Forum Klubu ROVERki.pl :: Pozwolenie na przeszukanie samochodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pozwolenie na przeszukanie samochodu
Autor Wiadomość
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 20:35   

zetes napisał/a:
No to ja sie tez zapisuje do tego swiata, w ktorym zyja Maciej i Wild_weasel.

I ja, i ja :D Chłopaki weźcie mnie ze sobą :prosi:

A serio - zgadzam się z Zetes'em i Wild_W..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 10, 2009 20:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 23:27   

A teraz takie pytanko: Czy w przypadku znalezienia w moim samochodzie przy "rutynowym" przeszukaniu sprzętu sportowego w postaci kija baseballowego mogę się spodziewać jakiś represji :mrgreen: ze strony Policji :?:
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 23:48   

witgut napisał/a:
Czy w przypadku znalezienia w moim samochodzie przy "rutynowym" przeszukaniu sprzętu sportowego w postaci kija baseballowego mogę się spodziewać jakiś represji ze strony Policji


No nie, bez przesady. Chyba, ze kija uzywales aby komus "zrobic np. masaz plecow", czy poprzestawiac kosci :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 00:35   

yyy nie wiem na 100% czy można czy nie ale z doświadczenia mojego kolegi że kij i siekierę można przewozić jeśli masz przy tym paragon i to też nie może być paragon z przed roku tylko np tygodniowy maksymalnie.

woził w bagażniku siekierę bo to głupek ;p i kiedyś miał kontrole to kazali mu pokazać paragon a on nie miał to zaczęli się pytać a po co wozi i takie tam i powiedzieli że kij i siekiery nie można przewozić bez paragonu mandatu nie dostał ale dali upomnienie może tak o tylko gadali a może nie wolno nie wiem.

moim zdaniem to ma jakiś sens żeby nie wozić ale też jest głupie bo jakby miał się naparzać to również mógłby okładać kluczem do odkręcania opon :)
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 00:58   

Matius napisał/a:
okładać kluczem do odkręcania opon

Matius wybacz, że się śmieję po paru głębszych, ale.... klucza do odkręcania opon to ja jeszcze nie widziałem..... :razz: :razz: :razz:
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 13:13   

dobra felg / alusów / kół jak kto woli... głupia uwaga przecież wiadomo o co chodzi?
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 13:52   

A ja też sie wtrącę ponieważ miałem cztery razy przeszukiwane auto przez policje.

Mnie przeszukiwali totalnie prewencyjnie. No raz tylko dlatego, ze powiedzialem nie to co trzeba innemu kierowcy, a to byl nieoznakowany radiowoz strazy miejskiej (lecz ci rowniez wezwali policje do przeszukania).

Odradzam wszystkim tym co lubia poprostu zadzierac dla draki mowienie tekstow w stylu "poprosze raport z przeszukania". W naszej rzeczywistosci moze sie skonczyc to na przyklad odebraniem dowodu rejestracyjnego, bo zawsze jest cos do czego sie mozna przyczepic.

Jak juz wspomnialem mialem trzepane auto 4 razy i wlaczal sie w to demontarz boczkow, kanapy, maskownic glosnikow w tylnej polce i kilku innych elementow wyposazenia pojazdu, lecz zawsze policjant dokonujacy rewizji kazal mi patrzec sobie na rece, zebym pozniej nie mogl powiedziec, ze cos mi dorzucil.

[ Dodano: Sob Lip 11, 2009 13:57 ]
witgut napisał/a:
Czy w przypadku znalezienia w moim samochodzie przy "rutynowym" przeszukaniu sprzętu sportowego w postaci kija baseballowego mogę się spodziewać jakiś represji


Z tego co mi wiadomo posiadanie kija baseballowego w naszym kraju jest zabronione. Tak samo jest z nozami. Po ulicy mozesz isc miejac przy sobie noz, ale nie wiekszy niz iles tam centymetrow, chyba, ze wracasz ze sklepu z nim.

Mnie kiedys zatrzymali podczas jazdy na mecz. Mialem w bagazniku dwie deski, bo wczesniej podkladalem je pod lewarek i mlotek gumowy, bo odginalem blache i policjant rewidujacy bagaznik tez sie pytal po co mi to i zglosil to przez radio pytajac sie co ma robic, bo ja jade na mecz.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 15:31   

A co do tego sprzętu o którym pisałem, to nie to że bym był młodym bandytą :mrgreen: , to jest po prostu rekwizyt filmowy ( :arrow: min. 2:40)
http://www.youtube.com/watch?v=1xaGGiRvInI :grin:
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 11, 2009 23:33   

Perez napisał/a:
Z tego co mi wiadomo posiadanie kija baseballowego w naszym kraju jest zabronione


Nie wiem skad posiadasz takie wiesci. Przeciez gra w baseboll w Polsce nie jest zakazana. Z kolei z tego co ja wiem to nawet w Kutnie istnieje osrodek szkoleniowy dla chetnych uczenia sie zasad tej gry.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Nie Lip 12, 2009 00:13   

posiadanie przy sobie jak jesteś w miejscu gdzie nie będzie Ci potrzebny (miasto klub itp) nie gra
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
pajda 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 01:36   

witgut, hah dobry ten kij w 2.40 ;p

stara plyta pezeta-muzyka rozrywkowa...teraz wyszla emocjonalna :cool:
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 21:16   

Matius napisał/a:
posiadanie przy sobie jak jesteś w miejscu gdzie nie będzie Ci potrzebny (miasto klub itp) nie gra
A na miejsce gry to go masz teleportować czy kurierem wysłać ? :rotfl:
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 09:24   

powtórzę się bo chyba czytać nie umiesz - miasto klub itp
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 09:41   

Matius, wyluzuj, bo następnym razem będzie ostrzeżenie za złamanie punktu 7d regulaminu.

I następnym razem pomyśl, co rozumiesz przez miasto w świetle tej rozmowy, zanim zaczniesz obrażać innych ludzi sugerując im brak umiejętności czytania.

Przecież musisz przejechać przez miasto, żeby dotrzeć do klubu, na boisko, czy do parku, w którym umówiłeś się na trening i co wtedy?

Co jeśli wtedy zatrzyma Cię policja i, jak już ustaliliśmy, legalnie przeszuka Ci auto?

Bo przecież, nie będziesz miał przy sobie dowodu, ze jedziesz na trening, a z resztą wiesz chyba, że, w przeciwieństwie do zgody na przeszukanie, której policjant nie potrzebuje, to jeśli chodzi o informację - nie musisz udzielać policjantowi odpowiedzi na pytanie skąd i dokąd jedziesz i nie musisz go informować po co, bo jesteś wolnym człowiekiem w wolnym kraju i jak się wylegitymujesz, żeby to udowodnić, to już nic więcej nie musisz.

Zresztą - podaj podstawę prawną, na podstawie której nie mogę wozić kija baseball'owego w bagażniku, bo znów zaczynamy się bawić w domysły i zgadywanki w całkiem poważnym i dość jasno zdefiniowanym temacie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 13, 2009 21:44   

maciej wyluzuj chłopie bo bardziej się czepiasz niż to warte.

miastem nazywam miejsce publiczne. ogólnie jak będziesz szedł z kijem przez miasto i nic nie będziesz robić to i policja Cię nie zatrzyma i nie spisze mandatu bo nie zrobiłeś nic złego chociaż w świetle prawa jest to broń biała:

Cytat:
W rozumieniu USTAWY z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, bronią jest:
1) broń palna, w tym broń bojowa, myśliwska, sportowa, gazowa, alarmowa i sygnałowa, czyli każdy rodzaj broni palnej,
2) broń pneumatyczna, czyli wszelkiego rodzaju wiatrówki, gładkolufowe i z lufą gwintowaną
3) miotacze gazu obezwładniającego, czyli wszelkiego rodzaju miotacze gazowe nie będące bronią palna gazową,
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń biała w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, czyli na przykład ostrze ukryte w lasce czy też parasola,
- kastetów i nunczaków, nic dodać, nic ująć,
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, czyli pałki teleskopowe, pałki typu tonfa posiadające wkładkę z metalowej rurki (tzw policyjne) oraz inne,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
b) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej,czyli wszelkiego rodzaju paralizatory (tzw. elektroszokery), Air Tasery itp.

W rozumieniu ustawy bronią palną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość.

W rozumieniu ustawy bronią pneumatyczną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonego gazu jest zdolne do wystrzelenia pocisku z lufy lub elementu ją zastępującego i przez to zdolne do rażenia celu na odległość, a energia kinetyczna pocisku opuszczającego lufę lub element ją zastępujący przekracza 17 J.

Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850 lub replikę tej broni,
2) gromadzenia broni w zbiorach muzealnych na podstawie odrębnych przepisów,
3) dysponowania bronią przez przedsiębiorców dokonujących obrotu bronią i amunicją na podstawie koncesji lub świadczących usługi rusznikarskie na podstawie odrębnych przepisów, o ile jest to związane bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej,
3a) dysponowania bronią przekazaną w celu pozbawienia lub potwierdzenia pozbawienia cech użytkowych,
4) używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu,
5) posiadania broni alarmowej o kalibrze do 6 mm,
6) posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego,
7) posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nieprzekraczającej 10 mA,
8 ) używania broni palnej sygnałowej i alarmowej do celów wzywania pomocy, ratowniczych, poszukiwawczych oraz przez osoby uprawnione do sygnalizacji zawodnikom rozpoczęcia konkurencji sportowej w trakcie zawodów sportowych, jeżeli wymaga ona takiej sygnalizacji,
9) posiadania broni palnej pozbawionej cech użytkowych,
10) posiadania broni pneumatycznej.



pogrubiłem też tekst na gorze że jak używasz kija bo grasz to używasz kija bo grasz tak? ja będziesz szedł i wymachiwał kijem to wiadomo że zgarną Cię ale jak będziesz spokojnie szedł w stronę boiska to nikt Ci nic nie zrobi.

mało tego na terenie Polski prawo jest uznaniowe, i tak gość pracujący w masarni ma prawo iść przez miasto z tasakiem w ręku (narzędzie pracy), bejsbolista z kijem bejsbolowym, golfista z golfowym, a myśliwy z dubeltówką... tylko do tego trzeba mieć uprawnienia, papiery.

jeżeli grasz w jakimś klubie lub coś ala tego to posiadasz kartę członkowską z którą idziesz i nikt Ci nic nie zrobi.

inaczej sprawa wygląda jak idziesz z kijem i zahaczasz o bar - siedzisz przy barze pijesz piwo i w ręku masz kij... normalne? jesteś samochodem na stacji tankujesz paliwo i z bagażnika wyciągasz kij bo chciałeś się pochwalić koledze a właściciel dzwoni po policje i co mówisz? chciałem się pochwalić bo akurat jadę grać? to są miejsca publiczne gdzie nie powinno się pokazywać z rzeczami które nie powinny się tam znaleźć.


czy aż tak dużo musiałem pisać żeby zrozumieć co to znaczy miejsce publiczne / miasto chyba każdy o tym wie ale jedna osoba zawsze musi się czepić szczegółów...
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 14, 2009 13:38   

Widze, ze z tematu zasadnosci wykonania czynnosci przeszukania zrodzil sie temat dotyczacy zasadnosci posiadania kija bejsbolowego i przemieszczania sie z nim. Dyskusja dotyczaca posiadania i przemieszczania sie z kijem przebiega w trybie co by bylo lub co sie stanie jezeli...... dlatego proponuje jej definitywne zakonczenie.
Zapraszam do dyskusji dotyczacej przypakow, ktore wydarza sie rzeczywiscie. Wtedy bedziemy glowic sie nad tym czy bylo to prawnie dopuszczalne /najszerzej siegajac do tego czy zgodne z Konstytucja/. Zatem niezaleznie od zajmowanego dotychczas stanowiska pozwole sobie wszystim zabierajacym glos po0dziekowac. No i :grin:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Inne] przeszukanie policyjne - nie do końca zgodne z prawem
Prawa i obowiązki policji
Tomek1212 Prawo i ubezpieczenia 43 Pią Lip 23, 2010 18:40
apples
Brak nowych postów sprzedaż samochodu
potrzebuje porady prawnej
DJAUGUST Prawo i ubezpieczenia 13 Czw Sie 27, 2009 18:23
Mayson
Brak nowych postów Zwrot samochodu ?
buakaw Prawo i ubezpieczenia 3 Sob Lip 09, 2016 15:56
AdaskoC
Brak nowych postów Przywłaszczenie samochodu.
mimo66 Prawo i ubezpieczenia 11 Pią Sie 17, 2012 09:50
mimo66
Brak nowych postów Ubezpieczenie i przerejestrowanie samochodu
predatoraf Prawo i ubezpieczenia 23 Sro Mar 14, 2012 23:19
machi12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink