Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 & MG ZR] Lampka rezerwy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 & MG ZR] Lampka rezerwy

Nie masz lampki rezerwy? Nie chcesz byc gorszy od innych. Zajrzyj :)
Autor Wiadomość
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lip 08, 2009 22:08   

Można zworke komputerową dodać i drugą diodę wtedy każdy sobie wybierze jak potrzebuje
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 08, 2009 22:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 08:27   

Cytat:
Tylko nie wiem chłopaki jak to chcecie miec przy ilu litrach sie ma świecić 5l czy 10l :?:


sa sa sa .. jak dla mnie 5l idealnie ... na ogol tankuje do pelna ... wiec wlasnie jest problem z ta dolna granica paliwa bo ciezko stwierdzic czy to juz malo , czy b malo w baku zostalo :)
te 5l akurat da mi jakies 50km do przejechania i zatankowania w najblizszym czasie

a co do nastepnego zlotu .... nie mozna przeciez prawie rok czekac :P ja to juz bym chetnie to sobie montowal ... fajna opcja z tą mała diodą pod skazówką min
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 10:50   

Pat28 napisał/a:
nie mozna przeciez prawie rok czekac :P


czemu rok? Przecież będzie na jesień jeszcze zlot :mrgreen:

Pat28 napisał/a:
ja to juz bym chetnie to sobie montowal ... fajna opcja z tą mała diodą pod skazówką min


Lutownice do reki i robimy układ :razz:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Toshiro 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Cze 2009
Posty: 212
Skąd: Przemyśl

Rover 200

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 17:25   

Remi jak będziesz za tydzień na spocie w Rzeszowie z chęcią posłucham na żywo jak to krok po kroku idzie i pokażesz mi jak u Ciebie się to prezentuje ;) Ja na razie nie mam czasu się za to zabrać ale najpewniej wkrótce się zabiorę ;p
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Gość






Wysłany: Czw Lip 09, 2009 18:18   

Toshiro napisał/a:
Remi jak będziesz za tydzień na spocie w Rzeszowie z chęcią posłucham na żywo jak to krok po kroku idzie i pokażesz mi jak u Ciebie się to prezentuje ;) Ja na razie nie mam czasu się za to zabrać ale najpewniej wkrótce się zabiorę ;p


Ja już z niecierpliwością czekam na mój przetwornik. Aż szkoda mi tankować. Do domu dojadę i akurat będzie prawie rezerwa ;p
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 21:17   

Chcialbym zapytac czy te obliczenia sa rzeczywiscie na tyle precyzyjne, ze 5l przy diodzie 4,3V jest w zbiorniku? :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 09, 2009 23:34   

xtek napisał/a:
Chcialbym zapytac czy te obliczenia sa rzeczywiscie na tyle precyzyjne, ze 5l przy diodzie 4,3V jest w zbiorniku? :)


No było to na tej zasadzie robione ze został całkiem opróżniony bak i zostało potem wlane 5l pomierzone wartości i potem 10l i znów pomierzone.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 15:52   

Wlasnie kupilem wszystkie elementy, dalem 6,10zl i zabieram sie do roboty :)

Musze powiedziec, ze ten schemat jest malo precyzyjny. Ten kondensator 47nF ma byc miedzy czym a czym? Czy ten 78L10 musi byc na poczatku? Dalej te kreski sa tak pociagniete jakby nastepne 2 kable wychodzily i ten kondensator byl na wyjsciu ;)

Czy moglbys zrobic zdjecie plytki w wyszej rozdzielczosci, najlepiej z obu stron? Na tym w pdfie niestety malo co widac po powiekszeniu.
Ostatnio zmieniony przez xtek Pią Lip 10, 2009 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pią Lip 10, 2009 18:56   

na właśnie lepsze zdjęcia i żeby trochę łopatologicznie to wykonać czyli lutujemy coś i zdjęcie lutujemy coś i zdjęcie od razu człowiek zakuma a tak ja elektrykiem nie jestem i styczność będę miał z lutowaniem dopiero 2 raz więc to dal mnie czarna magia :) nie jedna osoba będzie wdzięczna :)
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Gość






Wysłany: Sob Lip 11, 2009 19:51   

Moje już założone. Tylko pół baku jest więc nie powiem jeszcze czy działa. Jak się zaświeci to dam znać :D
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lip 11, 2009 21:00   

Ja stwierdzilem, ze zrobie porzadnie i wlasnie trawie plytke ;)
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 16:32   

A ja mam pytanie gdzie moge dostac te wszystkie czesci naraz ? poszperalem po google i po sklepach z elektronika i w zadnym nie znalazlem kompletu:/ nie chce kupowac w kilju roznych i placic w kazdym po 10 zl za wysylke towaru wartego 1.5 zł. Podajcie mi namiary na taki sklep albo jak by ktos byl na tyle uprzejmy to by zakupil caly zestawik i wyslal mi poczta ? oczywiscie cale koszty ponosze ja. I gwoli scislosci nie chodzi mi o takie rzeczy jak kabelki dioda czy plytka do lutowania bo to sobie moge znalezc u siebie na miejscu.
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 18:15   

Jak sie dowiesz skad jestes, to moze ktos ci doradzi precyzyjniej. U mnie w malej miescinie w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym znalazlem wszystko i dalem grosze. To sa standardowe czesci.
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Nie Lip 12, 2009 22:13   

Bielawa - Dolnyśląsk ;)
 
 
 
salam 



Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: Łask



Wysłany: Pon Lip 13, 2009 01:08   

hehe qrde zajebiaszczy pomysł z tą rezerwą :D mi się przyda i to bardzo ja mam LPG i wiem ile przejechałem i wiem kiedy braknie, benzynka mało kiedy tankowana i ciągle się zmienia stan a to od przechyleń od hamowania i nigdy nie wiem kiedy mi braknie hehe bardzo bardzo mi się to podoba :D good idea :D
 
 
 
domin997 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pon Lip 13, 2009 08:28   

haha nie ma jak Elektronik z Rzeszowa, teraz to i ja sobie zmontuje pomysł kolegi z mojej szkoly ;p
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Lip 13, 2009 14:39   

the.edgy napisał/a:
A ja mam pytanie gdzie moge dostac te wszystkie czesci naraz ?

spróbuj w TME www.tme.pl
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xtek 



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 920
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lip 13, 2009 22:56   

Eee, ja myslalem, ze to Remi55 sam wymyslil, a tymczasem pomysl z forum mg-rover.org. Nawet zdjecia stamtad wziete, mogles napisac.

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=195000

Remi55 napisał/a:
i potem tam gdzie idzie kabelek to czujnika wskazówki trzeba by podłączyć pod małe napięcie niz 4.3V i nie powinna świecić a jak dojdziesz do 3.4V to powinna świecić.


Cos pokreciles w tym opisie, ale co dokladnie, to powiem dopiero jutro jak sam rozbiore licznik i zobacze :P Poki co ze spradzania na zasilaczu stolowym wychodzi inaczej.
 
 
Pat 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 175
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Wto Lip 14, 2009 11:05   

Remi55 napisał/a:
Pat28 napisał/a:
nie mozna przeciez prawie rok czekac :P


czemu rok? Przecież będzie na jesień jeszcze zlot :mrgreen:

Pat28 napisał/a:
ja to juz bym chetnie to sobie montowal ... fajna opcja z tą mała diodą pod skazówką min


Lutownice do reki i robimy układ :razz:


Ty mi tu nie wymyslaj tylko napisz za ile mozna kupic od Ciebie gotowca do zamontowania ;)
ja sie nie znam na schematach .. to nie moja działka .. projekty budowlane moge czytac .. ale nie to :P
_________________
Piszę poprawnie po polsku
.
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Wto Lip 14, 2009 20:03   

Sknerko dzieki, faktycznie wszystko tam jest ale mam jeszcze jedno ale... Są rózne rodzaje i rozni producenci tych wszystkich kondensatorow i rezystorów a ja nie wiem czy to ma jakies znaczenie czy poprostu wartości muszą się zgadzać i tyle ?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200] 1,4 16V
m35sie2 Tuning mechaniczny 1 Nie Gru 15, 2013 10:36
greg-si
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r200] sprężyny
kula92 Tuning mechaniczny 1 Wto Lis 20, 2012 23:06
greg-si
Brak nowych postów [R200]obniżanie R
sprężyny
erjot86 Tuning mechaniczny 192 Sro Paź 23, 2013 10:35
leszczu
Brak nowych postów [R200 98r.] 2.5 pod maską 200 ?
Dk-san Tuning mechaniczny 4 Pon Sie 06, 2012 13:04
Dk-san
Brak nowych postów R200 MG-POWER
NFSU9 Tuning mechaniczny 12 Pon Paź 12, 2009 13:36
tian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink