Forum Klubu ROVERki.pl :: [R All] Pomoc w wyborze opon 205/40/17
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:30
[R All] Pomoc w wyborze opon 205/40/17
Autor Wiadomość
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 21:59   

Markzo napisał/a:
do tego Toyo nie są żadną rewelacja....

Widzę, że o oponach pojęcie masz niezbyt wielkie...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 25, 2009 21:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 22:05   

Markzo, ja bym tam sie zdecydowal na 16 cali i juz, roznica do 17 nie wielka a i odchodzi obnizanie zawieszenia i masy innych problemow natury np wysoka cena opony o profilu 195/xx/17:/:D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 22:29   

Markzo napisał/a:
ehh....czasami ludzie są smieszni....
Jasne za ta kase to na pewno sa mega super dobre.Co z tego ze napisane jest ze zrobione sa w japoni.Kupiles budzetowa opone o ktorej malo kto slyszal z reszta na stronie firmy wcale sie nie kryja ze produkuja budzetowe opony(plus historia firmy od 1585r.tylko ze opony od niedawna robia).
Markzo napisał/a:
Sumitomo bylo wlasccielem marki DUnlop _ takie kiepskie?
To bylo kupic Dunlopy,ale pewnie te sa lepsze sadzac po opisie.Wydrukuj go sobie i czytaj codziennie na dobranoc.Powodzenia w slalomach.Poza tym Toyo to porzadna opona,ale pewnie za droga byla i nie byla tak poetycko opisana i jest blee.Pozdr.
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 22:34   

Może się okazać w najbliższej przyszłości, że zapewne kupił opony bieżnikowane :P Nie ma to jak oszczędzać na bezpieczeństwie... Mam tylko nadzieję, że tym autem będziesz jeździł sam (bez obrazy).
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:25   

śmieszni jesteście ;) zaden z Was nie jezdzil moim autem, na tych i porzednich kapciach. Wszystko wiecie najlepiej, alfa i omega. Daruj sobie te glupie przycinki :) czy bede jezdzil sam? nie a niby czemu? bo co, wrózka Popay wymyslila ze mi sie rozleca tak?? :rotfl:

a i bez urazy panowie master of oponas, ja sie z choinki nie urwalem, a moj tato tym bardziej (37 aut) i nie robcie ze mnie idioty ok?

a co do Toyo nad którymi sie tak starsznie spuszczacie. Macalem, rozmawialem dlugo z kumplem ktory takie opony ma, jezdzi na nich juz chwile ;) i co, opona jak opona, zadnego szalu nie ma ;) a jemu akurat wierze, bo niedzielnym kapelusznikiem nie jest. Ale no jaaakkkkk....przeciez ten 19letni szczyl nie podneica sie super hiper Toyoo...zjedzmy go.... aaaaa.... buyahahahahahah
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:29   

Markzo napisał/a:
przeciez ten 19letni szczyl nie podneica sie super hiper Toyoo...zjedzmy go.... aaaaa.... buyahahahahahah

I wszystko jasne :P Nie ma się co obrażać czy unosić. Po prostu nie masz pojęcia o oponach, to wszystko. Życzę Ci oczywiście jak najlepszej jazdy na "nowych" oponach i mam nadzieję, że szczęśliwie dojeździsz do ich końca.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:37   

troszkę mniej emocji a wiecej merytoryki .... plizzzz ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:40   

dobrze, że Pan sie zna ;) sorry, nie powiedzialem ze toyo sa kiepskie, poprostu nie jest to wg. mnie, i nie tylko mnie, zadna rewelacja. Opona jak opona w tym przedziale cenowym. nie rozumiem o co Wam chodzi? Kapcie mam z pewnego źrodla, nie od handlarza, tylko od osoby prywatnej, sprzedaje je, bo wlasnie skonczyla podrasowywac auto (1.8T VAG 200KM+) i ze wzgledu na trakcje zalozone sa szersze kapcie. takie trudne do zrozumienia? ja jestem mega zadowolony a roznymi autami jezdizlem na roznych gumach, od malusznika po najnowszego passka cc ;) a czy sie nie znam czy znam to raczej nie Tobie oceniac, bo nigdy nie mnie poznales ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:43   

Markzo napisał/a:
alfa i omega
to nie te forum :mrgreen:
Markzo napisał/a:
panowie master of oponas
Podoba mi sie,ale ze szklanej kuli tego nie wyczytalem(tak jak to zrobil ten gosciu od opisu tej opony),zakladasz temat o pomocy w wyborze opon,wiec staramy sie pomoc,ale widze ze chodzi ci o przytakniecie ze badziewne opony beda oki.
Markzo napisał/a:
a moj tato tym bardziej (37 aut)
Pozdrowienia dla taty :jupi: Pracuje jakp diagnosta wiec widzialem wiecej niz te 37 aut.
Markzo napisał/a:
Macalem, rozmawialem dlugo z kumplem
..... :???: nowa metoda testowania opon.
Markzo napisał/a:
...zjedzmy go
Nikt cie nie zje :wink: ,ale ty widocznie sie nie znasz jak ktos probuje ci doradzic bo w koncu.....
Markzo napisał/a:
19letni szczyl
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:46   

Nie poznałem, ale wystarczy, że widzę co piszesz stąd mój osąd. Pamiętaj, że opona oponie nierówna i nie chodzi mi tu o porównanie opon Toyo z wynalazkiem, który kupiłeś, ale o ogół. Jeśli nie wiesz z jakiej mieszanki i w jakiej technologii zostały zrobione opony przez Ciebie kupione to nie rozumiem po co je tak zachwalasz? Ja jestem pewny, że opony te nie mają dobrej mieszanki, bo w przeciwnym razie byłyby polecane przez serwisy oponiarskie. Jeśli będziesz kiedyś w okolicy Radomia to zapraszam do serwisu oponiarskiego w centrum Radomia mieszczącego się przy ulicy Kelles-Krauza 12, dostaniesz fachową pomoc i doradztwo - za free.

Na tym kończę moje wypociny w tym topiku.
Pozdrawiam.
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:53   

PopaY napisał/a:
I wszystko jasne :P Nie ma się co obrażać czy unosić. Po prostu nie masz pojęcia o oponach, to wszystko


A Ty jakie masz pojęcie o oponach ?? tak się składa że obracam się w kręgach rajdowych, przygotowuje auta do rajdów, przerobiliśmy już 12 kompletów toyo i wcale te opony nie są takie super mega cudne tyle że są stosunkowo tanie, teraz stosujemy tylko Yokohama Parada, Nexeny i Markgum. Opony Sumitomo są mi bardzo dobrze znane bo na tych oponach kumpel zdobyl mistrzostwo polski południowo wschodniej... najpierw przetestuj opony a później je oceniaj ...

Markzo opony kupił założył i jest zadowolony wiec temat zakończony !! i nie potrzebne są wywody Typu "nie masz pojęcia o oponach" a to że jest młody nie świadczy o tym że nie ma pojęcia na temat opon... ja mam 21 lat tak na marginesie... i pewnie bym Cię zagioł na temat aut...
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 25, 2009 23:54   

ehhh....miales stycznosc z tymi kapciami? bo z tego co mi wiadomo, na takich oponach zawodnik zdobyl mistrzostwo Polski poludniowo-wschodniej.... bylem sceptycznie nastwiony, ale porozmawialem z kilkoma osobami, firme znaja i polecaja.... i przekonuje sie ze jest oki i mam nadzieje, nie tylko na suchym ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 07:52   

herc napisał/a:
obracam się w kręgach rajdowych, przygotowuje auta do rajdow
Daj jakies szczegoly,bo pracuje z kolega co tez przygotowywal autka do rajdow(tylko starszy duzo jest),ktory model tych sumitumo montowaliscie bo w ofercie nie ma nic co by mozna porownac do yokohamy prada to juz tak tylko z ciekawosci pytam nie zlosliwie?Jak potrzeba to wrzuce kilka opini na temat tych opon niestety tylko po angielsku.
Price Paid: $381.00 from THE TIRE RACK

Year / Model Reviewed:
Sumitomo HTR Z II

Summary:
My husband bought these tires for me back in November and we had them put on in December. So for a total of 4 months the tire was nice road well, smooth and looked great until today....3/12/09... I was on my way to work and the left rear tire side wall came completely apart from the rest of the tire.I was so pissed that I could have gotten in an accident. My husband said he thought he might have seen a bubble in the wheel the night before but it was dark so he couldn't tell (he probably should have check). My husband asked me if I hit anything, which I didn't. I am going to write a letter to anyone who will listen and try to get my money back.
Podobnych jest duuuzo wiecej,wszyscy zachwycaja sie na poczatku.Pozdr.
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 26, 2009 19:01   

keczu napisał/a:
I was on my way to work and the left rear tire side wall came completely apart from the rest of the tire.

Przykre, aczkolwiek słyszałem raczej sporo dobrych opinii o Sumitomo... sam miałem założyć do siebie, ale w końcu skończyło się na Falken ZE-912 który jest bardzo przyzwoity, aczkolwiek nie rewelacyjny. Mi sie bardzo fajnie jeździło na starych conti premium sport 2 (fabryczny montaż do ZRki).
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 27, 2009 22:37   

Dziś potestowałem troche papucie ;) więc tak, znikło wkurzające mnie, ślizganie się kół przy przepinaniu z 1 na 2 bieg. Dużżżżży plus, bo teraz auto ciągle przyśpiesza a nie pali opony. Co więcej...spadł DESZCZ :D no i niestety panowie fachowcy.... nie bardzo się Wasze prorocze przepowiednie sprawdzaja :lol: z długiego mielenia na 2 biegu nie zostało prawie nic, tylko chwilowy uślizg. Auto prowadzi się pewnie, żadnego ślizgania nie ma ;) Przy hamowaniu dopiero uskok w drodze spowodował poślizg kół ( nie mam abs'u). Czekam na jakąś ulewę i dalej będe testował ;) jest very very goood :D
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Pią Sie 28, 2009 17:12   

To bardzo fajnie ze twoje subiektywne odczucia sa oki.Kapec jest szeroki to sie w miare trzyma,mi chodzilo o to jak opona sie starzeje,czy ci sie na kole nie rozpadnie, tego teraz nie wiesz.Ja za duzo widzialem takich opon uszkodzonych bez powodu i bal bym sie na nich jezdzic.Wiesz takie cos jak bezpieczenstwo.Mam jeszcze wiecej negatywnych opini o tych oponkach (nie dotycza wlasciwosci jezdnych) lacznie z taka ktora zakonczyla sie w sadzie bo gosciu zaliczyl drzewo po tym jak pekly druty wewnatrz opony te ktore trzymaja ja na obreczy z powodu korozji :???: (niestety tez po angielsku wiec nie chce wklejac bo nie wiem czy bedziesz mogl przeczytac).Bezpiecznej jazdy zycze i chociaz nie polecaj tych opon nikomu.
marcinmarcin napisał/a:
sam miałem założyć do siebie, ale w końcu skończyło się na Falken ZE-912 który jest bardzo przyzwoity,
Przyzwoity i bezpieczny,godny polecenia jak nie chce sie przeplacac.
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 31, 2009 23:02   

Podłacze się pod temat po też szukam jakiś gum tylko w rozmiarze 195/45 R16. Co powiecie na temat KUMHO ECSTA lub Pirelli Pzero Nero?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 00:15   

Art dla tych co kupują używane oponki ;) http://moto.onet.pl/15727...kul.html?node=3

Pływak, niestety nie słyszałem o tej pierwszej firmie za wiele :/ Co do Pirelli to wiem tylko, że są głośne, ale ogólnie ścieralność i zachowanie na dobrym poziomie.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 00:43   

Pływak napisał/a:
KUMHO ECSTA
Bardzo dobre opony,mam je na mojej Mazdzie na 100% polecam,mialem przed nimi Continentale Premiumcontact 2 i na pewno nie sa gorsze jesli chodzi o wlasciwosci jezdne,bylem pozytywnie zaskoczony.Co do dluzszej eksploatacji to ciezko powiedziec bo niewiele na razie widzialem tych opon po wiekszym przebiegu(swoje mam pare dni),ale o jakosc tez nie ma sie co martwic bo inne modele Kumho nosza sie bardzo dobrze nawet jak sa mocno zmeczone.Koreanskie opony to swiatowa czolowka nie to co pare lat temu np.Hankooki montowane fabrycznie na Daewoo wymienialo sie zaraz po zakupie nowego auta bo nie dalo sie na nich jezdzic,teraz trzymaja sie w czolowce testow opon.Te Pirelki sa swietne tylko zuzywaja sie szybko.Poszukaj jeszcze cos z Hankooka moze Ci sie spodoba.Pozdr.
 
 
kpt 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 132
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Wrz 01, 2009 07:28   

keczu z 10 lat temu montowano w DU kumho i hankooki, i to wlasnie kumho mialy gorsza opinie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [All] Rozmiar opon
Przełożenie z tyłu na przód
Cherman Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 12 Sob Kwi 11, 2009 10:27
Roj
Brak nowych postów [R All] konserwacja opon
muzyczny_rover Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Sro Lis 19, 2008 10:18
muzyczny_rover
Brak nowych postów [RALL] szum opon ?
kezmanq Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Nie Kwi 28, 2013 18:59
pavelj
Brak nowych postów [Wybor letnich opon]
Pawkaz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Nie Lut 27, 2011 14:44
Dario
Brak nowych postów [R ALL] Zamiana rozmiaru opon
Armandoo Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Sro Gru 01, 2010 21:38
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink