Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Simering aparatu zapłonowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sro Gru 08, 2010 17:30
[R200] Simering aparatu zapłonowego
Autor Wiadomość
kamilssj2 



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Sie 22, 2009 15:58   [R200] Simering aparatu zapłonowego
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: wszystkie

Witam, kilka dni temu zauważyłem że cieknie mi olej z pod klawiatury, jednak po głębszym obejrzeniu sprawy okazało się że jednak cieknie z okolic kopułki. Wydaje mi się że należy tylko wymienić tą uszczelkę aparatu zapłonowego i sprawa będzie zalatwiona jadnak nie nam jej dokładnych wymiarów.

Znacie może Panowie dokładne wymiary tego smieringu aparatu zapłonowego?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 17:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 22, 2009 15:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 16:46   

Zapytaj tu.
http://www.tomateam.pl
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Sie 22, 2009 16:47   

Rozmiar 30x40x7
Tylko musisz szukac uszczelniacza na tyl (czerwony lub strzalka w lewo)
Ostatnio zmieniony przez Lechos Sob Sie 22, 2009 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mpg 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 99
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sie 22, 2009 16:48   

Konkretnie to ten. Jeśli nie chcesz kupować wysyłkowo, to może szukaj po numerze katalogowym.
_________________
Pozdrawiam, Marcin
był: 216Si '97 Tahiti Blue
 
 
kamilssj2 



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 18:47   

Dalej się męczę z tym wyciekiem, Założyłem nowy uszczelniacz ale pomógł na 2 godziny później znowu olej zaczął uciekać. Byłem u Mechanika obejrzał sprawę i stwierdził że ośka od aparatu zapłonowego może być wytarta w tym miejscu gdzie jest uszczelniacz i dlatego ten nowy ma luzy.

Macie panowie jakieś pomysły jak to można w szybki i łatwy sposób bez wymiany połowy aparatu zapłonowego załatwić?
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 19:50   

kamilssj2 napisał/a:
Dalej się męczę z tym wyciekiem, Założyłem nowy uszczelniacz ale pomógł na 2 godziny później znowu olej zaczął uciekać
aby napewno zalozyles tylni?

kamilssj2 napisał/a:
Macie panowie jakieś pomysły jak to można w szybki i łatwy sposób bez wymiany połowy aparatu zapłonowego załatwić?
oby tylko polowa lub caly aparat wymienic to by bylo supe :smile: ale jesli mechanik sie nie myli to masz o wiele wiecej do wymiany i roboty (rozpolawiac glowice, wymienic walek, kleic, nowe uszczelniacze)
 
 
 
kamilssj2 



Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 18
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 20:23   

A może to być konsekwencja złej wymiany rozrządu? Wymieniałem komplet Pasek, napinacz paska, pompę wody oraz uszczelniacz wałka rozrządu.

Ile może mnie wynieść przybliżony koszt takiej naprawy?
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 20:30   

Cytat:
A może to być konsekwencja złej wymiany rozrządu?
nie
 
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sob Wrz 12, 2009 20:43   

Zobacz bieżnię wargi uszczelniacza na wałku - czyli po prostu czop wałka, który kręci się w uszczelniaczu. Rover na materiały wałów rozrządu i wału korbowego (oba odlewane) stosował na prawdę twarde stopy żeliwa, aż dziwne, że toto nie trzaska od naprężeń i obciążeń dynamicznych. Nie ma takiej możliwości, żeby warga simmeringa wyorała czop wałka rozrządu do takiego stopnia, żeby założenie nowego simmeringa nie dało efektu pełnego uszczelnienia wycieków na tej stronie wałka. Nawet, gdyby tak było, to wałek miałby worany pierścień, który byłby widoczny gołym okiem z daleka.
Tylne uszczelniacze wałków rozrządu są "lewe" czyli pomarańczowe (czerwone). To oznacza, że mają przeciwny układ "jodełek" na stożku wargi uszczelniacza, a które są niczym innym, jak pasywnym odrzutnikiem nadmiaru oleju.
Uszczelniacze przednie mają jodełki ułożone w odwrotny sposób, ale w nich czop obraca się w przeciwną stronę. Generalnie, ich ułożenie ma sprzyjać odrzucaniu oleju do środka silnika.
Osobiście przekonałem się (kiedyś nie wierzyłem), że ma to sens. Przy naprawie HGF'a zamieniłem tył na przód, uszczelniacze na wałku wydechowym (nie ma na nim aparatu zapłonowego). I okazało się, że pomimo sprawności samych uszczelniaczy, które potem, za jakiś rok, wymieniłem,już właściwie, na nowe, FAI, od Tommiego (www.tomateam.pl) to jednak one, w jakiś niezrozumiale-magiczny sposób, popuszczały olej na zewnątrz silnika (choć nie było tragedii, tylko brzydko wyglądało, moczyły się), choć były i są w dobrym stanie.
Nie wyrzuciłem ich po wymianie i mam je, awaryjnie, do dziś. Wyglądają dobrze i założone poprawnie, nie popuszczają oleju (bardzo ważne w tej materii ma poprawne działanie systemu odpowietrzania silnika).
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r214i] Jak wymontować palec z aparatu zapłonowego
tomi83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Maj 07, 2011 20:22
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [214Si] Wstawienie innego aparatu zapłonowego
ADI-mistrzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Sty 31, 2010 12:44
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [R200] Wyciek oleju z pod kopułki aparatu R216si 96r
kuri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Mar 17, 2009 15:14
kuri
Brak nowych postów [R200] Simering półosi - wymiary
SIMON Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sob Sty 03, 2015 16:09
browar24



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink