Forum Klubu ROVERki.pl :: Ręka w gipsie. Pytania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ręka w gipsie. Pytania
Autor Wiadomość
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 16:45   Ręka w gipsie. Pytania

Witam.
Wsadzili mi dziś lewą rękę w gips. Unieruchomiony mam nadgarstek oraz kciuk. Mam dwa pytania z tym związane.
1. Czy mogę jeździć samochodem? Kierownicę mogę złapać kierunki zmieniać również. Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji więc kompletnie nie wiem nic na ten temat.
2. Jestem studentem. Sytuacja była taka że na uczelni schodząc ze schodów złapałem się barierki. Pod barierką jest taka rurka która odchodzi na zewnątrz i o nią zaczepiłem kciukiem. Czy mogę domagać się jakiegoś zadośćuczynienia?
Z góry dzięki za wszystkie porady. Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji a co za tym idzie nie wiem jak się zachować.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 20, 2009 16:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 17:02   

greg-si napisał/a:
1. Czy mogę jeździć samochodem? Kierownicę mogę złapać kierunki zmieniać również. Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji więc kompletnie nie wiem nic na ten temat.

Konkretnych przepisów nie znalazłem (jeszcze poszukam) - wszystko zalezy od policjanta i interpretacji czy jesteś zdolny, czy nie. W razie zatrzymania, to się może skończyć Sądem Grodzkim i powołaniem biegłego, który to orzeknie...

Paragraf zawsze się znajdzie, np. tu:
http://www.forum.prawnikow.pl/44878.htm
Cytat:
2. Jestem studentem. Sytuacja była taka że na uczelni schodząc ze schodów złapałem się barierki. Pod barierką jest taka rurka która odchodzi na zewnątrz i o nią zaczepiłem kciukiem. Czy mogę domagać się jakiegoś zadośćuczynienia?

O rany... To już do nas dotarły pomysły rodem z USA... Chyba trzeba uciekać dalej na wschód. ;)

Prawnie Ci nie pomogę, ale jak dla mnie to na zdrowy rozum dlaczego ktoś miałby Ci płacić za to, że zaczepiłeś "kciukiem o rurkę"?

Rozumiem, jakbyś złamał tą rękę, bo poręcz się urwała i się przewróciłeś, ale tak?

Na jakiej podstawie? Odszkodowanie za pecha lub niezgrabność?

Gdyby za takie rzeczy płacili, to przy moich zdolnościach byłbym już milionerem. ;) :D

Moim zdaniem, jedyne co, to należy Ci się odszkodowanie, jeśli jesteś ubezpieczony od NNW, ale to musisz wiedzieć sam - kiedyś były takie ubezpieczenia na uczelniach, są też często wliczane w pakiet przy legitymacjach typu ISIC, Euro26 itp, a nawet dodawane do lepszych kart kredytowych - wtedy takie złamanie jest liczone jako uszczerbek na zdrowiu, musisz zbierać wszelkie dokumenty lekarskie i rachunki, przeczytać OWU konkretnego ubezpieczenia i zgłosić się do ubezpieczalni zgodnie z procedurą opisaną w tym OWU.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 17:22   

maciej, dzięki za odpowiedź

co do odszkodowania to znam wiele różnych sytuacji gdzie wypadki miały miejsca poza szkołą i były wypłacane odszkodowania. Było to za czasów jak byłem mały z 10 lat temu jak nie więcej. Myślałem że może ktoś z autopsji wie jak postępować w takich sytuacjach.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Maj 20, 2009 17:32   

greg-si napisał/a:
maciej, dzięki za odpowiedź

co do odszkodowania to znam wiele różnych sytuacji gdzie wypadki miały miejsca poza szkołą i były wypłacane odszkodowania. Było to za czasów jak byłem mały z 10 lat temu jak nie więcej. Myślałem że może ktoś z autopsji wie jak postępować w takich sytuacjach.
dalej tak jest... bo wykupione odszkodowanie w szkole/studiach obowiazuje wszedzie.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 18:32   

michone napisał/a:
dalej tak jest... bo wykupione odszkodowanie w szkole/studiach obowiazuje wszedzie.

Dokładnie - o tym pisałem to jest NNW, czyli Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, ale kiedyś to była składka "z definicji" - płaciło się zwykle na poczatku roku i nikt się nad tym nie zastanawiał, a teraz to jest dobrowolne i ja np. zrezygnowałem z tego jak zacząłem studia, dlatego musisz się zastanowić, czy płaciłeś coś takiego, czy nie.

A, no i teraz do kredytów mieszkaniowych często banki żądają ubezpieczenia na życie jako zabezpieczenia kredytu - tam tez moga być klauzule o takich rzeczach jak uszkodzenia ciała itp.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 18:46   

maciej, u mnie na uczelni jest taka praktyka że jak ktoś nie zapłaci ubezpieczenia temu legitymacji studenckiej nie podbiją. Co roku płacę bo te 30zł to nie majątek.
W takim razie udam się jutro do moich ulubionych Pań w dziekanacie i zapytam się o jakiś papierek.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 18:47   

greg-si napisał/a:
u mnie na uczelni jest taka praktyka że jak ktoś nie zapłaci ubezpieczenia temu legitymacji studenckiej nie podbiją

No ładnie, a myślałem, że takie praktyki to się przynajmniej z 15 lat temu skończyły - to jest oczywiście nie legalne i po winno być karane, ale w Twoim przypadku pewnie Ci to wyjdzie na plus finansowo.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 20, 2009 18:53   

maciej, no właśnie wiem o tym że to nie bardzo legalne i na pewno jakby ktoś zaczął się bulwersować przy podbijaniu legitymacji by podbili. Jednak zawsze w październiku jak się zachodzi to standardowy tekst jest taki 'Zapłacone ubezpieczenie'.
Plus finansowy to i tak rybka bo miałem kilka rzeczy do zrobienia podczas juwenali a tak trzeba to odłożyć w czasie na czas po sesji czyli koniec czerwca a i to nie wiadomo bo jak pracę zacznę to pewnie skończy się na tym że nic nie zrobię. Choć wiadomo kilka groszy się przyda.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kodeks Pracy i pytania
lelek11 Prawo i ubezpieczenia 1 Sro Lip 06, 2011 12:07
zetes
Brak nowych postów wyjazd do anglii pytania...
Kozik Prawo i ubezpieczenia 8 Nie Sty 13, 2013 17:31
pistolet



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink