikiem a ja musiałem albo hamować hamulcem albo wciskać sprzęgło potem przegazować i tak w kółko. Kiedy dojezdzam do świateł auto wyje na 3 tys obrotów , ludzie sie lampią na mnie...
Samochód był na diagnostyce - nic nie wykazała.
Wymienili mi regulator biegu jałowego i nic nie pomogło (jutro jadę z reklamacją i po kasę za wiemianę) Mechanicy nie wiedzą czego szukać :evil:
Może ktoś przerobił taki temat u siebei i coś podpowie (ja jestem mechaniczną amebą więc przekażę to co tu usłyszę mechanikom, sam nie znam się na działaniu silnika totalnie)

AndrewS: poprawilem temat
Ostatnio zmieniony przez AndrewS Nie Maj 17, 2009 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 17, 2009 17:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Maj 17, 2009 17:49   

Witaj
A idzie powyżej 3 tyś. obr?
Może gdzieś się klinuje linka gazu? Czasem warto sprawdzić najprostsze podejrzenia :wink:

[ Dodano: Nie Maj 17, 2009 17:50 ]
Popraw również temat zgodnie z zasadami kącika - http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15017
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Nie Maj 17, 2009 17:51   

a przepustnica sie nie wiesza? moze male czyszczenie pomoze :hm:
 
 
 
radunc
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 17, 2009 17:52   

Mixtated napisał/a:
Witaj
A idzie powyżej 3 tyś. obr?
Może gdzieś się klinuje linka gazu? Czasem warto sprawdzić najprostsze podejrzenia :wink:

[ Dodano: Nie Maj 17, 2009 17:50 ]
Popraw również temat zgodnie z zasadami kącika - http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15017


idzie spoko.
Dlatego jak np grzeje na autostradzie 130-150km/h to nie ma problemu, wtedy jak zdejmuje noge z gazu to ladnie obroty opadają.
Jednak kiedy jade wolniej zwykle w przedziale 70-90km/h kiedy obroty nie przekraczaja 3 tys mam bankowo zawieszke, wtedy po wrzuceniu sprzegla i luzu auto dochodzi do 3 tys i wyje jak szalone.
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 17, 2009 17:54   

Jeśli przy takim zawieszeniu obrotów pomoże podniesienie pedału gazu od spodu (jeśli wtedy obroty spadną), to najpewniej plastikowa przepustnica się przegrzewa i puchnie, blokując linkę.
Pomoże wymiana na aluminiową.
Przy okazji zwróć uwagę na temperaturę silnika (nie zdziwiłbym się, gdyby się nieco przegrzewał).
_________________
It's all right...
 
 
 
radunc
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 17, 2009 18:03   

wild_weasel napisał/a:
Jeśli przy takim zawieszeniu obrotów pomoże podniesienie pedału gazu od spodu (jeśli wtedy obroty spadną), to najpewniej plastikowa przepustnica się przegrzewa i puchnie, blokując linkę.
Pomoże wymiana na aluminiową.
Przy okazji zwróć uwagę na temperaturę silnika (nie zdziwiłbym się, gdyby się nieco przegrzewał).


temp. jest ok, mam natręctwo i czesto zerkam na wskaźnik, jest równo na środeczku niezależnie od tego jak jeżdze i co sie dzieje z autem... :???:
co do reszty uwag, nie pozostaje nic innego jak spisać wasze sugestie i dać mechanikom... :roll:
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 17, 2009 18:06   

Sprawdź sam! Spróbuj podważyć nogą pedał jak się zawieszą obroty. Jeśli pomoże, to otwórz maskę i obserwuj pracę linki przy przepustnicy, a druga osoba niech operuje pedałem gazu.
Coś mi się wydaje, że i tak możesz szukać aluminiowej przepustnicy ;)
_________________
It's all right...
 
 
 
Mayday 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 199
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Maj 17, 2009 18:09   

Jakby co to mam plastikową przepustnicę na zbyciu :) W razie czego priv lub mail
_________________
Tom
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Nie Maj 17, 2009 18:37   

Mayday napisał/a:
Jakby co to mam plastikową przepustnicę na zbyciu

1. Zamiana plastikowej na drugą plastikową niewiele zmieni.
2. Od zamieszczania ogłoszeń jest odpowiedni dział!
_________________
It's all right...
 
 
 
namiko 




Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 26 Sty 2009
Posty: 392
Skąd: Toruń



Wysłany: Nie Maj 17, 2009 20:28   

radunc napisał/a:
temp. jest ok, mam natręctwo i czesto zerkam na wskaźnik, jest równo na środeczku niezależnie od tego jak jeżdze i co sie dzieje z autem... :???:

A czy aby właśnie nie powinny być pod połową a nie równo z nią? Niby ciut, ale zawsze....
 
 
radunc
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 18, 2009 08:01   

wild_weasel napisał/a:
Sprawdź sam! Spróbuj podważyć nogą pedał jak się zawieszą obroty. Jeśli pomoże, to otwórz maskę i obserwuj pracę linki przy przepustnicy, a druga osoba niech operuje pedałem gazu.
Coś mi się wydaje, że i tak możesz szukać aluminiowej przepustnicy ;)


dziś rano jak jechałem do sklepu na dzien dobry się powiesił, pedał był cofnięty na max, nie miałem żadnego zapasu więc przypadłość nie ustąpiła, dopiero jak dodałem gazu obroty spadł....
buuuuu
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 18, 2009 08:51   

radunc napisał/a:
dziś rano jak jechałem do sklepu na dzien dobry się powiesił

Czyli wnioskuję, że silnik nie był jeszcze dobrze rozgrzany... Więc to raczej nie jest spuchnięta od temperatury przepustnica :|
_________________
It's all right...
 
 
 
radunc
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 18, 2009 08:57   

wild_weasel napisał/a:
radunc napisał/a:
dziś rano jak jechałem do sklepu na dzien dobry się powiesił

Czyli wnioskuję, że silnik nie był jeszcze dobrze rozgrzany... Więc to raczej nie jest spuchnięta od temperatury przepustnica :|


dokładnie, był zimny

[ Dodano: Pon Maj 18, 2009 08:58 ]
namiko napisał/a:
radunc napisał/a:
temp. jest ok, mam natręctwo i czesto zerkam na wskaźnik, jest równo na środeczku niezależnie od tego jak jeżdze i co sie dzieje z autem... :???:

A czy aby właśnie nie powinny być pod połową a nie równo z nią? Niby ciut, ale zawsze....


mam go miesiąc, i tak wskazuje właśnie jak napisałem. Wszystkie auta jakie mialem pokazywały mniej więcej w połowie przy normalej pracy (dokumentacji nie czytałem)
 
 
lucky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 18, 2009 09:23   

Miałem odwrotny problem jakiś czas temu (R-200 1,4 16 V z 1998 r.) U mnie z kolei silnik gasł. Co kilka dni przy dojeździe do świateł, po wysprzęgleniu gasł silnik (musiał być rozgrzany- zimny nigdy). Po kilku przegazowaniach problem znikał i znowu się pojawiał np. następnego dnia, albo po miesiącu. Raz się zdarzyło, że się zawiesił na 2 tys. obrotów i też mu przeszło. Ponieważ nie było to permamentne, nic z tym nie robiłem a tylko pytałem gdzie mogłem. Przy okazji w warsztacie podłączyli mi komputer, ale żadnych błędów nie znaleźli. Ustało na dobre po wymianie rozrządu po przebiego 80 tys. km. Nie wiem czy był to przypadek, czy może się zawór zawieszał co jakiś czas, bo i z taką opinią się spotkałem. Z góry przepraszam, jeżeli pomyliłem zawór z czymś innym, bo ze mnie noga w tej dziedzinie.
Ostatnio zmieniony przez lucky Pon Maj 18, 2009 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
radunc
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 18, 2009 09:29   

lucky napisał/a:
Miałem odwrotny problem jakiś czas temu (R-200 1,4 14 V z 1998 r.) U mnie z kolei silnik gasł. Co kilka dni przy dojeździe do świateł, po wysprzęgleniu gasł silnik (musiał być rozgrzany- zimny nigdy). Po kilku przegazowaniach problem znikał i znowu się pojawiał np. następnego dnia, albo po miesiącu. Raz się zdarzyło, że się zawiesił na 2 tys. obrotów i też mu przeszło. Ponieważ nie było to permamentne, nic z tym nie robiłem a tylko pytałem gdzie mogłem. Przy okazji w warsztacie podłączyli mi komputer, ale żadnych błędów nie znaleźli. Ustało na dobre po wymianie rozrządu po przebiego 80 tys. km. Nie wiem czy był to przypadek, czy może się zawór zawieszał co jakiś czas, bo i z taką opinią się spotkałem. Z góry przepraszam, jeżeli pomyliłem zawór z czymś innym, bo ze mnie noga w tej dziedzinie.


Auto jest po zmianie rozrzadu, napinacza, pompy wodnej, pasków, oleju, uszczelki pod glowicą...
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Maj 18, 2009 09:33   

Silniczek krokowy może sprawdź
 
 
 
radunc
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 18, 2009 09:36   

Kris napisał/a:
Silniczek krokowy może sprawdź


a to jest naprawialne ?
poza tym ktoś mi wyłuszczał że silnik krokowy odpowiada ze "wariacje" obrotów ale przy biegu jałowym ale jak juz wspomnialem jestem lajkonik...
jak mi powiecie ze to wina złego płynu w chłodnicy albo starego akumulatora to też uwierzę :mrgreen:
niestety......

diabli mnie biorą powoli, dziś zmieniam mechanika, może będzie bystrzejszy
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Maj 18, 2009 09:41   

radunc napisał/a:
Kris napisał/a:
Silniczek krokowy może sprawdź


a to jest naprawialne ?
poza tym ktoś mi wyłuszczał że silnik krokowy odpowiada ze "wariacje" obrotów ale przy biegu jałowym ale jak juz wspomnialem jestem lajkonik...
jak mi powiecie ze to wina złego płynu w chłodnicy albo starego akumulatora to też uwierzę :mrgreen:
niestety......

diabli mnie biorą powoli, dziś zmieniam mechanika, może będzie bystrzejszy


Nie jest to naprawialne z tego co się orientuję :( napisalem bo to jakiś tam wpływ na obroty ma. Mi się w 200 też wieszały obroty od czasu do czasu w identycznym zakresie, ale to było incydentalne i na dodatek tylko wtedy jak było bardzo zimno... sam nie wiem co to było nic z tym nie robilem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1,4Si 8V 98r] Zawiesza sie na ok 1100 obr
problem z obrotami
dudekmis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Cze 24, 2008 20:43
dudekmis
Brak nowych postów [R200] Rozrusznik sie zawiesza i instrukcja do 200
koliber1981 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Kwi 04, 2007 11:04
piter34
Brak nowych postów [R214 LPG 96r] Przepustnica się zawiesza
Joshua121 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Nie Kwi 18, 2010 01:02
zippermann
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200] Próba/pomysł kolejnej modyfikacji mojego R200
red Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Cze 09, 2014 07:40
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink