Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 97] WODA we wnętrzu! Pomocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si 97] WODA we wnętrzu! Pomocy
Autor Wiadomość
RadekAniol 




Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 80
Skąd: Kęty



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 08:04   [R214Si 97] WODA we wnętrzu! Pomocy

Witam, po dwóch dniach ulewy wszedłem do auta i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem kałużę wody na podłodze za siedzeniem pasażera. Wokół wszędzie sucho a na podłodze woda! Pomocy. Co robić? dodam że ma w aucie szyberdach. Ale czy akurat z niego cieknie woda? Podsufitka byłaby pewnie mokra? Jeszcze raz proszę o pomoc!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 24, 2009 08:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Cze 24, 2009 08:39   

Sprawdź czy masz drożne odpływy (4) z szyberdachu oraz czy ich końcówki nie wpadły Ci do auta - niestety nie mam pojęcia w którym dokładnie miejscu wychodzą one za zewnątrz auta - kiedyś pytałem o to na forum, ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi.

Ja bym zdjął wykładzinę, otworzył szyberdach i powoli zaczął lać wodę w każdy z odpływów w dachu patrząc jednocześnie czy woda wylatuje na ziemię, czy pojawia się na podłodze.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
RadekAniol 




Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 80
Skąd: Kęty



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 09:23   

PTE napisał/a:
Sprawdź czy masz drożne odpływy (4) z szyberdachu oraz czy ich końcówki nie wpadły Ci do auta - niestety nie mam pojęcia w którym dokładnie miejscu wychodzą one za zewnątrz auta - kiedyś pytałem o to na forum, ale nikt nie udzielił mi odpowiedzi.

Ja bym zdjął wykładzinę, otworzył szyberdach i powoli zaczął lać wodę w każdy z odpływów w dachu patrząc jednocześnie czy woda wylatuje na ziemię, czy pojawia się na podłodze.


W jaki sposób to sprawdzić? Ściągać całą podsufitkę? Mój problem napewno dotyczy szyberdachu bo woda gormadzi się też na pdosufitce pod osłonami słonecznymi jak i u kierowcy tak i u pasażera w górnych rogach przedniej szyby... Jestem laikiem proszę o szczegółowy opis prac i potrzebne materiały. Z instrukcją obsługi i czynności napewno mi sie uda...
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Cze 24, 2009 09:37   

Jeśli rurki odpływów wpadły do wnętrza auta, to trzeba ich szukać pod wykłądziną a nie przy szyberdachu - tam raczej dobrze się trzymają.

A uszczelka szyberdachu dobrze przylega? Czasami bywa tak, że mimo iż odpływy są drożne część wody dostaje się nie tam gdzie trzeba i spływa słupkami do wewnątrz auta - czytałem o tym już kilka razy nie tylko na naszym, ale i na angielskim forumhttp://forums.mg-rover.org. U mnie właśnie tak było - woda sączyła się między ramą szyberdachu a nałożoną na nią uszczelką. Zobacz czy rama szyberdachu nie jest skorodowana, zwłaszcza w przednich narożach - u mnie była i tamtędy sączyła się woda, która kapała tak nieszczęśliwie, ze pomijała odpływy. Pomogło zdjęcie uszczelki, oczyszczenie/odrdzewieni i pomalowanie skorodowanych miejsc oraz nałożenie uszczelki na nowo przy użyciu silikonu neutralnego.

Z drugiej strony, skoro piszesz ze mokra jest podsufitka przy przy przedniej szybie, może to wskazywać, ze woda dostaje się tamtędy. Auto miało wymienianą szybę czołową?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
RadekAniol 




Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 80
Skąd: Kęty



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 09:43   

Nie mam pojęcia czy miało wymienianą. Z tego co patrzyłem uszczelką szyberdachu jest trochę że tak powiem zurzyta. Tylko jak to wszystko zrobić z tą uszczelką? Wyciągać cały szyberdach żeby ją ściągnąć wyczyścić i podkleic silikonem? A jeżeli chodzi o przednią szybę czy można ściągnąć jakoś podsufitkę i podkleić silikonem w niewidocznym miejscu?
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Cze 24, 2009 10:01   

Uszczelkę szyberdachu jeśli jest sparciała/porwana/przepracowana najlepiej byłoby wymienić na nową. Pytanie tylko skąd ją wziąć. Czasami bywają na brytyjskim eBay'u. Można ją zdjąć nez wymontowywania szyberdachu (ja tak robiłem). Mam opis na komputerze, muszę tylko przyporządkować do niego zdjęcia które wtedy robiłem. Ale to dopiero po południu, bo mam to na dysku w domu.

A co od szyby, to najlepiej byłoby ją wyciąć i wkleić ponownie - trzeba tylko być pewnym, że to stamtąd woda się leje...
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
RadekAniol 




Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 80
Skąd: Kęty



Wysłany: Sro Cze 24, 2009 11:51   

Nie mam żadnych informacji na temat tego samochodu. Wszystko możliwe. Zastanawiam się nad sprzedażą ale jeżeli uda mi się wszystko naprawić będzie ok.

Ma ktoś jeszcze jakies pomysły???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si] - gotuje się woda - pali bezpiecznik - REAKTYWACJA
BlackRider Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 19 Pią Sty 18, 2008 21:07
thef
Brak nowych postów [R200vi] Woda w kabinie pod nogami kierowcy. Pomocy!
secio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Nie Paź 23, 2011 15:00
pgrad
Brak nowych postów [R200] gotująca woda w zbiorniczku wyrównawczym. POMOCY!
kamilosbos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 57 Nie Kwi 20, 2014 01:03
MultecFSO
Brak nowych postów [R214Si'98] Hamulce Pomocy!!
keraj83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Sie 12, 2008 08:28
PTE
Brak nowych postów [R214Si 1.4 16V '97r] Wyciekający płyn chłodniczy POMOCY!!!
leje jak z kranu
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Czw Kwi 29, 2010 09:21
pawel4580



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink