Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] 3 problemy - wskaźnik temp., dymienie, diagnostyka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] 3 problemy - wskaźnik temp., dymienie, diagnostyka
Autor Wiadomość
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 24, 2011 00:18   [R600] 3 problemy - wskaźnik temp., dymienie, diagnostyka
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam,

dokładnie to mam 2 problemy i jedno pytanie ale przejdę do rzeczy.

Pierwszy problem to wskaźnik temperatury, który od wczoraj, albo "wariuje" albo nie chodzi w ogóle, tylko lekko podryguje. Podejrzewam, że padł czujnik, ale nie wiem za dokładnie, w którym on miejscu się znajduje. Podam link do filmiku, aby lepiej zobrazować pracę wskaźnika.

http://www.youtube.com/watch?v=192HK5ngAqs

------------

Drugi problem, który mnie zaniepokoił, to dymienie na czarno... Wiadomo diesel jak to diesel czasami przy większych obrotach może zadymić, lecz od niedawna mój roverek dymi lekko na czarno zaraz po odpaleniu (co wcześniej się nie zdarzało), oraz na zagrzanym silniku gdy włączę klimatyzację, następuję charakterystyczne "cyknięcie" włączają się wiatraki i auto zaczyna dymić lekko na czarno, no i oczywiście podczas jazdy, po przekroczeniu 3000 obrotów widzę w lusterku czarną chmurę. Aha dodam jeszcze że obroty lekko falują.

Dodam, że niedawno auto poddałem gruntownej naprawie tj: kompletny rozrząd, olej - pół syntetyk, filtr powietrza i oleju (filtr paliwa był wymieniany rok temu, jakieś 30 tyś km), uszczelka pod głowicą, oraz pod kolektorem ssącym i dolotowym.

Czy takie objawy mogą towarzyszyć złemu ustawieniu pompy wtryskowej ?
Czy może to być coś innego ?

------------

Jeszcze pytanie odnośnie diagnostyki, ponieważ mam kabel OBD 2 Interface ELM 327, niestety, gdy podłącze go pod laptopa i pod złącze diagnostyczne, to nie mogę się połączyć z pojazdem, myślę, że to jest wina programu, który pewnie nie obsługuje roverków, bo po podłączeniu do forda wszystko działało.

I tu jest pytanie, czy w ogóle jest jakiś program do diagnostyki roverków lub hondy accord bo też czasami może pasować... czy raczej takiego programu nie znajdę ? Nawet płatnego...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 24, 2011 00:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 24, 2011 06:37   

Nie no interfejs jest: T4 testbook ;) ....ostatnio na ebayu poszedł za 1250 dolców ;) ...ale Sdi można samemu podstawowo zdiagnozować: http://www.roverki.pl/zro...urbodiesel.html
I od tego radzę zacząć....no i jak osiągi? bez zmian?
 
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 24, 2011 17:51   

Osiągi powiedziałbym, że są przeciętne, czyli od 60-100 km/h na IV biegu to czas około 7 sekund.

Próbowałem zrobić diagnostykę, która została opisana w technicznym faq, niestety po zwarciu pinów i włączeniu zapłonu kontrolka check engine nie reaguje.
Ostatnio zmieniony przez encor Sro Sie 24, 2011 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 24, 2011 18:00   

a na pewno wszystko dobrze zrobiłeś? i czy w ogóle kontrolka działa ? ;)
 
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 24, 2011 21:15   

To czy kontrolka działa - nie wiem, odkąd mam R czyli prawie 3 lata nigdy nie zaświeciła się kontrolka CE, bo nie było ku temu powodu, również podczas przełączania kluczyka na pozycję zapłonu, kontrolka się nie świeci, nie wiem czy tak ma być, czy ma się zaświecić i zgasnąć ?

Ma ktoś jakieś propozycje odnośnie moich pytań o wskaźnik temp. i dymienie ?
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
Koju 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 350
Skąd: Kozienice



Wysłany: Sro Sie 24, 2011 22:11   

encor napisał/a:
Pierwszy problem to wskaźnik temperatury, który od wczoraj, albo "wariuje" albo nie chodzi w ogóle, tylko lekko podryguje. Podejrzewam, że padł czujnik, ale nie wiem za dokładnie, w którym on miejscu się znajduje

Czujnik znajdziesz pod 1 wtryskiwaczem ten z jednym pinem,drugi dwu pinowy podaję sygnał do Ecu.



Koszt 31 pln w Inter Cars - http://sklep.intercars.co...title=1&start=T
Poszukaj na Allegro ja ostatnio kupiłem identyczny za 25 pln.

encor napisał/a:
Jeszcze pytanie odnośnie diagnostyki, ponieważ mam kabel OBD 2 Interface ELM 327, niestety, gdy podłącze go pod laptopa i pod złącze diagnostyczne, to nie mogę się połączyć z pojazdem

ELM nie podejdziesz raczej żadnym pod R z tego rocznika i nie wiem czy jest sens kupować jakiegolwiek oprogramowanie żeby odczytać podstawowe wartości w tym silniku.Odnośnie interfejsu to podejdzie - http://allegro.pl/interfe...1770465092.html + stary sprzęt (lapek lub PC z dwoma portami COM)
_________________
Porażka jest szansą na to,aby zacząć jeszcze raz-inteligentniej...
 
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Sro Sie 24, 2011 22:28   

encor napisał/a:
również podczas przełączania kluczyka na pozycję zapłonu, kontrolka się nie świeci, nie wiem czy tak ma być, czy ma się zaświecić i zgasnąć ?

ma sie zaswiecic i zgasnac - masz albo przepalona zarowke albo poprzedni wlasciciel ja wyciagnal :wink:

zacznij wiec od wymiany/wlozenia zarowki :mrgreen:
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 24, 2011 23:42   

Jutro zobaczę jak kształtują się ceny u mnie w miejscowości jeśli nie będzie dużej różnicy to zamówię czujnik temperatury u siebie.

Natomiast inaczej wygląda sprawa kontrolki CE. Niestety nie wiem jak się dostać do żarówki, czy muszę demontować zegary, a jeśli tak, to czy jest jakaś instrukcja ? :razz:
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
TrAViShOn 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 351
Skąd: 3MiA100



Wysłany: Czw Sie 25, 2011 01:33   

Owszem zegary trza zdjąć, ale nie jest to trudne.

1. Odkręcasz dwie śrubki znajdujące się u góry w plastiku, tego dookoła zegarów. Od dołu trzymają go dwa zatrzaski. Następnie odpinasz przeciwmgłowe i ogrzewanie, co pozwoli całkowicie zdjąć ów plastik.
2. Odkręcasz 4 śrubki (po dwie na stronę), znajdujące się głębiej - tych od 'szybki' nie ruszaj. Teraz możesz delikatnie wyjąć zegary, odpinając wtyki wchodzące od tyłu.

Gdy wyjmiesz zegary masz od tyłu dostęp do żarówek.

POWODZONKA
Pozdro
_________________
'Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.' Lew Tołstoj
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 15:02   

Koju napisał/a:
Poszukaj na Allegro ja ostatnio kupiłem identyczny za 25 pln.


Zamówiłem u siebie w miejscowości, również za 25 zł na jutro będzie, także wymienię i zobaczę czy będzie działało :)

R.E.D. napisał/a:
zacznij wiec od wymiany/wlozenia zarowki :mrgreen:


Po wyciągnięciu deski zastałem pustą dziurę w miejscu gdzie powinna być żarówka od CE (pewnie poprzedni właściciel coś kombinował), ale największy problem był ze znalezieniem pasującej żarówki z tym plastikiem, w którym jest ona osadzona. Straciłem 2 godziny na poszukiwaniu i gdy objechałem już wszystkie sklepy motoryzacyjne, a nawet hurtownię oświetleniową, to wszystkie żaróweczki były troszeczkę za duże. Z ostatnim promykiem nadziei pojechałem na części używane, po 15 minutach poszukiwań znalazłem pasującą żarówkę razem z tym plastikiem. Żarówka od zegarów z poloneza :razz:

Zwarłem piny, aby zrobić diagnostykę, cały czas wybłyskuje mi numer 12 (rozpoczęcie diagnostyki) czyli z tego wynika, że żadnych błędów nie ma.
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
mariuszlol23 




Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 186
Skąd: Orzesze



Wysłany: Czw Sie 25, 2011 20:18   

Witam.

Przepraszam, że dołączę się do tematu, ale myślę że mam podobny problem jak w 2 podpunkcie. Otóż też mam problemy z dymem z ruły wydechowej oraz z lekko falującymi obrotami. Zdarza się też, że w czasie jazdy czuć na chwile takie szarpniecie, jakby paliwo nie doszło.
Ostatnio miałem problemy z czujnikiem położenia wału. Wyskakiwały błedy takie na komputerze, ale pomogło wyczyszczenie wszystkich złączy. Teraz zastanawiam się, czy to może być związane z nim i czy go nie wymienić ?
_________________
ROVER TO 3 SŁOWA:KLASA, STYL I WYGODA
 
 
R.E.D. 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 311
Skąd: silesia



Wysłany: Czw Sie 25, 2011 21:18   

mariuszlol23 napisał/a:
Ostatnio miałem problemy z czujnikiem położenia wału. Wyskakiwały błedy takie na komputerze, ale pomogło wyczyszczenie wszystkich złączy. Teraz zastanawiam się, czy to może być związane z nim i czy go nie wymienić ?

ja tez mialem kiedys taki blad - czujnik byl oblepiony syfem - wystarczylo go wykrecic i przeczyscic oraz skasowac blad. mozna tez chyba sprawdzic go miernikiem, ale juz nie pamietam jakie mialy byc wartosci. jezeli dziala to raczej nie ma sensu wymieniac - to nie klocki, ktore sie zuzywaja :wink:

a wracajac do tematu czy szarpanie masz w roznych predkosciach obrotowych?
ja tez mialem szarpanie i wzrost dymienia powyzej 3tys i efekty sa w temacie "zgasl i nie odpala" - nie zycze ci tego :roll:

wg mnie 30 tys to juz czas na wymiane filtra paliwa - zwlaszcza jesli tankujesz na naszych stacjach :wink:
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Czw Sie 25, 2011 22:22   

Dokładnie rok temu miałem podobną sytuację z szarpaniem, jedyna różnica była taka, że wtedy szarpanie było bardzo moce, auto czasami gasło i z trudem odpalało. Zadzwoniłem do serwisu, który zajmuje się wyłącznie układem paliwowym w silnikach diesla, gdzie wymienili mi nastawnik i właśnie filtr paliwa. Niestety po miesiącu objawy powróciły, więc ponownie odwiedziłem ów serwis i okazało się, że wiązka od pompy się przerwała po zalutowaniu, wszystko powróciło do normy.

Natomiast teraz objawy są trochę inne, ponieważ szarpanie (mniejsze nie takie jak wcześniej) występuje głównie do momentu osiągnięcia przez silnik odpowiedniej temperatury pracy. Niestety nie wiem czy występuje ono na większych obrotach, bo nie wkręcam silnika na wysokie obroty gdy jest nierozgrzany :wink:

Jeśli chodzi o dymienie, to występuje ono również na wolnych obrotach, ale przy obciążeniu silnika, na przykład gdy włączę klimatyzację. Myślę nad przeczyszczeniem zaworu EGR ale czy to coś pomoże ?

Paliwo tankuję na stacji Shell raczej dobre paliwo - przynajmniej tak myślę :razz:

Edit:
Po wymianie czujnika temperatury znów wskaźnik zaczął pokazywać temperaturę :)

W poniedziałek postaram się podjechać do serwisu, aby podpiąć R do komputera i odczytać kąt wtrysku, może to naprowadzi mnie na jakiś trop odnośnie dymienia, chociaż muszę przyznać, że zaczyna coraz mniej dymić :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wskaźnik temp. 3/4
vck1000 Rover serii 600, Honda Accord 5 Sob Wrz 18, 2010 00:26
zimek-1985
Brak nowych postów [R600] Dymienie na czarno
czapel Rover serii 600, Honda Accord 8 Nie Wrz 20, 2009 20:05
SviRu
Brak nowych postów [R600] Czujnik temp. oleju
Slepiecc Rover serii 600, Honda Accord 0 Nie Mar 13, 2011 12:23
Slepiecc
Brak nowych postów [R600] Wskaźnik temperatury
jacek81 Rover serii 600, Honda Accord 12 Sob Mar 27, 2010 18:21
hubas20
Brak nowych postów [R600] Wskaźnik temperatury
color Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Lut 11, 2008 09:21
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink