Forum Klubu ROVERki.pl :: Mandat u Madziarów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat u Madziarów

bo wierzyłem władzy...
Autor Wiadomość
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 19:52   Mandat u Madziarów

Dostałem mandat na Węgrzech - głupia sprawa bo wyjeżdżając z Słowacji zatrzymał mnie pan - pierwszym momencie sądziłem straży granicznej - ale niestety to była jak sie później okazało policja.

Sądząc że chodzi mu o ustawienie mnie na drodze tak by nie utrudniać ruchu pokierowałem się za jego wskazówkami i stanąłem obok jego samochodu na pasie pod prąd(były trzy pasy było w czym wybierać :wink: ja jechałem czwartym - prawidłowo) sądząc że czeka mnie kontrola bagażnika i takie tam przetrzepanie w poszukiwaniu kontrabandy.

Pan strzelił kilka fotek i się okazało że to dowody mojej rzekomej jazdy pod prąd - jak mnie w%%#$%rwił !! ! zbeształem go po polsku rosyjsku i angielsku na moje argumenty tylko coś tam bąkał po madziarsku ale nic się nie dało wskórać. Straszył mnie mandatem w wysokości 40 000 forintów - ostatecznie wlepił 10 000.

Gdybym był winny to bym zapłacił ale w tym wypadku nie wiem co robić.

Pytanie: co się stanie jak nie zapłacę tego mandatu? na Węgry już się nie wybieram - obrzydzili mi je panowie policjanci, czy czekają mnie jakieś konsekwencje w kraju?

Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez Marrkus Wto Cze 23, 2009 21:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 23, 2009 19:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 20:01   

:mrgreen: Nie palc nic sie nie stanie :twisted: Ja juz mam ze 2 mandaty na Słowacji oraz jeden w Austrii i jakos dalej tam jedze i sie tym nie przejmuje :razz:

Myślałem ze Wegry maja Euro :roll: :razz: Z tego co ja czytałem w Austriackiej gazecie to mówili austriackie policjanty nawet ze policja na Węgrzech a zwłaszcza przy granicy łapie i robi takie przekręty jak z tobą. Z tego co wiem to chcą wyciągnąć tylko kasę żeby ktoś im zapłacić w łapę i tyle.

Wiec moim zdaniem twoj mandat poszedl i tak juz w kubel. Napeno potem zalapl kogos innego co zapłacił :evil:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 20:12   

ALe o to chodzi że on nie chciał w łapę :twisted: a może 10€ to było za mało :wink:

Przede mną dupnęli gościa z BiH i jemu wpakowali mandat 40 000 - ale on nawet słowa nie powiedział bo faktycznie wyskoczył pod prąd (bardzo głupio zorganizowany ruch, brak oznaczeń pionowych a poziome wytarte i prawie niewidoczne - gdyby nie to że w ubiegłym roku jadąc tam omal nie nadziałem się na tira też bym nie wiedział :wink:
 
 
Dydo 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 21:50   

No tak, dobrze jest powiedzieć nie płać. Przez długi czas może być spokój i ktoś może pomyśleć, że naprawdę zapomnieli.. A co wtedy, gdy po xx czasie przyjdzie jakiś mega kosmiczny mandat do zapłacenia.. ? Z tymi cholerami nic nigdy nie wiadomo co mogą zrobić.. Niby spokój a po czasie może się okazać, że czeka na nas ciekawy mandat do zapłacenia...

Swoją drogą to nieźle Cię zrobili w bambuko. Następnym razem, jeśli już zdecydujesz się na wyjazd na Węgry, pomimo obrzydzenia przez Panów policjantów do tego kraju, to przy następnej kontroli odpal video w telefonie ;P
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 23, 2009 21:50   

Marrkus napisał/a:
a może 10€ to było za mało :wink:
:mrgreen: :mrgreen:

No z 50€ by pewno wziął ale 10€ to trochę mało :grin:

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 21:58 ]
Dydo napisał/a:
No tak, dobrze jest powiedzieć nie płać. Przez długi czas może być spokój i ktoś może pomyśleć, że naprawdę zapomnieli.. A co wtedy, gdy po xx czasie przyjdzie jakiś mega kosmiczny mandat do zapłacenia.. ? Z tymi cholerami nic nigdy nie wiadomo co mogą zrobić.. Niby spokój a po czasie może się okazać, że czeka na nas ciekawy mandat do zapłacenia...


Z tego co gadałem z ludźmi to bo dwóch latach na Słowacji tobie oraz w Austrii zanika ten mandat i oni kasują go.

Tak jak mój ojciec raz powiedział do policjanta w Wiedniu:" Niech pan nie pisze mandatu bo i tak nie zapłacę a szkoda tylko pańskiego czasu oraz papieru"
Policjant się zaczerwienił i się wkurzył i poszedł :mrgreen:

Przez ta super unie jest tak ze we własnym kraju pasuje płacić bo przyjdzie komornik ale po za to nie trzeba bo sa prawa takie do kitu ze jak się nie zapłaci to się nic nie dzieje.
Jedyna to jest Szwajcaria ze jak nie zapłacisz zna miejscu to jada z tobą do bankomatu a jak dalej nie masz karty to biorą twoje auta w zamian.

Ja nie jestem przeciw płaceniu mandatów ale nie place takich których uważam są tylko po to żeby ściągać z ludzi kase. Typu:"Terna za miastem droga dwu pasmowa, szeroka jak lotnikso. ograniczenie 90km/h prosta z 6km, nic nie jedzie , a jedzies 130km/h i to jest wolno i potem mowia na Slowacji ze jechales za szybko a nawet nie umia tego pokazac tylko mowia ze widzieli" Sorry :twisted:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 22:11   

W zeszłym tygodniu byłem w Niemczech we Freiburgu. Zaparkowałem w małej uliczce obok Hotelu, parkometr był zepsuty (zapchany otwór do bilonu) więc nie patyczkowałem się i zostawiłem tak samochód. Rano patrze a tam za wycieraczką mandacik w wysokości 5e. Z początku pomyślałem walić to ale z drugiej strony nie chce mieć później problemów bo Niemcy to mściwy naród (tak mi się wydaje) i mogli by coś przysłać a 5e to nie pieniądz.

Jak chciałem zapłacić ten śmieszny mandacik to pan Policjant aż się zdziwił. Zapytał skąd jestem i jak mu powiedziałem to pokręcił głową. Nie pytałem dlaczego kiwa tym łbem bo ja znam tylko angielski a on tylko swój język ojczysty więc bym się nie dogadał.

Z drugiej strony 10 000 forintów to jakieś 150zł więc możesz gdzieś tam widnieć w ich rejestrach i jak Cie następnym razem złapią to może być nieciekawie.
 
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 22:17   

Czyli tak jak myślałem - lepiej zapłacić bo i suma nie jest wysoka -a spokój pewny

10€ - wydaje mi się dobrą wysokością łapówki - zważywszy ze mandat wynosi nieco ponad 30€ :wink:
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 22:45   

Remi55 napisał/a:
Jedyna to jest Szwajcaria ze jak nie zapłacisz zna miejscu to jada z tobą do bankomatu a jak dalej nie masz karty to biorą twoje auta w zamian.
W Niemczech jest to samo.
Raz płaciłem od razu, bo miałem przy sobie gotówkę,a raz panowie podwieźli mnie do bankomatu. Mogłem wybrać, bankomat lub laweta.
aiwer napisał/a:
Jak chciałem zapłacić ten śmieszny mandacik to pan Policjant aż się zdziwił. Zapytał skąd jestem i jak mu powiedziałem to pokręcił głową. Nie pytałem dlaczego kiwa tym łbem bo ja znam tylko angielski a on tylko swój język ojczysty więc bym się nie dogadał.
Bo takich mandatów się nie płaci.
Niemieckie fotoradary napstrykały mi tyle fot, ze album mógł bym założyć.
Ani razu nie dostałem kwitka do zapłaty.
Najstarsze "fotki" mają chyba pięć lat.

Nawet dowiadywałem się co nieco u nich na policji. Powiedzieli wprost, ze taka osoba jest bezkarna.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Cze 23, 2009 23:14   

W Polsce obcokrajowcy też płacą od razu ;) .
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Cze 25, 2009 11:25   

Kumpel ma podwójne obywatelstwo PL/DE i mieszka w Berlinie. Prawo jazdy ma niemieckie. Za przekroczenie prędkości w PL też musiał płacić od razu bo prawko nie tutejsze.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
funfel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Kwi 2006
Posty: 323
Skąd: eeyy



Wysłany: Czw Cze 25, 2009 12:22   

a jak masz prawo jazdy wydane w innym kraju to nie moga Ci go zabrac np. w PL
_________________
dozwolona ilość znaków: 255
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 13:16   

funfel napisał/a:
a jak masz prawo jazdy wydane w innym kraju to nie moga Ci go zabrac np. w PL


Dokładnie ale jak nie zapłacisz mandatu w Pl od razu to idziesz na 24h na komendę :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 10:10   

Kiedyś w dawnych czasach na podróżnych czychali rozbójnicy w lasach, a przed wiazdem do miasta też czychali rozbójnicy i pobierali Myto. Podróżni mieli nawet odłożone kwoty na takie przypadki.

Teraz jest to samo tylko w bardziej wyrafinowany sposób, Państwo okrada nas w białych rękawiczkach i wmawia nam że karze nas z naszej winy! i co gorsze ludzie to kupują. Tak, dokładnie, jeśli ktoś w ręku trzyma komorkę to jest nazywany przez publiczne media PRZESTĘPCĄ, przekracza prędkość o 5km/h - pirat drogowy! Włąściwie to każdy jest już z definicji winny, na każdego znajdzie się jakiś hak. Do 'rutynowych kontroli' też oczywiście jest dorobiona ideologia że to przecież szukają pijanych kierowców tylko nikt nie mówi że 80% ze statystyk to rowerzyści i woźnicy.

Ale nie mogę zajarzyć jednej rzeczy i strasznie mnie to wpienia, bo rozmawiam o tym z różnymi ludźmi i jak grochem o ścianę. Wszyscy tylko biadolą, narzekają, jaka niesprawiedliwość, państwo policyjne. Ale jak przychodzi do głosowania to wszyscy grzecznie słuchają się Telewizora i sondaży i popierają ten sam totalitarny ustrój opakowany w cukierkową wirtualną rzeczywistość kreowaną przez media. Niby z pozoru jest dużo różnychalternatywnych partii ale tak naprawdę to tylko wiele biegunów wielkiego magnesu który ma nas przyciągać a chodzi o jedno i to samo, popieranie ogromnego monstrualnego biurokratycznego reżimu.
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 17, 2009 10:28   

blue827 napisał/a:
Włąściwie to każdy jest już z definicji winny, na każdego znajdzie się jakiś hak.


Nie zgadzam sie, bylo nie bylo juz troche lat przezylem i nie doswiadczylem tego. :razz:
blue827 napisał/a:
Do 'rutynowych kontroli' też oczywiście jest dorobiona ideologia że to przecież szukają pijanych kierowców tylko nikt nie mówi że 80% ze statystyk to rowerzyści i woźnicy.

Ciekawe z jakiego zrodla statystycznego korzystales :?: Rowerzystow, fakt duzo, natomiast woznicow jak na lekarstwo. Niestety kierowcow znaczaca, przewazajaca liczba. :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mandat 800zl
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 35 Sob Wrz 29, 2012 00:18
Remigiusz
Brak nowych postów Niezapłacony mandat
VanOrtega Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Wrz 18, 2010 16:10
blejz
Brak nowych postów MANDAT ZNAK B-36
rdgz Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Maj 27, 2013 23:00
rdgz
Brak nowych postów mandat jako widzimisie
TipToe Prawo i ubezpieczenia 10 Pon Sie 06, 2012 16:29
TipToe
Brak nowych postów Mandat - brak dokumentów.
Lisus Prawo i ubezpieczenia 22 Sro Lis 09, 2011 17:25
bosniak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink