Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 220 2.0 TD] Siada elektronika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 220 2.0 TD] Siada elektronika
Autor Wiadomość
erixon 




Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 70
Skąd: Ciepielów



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 15:04   [R 220 2.0 TD] Siada elektronika

Witam wszystkich jestem tu po raz pierwszy i mam problem ze swoim Roverkiem . Otóż od kilku tygodni nie mam świateł stopu. Na początku było tak że się przepalał bezpiecznik przy naciśnięciu na pedał hamulca, od paru dni mam tak że jeśli podłącze klapę bagażnika (centralny w bagażniku jest odłączony) pod centralny zamek to przy naciśnięciu hamulca słychać jak się on zamyka, za każdym razem gdy nacisną hamulec. Do tego od paru dni kiedy wcisnę w pilocie "ZAMKNIJ" czyli centralny zamek nie migają mi kierunki a powinny zamigać 3 razy . Przy otwieraniu auta jest dobrze, mrugają raz czyli tak jak być powinno. Następny problem to kontrolka od bagażnika, pomimo że bagażnik jest zamknięty kontrolka sygnalizuje na czerwono że jest on nie domknięty. Jest tez problem z lampką w bagażniku , kiedy zamknę bagażnik lampka się zapala a powinno być odwrotnie. Mało tego , zawsze gdy zgaszę samochód i i potem za jakieś np. 3 min chcę go zapalić muszę nacisnąć którykolwiek przycisk w pilocie , wtedy przestaje piszczeć i tak za każdym razem gdy wsiadam do auta :( . Jest tez awaria z tylnymi wycieraczkami ,teraz są odłączone od kabli ale gdy je podłącze i uruchomię wtedy pali mi bezpiecznik od spryskiwaczy przednich .
No trochę tego jest i zaczynam myśleć nad sprzedażą tego auta chociaż troche mi szkoda bo jeśli chodzi o silnik , spalanie i moc to nie mam zastrzeżeń.
Dodam, że te wszystkie problemy zaczęły mi się dziać od momentu kiedy zaprowadziłem auto do mechanika , który wymieniał mi sprzęgło, było to w zeszłym roku. Wiem że akumulator był odłączony chyba na 2 dni.
Problemy ze światłami stopu jak również z tymi opisanymi wyżej mam od około miesiąca.
Jeśli ktoś może coś doradzić z góry dzięki wielkie.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 16, 2009 15:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bora 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lip 2005
Posty: 45
Skąd: Kielce



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 15:20   

Sprawdź wiązkę kabli na tylnej klapie, tą w gumowej osłonie po prawej stronie jak otwierasz klapę. Prawdopodobnie pozwierały się tam kabelki i takie rzeczy się wtedy dzieją.
_________________
Jest R 25 iDT 00r.
Był R 220 SD 96r.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 15:28   

bora napisał/a:
Sprawdź wiązkę kabli na tylnej klapie
Potwierdzam !!
Sprawdź, popraw/wymień przewody (uwaga na kolory - nie pomylić ;) ), zaizoluj porządnie i będzie :ok:
 
 
erixon 




Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 70
Skąd: Ciepielów



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 18:18   

Panowie jesteście WIELCY!!!!!!!!! Wszystko wróciło do normy :) Tak jak mówiliście , zdjąłem gume patrze i 6 kabli było przetartych !! ! Już po wszystkim , zaizolowałem i wszystko śmiga tak jak powinno !! !!!!!! Został tylko problemik z tym co mówiłem wyżej , chodzi mi o stacyjke , kiedy zgasze auto i odczekam np. 3 min czy 1 min. ( obojętnie ile ) przekręce kluczyk gdy chę odpalić wtedy piszczy i nie odpala dopiero jak nacisne któryś przycisk w pilocie wtedy przestaje piszczeć i odpala , i tak za każdym razem.

Jeszcze raz panowie wielkie THX , uratowaliście mi normalnie życie! tak naprawde jeździłem z tymi awariami prawie 2 miechy! Miałem w poniedziałek odprowadzać do serwisu ale coś mi do głowy przyszło żeby poszukac pomocy w necie i udało sie!

Panowie SZACUN WIELKI DLA WAS !! !! Pozdrawaim Was serdecznie.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Maj 16, 2009 18:46   

Cytat:
Został tylko problemik z tym co mówiłem wyżej , chodzi mi o stacyjke , kiedy zgasze auto i odczekam np. 3 min czy 1 min. ( obojętnie ile ) przekręce kluczyk gdy chę odpalić wtedy piszczy i nie odpala dopiero jak nacisne któryś przycisk w pilocie wtedy przestaje piszczeć i odpala , i tak za każdym razem.


:mrgreen: :lol: hehe.. to nie jest zadna usterka to jest normalnie. Włącza sie tobie immobilizer. Ale jak nie otwierasz drzwi kierowcy to nie powinno piszczeć :wink: Wiec jak masz drzwi zamknięte i wył silnik i poczekasz 1min to jak przekręcisz kluczyk to nie powinno być dźwięku. Ale jak wył silnik i otworzysz drzwi to po 1min sie tobie znów wł. imo i bedzie piszczal. Te nowsze typy po 98roku chyba maja czujnik i jak pilot jest blisko stacyjki to automatycznie wył imo.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 18:59   

Remi55 napisał/a:
Włącza sie tobie immobilizer.
Amen :D

Dla pewności: miałeś tak cały czas, od początku ??
 
 
erixon 




Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 70
Skąd: Ciepielów



Wysłany: Nie Maj 17, 2009 09:15   

Paul napisał/a:
Remi55 napisał/a:
Włącza sie tobie immobilizer.
Amen :D

Dla pewności: miałeś tak cały czas, od początku ??


Wcześniej było normalnie. dzieje się tak właśnie od momentu kiedy mi koleś sprzęgło wymieniał, czyli od roku tak mam.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Maj 17, 2009 12:46   

:bezradny: sprawdziłbym cewkę immo przy stacyjce - może się coś rozłączyło i odbiornik nie może sygnału immo (nie mylić z alarmem i centralnym) złapać?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Maj 21, 2009 13:17   

Cytat:
Wcześniej było normalnie. dzieje się tak właśnie od momentu kiedy mi koleś sprzęgło wymieniał, czyli od roku tak mam.

wcześniej moze ktoś kodem zablokował immo, a po odpieciu aku wszystko wróciło do normy ... chociaż dziwne, bo po zamknięciu auta pilotem powinno zawsze immo się uzbrajać :hm: A co do cewki .... możliwe, że immo jest aktywne czyli cewki przy stacyjce po prostu nie ma ;) W kazdym razie .... wszysko z elektroniką w aucie działa prawidłowo :]
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Czy to pompa siada?
gralu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 29 Czw Mar 14, 2013 08:00
szoso
Brak nowych postów [R200] Siada tył
MiL999 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Lip 29, 2009 20:53
staf
Brak nowych postów [R214 Si 97'] Akumulator siada, wina wzmacniacza?
Margzims Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pią Sty 08, 2010 22:39
Margzims
Brak nowych postów [MG ZR] Elektronika
freeqwow Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lut 25, 2015 22:28
freeqwow
Brak nowych postów [R25] problemy z elektroniką
Gość Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Sro Cze 16, 2010 19:21
leszek95b



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink