Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400/45/MG ZS] Montaż cb radia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400/45/MG ZS] Montaż cb radia
Autor Wiadomość
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:21   [R400/45/MG ZS] Montaż cb radia

Witam
Kupiłem Unidena 520XL i stoję przed dylematem gdzie go zamontować. Widziałem chyba kiedyś wątek z wklejonymi fotkami (możliwe, że nawet z opisem), ale za cholerę nie mogę go znaleźć.
Radio chciałbym zamontować w schowku, tym po lewej stronie kierownicy. Domyślam się, że trzeba będzie go trochę poprzycinać (pewnie wyciąć tylną ściankę). Jak się do tego zabrać? Jak wyprowadzić gruszkę tak, aby po zamknięciu schowka radio i kabel były nie widoczne? Do tego typu zabiegu kupię używany schowek i w nim docelowo ma radio siedzieć. Ile może kosztować taki schowek? Na Allegro nie znalazłem (nawet do Hondy Civic 5gen).
Może ktoś z Was montował już radio w tym (lub innym ciekawym) miejscu i zechce podzielić się zdjęciami i oczywiście wiedzą :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 03, 2009 22:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Czw Cze 04, 2009 19:38   

nie wejdzie-wiem bo próbowałem...do schowka napewno się nie zmieści (ta zamykana półeczka),po jej wyjęciu wejdzie,tylko że będzie problem z dostaniem się do bezpieczników i ja jestem strasznie długi wiec bałem sie że bedę trącał kolanem-dlatego zrezygnowałem z tego miejsca,myslałem nad schowkiem pod popielniczką w tunelu środkowym-ale tu znowu rzeźba w półce (radio jest małe,ale dosyć długie-president harry-wiec podobne gabaryty),później był schowek w podłokietniku-ale tu znowu problem z głośnikiem-byłby potrzebny dodatkowy......... :???: ,w końcu się wkurzyłem i cb zamontowałem na tunelu środkowym od strony pasażera,zaraz przed fotelem pasażera-nie ma problemów z demontażem,kable ukryłem pod tunelem i raczej mi to miejsce odpowiada........generalnie r400 jest bardzo "przytulny" i miejscem nie rozpieszcza....... :mrgreen:
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Cze 04, 2009 20:40   

Problem w tym, że auto zdarza mi się zostawiać w takich miejscach, w których radio (razem z szybą) można łatwo stracić. Dlatego wolałbym, aby było w miarę niewidoczne.
Co do schowka - do bezpieczników nie zaglądam zbyt często, można powiedzieć, że dotąd nigdy :wink: Pomyślałem, że można wyciąć kawałek tylnej ścianki, tam gdzie schowek się zwężą i przykręcić radio śrubami z boku (są tam otwory pod uchwyt). Jeśli słabo by było słychać (głośnik od spodu radia) można wywiercić klika otworów w schowku lub ostatecznie wyprowadzić głośnik zewnętrzny.
Obecnie radio siedzi w miejscu pod popielniczką, ale to średnio wygodne z dwóch względów: 1. jadąc na 3 lub 5-tym biegu, dostęp do pokręteł jest mocno utrudniony, 2. gdy sięgam po gruszkę, razem z nią wychodzi całe, do niczego nie przymocowane radio :???:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pią Cze 05, 2009 21:02   

powiem tak -jak będą mieli ukraść to i tak ukradną.......jak będa mieli poniszczyć to i tak poniszczą....mnie w zeszłym roku ktos "potańczył" na masce......
znajomemu nie mieli co ukrasc z a4 to poniszczyli całą deske rozdzielczą i wybili szybę-a tak się chwalił że nic mu nie ukradną.....
jak się boisz o radio to zamontuj tak jak ja i codziennie do domciu-jest szansa że nikt ci nie napaskudzi....jak zostawisz radio w środku ,to nieważne jak jest "zamaskowane"-inteligentny złodziej zawsze je wypatrzy......
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 10:59   

Nie chodzi mi tu głównie o to, że mogą mi to radio ukraść. Bardziej zależy mi na tym, aby nie rzucało się w oczy. Ponadto jeśli radio będzie w schowku, będę miał do niego lepszy dostęp. Biorąc pod uwagę inny wariant czarnego scenariusza, w razie kontroli, wolę aby Uniden był niewidoczny. Z Policją nigdy nie wiadomo - jedni są w porządku, inni to typowi służbiści...
Wczoraj wszystko pomierzyłem. Radio ma 19cm długości, ok. 25cm licząc ze sztywną końcówką gruszki. Wtyk anteny da radę chyba wypuścić dołem, wiercąc na niego otwór. Schowek ma ZTCP ok. 20-22cm głębokości. Wydaje mi się, że montaż będzie przebiegał w określonej kolejności, bo schowka z włożonym już radiem nie da rady założyć...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
am_k 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 582
Skąd: Bychawa/Lublin

Rover 200

Wysłany: Sob Cze 06, 2009 11:04   

Mixtated, zobacz u kolegi Remi55.
U niego widziałem gdzieś zdjęcia z cb chyba pod popielniczką w R200 o tu
_________________
Pozdrawiam.
Marcin
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Cze 06, 2009 11:10   

Mixtated napisał/a:
w razie kontroli, wolę aby Uniden był niewidoczny. Z Policją nigdy nie wiadomo
jeśli masz radio z homologacją a Uniden raczej ją ma to miśki mogę co najwyżej tylko popatrzeć ;)

Tutaj masz temat odnośnie CB http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=240 jest nawet zdjęcie w 420. Może dalej coś jeszcze znajsziesz bo wcześniej przeleciałem i nie było zdjęć :)
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Cze 07, 2009 13:26   

Dam-Kam napisał/a:
jeśli masz radio z homologacją a Uniden raczej ją ma to miśki mogę co najwyżej tylko popatrzeć

Homologacja jest z 2005 roku, w tym przypadku liczy się dowód zakupu (w moim przypadku z przed tygodnia :mrgreen: )
Ten wątek przeglądałem, a nawet się w nim wypowiadałem. Gdzieś widziałem fotkę R45 z zamontowanym radiem w miejscu, które mnie interesuje. Nie myślałem wtedy, że kiedyś kupię CB i nawet fotki nie zapisałem :cry:

EDIT

Właśnie wróciłem z dokładnych pomiarów. Jednak nie idzie umieścić tego radia w schowku. Tj. da radę, ale trzeba by zrobić nowy stelaż, zostawiając jedynie przednią ściankę ze schowka. Najistotniejsze jest to, że trzeba by wyciąć plastikowe bolce mocujące schowek na miejscu, a od tego momentu nie ma już powrotu do stanu oryginalnego :mrgreen:
A więc konkurs na miejsce, gdzie zamontować CB trwa :wink:
Biorę pod uwagę:
1. zamiast schowka (miejsce widoczne na foto)- zmieści się, ale będzie jakoś wysoko, no i tracę wtedy miejsce w schowku (a tego bym nie chciał, jeśli nie da się wrzucić radia do schowka)
2. między konsolą środkową, a kierownicą (foto)
3. po drugiej stronie konsol środkowej, obok fotela pasażera - niby to jakaś opcja jest, ale średnio mi się podoba
4. w podłokietniku - ta opcja odpada, bo radio się nie mieści, nie wspominając już o opcji na pokrywie schowka (foto z Toyoty Avensis)
5. do schowka po lewej stronie kierownicy - boję się tylko, że na każdym progu zwalniającym schowek będzie się otwierał - w końcu radio swoje waży
6. .........................??????? - jakieś pomysły?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Cze 07, 2009 14:40   

Dam-Kam napisał/a:
jeśli masz radio z homologacją a Uniden raczej ją ma

Ja mam Unidena 68XL i niestety homologacji brak :/
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Cze 08, 2009 20:54   

Radio zamontowane w "opcji nr 2", chociaż nie wiem czy nie będzie jednak "opcji nr 1" :???: Praktycznie podniosłem je ile się da, ale zawadzam prawą nogą wciskając pedał gazu. Nagle strasznie ciasny zrobił się ten samochód i nadal nie wiem gdzie to radio wcisnąć, żeby nie przeszkadzało. Dodatkowo kabel od anteny puściłem pomiędzy oparciem kanapy - chciałem progiem, ale okazał się za krótki (ok. 4m). Jeśli umieszczę CB na boku konsoli środkowej, to z kolei o przysunięciu foteli mogę zapomnieć. I tak źle i tak niedobrze. Jakieś sugestie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pon Cze 08, 2009 21:01   

Mixtated napisał/a:
Nagle strasznie ciasny zrobił się ten samochód
-a nie mówiłem.... :mrgreen:

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 21:03 ]
Mixtated napisał/a:
Dodatkowo kabel od anteny puściłem pomiędzy oparciem kanapy - chciałem progiem, ale okazał się za krótki (ok. 4m).
-ja załozyłem przedłużkę-chyba ma metr,bo 4 m to do anteny do roverka za krótki kabel...(mówimy o r400 i pochodnych)

[ Dodano: Pon Cze 08, 2009 21:05 ]
Mixtated napisał/a:
Jeśli umieszczę CB na boku konsoli środkowej, to z kolei o przysunięciu foteli mogę zapomnieć
-dlaczego ?-przesuwasz fotel max do przodu przykładasz radio jak chcesz/uważasz/jak ci wygodnie,montujesz uchwyt i gra muzyka.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Montaż UKP
rapek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Lip 03, 2012 20:35
slax
Brak nowych postów [r400] Montaż szyberdachu
Drill Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Sob Cze 05, 2010 13:58
Artu
Brak nowych postów [R400 HB] Halogeny - montaż
przekaźnik - gdzie??
TomC Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Lip 27, 2009 10:58
laskarm
Brak nowych postów [R400] - Antena CB Radia
bartek-mrc Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Lip 10, 2010 16:36
nicco_nuwai
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R400] Montaż kierownicy i naprawa nawiewu
Finveg Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Mar 21, 2015 00:49
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink