Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Boczek drzwi w "skórze"... własnoróbka.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Boczek drzwi w "skórze"... własnoróbka.

TUTORIAL DO POBRANIA
Autor Wiadomość
smarzuch 




Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 63
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Gru 31, 2009 14:36   

lukas-g15, dzięki tego potrzebowałem :grin:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 31, 2009 14:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 16, 2010 21:17   

Próba nr 2. Nie wyszło jak chciałem ale jeszcze będzie lepiej.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Nie Maj 16, 2010 21:49   

dzelo23, hmhmhm wydaje mi się że pierwsza z gładkim beżowym wyklejeniem było lepsze niż obecne z tymi przejściami, chyba za bardzo chciałeś osiągnąć efekt takiej grubej napompowanej skóry taki jak np. w R800. Ale próbuj dalej na pewno za następnym razem będzie lepiej, powodzenia. :wink:
 
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 16, 2010 22:33   

Tak wyglądało lepiej ale naciągniety materiał szybko się odkleił. Mam nadzieję że teraz dzięki szwom będzie trzymać lepiej.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
miuzziker 



Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 151
Skąd: Tychy



Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 14:23   

Witam. Gdzie kupowałeś taką skórę? Ile kosztuje zakup takiego materiału na 4 drzwi? Lepiej się trzyma z tymi szwami? Te fragmenty zszywałeś czy po prostu naklejałeś poszczególne kawałki lekko na siebie?
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 01, 2010 23:56   

niesamowicie podbało mi się to co zrobiłeś na stronie 3'ciej pięknie wyszło, szkoda, że puściło - patexem 3ba było kleić :mrgreen:
 
 
dzelo23 




Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 04:27   

Witam. Materiał to chyba eko skóra, bardzo miękki. Wpadł mi w oko w sklepie z materiałami, na lewej stronie ma napis Zawisza. Koszt zakupu wraz z puszką kleju to około 90zł. Kawałki materiału zszyła krawcowa i jak narazie trzyma się dobrze.
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 11:42   

Przepraszam że tak wtrącę z innym samochodem ale fajnie to wygląda i mam pytanie czy ktoś jeszcze może oprócz mnie myślał o oklejeniu (w przypadku R200) konsoli środkowej albo nawet deski rozdzielczej?? Czy byłoby to trwałe, biorąc pod uwagę palenie słońca w lato, czy klej by nie puścił.
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 12:13   

Wydryszek, ja myślę o oklejeniu boczków tych materiałowych w drzwiach, bo mi po zmianie na półskóry nie pasują ;)
Dzielo, u mnie trochę mniej tego jest na drzwiach i trochę mniej skomplikowane kształty, ale chyba klejem i tak bez sensu?
_________________
Sprzedam wszystkie części do MG ZR :)
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=101710
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 13:40   

Krzysi3k, mi tam gdzie mówisz odłaził materiał, zdemontowałem te "wkładki" boczków i jeden troszkę pękł na długości 2cm ale wszystko jest ok, owinięte takim śliskim brązowym materiałem...nie wiem czy to satyna czy co.
Fajnie wygląda ciemny brąz mieniący się. Tymczasowe wyjście bo w przyszłości chciałbym zrobić jakaś odmianę w środku i wiem że może by lipa z tego wyszła ale czy jak mam czerwony samochód to nie zrobić w ciemnej eko skórze całej deski, środkowej konsoli i boczków. Niestety wtedy byłby dysonans między modem a fotelami standardowymi.

Na razie póki co myslę o konsoli środkowej. Etap - wizja i dopytanie czy to będzie działać i nie odejdzie po tygodniu :)

[ Dodano: Pią Wrz 17, 2010 13:40 ]
Tak sobie zwizualizowałem prymitywnie czerwoną deskę, powiedzmy że pod kolor auta podchodzi. Zastanawiam się czy zaczynać nowy temat czy szybko tu uzyskać odpowiedź i nie mieszać OT. Może osoby klejące boczki w R400 się wypowiedzą jak to widzą :D

W załączniku zdjęcie
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 17:09   

mnie sie wydaje, że będzie zbyt oczojebnie :P i ogólnie przekombinowane

Jak komuś się bardzo wnętrzne nie podoba auta, to powinien wsiąść do MG ZR zastanowić się, czy tutaj jest lepiej. Jak tak to zamawiać wnętrzne z ZR + Półskóry wymienić plastiki drewnopodobne na carbon z ZR'ki jak jeszcze za mało dorzucić aluramki na zegary i nawiewy.

Gdy nadal nie będziemy zadowoleni to zmienić ten materiał z boczków na materiał kolorystycznie podobny do naszych ZR'owskich siedzeń.

Na tym bym zaprzestał. A jak jeszcze mało to tarcze indiglo z podświetlanymi zegarami (choć to kwestia gustu mnie nie bardzo podchodzą) I nic więcej ja bym nie zmieniał we wnętrzu :P a mnie się wydaje, że czerwona konsola będzie rozpraszać
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 18:08   

Tez mi się wydaje że taka konsola nie bardzo będzie pasować :/
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
shudder 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 84
Skąd: Brzesko/Kraków



Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 23:28   

Wydryszek napisał/a:
Krzysi3k, mi tam gdzie mówisz odłaził materiał, zdemontowałem te "wkładki" boczków i jeden troszkę pękł na długości 2cm ale wszystko jest ok


a jak demontowałeś te "wkładki"? :) bo mi też ten materiał odchodzi i sypie się spod niego. Już jakiś czas zamierzam się za to wziąć ale to dopiero jak rozwiąże problem wody w bagażniku :roll: . I jak montowałeś nowy materiał? Nie chciałbym czegoś zepsuć niepotrzebnie ;)
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 23:45   

shudder napisał/a:
Już jakiś czas zamierzam się za to wziąć ale to dopiero jak rozwiąże problem wody w bagażniku



Ja z wodą w bagażniku do dziś się morduję, od 2 lat... a jak pada 4 dni a później słońce i w aucie smierdzi z tyłu jakby mi ryba leżała 2 tygodniowa :P

no nic wywierciłem dziury w bagazniku w kole zapasowym, bo tam było najwięcej wody, ale jak mi dali tam butle z gazem, to to zaklajstrowali, i teraz zaś śmierdzi jak leje i jest upał, daremna sprawa, wożę w bagażniku choinkę zapachową :P
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 08:44   

shudder, mi też właśnie odłaził i sypała się gąbka.
Nie zważając na materiał a najlepiej po jego oderwaniu, umiejętnie aczkolwiek z użyciem siły należy kawałek po kawałki podważać ten plastik który był oklejony materiałem. Ja zaczynałem w 3 drzwiowym od rączki w drzwiach, był dobry dostęp i najlepiej odchodziło, podklejone to to jest na takiej jakby fizelinie mocnym klejem. Mocno się trzyma ale trzeba unikać skrajnego wyginania tworzywa bo pęknie.

Potem dobierasz materiał i przycinasz tyle ile trzeba (z zapasem na zawinięcie pod spód) a potem technika dowolna, klej, taśma, łączenie nićmi, zszywanie, w zależności od rodzaju materiału i możliwości technicznych.

Dobrze naciągnij materiał żeby Ci się nie marszczył potem.

Co do ponownego montażu tego plastiku, ja to zrobiłem na solidną porcję kropelki i nie we wszystkich miejscach związało idealnie.

Prawdopodobnie w niedługim czasie albo na wiosnę zrobię jeszcze z innego materiału i wtedy przykleję na amen :D
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 11:41   

memphisto napisał/a:
shudder napisał/a:
Już jakiś czas zamierzam się za to wziąć ale to dopiero jak rozwiąże problem wody w bagażniku



Ja z wodą w bagażniku do dziś się morduję, od 2 lat... a jak pada 4 dni a później słońce i w aucie smierdzi z tyłu jakby mi ryba leżała 2 tygodniowa :P

no nic wywierciłem dziury w bagazniku w kole zapasowym, bo tam było najwięcej wody, ale jak mi dali tam butle z gazem, to to zaklajstrowali, i teraz zaś śmierdzi jak leje i jest upał, daremna sprawa, wożę w bagażniku choinkę zapachową :P

A uszczelki od lamp patrzyłeś ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 11:49   

zaklejone syliconem wszystko :mrgreen:

[ Dodano: Wto Wrz 21, 2010 11:49 ]
a najlepsze jest to, że ost miałem mokro w nogach tylnego pasażera od góry dywanik był suchy a od dołu mokry - magia wodna nie zna granic :P
 
 
shudder 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 84
Skąd: Brzesko/Kraków



Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 18:36   

Wydryszek Dzięki za podpowiedź ;) pewnie w niedługim czasie się za to wezmę bo brzydko wygląda :/

A co do wody w bagażniku - lampy sprawdzałem i tamtędy się nie leje. Wprawdzie w lewej lampie miałem wodę ale tylko w jej środku, a do bagażnika się nie lało tamtędy. Woda dostaje się gdzieś od góry. Sprawdzałem to wyciągając wszystko z bagażnika i się w nim zamykając, a dziewczyna lała wodą z węża po tylnej klapie ;D i po chwili woda zaczęła się sączyć (dosłownie po kropelce) w narożnikach bagażnika, powyżej podłogi... :roll:
 
 
 
memphisto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 23:05   

shudder, mówię ci jak masz "dziurawego" R to kapa nie wygrasz z wodą :mrgreen: lepiej wierć dziury w kole zapasowym - tam producent nawet zrobił miejsce na otwory , wystarczy wywiercić w miejscu zalecanym przez producenta :)
 
 
FatMatic 




Dołączył: 15 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 01:56   

tommyyogi napisał/a:
Tomaszi, Material to skay u nas w hurtowni 1.5 x1 m kosztuje 13 zl.


A jeśli chodzi o materiał to jest to typowy materiał samochodowy ?? bo w samochodowych mają jeszcze gąbeczkę cieniutką, jak to dobierałeś?

Ostatnio znalazłem stronke z materiałami i klejami:

http://www.intertap.home.pl

Na dniach będę robił czarną podsufitkę i boczki też w czerni, mam szarą tapicerkę i fotele ale wydaje mi się że pieknie się to zgra co Wy o tym myślicie??
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Tuning wizualny"
piter34 Tuning wizualny 0 Pon Kwi 02, 2007 11:08
piter34
Brak nowych postów MG ZT 385 Xpower -cały "body kit" ktokolwiek widzi
lagi Tuning wizualny 5 Pią Lis 07, 2014 16:59
NoPE
Brak nowych postów [R200] Atrapa przednia "bez znaczka" czy byli by c
bonus89 Tuning wizualny 15 Sro Lis 09, 2011 15:49
leszczu
Brak nowych postów [ Ankieta ] [R200] Lampy "czyste" vs czarne
Raptile Tuning wizualny 50 Sro Lut 02, 2011 14:45
Matius
Brak nowych postów Lampy przednie z r25 w r14si "da sie?"
coldmanns Tuning wizualny 2 Sro Lip 16, 2008 23:26
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink