Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75/MG] Olej silnikowy - wymiana oleju
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75/MG] Olej silnikowy - wymiana oleju
Autor Wiadomość
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 21:41   

to jest sciema z tym przechodzeniem z syntetyka na polsyntetyk i mineral ... Panowie nie jezdzimy duzymi fiatami ani starymi poldkami ... proponuje kupic sobie gazete motor... z tym ze nie wiem czy znajdziecie bo to numer bodajze z przed 3 tygodni i tam bedzie to wsyzstko opisane ....
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 08, 2009 21:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

  Wysłany: Wto Gru 08, 2009 21:56   

Za każdym razem jak zmieniam olej (syntetyk) to pseudo mechanicy dziwią się.
"Co przy takim przebiegu synetyk?" Pytam sie wtedy, a dlaczego półsyntetyk? Odpowiedź "Bo jest taka zasada, że jak duzy przebieg to półsyntetyk a potem mineral" Jeden od drugiego usłyszy i taki mit ciągnie się od lat 70-tych
Ostatnio powiedzieli mi nawet, że zmieniam na swoją odpowiedzialność :)))
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 22:58   

Pieta napisał/a:
Za każdym razem jak zmieniam olej (syntetyk) to pseudo mechanicy dziwią się.
"Co przy takim przebiegu synetyk?" Pytam sie wtedy, a dlaczego półsyntetyk? Odpowiedź "Bo jest taka zasada, że jak duzy przebieg to półsyntetyk a potem mineral" Jeden od drugiego usłyszy i taki mit ciągnie się od lat 70-tych
Ostatnio powiedzieli mi nawet, że zmieniam na swoją odpowiedzialność ))

Dokladnie.I nie tylko mechanicy z PRL-u.Zaczynalem prace jako diagnosta to wszyscy moi koledzy z pracy (sami mechanicy przeciez) tez sie dziwili i dziwnie usmiechali. Ja zawsze mowie ze czasem wyjsc z kanalu,lapki domyc i troche poczytac to nic nie boli i nie wstyd. A ze jak wielu mechanikow twierdzi ze nie ma madrzejszych niz oni i ze wszystko sobie naprawia to kupowali jakies "okazyjne" autka i jak to niektorzy na wyjezdzie aby taniej,tani olej itp. Mam moje obecne samochody od 3.5 lat,Mazda ma juz 10 lat i zalana jest syntetykiem(5w40 Valvoline),ma sie dobrze ,Rover po klopotach na polsyntetyku zalanym w ramach darmowego przegladu,rowniez oki(0w40 Mobil 1). Patrzylem na kolejne auta kolegow jak doajezdzaly sie na tanich olejach. Teraz wszyscy jezdza na pelnych syntetykach, powaznie i jak chwala,ze przestal dymic itd.Kolega ma identyczna Mazde jak moja i 160 tys.km przebiegu, strasznie dymka puszczala na polsyntetyku, teraz nie dymi,zalana 0W40 Valvoline. Po polsyntetykach wymienialismy juz panewki w dwoch Astrach i Cordobie bo syf zatkal kanaly olejowe.Poza tym widze dziesiatki Fordow(Zetec),Golfow 1.4,Hyundai,Mitsubishi i BMW dymiacych juz po malym przebiegu bo w IRL we wszystkich szybkich stacjach obslugi jest tylko 10w40,a te silniki az prosza o lepszy olej.Pozdr.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 10:12   

keczu, nie jeden raz już przekonywaliśmy o wyższości syntetyków , przytaczaliśmy parametry i ich zalety , dlatego nie będę się powtarzał i napiszę by jeżdzic na syntetyku jak najdłużej ( do czasu jak to jest uzasadnione ekonomicznie),a to co mówią o przechodzeniu na mineralny i odwrotnie (że nie można ),a także o niewielkiej różnicy między olejami, włożyć między bajki.Wiem co piszę, bo zaczynałem jeżdzić 47 lat temu na oleju Lux 10 i przez ten okres zużyłem kilkaset litrów rożnych olejów w kilkunastu samochodach.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 17:13   

Dokladnie panowie ;) trzeba teraz postarac sie o to zeby kazdy klepacz w osiedlowym warsztacie tez sie tego dowiedzial ;)
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 17:35   

SeniorA napisał/a:
napiszę by jeżdzic na syntetyku jak najdłużej


To znaczy do kiedy?

keczu napisał/a:
160 tys.km przebiegu, strasznie dymka puszczala na polsyntetyku, teraz nie dymi,zalana 0W40 Valvoline


Mi ostatnimi czasy też zaczął dymić(przy nagłym dodaniu gazu),przebieg 180 tys.,radzicie też przejść na syntetyk przy następnej wymianie?
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 17:38   

jedyna napisał/a:
Mi ostatnimi czasy też zaczął dymić(przy nagłym dodaniu gazu),przebieg 180 tys.,radzicie też przejść na syntetyk przy następnej wymianie?


Ale dymienie to nie tylko olej, często przyczyną jest układ paliwowy
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 17:48   

keczu to olej Ci pali? Bo nie widzę związku pomiędzy puszczaniem "dymka", a rodzajem oleju. Jeżeli puszcza "dymka" od oleju to coś z pierścieniami się dzieje. Chyba przyczyna musiała być inna. Jak zmieniałeś olej to chyba też zmieniałeś filtr powietrza, a to już może mieć coś wspólnego z puszczaniem "dymka".
Olej nie ma prawa przedostawać się do układu dolotowego w tym komory spalania. Może też wymieniałeś odmę, zmieniłeś stacje paliw itp. oby nie na tą w biedronce. :wink:
Tak jak pisali poprzednicy: syntetyk potrafi wypłukiwać osady pozostawione po gorszych olejach, a tym samym może zmniejszyć się szczelność na pierścieniach. Po takim zabiegu bardziej prawdopodobne jest że będzie bardziej dymić paląc olej.

jedyna zwróć uwagę na niskie temperatury. Zawsze w chłodne dni będzie bardziej "dymić".
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 19:22   

jedyna, a mozesz opisac kolor tego dymu?? dymi na czarno, czy na niebiesko ??
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 20:01   

SeniorA napisał/a:
keczu, nie jeden raz już przekonywaliśmy o wyższości syntetyków , przytaczaliśmy parametry i ich zalety , dlatego nie będę się powtarzał i

Masz racje ,ale czasem to juz nie moge patrzec na te PRL-owskie teorie.
apples napisał/a:
keczu to olej Ci pali? Bo nie widzę związku pomiędzy puszczaniem "dymka", a rodzajem oleju
Nie mi,tylko mojemu koledze.
apples napisał/a:
Bo nie widzę związku pomiędzy puszczaniem "dymka", a rodzajem oleju

Jednak widzisz :wink:
apples napisał/a:
Jeżeli puszcza "dymka" od oleju to coś z pierścieniami się dzieje
i
apples napisał/a:
syntetyk potrafi wypłukiwać osady pozostawione po gorszych olejach
Dokladnie tak.Rozne auta maja rozne przypadlosci, w Mazdach i Hondach (przetestowane i na Hondzie z troche mniejszym efektem,nie mowie o najnowszych modelach) czesto zapiekaja sie pierscienie zgarniajace z powodu wlasnie tego syfu jaki zostawia mineral czy polsyntetyk (bo to to samo). Jesli nie jest za pozno to syntetyk potrafi je uruchomic i jest oki. Jesli dymi Ford to juz mu nic nie pomoze, Zeteki potrzebuja specjalnego oleju i zwykle poprostu sie zajezdzaja.Przyczyn dymienia jest kilka ,a zapieczone pierscienie jedna z nich. Syntetyk no jakby to powieziec mniejsze czasteczki i latwiej dostaje sie w rozne ciasne szpary :mrgreen: tylko musi byc to olej na prawdziwej bazie syntetycznej ("PAO",spora czesc 5w40 to nie syntetyki tylko hydrocraki).
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 20:09   

keczu dokładnie. Teraz pytanie czy ryzykować i przechodzić z półsyntetyku na syntetyk?
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 20:28   

apples napisał/a:
keczu dokładnie. Teraz pytanie czy ryzykować i przechodzić z półsyntetyku na syntetyk?
Jasne ze mozna jak silnik nie cieknie (tak zeby nie skladac na olej pozniej) pierwszy okres po wymianie skrocic tak zeby syf zlecial.Zapytaj kolegi saturas , jakos zadowolony jest. Na dieslach sie srednio znam ale wszystkie HDI Peugeota i dci Renaulta zalewalismy Totalem lub Elfem 5w40 i w tej lepkosci czegos poszukaj bo to wbrew logicznemu mysleniu lepszy olej niz 0w40(za bardzo rozciagnieta lepkosc tez nie dobrze,ja leje taki bo wyprzedaz Mobila 1 byla,wprowadzaja nowy syntetyk i kupilem 20l :roll: , nie zmienia to faktu ze silnik chodzi super). Jak pracowalem w Renowce to dostalismy dwie beczki Elfa 0W40 (promocja nowego produktu,dawno temu) to lalismy do wszystkiego jak lecialo bo tylko to aktualnie mielisny i...nic sie z zadnym silnikem zlego nie stalo.
A tu cos zebysmy sie mie musieli za duzo rozpisywac.
http://forum.tdi-tuning.p...der=asc&start=0
Malo jest jakis konkretnych inf. po polsku,ale to jest calkiem fajna dyskusja.


Znalazlem to dzisiaj i jest tam link do programu "SONDA"
http://www.youtube.com/watch?v=PHZVmyjm9v0
http://www.youtube.com/watch?v=IGB4r7foIlM
http://www.youtube.com/watch?v=PHJx2hqkp2s
Musze powiedziec ze jestem pod niesamowitym wrazeniem jakosci tego programu :ok: :ok: :ok: , Discovery przy tym to lipa. :mrgreen:
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 09, 2009 22:43   

Kot napisał/a:
jedyna, a mozesz opisac kolor tego dymu?? dymi na czarno, czy na niebiesko ??

Na czarno.
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Gru 09, 2009 23:33   

keczu należy Ci się "pomógł", ale że to nie mój post więc nie mogę. :sad: Dzieki za rozjaśnienie tematu.
Czy to jest dobry wybór VALVOLINE MAX LIFE 5w40? Teraz mam Castrola 10w40?
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Gru 10, 2009 07:38   

apples napisał/a:
Czy to jest dobry wybór VALVOLINE MAX LIFE 5w40?

Bardzo dobry.Pozdr.
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 10:30   

jedyna napisał/a:
Na czarno.
to jest niespalona mieszankia ;) jak za mocno nie kopci to nei musisz sie stresowac:) wazne zeby na niebiesko nie dymil ;) :)
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 11:40   

jedyna napisał/a:
Na czarno.


Sprawdź czy któryś wtrysk nie leje
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Gru 10, 2009 13:29   

jedyna, sprawdź filtr powietrza i przepływomierz na początek, wtysk by troche inaczej zachowywał się.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Gru 10, 2009 15:45   

jedyna napisał/a:
SeniorA napisał/a:
napiszę by jeżdzic na syntetyku jak najdłużej


To znaczy do kiedy?
tak jak napisałem , do kiedy to jest uzasadnione ekonomicznie , do kiedy Cię stać finansowo na dolewanie drogiego oleju jak silnik już bierze olej. Jeśli dolewki są duże i drogie , to zmienić na mineralny, albo remont silnika.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Kot 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 579
Skąd: Siedlce

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 19:18   

Ja mam polsyntetyczny Shell i auto chodzi dobrze :) nie kopci mi takze zostanie polsyntetyk :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju, jaki olej
Ml777 Rover serii 75, MG ZT 22 Czw Lis 28, 2013 17:59
janio
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju, jaki olej KV6
rambo1111 Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Lip 09, 2009 23:09
rambo1111
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju KV6
Piotr_75_V6 Rover serii 75, MG ZT 26 Wto Kwi 07, 2015 21:02
MatiNitro
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju KV6
Aragorn Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Sty 11, 2010 12:15
praktis
Brak nowych postów [R75] Olej silnikowy - wymiana oleju CDT/CDTi
snky1987 Rover serii 75, MG ZT 159 Pią Kwi 08, 2016 12:38
Punx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink