Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Przegrzewa się płyn chłodniczy - co robić?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Przegrzewa się płyn chłodniczy - co robić?
Autor Wiadomość
Bolero 



Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:53   [R75] Przegrzewa się płyn chłodniczy - co robić?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Mam taką sytuację w swoim r75, że przegrzewa mi się płyn chłodniczy po ok. 20-30 minutach jazdy w mieście. Sprawdzałem - jest go tyle ile trzeba. Wskazówka temperatury bardzo szybko leci do góry (już po 4-5 minutach jest po środku czyli tam gdzie powinna być). Nie odpala mi się również w ogóle ten wiatrak przed chłodnicą - czy to ok? Jeżdżę bez odpalonej klimy.

Sytuacja już kiedyś występowała w zimie, gdy było -10 stopni. Pojechałem do warsztatu, dolali płynu chłodniczego (wtedy było za mało) i było ok, ale też nie było już takich mrozów. Ostatnio sytuacja powtórzyła się- znowu się przegrzał - nie sprawdzałem - może płynu było za mało. Dolałem i znowu jakieś 2 tyg było ok. Później włączyłem klimę (wcześniej jej nie używałem) i się przegrzał, dodatkowo wyciekł mi prawie cały płyn chłodniczy. Dolałem, ale dalej się podczas jazdy przegrzewał. Później raz było OK, a teraz znowu się przegrzewa. Ktoś wie co to może być?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 18:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 29, 2009 17:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blazi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 29, 2009 18:11   

Z tego ci zrozumiałem to ubywa ci płynu chłodzącego i dlatego się przegrzewa silnik, musisz zlokalizować wyciek (pewnie termostat), możesz spróbować odpowietrzyć układ ale jak dolewasz co chwilę płynu to na pewno masz wycieki.
Zdejmij plastikową osłonę silnika i zerknij przez "żebra" kolektora tego metalowego czy w tym zagłębieniu nad którym jest termostat masz sucho. Ja miałem tak że mi przeciekał, płynu dolewałem co chwilę, silnik pewnie też miał nieco wyższą temp. ale nie przegrzał się (poza 1 przypadkiem), a pod termostatem istny syf, płyn - maź na 5cm grubości. wymiana termostatu zakończyła sprawę.
A co do wentylatora to też przydało by go się sprawdzić czy w ogóle się włącza. U mnie włącza się dokładnie przy 100 stopniach (włącz sobie cyfrowy miernik temperatury na desce i obserwuj czy ci się wentylator włączy przy tej setce).
Ostatnio zmieniony przez blazi Pią Maj 29, 2009 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bolero 



Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Maj 29, 2009 19:10   

Dzięki za odpowiedź. Generalnie płynu mi nie ubywa jakoś drastycznie. Od tygodnia utrzymuje się ten sam poziom. Tylko jak włączyłem klimę to wyleciało go bardzo dużo. A tak to w miarę. Sprawdzałem czy coś cieknie i raczej pod samochodem jest suchutko. Ten wiatrak mi się w ogóle nie włącza nawet jak wskaźnik temperatury jest ponad normę (klimę zawsze mam wyłączoną - opcja econ. Ale czy ten wiatrak może być przyczyną? Jak włączyć cyfrowy miernik temperatury? - nie mogę nigdzie znaleźć w necie o tym.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Maj 29, 2009 19:37   

Bolero napisał/a:
włączyć cyfrowy miernik temperatury? - nie mogę nigdzie znaleźć w necie o tym.
wpisz w szukajce ''Diagnostyka OBC w R75''
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
blazi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 29, 2009 22:08   

Bolero napisał/a:
Jak włączyć cyfrowy miernik temperatury?


Przytrzymaj przycisk resetowania dziennego wskazania kilometrów tak długo aż pojawi się podajże cyfra 1 (tzw. rozdział 1), potem naciskaj aż do 19. Teraz poczekaj - na dolnej linijce zacznie cyklicznie (co ok. 1 sek.) pojawiać się napis "_L_OFF". W momencie, gdy się pojawi wciśnij przycisk jeszcze raz. Pojawi się znowu 1 i wtedy szybko znowu zacznij naciskać aż pojawi się 7. I już masz odpalony wskaźnik temperatury. Na początku może ci nie wyjdzie, ale jak załapiesz o co biega to potem już zamkniętymi oczami będziesz to odpalał :)

Poczytaj to: tu wszystko jest (Marian_K zadbał :) http://forum.roverki.eu/v...a+pok%B3adowego

Powodzonka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Płyn chłodniczy
zexor Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Lip 09, 2018 10:24
czarek236
Brak nowych postów [R75] Płyn chłodniczy
argail Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Sty 07, 2008 07:51
Olo12
Brak nowych postów [R75] Uciekający płyn chłodniczy
Wiatr9923 Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Sty 24, 2021 07:39
tomi24lbn
Brak nowych postów [R75] Wyrzuca płyn chłodniczy
roberth37 Rover serii 75, MG ZT 16 Pią Paź 03, 2014 15:12
wschodni
Brak nowych postów [R75] Płyn chłodniczy w cylindrach
antonioni Rover serii 75, MG ZT 8 Pią Paź 21, 2016 22:58
Magic79



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink