Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] CAR-AUDIO kompletne / Radio / Piec / Głośniki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] CAR-AUDIO kompletne / Radio / Piec / Głośniki
Autor Wiadomość
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 10:27   [R600] CAR-AUDIO kompletne / Radio / Piec / Głośniki

Wszyscy na tym forum polecają głośniki Helixa na allegro tak samo. Pytanie dlaczego? Zestaw może i gra ładnie ale przy radiu 4x50W to tak do 60% mocy. Później jest porażka. Cyki przy mocniejszym basie wydają z siebie dziwne dźwięki i przycichają. Ale one w porównaniu do wooferków są idealne te po prostu zatykają się i pierdzą.

HELP

Helix Dark Blue db 62.1

Dane techniczne:

* Średnica woofera: 165 mm
* 2-drożne, komponentowe
* Moc RMS/Max.: 50/100 W
* Impedancja: 4 ohm
* Pasmo przenoszenia: 60-22 000Hz
* Efektywność: 91dB
* Częstotliwość podziału: 4,0kHz
* Polipropylenowa membrana woofera
Ostatnio zmieniony przez RoBBoD Pią Wrz 18, 2009 11:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 10:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 10:42   

RoBBoD napisał/a:
Wszystkie radia mają dziś po 50W


http://www.elektroda.pl/r...37.html#4111343

albo lepiej:

http://www.elektroda.pl/r...37.html#4119563 ;)

Może jest inna przyczyna, że głośniki żle grają u Ciebie przy wyższych poziomach .... jakie dokładnie masz radio .... czy masz wytłumione drzwi ??
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 11:03   

Brt,

Wyklejone od środka i zewnątrz kilkoma warstwami mat. Wiesz podłączyłem głośniki z kevlarową membraną i ładnym gumowym zawieszeniu marki nie podam bo to jakiś no-name zamiast Helixa i nawet trzymając to w ręce grało to o niebo lepiej.

Zastanawiam się nad:
http://allegro.pl/item737...df_vw_opel.html

A bardziej nawet na d tym:
http://allegro.pl/item740...s_renegade.html

Kupowałem od tego gościa już kilka zestawów wzmacniaczy i skrzyni w tej chwili mam Infinity 1260W i pełne zadowolenie.

Helix gra miodzio wysokie i średnie słuchając RAPu i TECHNIAWY nie nie nie

Brt, OKI Zgoda tak mam do nich wielkie ale :) Dziś podłącze jednego pod wzmacniacz 350W dam znać jaki efekt.
Ostatnio zmieniony przez RoBBoD Wto Wrz 15, 2009 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:03   

Kolego, a pomyśl może o zmianie jednostki? Nie ma czegoś takiego jak radio 4x50 :D Mylisz moce. Radia mają mocy ciągłej co najwyżej 22W w zależności od modelu. To nie głośniki, a Twoje radio prawdopodobnie nie wyrabia i przy zwiększonej skali na potencjometrze po prostu chrapie, a nie gra, bo ma za mało mocy by pociągnąć te głośniczki. Z kolei jeśli grają pod wzmacniaczem to ustaw go porządnie to zagrają jak należy.
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:11   

PopaY, No ok zgoda ale jeśli każde radio ma ok 20W to co mi da zmiana jednostki ??

Wynika z tego tylko tyle że albo wzmak 4 kanały w tym 2 mostek i na suba 1200W albo 2 wzmak na te Helixy. Może jakieś konkretne przykłady ??
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:15   

RoBBoD,

heheheh przyznaj sie, nie masz ŹAADNEGO pojęcia o czym piszesz prawda ? :mrgreen: oo dawno sie tak nie usmiałem czytając te posty...

1. Twoje radio ma mocy 18 wat - i to jak dobrze pojdzie (chociaz mysle ze masz najtansze Sony)
2. to co pisałes o 3-4razy 2razy mocniejsze itp jest TOTALNA bazdura, zaledwie 50W...w życiu nie miałeś głośnika w ręku który faktycznie tyle ma...
3. podłącz pod wzmacniacz zobaczysz w czym leży wina...
4. o zawieszeniach i wykonaniu piszesz też nia mają o tym pojęcia

ogólnie możesz kogoś oddalić od kupna naprawde fajnych głośniczków za nie duże pieniądze
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:16   

Dokładnie tak jak piszesz. Nie oczekuj nie wiadomo czego od głośników, które mają ponad 2x tyle mocy co Twoje radio. Jeśli chcesz słuchać głośno + czysto to niestety kolego, ale nie pod samym radiem. Taki z tego morał. Helixy to bardzo dobry sprzęt (budżetowy), który zagra wyśmienicie w porównaniu do takich budżetówek jak Clarion, Alpine czy Blaupunkt (bo akurat te głośniki nie mogą się równać z Helixami) pod warunkiem, że nie będziemy słuchać głośno. Jak sobie ustawisz na maxa radio to końcówki mocy będą dawać niewiarygodnie duże zniekształcenia na głośnik. Pamiętaj: to nie wina Helixów lecz radia więc sądzę, że powinieneś przemyśleć pierwszy post ;) Chcesz głośno i do tego czysto: zainwestuj w piecyk.

Pzdr.
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:18   

RoBBoD napisał/a:
PopaY, No ok zgoda ale jeśli każde radio ma ok 20W to co mi da zmiana jednostki ??

Wynika z tego tylko tyle że albo wzmak 4 kanały w tym 2 mostek i na suba 1200W albo 2 wzmak na te Helixy. Może jakieś konkretne przykłady ??


uuu jakie moce :rotfl: :rotfl: 1200W to bedzie jak wsadzisz żelazko do bagażnika

sorry nie mogłem sie powstrzymac :rotfl: :rotfl:
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:21   

Spoko spoko, ktoś musi koledze wytłumaczyć co to jest moc RMS, a co to jest moc muzyczna, bo chyba nie do końca łapie. RoBBoD, jeśli ktoś Ci powiedział, że masz suba o mocy 1200W to powinieneś go opluć :P Co to za sprzęt?
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:25   

Tyle, że nawet i RMS trzeba dzielić przez 2 jak nie przez 4 w niektórych przypadkach

ciezko jest wytlumaczyć, że często cos co ma 50W zagra lepiej od tego co ma 100-200 itp
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:28   

dudus87,
dudus87 napisał/a:
heheheh przyznaj sie, nie masz ŹAADNEGO pojęcia o czym piszesz prawda ? :mrgreen: oo dawno sie tak nie usmiałem czytając te posty...

Po to jest forum by czegoś się dowiedzieć, przyznaje że RMS moc radia mnie zaskoczyła.

dudus87 napisał/a:
1. Twoje radio ma mocy 18 wat - i to jak dobrze pojdzie (chociaz mysle ze masz najtansze Sony)

Lepiej już nie myśl bo Ci ewidentnie szkodzi.

PopaY, THX za konstruktywne info

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2009 12:34 ]
PopaY,

Radio PIONEER DEH - 4000UB

Głośnik Infinity 1260w 1200W obudowa zamknieta
Piecyk CarPower HPB-602

Ale tylko zasila tą skrzynie.

Helix jęczy pod samym radiem.

Wymienić wzmak na 4x czy dać 2 wzmak pod helixa?
 
 
 
dudus87 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 161
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:39   

dużo lepiej będzie z drugim, Kup nawet cos z Alpine za 100zł jakies 30-40RMS im starczy na wzmacniaczu
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 12:46   

RoBBoD napisał/a:
Głośnik Infinity 1260w 1200W obudowa zamknieta

Nie 1200W, a pewnie nie więcej jak 300W o ile mnie pamięć nie myli.

Cytat:
Wymienić wzmak na 4x czy dać 2 wzmak pod helixa?

A czy czasami Twoje radio nie ma tylko jednej pary RCA? Wiesz, że będziesz musiał zrobić rozgałęźnik i podłączyć zarówno przód jak i suba w mono?
A co do piecyka, to 602 jest za mała na tego suba, nie ma wystarczającej kontroli na tym głośnikiem, ale to druga sprawa. Ja bym zmienił wzmacniacz na mocniejszy, który da Ci w mostku co najmniej 320W, albo zmienił suba na mniejszego by nie było problemów. Na przód to jakiś stary signat, alpinka czy Sony w zupełności wystarczy, o mocy do 50W, większy nie potrzebny. Z drugiej strony by zaoszczędzić miejsca możesz wybrać jakąś lepszą 4-o kanałówkę, wybór jest zawsze Twój.
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 13:01   

PopaY napisał/a:
A czy czasami Twoje radio nie ma tylko jednej pary RCA?


Właśnie miałem ten temat poruszyć. Niestety jest jak piszesz :( O mono to raczej nie rozmawiajmy :)

Pozostaje mi albo zmiana radia na takie z 2x RCA + mały piecyk na przód albo piec na 4 kanały o większej mocy. Ale hmmm Czy wtedy nie będzie za duża moc na przodzie ??

YYY ale dlaczego w mono jak to piec ma mostek?? Jak dam rozgałęźnik za radiem to tam będzie stereo. Idąc dalej piec ma RCA input i output wiec może iść od radia przez 1 piec do tyłu. Czy znów pisze farmazony ?? I w takiej formie to raczej zawsze będzie stereo.
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 13:06   

Raczej nie. Dobra regulacja gainem na piecyku i nie powinno być problemów choć wiadomo, że najodpowiedniejszy byłby jakiś niedużej mocy piecyk dwukanałowy. Co do tego mono to generalnie będzie grać dobrze tylko nie będziesz mógł regulować faderem w radiu, ale skoro nie masz głośników w półce, to i tak fader potrzebny Ci nie będzie.

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2009 13:11 ]
RoBBoD napisał/a:
YYY ale dlaczego w mono jak to piec ma mostek?? Jak dam rozgałęźnik za radiem to tam będzie stereo. Idąc dalej piec ma RCA input i output wiec może iść od radia przez 1 piec do tyłu. Czy znów pisze farmazony ?? I w takiej formie to raczej zawsze będzie stereo.

Radio ma parę wyjść RCA, lewy i prawy kanał. Podłączając przód + suba pod to radio musisz przeznaczyć jeden kanał (lewy lub prawy) na głośniki przednie, a drugi kanał na suba. Nawet jeśli dasz rozgałęźnik by oczywiście na piecyku podłączyć pod oba wejścia to i tak na radiu wyjście będzie tylko na jeden kanał (dwa głośniki). Różnicy w dźwięku się nie odczuje, bo wszystko zagra tak jakby były dwa wyjścia, ale bez efektu stereo.
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 13:48   

PopaY, Chyba się nie rozumiemy... :(

Zerknij na ten wzmacniacz CarPower HPB-602

FOTO: http://www.prohifi.cz/img...wer-hpb-602.jpg

Koło RCA IN masz RCA OUT wg mnie to przejście na kolejny piec np mały do helixów na przodzie. Fakt ustawienia na piecu mono raczej na tym etapie nie zrobi mi sygnału MONO.

Jedynym minusem jest kabel RCA z radia do bagaja przez piec i z powrotem w okolice radia do małego wzmaka.

Rozwiązaniem byłby mały piecyk z takim samym przejściem.

SI ?? :wink:
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 14:33   

Ależ ja wiem o co Ci chodzi :) Oczywiście możesz zrobić jak piszesz czyli pociagnąć sygnał od drugiego piecyka, pamietając też oczywiście o zasilaniu ;>
 
 
marcin316 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 20:29   

Szkoda rezygnować z efektu stereo, dlatego najlepiej podłączyć dwukanałowy wzmacniacz do wyjść liniowych radyjka i dorobić lub dokupić przejściówkę aby wpiąć się i pobrać sygnał na wzmacniacz zasilający subwoofer. Można się też pobawić i pobrać sygnał na suba z obu wyjść. Jak będę miał więcej czasu to mogę dokładniej opisać ;)

Co do mocy wzmacniaczy to wartość podawaną na obudowie można sobie najczęściej w buty włożyć. Wzmacniacz o łącznej mocy 350W pobiera przy pełnym wysterowaniu 50A prądu (jeśli jest, jak większość, w klasie AB). To jest dużo większe obciążenie niż wszystkie światła w samochodzie ;)
 
 
marcin1go 



Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Morąg



Wysłany: Wto Wrz 15, 2009 23:19   

Aby podłączyć czterokanałówke do jednostki wyposażonej w 1 parę RCA wystarczy zakupić odpowiedni rozdzielacz RCA - 1 gniazdo/2 wtyki. Będą potrzebne 2 takie rozdzielacze, aby rozdzielić kanał prawy i lewy. Koszt 26 zł za dwie sztuki marki Hama w MM. Można spotkać również 2 gniazda/4 wtyki, wówczas wystarczy jeden. Rozdzielony lewy kanał podpinamy do wejścia we wzmacniaczu odpowiadającego za lewy przód i za sub oraz analogicznie prawy kanał do wejścia na prawy przód + sub. Takie rozwiązanie jest najlepsze ze względu na to, że wystarczy jeden kabel RCA - podział dokonywany jest bezpośrednio przed wzmacniaczem. Oczywiście nie ma mowy wówczas o oddzielnej regulacji poziomu subwoofera, ale po poprawnym zestrojeniu nie trzeba tym manipulować. Mamy natomiast regulację balansu prawo-lewo, gdyż zachowana jest stereofonia. W żadnym wypadku nie stosuj się do znajdujących się pare postów wyżej, niewłaściwych rad odnośnie podłączenia przodu pod prawy kanał, a suba pod lewy - niech autor sam słucha w ten sposób muzyki. ;) Należy zwrócić uwagę na długość kabli rozdzielaczy, jeśli poszczególne pary wejść we wzmacniaczu nie znajdują się obok siebie, a już w szczególności gdy montujemy dwie dwukanałówki. Wtedy napewno odpadają krótkie "hamy" z MM.

Myślę, że wyraziłem się w miare zrozumiale... W razie wątpliwości pomogę. ;)
 
 
RoBBoD 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 267
Skąd: Poznań

Rover 600

Wysłany: Sro Wrz 16, 2009 11:20   

Im więcej patrze na te wzmacniacze tym mniej wiem który wybrać. Może coś polecicie małego pod te helixy ?? Pytanie jeszcze gdzie go zamontować chyba pod fotelem pasażera.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink