Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420D 96r] Alarm bez pilota zazbraja się od czasu do czasu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420D 96r] Alarm bez pilota zazbraja się od czasu do czasu
Autor Wiadomość
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:41   [R420D 96r] Alarm bez pilota zazbraja się od czasu do czasu

Witam,
w moim Roverze 420 D (z 1996 roku) mam alarm ale nie mam pilota (powienien być??). Całość działa tak, że po zamknięciu samochodu kluczem w drzwiach kierowcy zamykają się wszystkie drzwi i czasm (nie regularnie) zazbraja się alarm tzn. 3 razy migają kierunkowskazy. Czy tak powinno być?

Gdy otwiera się samochód (od strony kierowcy) to czasem raz mignie kierunkowskazami a czasami nie miga. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że alarm czasem wyje gdy otwieram drzwi (po otwarciu zamka po pociągnięciu za klamke) i muszę go wyłączyć kluczykiem. Nie zauważyłem żadnej regularności dlaczego alarm tak się zachowuje. Co może być nie tak?

Pozdrawiam, Artur
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:48   

Powinieneś mieć pilota do uzbrajania i rozbrajania alarmu (PS. nie ma takiego słowa jak "zazbraja" :P ). Dziwne, że przy zakupie sprzedający nie dał Ci pilotów...
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:52   

Sorry za błąd :P
A jak nie mam pilotów to można je jakoś odtworzyć? I gdzie się znajduje odbiornik?

Artur
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 22:55   

Musisz mieć coś namieszane. Pewnie wyłączone immo, bo tak to byś nigdzie nie pojechał :wink:
Prawidłowo powinien po każdym zamknięciu kluczykiem uaktywnić się alarm, przy czym trzy razy migają kierunkowskazy i diody w drzwiach szybko błyskają, a później już z mniejszą częstotliwością.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 23:06   

kasjopea napisał/a:
Musisz mieć coś namieszane. Pewnie wyłączone immo, bo tak to byś nigdzie nie pojechał :wink:
Prawidłowo powinien po każdym zamknięciu kluczykiem uaktywnić się alarm, przy czym trzy razy migają kierunkowskazy i diody w drzwiach szybko błyskają, a później już z mniejszą częstotliwością.


To muszę zaobserwować bo mi się wydaje, ze diody w drzwiach zachowują się tak jak piszesz, ale kierunkowskazy to samowolka :/

Artur
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 23:09   

ej nie motajcie...
alarm powinien załaczać się po zamknięciu kluczykiem drzwi kierowcy, tak samo jak po zamknięciu bagażnika po uprzednim zamknięciu centralnego zamka...(lub po zamknięciu auta pilotem)
to, ze tylko czasem się włocza to może być wina dowolnej krańcówki, albo centralki alarmu, a to, ze samochód się uruchamia mimo braku pilota może oznaczać wycięte immo lub po prostu wprowadzony kod, ale tylko do pierwszego odłaczenia akumulatora ;) tak czy inaczej testbook może pokazać co jest nie tak :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 23:11   

Poza tym tak jak pisze PopaY, powinieneś mieć pilota, bo zamknięcie z kluczyka w ogóle nie uruchamia Ci czujnika ruchu w środku auta.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 23:17   

Kabotyn, jeśli dioda alarmu nie mruga ani nie świeci w ogóle to masz wprowadzony kod... wtedy nie odłączaj akumulatora, ani nie wyjmuj bezpiecznika nr 15póki nie dorobisz pilota lub nie poznasz kodu
pilota w szczecinie możesz dorobić w m.in. firmie fenikowski za jakieś 250 plnów z gwwarancją... to nie jest żadna reklama, po prostu więcej takich punktów w tym mnieście nie znam :/
podobno jeszcze w pthw mają t4, ale jak jakiś miesiąc temu do nich zajechałem przy okazji, to patrzyli na mnie jak na debila :hm:
nie żebym zaraz był jakiś super inteligentny ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 23:22   

sTERYD napisał/a:
jeśli dioda alarmu nie mruga


W temacie Roverów jestem świeży :)
Dioda alarmu to są diody w drzwiach przy "pstryczku" zamykającym drzwi?
Jeżeli tak to na pewno świecą. Po zamknięciu szybko a potem wolno. Kwestia tego że nie zaobserwowałem czy tak jest zawsze czy tylko wtedy gdy "zamrugają migacze".

Artur
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Wrz 27, 2009 23:33   

jeśli te diody coś świecą lub migają, to immo myśli, ze działa, a zatem zostało jakoś przez kogoś odcięte od komputera wtrysku :hm:
pytanie kto to zrobil i jak skurecznie, i czy nie można do tego dorobić pilota :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 23:53   

Poobserwowałem i zauważyłem.
W ciągu dnia normalnie zamykam drzwi kluczem to alarm się nie uzbraja (nie migają kierunkowskazy), ale wieczorem zawsze zamigają a wiec alarm się uzbraja (czasowy zbieg okoliczności?!?!?!). Problem jest w tym, że nie zawsze ten alarm się wyłaczy gdy otwieram drzwi kluczem. Czasem musze go jeszcze raz zamknąć w tym momencie raz krótko trąbnie, następnie otwieram i mogę bez wycia wsiadać i jechać :)
W przyszłym miesiącu jak odzyskam płynność finansową ;) mam zamiar zaopatrzyć się w pilota do niego (i ewentualnie pokazać autko komuś kto będzie wiedział co się dzieje z tym immo.). Znacie kogoś takiego w Warszawie?

Jak by ktoś miał jakiś pomysł co z tym alarmem zrobić to z checią posłucham :)
Jak będę dysponował pilotem to odświeże wątek i napisze co mi z tego wszystkiego wyszło.

P.S. Gdzie jest i jak wygląda odbiornik sygnału z pilota?
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 23:56   

Pewnie będziesz musiał się podłączyć pod T4 żeby zczytać kod immo i zaprogramować pilota.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Kabotyn 




Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Wrz 30, 2009 23:59   

Wspomniane T4 to jakiś komputer w serwisie? :)
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Czw Paź 01, 2009 00:00   

Tak, w Warszawie np. możesz się podpiąć w ECC Babice.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Głupiejący alarm od czasu do czasu
ADI-mistrzu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Pon Lut 03, 2014 15:16
IROLA
Brak nowych postów [R420] Cewka czasu wtrysku paliwa
k.wrobel Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Mar 04, 2008 22:15
k.wrobel
Brak nowych postów [R400] Cewka czasu wtrysku paliwa kod 34
arjo1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Czw Sie 23, 2007 21:34
Brt
Brak nowych postów [R45] Od pewnego czasu jest jakby słabszy
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Paź 29, 2008 01:27
maniaq
Brak nowych postów [R420Di, 96r] Błąd 34 - Cewka czasu wtrysku paliwa
laskarm Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sro Sty 27, 2010 19:14
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink