Forum Klubu ROVERki.pl :: [R All] Pomoc w wyborze opon 205/40/17
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 12:30
[R All] Pomoc w wyborze opon 205/40/17
Autor Wiadomość
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:14   

Panowie mam jeszcze pytanko czy ciśnienie w 195/45/16 mam dać takie samo jak w 185/55/15 tj. koło 2,2-2,3?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Matius 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 606
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Wrz 07, 2009 22:28   

nie może być za duże bo będzie Ci się na środku zużywać bardziej niż an bokach i za małe nie może być bo będzie na odwrót...

ja robię tak... generalnie daje 2,2 ale zerkam i widzę jeżeli opona stoi tak że widzę że będzie się równomiernie zużywać to uznaje to za dobre ciśnienie :lol:

wiem że to taka głupio-mądra rada ale ja tak robię i opony zużywają mi się pomału. Chociaż uważam że przy oponkach 195/45/16 ciśnienie 2,2 jest jak najbardziej na miejscu.

[ Dodano: Pon Wrz 07, 2009 22:31 ]
daj 2,4 na przód i 2,2 na tył
_________________
mam dużo części do r200 - zainteresowani pisać bo leży i się kurzy :)
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 23:43   

Dałem 2,5 w przodzie 2,3 w tyle i wydaje się być ok. Dobra wracając do tematu Kumho spisują się dobrze ale jako, że idzie zima trzeba jakieś papcie na zimę kupić co prawda mam stalówki z zimówkami w b.dobrym stanie ale jakoś nie widzę swojego klekota na 14" i kartoflu 185/65 więc chyba kupie opony na poprzednie alusy i teraz pytanko coś godnego polecenia i zarazem niedrogiego na zimę w rozmiarze 185/55R15 się znajdzie?
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 00:15   

ja mam siakieś Pneumaty, jeździ się spoko ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Nie Paź 11, 2009 15:02   

Przy okazji tematu opon chciałem się zapytać czy mieliście jakąś styczność z oponami Yokohama S.drive, bo znalazłem w bardzo dobrej cenie nowe (w sklepach ponad 450zł) http://moto.allegro.pl/it..._45r16_87w.html
Miałem zamiar w niedługim okresie kupić Uniroyal'a RainSport 2 (teraz ponieważ letnie w tym okresie są najtańsze). Marka bardzo dobra ale co do modeli to rożnie bywa dlatego pytam :)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 16:53   

pewnie kilka osób zainteresuje, jak sie moje papucie sprawdzają :) zrobiłem na nich ok 3tyś km, w róznych warunkach pogodowych :) jestem w pełni zadowolony z zakupu :) auto prowadzi się pewnie, na mokrym i suchym, w różnym przedziale temperatur powietrza oraz nawierchni. Jedynym minusem jest hałas, do którego się już troche przyzyczaiłem ale wynika on poczęści z kiepawego wyciszenia coupety :) żeby nie było mi zarzucane tak jak na początku, że to tylko moja subiektywna opinia (keczu czy Popay to pisał, nie pamiętam) poporsiłem kuzyna, o zrobienie jazdy testowej. Zrobiliśmy oes po krętej drodze, dużo przyśpieszania i ostrego hamowania pluz zakręty o 180 stopni i wg. jego opini (ogarnięty człek) auto proawdzi się super, bardzo ładnie klei się do nawierchni :) pozdrawiam :)

EDIT:
Ktoś prosił o zważenie felg ;)
17 cali Radius R3 + Sumitomo 205/40/17 - ok. 17kg
15 cali oryginał Rovera + Pneumat 185/55/15 - 15kg
;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
klimasonor 



Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 32
Skąd: Maszewo



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 19:55   

Witam
dostałem od znajomego z Norwegi używki z kolcami 175/65 14" klasy C
wyrwałem kolce, założyłem, ale strasznie mi teraz auto pływa czy one w ogóle sie nadają do mojego R 416??? i jakie ćiśnienie moge do nich nadmuchać

pozdr.
_________________
Wcześniej Rover 416Si 1996r. (przez 7 lat)
Teraz Rover 75 1.8 2000r. (od sierpień 2015)
 
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 20:16   

Jeździłem przez trzy zimy Astrą na Pirelkach z powyjmowanymi kolcami, modelu nie pamiętam. Problemów nie było, pompowałem je do standardowego ciśnienia podanego dla Astry ;)
 
 
Jordan87 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 412
Skąd: Wrocław

Rover 45

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 15:10   

Ja mam dokładnie ten rozmiaar u siebie i jest :ok:
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 17:52   

Odkopuje temat :)
Minął roczek, wsio jest pięknie ale 2 oponki trzeba zmienić... Pytanko co do 3 modeli opon:
http://www.allegro.pl/ite..._najtaniej.html
http://moto.allegro.pl/it...17_lodzkie.html
i....


http://moto.allegro.pl/it...5_r17_w_xl.html

Sprawa wygląda tak, opony te są w cenach odpowiednio 270/250/200zł. Nie chodzi mi o te konkretne aukcje, mam je u siebie w sklepie. Znajomy załatwi je po zniżkach, więc przy cenie +/- 200zł za opone odpuszczam używki, tylko pytanko... Czy te nexeny lub wanli to dobre opony?? Nexeny ma Tiger w swoim ZT i jest bardzo zadowolony więc ich się nie boje, facet w sklepie widząc moje krzywe spojżenie w czasie rozmowy o Wanli stwierdził, że jest nieuzasadnione bo są to bardz dobre oponki.... co Wy na to??? SPrawa raczej dośc nagląca...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Marcin_S 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 34
Skąd: Bukowno



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 22:01   

Ja bym dozbierał i kupił coś lepszego. Najlepiej cos z klasy wyższej np.
http://www.netcar.pl/opon...161,0,0,sz.html

Opona markowa to opona dobra. Poczujesz różnice szczególnie na mokrej drodze. nexen czy tam wanili ja nie polecam.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 22:21   

Miałes, że nie polecasz?? wiesz o kimś kto miał ibył niezadowolony?? chodzi mi o konkrety :) dozbierać, spoko, ale ja je potrzebuje na JUŻ i nie moge wydać 400zł za opone :| Sam przejeździłem sezon na oponach Sumitomo (japońskie) i byłem bardziej niż zadowolony :) Tiger jeździ na nexenach n3000 i jest bardzo zadowolony, zwłaszcza na mokrym, ma 160KM w MG ZT w rozmairze 225/40/18, więc skoro tu się sprawdza to pewnie u mnie da rade :) chciąłem się upewnić, czy to tylko fart czy norma :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Marcin_S 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 34
Skąd: Bukowno



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 22:42   

Być zadowolonym to jedno :) a bezpieczeństwo i jakoś to drugie :) Ja też bym był zadowolony jak bym za 2 sztuki nowych opon wydał 400 zł ;) Jestem osobą która lubi przycisnąć samochodem i poszaleć i wiem ze SWOJEGO doświadczenia że na mokrej nawierzchni takie opony nie sprawdzają się, szczególnie na krętych drogach. Hamowanie także się wydłuża. Z japońców polecam yokohame i toyo. Te opony od ludzi o żółtym kolorze skóry są akceptowane przez firmy zajmujące się testowaniem i porównywaniem opon i wypadają całkiem dobrze. Za sztukę 17 trzeba jednak płacić więcej niż za Pirelli nero które są naprawdę dobrymi oponami i w dobrej cenie. Opona w takiej cenie jak podałeś źle odprowadza wodę i wydłuża czas hamowania, szybciej się zużywa itp. Jeżeli jednak nie jeździłeś na porządnych oponach to nie poczujesz różnicy i będziesz zachwycony oponami za 200zl :)
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 23:03   

Marcin_S z calym szacunkiem, jezdzilem toyo, jezdzilem na yoko...

Toyo na suchym ok, na mokrym slaaaabo, scieralnosc/trwalosc srednia
Yoko na suchym extra, na mokrym slaaaaaaaaaaabo, scieralnosc/trwalosc slaaaaabo

moj wyborl padl na bfgoodriche za okolo 380, wiec raczej srednia polka...

mialem je na aucie w momencie kupna.

obecnie porownanie wypada ze goodriche lepiej na mokrym sobie radza, na suchym rowno z toyo, moze slabiej od yoko... ale cena i trwalosc duuuzo lepsze od toyo , a o yoko nie wpsominam ;)

NIE BEDE PRZEPLACAL do cywilnego auta za opony, ktorych roznic nie odczuje, a wrecz na bezpieczenstwo toyo i yoko na mokrym moglbym narzekac. jezeli mowimy tylko o torowej jezdzie, w suchych warunkach... to ok, tylko chyba nie kupuje ich markzo do scigania na tor tylko bezpiecznej, szybkiej jazdy po fajnych zakretach w swojej okolicy - tesknie za tymi serpentynami :D


PS. w ostatni weekend te "slynne toyo" urwaly mi przyczepnosc, fakt ze w szybkim zakrecie ,a przod na wcisnietym gazie kol skretnych nie zapiszczal nawet O_o
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marcin_S 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 34
Skąd: Bukowno



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 23:15   

Ale ja nie mówiłem że Toyo czy Yokohama to bardzo dobre opony tylko jak sie kupuje japońce to na pewno te wypadają lepiej od pozostałych :) hmm wiadomo że jeżeli chodzi o normalną jazde to opony powinny być ciche, tanie i najlepiej z gratisowym założeniem i wyważeniem :D Jeżeli się jednak ma ochotę troszkę pobaraszkować na ulicy (np w zakrętach) warto zadbać aby przód czy też tył nam nie uciekał :)

Czy jestem w błędzie ?
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Maj 05, 2010 23:20   

Marcin_S napisał/a:
Czy jestem w błędzie ?


Fizyki nie oszukamy i cos zawsze ucieknie, tylko pytanie czy przod pierwszy wyjedzie, czy tyl ucieknie , czy sie poslizniemy na 4 lapy ;)

Nie lubie faworyzowania czegos ze wzgledu TYLKO na nazwe na opakowaniu. Miedzy innymi na opinie innych zakupilem TOYO i , raczej zachwytow nie bylo ;) raczej uczucie ze przeplacilem za cos co inne opony tez maja , a w innych obszarach daja wiecej :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Marcin_S 



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 34
Skąd: Bukowno



Wysłany: Sro Maj 05, 2010 23:24   

Ale ja nie faworyzowałem opon Toyo czy też Yokohama. Poleciłem je bo te opony wypadaja najlepiej z azjatyckich opon (oczywiście jeśli chce się kupić japońce). A czy ja na takich jeżdżę :wink: Nie ;] Wole marki typu dunlop, Bridgestone, Pirelli. Tego się zawsze trzymałem ;]
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 08:14   

Maniaq, jak masz kiedyś wolne to wpadaj :D na odcinku, gdzie co rok rozgrywa się rajd rzeszowski jest nowy asfalcik :D :D :D

co do opon :) chciałbym kupić nowe. Używki rozważałem tylko w 2 przypadkach:
1) tak jak moje sumitomo - od osoby prywatnej, bo zmieniła felgi. Opony spisywały sie super, jednak 2 przednie to już sliki i zmienić musze...
2) Tato kupił komplet nowych Bridgestonów do 75 z auta salonowego, tzn koleś kupił jakąś tam fure na 15' i zmienił sobie na 16' i zostały mu nowe oponki, na których auto stało w salonie. Jednak takich okazji za dużo nie ma :|

Pewnie, że kupił bym sobie Pirellki czy michałki, tylko nie mam tyle kasy i potrzebuje opony budżetowej. Dlatego opinie, że są be bo nie są z metką Goodyear'a czy BFG mnie nie interesują... Fajnie by bylo, jakby ktoś kto ma jakies budżeciaki na aucie się wypowiedział :)

składniam się do tych Nexenów asymetrycznych po ok. 250zł sztuka, zobaczymy ile da się z tego urwać ;) Jakieś jeszcze oopony łapią się w tym zakresie??
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Czw Maj 06, 2010 08:42   

Kolega w dosyć mocnym Civicu jeździ na oponkach BARUM BRAVURIS, są one dosyć tanie, a i relacja jakość/cena wypada bardzo przyzwoicie.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 06, 2010 08:47   

Miałem :) teraz Jaro je ma :) podziękuje :)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [All] Rozmiar opon
Przełożenie z tyłu na przód
Cherman Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 12 Sob Kwi 11, 2009 10:27
Roj
Brak nowych postów [R All] konserwacja opon
muzyczny_rover Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 7 Sro Lis 19, 2008 10:18
muzyczny_rover
Brak nowych postów [Wybor letnich opon]
Pawkaz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Nie Lut 27, 2011 14:44
Dario
Brak nowych postów [R ALL] Zamiana rozmiaru opon
Armandoo Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Sro Gru 01, 2010 21:38
Gość
Brak nowych postów [ALL] różne rozmiary opon
drlubicz Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 14 Wto Lip 20, 2010 19:26
keczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink