Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400 1.6 99r]Prawe Lusterko od Ang. jak przestawic na EU?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400 1.6 99r]Prawe Lusterko od Ang. jak przestawic na EU?

Pilne
Autor Wiadomość
chmiel1910 



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 21:37   [R400 1.6 99r]Prawe Lusterko od Ang. jak przestawic na EU?

Przeszukałem FAQ jak i szukałem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie bezskutecznie. Oczywiscie znalazłem podobne tematy. Lecz nie były w nich rozwiane wątpliwosci. Jak je obrócic??? Są dwie opcje: LHD RHD (left hand drive, right hand drive) Jedni piszą że można je przestawic, inni że nie mozna. Logicznie wnioskując jeśli by nie było można przestawic tego to nie dali by tych możliwosci(tzn nie naniesiono by obydwu pozycji) Jest to lusterko od strony pasażera. Siedząc na miejscu kierowcy widzi się w prawym lusterku "pobocze" a przy maksymalnym wychyleniu ledwo klamki widac... :bezradny:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 05, 2009 21:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 05, 2009 21:42   

chmiel1910, wlasnie o to chodzi, ze takie lusterko nie nadaje sie na nasze drogi jezeli kierownice masz po drugiej stronie.

Co do przeskakiwania to podejrzewam, ze musialbys zdemontowac lusterko, wyjac lustro i tam w mechanizmie zobaczyc czy cos sie da przestawic aczkolwiek watpie.

Zapewne musialbys wymienic mechanizm by obudowa wskakiwala w LHD
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
chmiel1910 



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 21:54   

myślę że Rover nie produkował dwóch róznych typów lusterek i to jest do zrobienia. Ale jak? Na dole jest klapka po jej odjęciu widac trzpień (tulejke) hm. Pdnalazłem taki wątek : http://forum.roverki.eu/v...usterka&start=0 W moim rowerku jest elektryczne lusterko. I jest tam Kabelek, ale wygląda to podobnie :roll:
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 22:16   

w TYM temacie sTERYD ladnie opisal co trzeba zrobic aby przestwic sobie lusterko.
 
 
 
Mombrey 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 434
Skąd: Płock/Belfast



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 22:25   

chmiel1910 napisał/a:
myślę że Rover nie produkował dwóch róznych typów lusterek i to jest do zrobienia. Ale jak? Na dole jest klapka po jej odjęciu widac trzpień (tulejke) hm. Pdnalazłem taki wątek : http://forum.roverki.eu/v...usterka&start=0 W moim rowerku jest elektryczne lusterko. I jest tam Kabelek, ale wygląda to podobnie :roll:

Produkowal. Sa lusterka "angielskie" i "europejskie" lub tz "uniwersalne".
Uniwersalne maja jednakowe zwierciadla i jak spojrzysz od dolu to jest LHD / RHD i kreseczka ktora wskazuje jak aktualnie jest ustawione. Przestawia sie pod zaslepka ale jak to nie wiem bo nie zdazylem przestawic. :oops:
_________________
--== "Z mądrym człowiekiem to i pogadać ciekawie." ==-- Fiodor Dostojewski
 
 
 
chmiel1910 



Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Sie 05, 2009 22:39   

Hm o to chodzi?

sTERYD napisał:
Cytat:
[ Dodano: Nie Paź 21, 2007 3:27 pm ]
skorzystałem z tego, że lusterko i tak do wymiany, przyjrzałem się i już prostuję swoją wypowiedź:
w istocie lusterka są uniwersalne :shock:
są dwie metody przestawienia:
trudniejsza i pewnie zalecana przez producenta - trzeba wyjąć wkład lusterka i zdjąć zabezpieczenie na tulejce z kablami tak, by lusterko poszło do góry i przestawić je
łatwiejsza szybsza i zawierająca ryzyko zarysowania (acz nie jest tak źle) po złożeniu lusterka w miejscu w którym się ono przekręca widzimy szczelinę a w niej pierścień (z twardego plastiku) siedzący na metalowym ząbku z dwoma gniazdkami na ten ząbek, trzeba go podważyć na całej jego szerokości, da sie to zrobić przy pomocy dwóch solidnych śrubokrętów ok 5 mm po obu stronach (trochę ciężko je wepchnąć,bo pierścień jest lekko poniżej płaszczyzny metalowego zawiasu, ja najpierw jednym delikatnie podważyłem, a potem włożyłem drugi, i po podważeniu nim włożyłem ten pierwszy naprzeciwko ;) ) potem wystarczy przekręcić o jakieś 2mm na obwodzie :)
trzeba podważyć cały pierścień, bo z tego co zauważyłem na obwodzie są chyba 3 takie ząbki :cool:
przepraszam za zamnieszanie spowodowane poprzednią wypowiedzią :oops:



no okej ale co tu podwadzac ?

[ Dodano: Sro Sie 05, 2009 22:42 ]
z mojego starego lusterka nie wiele zostało więc nie mam jak podejżec co i jak...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Jak przestawić lusterko z anglika na europejskie
Grzesiekjbie Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Kwi 14, 2008 00:32
sTERYD
Brak nowych postów [R400] Lusterko
west Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Paź 17, 2008 21:11
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R400] luźne lusterko
Spoksik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Gru 30, 2013 22:42
sTERYD
Brak nowych postów [R400 2.0 td 98r]lusterko od str.kierowcy
czy z anglika bedzie pasować??
pabloroverek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Lip 25, 2009 12:50
faecd
Brak nowych postów [R400] Pytanie o lusterko
Kot Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Paź 10, 2011 11:33
sobrus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink