Forum Klubu ROVERki.pl :: jakie kino domowe?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
jakie kino domowe?
Autor Wiadomość
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 12, 2009 19:59   jakie kino domowe?

jest tu jakis fachowiec od kin domowych bo potrzebowalbym porady :rotfl:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 12, 2009 19:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PopaY 




Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 20:02   

Może i jest, a w razie czego polecam forum HDTV http://www.hdtv.com.pl/forum.
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 12, 2009 20:43   

sprawa niby prosta szukam kina domowego do 2tys. ale jestem balwanem w tej dziedzinie :mrgreen: do tej pory podlaczalem wszystko pod stary wzmacniacz pioonera,nie chcialbym sie chociaz rozczarowac,moze jakies wskazowki na co uwage zwrocic,narazie cos takiego wypatrzylem YAMAHA AV-3125
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 21:48   

Jeśli masz zamiar często oglądać filmy z dźwiękiem DD5.1 bądź DTS to radził bym nie zapomnieć o SUBie. Pomimo tego, że mam całkiem spore podłogówki dopiero po zakupie subwoofera odczuwam wystarczający (jak dla mnie) komfort oglądania filmów.

W tej cenie szukał bym używek, w innym wypadku ciężko będzie zmieścić się w podanej cenie.
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 12, 2009 21:54   

no wlasnie marcin 316 w tym zestawie nie ma subow ale mysle ze mozna je dokupic i podlaczyc czy sie myle? a co o tym zestawie myslisz :?: bo nigdzie o nim recenzji nie moge znalezc,a to jedyne co ciekawego znalazlem w tej cenie
 
 
 
krzychu.b 




Dołączył: 07 Lip 2009
Posty: 165
Skąd: Ryczówek

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 12, 2009 22:01   

Subofer musi być kuzyn ma podobną chociaż starszą YAMAHE beż SUBa i chodzi gorzej niż mój thompson za 750 zł.Najlepsze wg mnie suby to te z odwróconym głośnikiem dają lepszą głębię a nie dudnią.
Pozdrawiam
_________________
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/MOJROVERUNIO75
https://picasaweb.google.com/108088249941867369207/FotoBud02#
 
 
 
marcin316 




Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 1066
Skąd: Lublin - okolice



Wysłany: Pon Paź 12, 2009 22:18   

menior
Napisz jakiej wielkości pomieszczenie chcesz nagłośnić oraz dokładniej co masz teraz za sprzęt. Być może dało by się coś wykorzystać w kinie. Cenna była by informacja czy sprzęt ma być tylko do filmów czy też do muzyki, a jeśli tak to do jakiej. Na pewno uda się coś sensownego doradzić :)
 
 
gustav.pl 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Paź 13, 2009 07:48   

O ile mnie wzrok nie myli, to w tym zestawie przez Ciebie upatrzonym brakuje odtwarzacza - ta Yamaha to poprostu amplituner z głośnikami( w dodatku bez suba :nook: )
Ja w temacie nie jestem, bo swoje kino kupiłem jakieś 3 lata temu, ale zwracaj uwagę na drobiazgi. Mi np. brakuje trochę czytnika kart/usb i tego, że radio i program TV jest tylko w stereo, a nie w 5.1.
Pozdrawiam :smile:
_________________
rover forever
 
 
Papaa2 




Dołączył: 07 Sty 2009
Posty: 206
Skąd: Szczecin

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 13, 2009 09:33   

gustav.pl, to ze nie ma czytnika to wiekszosc dvd'kow marek typowo audiofilskich (Yamaha, Onkyo, Denon czy Harman) ie bedzie mialo. Ale na to jest najprostsze wyjscie, otoz kupic tani dvd'ik np. Mante 056, podlaczyc zamiast standardowego odtwarzacza albo dolaczyc do amplitunera i ogladac sobie za jego pomoca filmy czy co tam sie chce ;-)

menior, jak chcesz kino to zwroc uwage w amplitunerze na koncowki wyjscia kabla, fajnie by bylo gdyby nie byly takie jak maja mini wieze (czyt. takie tandetne zaciski), oplacalo by sie tez zeby amplituner mial HDMI (wejscia i wyjscia) bo mozna ciekawiej podlaczyc chociazby sam TV zeby dzwiek byl lepszy ;-) co do suba to na obecna chwile chyba wszystkie szanujace sie produkty maja a kupno suba problemem nie jest, faktycznie jak napisal krzychu.b, lepszy jest sub gdzie membrana jest skierowana do dolu jak np. w tym http://www.audioklan.com....kt.php?id=1775.

Jak cos mi sie jeszcze przypomni albo pojde do roboty na HiFi to napisze ;-)
_________________
Kazdy dzien stawia nowa dziure w drodze... Dajemy rade i omijamy :)
 
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Paź 13, 2009 10:17   

menior, moim zdaniem nie ma co się pakować w zestaw oparty na tak słabym serduszku - Yamaha serii 300. Nie wiem czy patrzyłeś na ilość wejść/wyjść z tyłu :/ Warto dołożyć parę złotych i kupić coś conajmniej z serii 400, nawet z zeszłego roku modelowego (oczywiście sprzęt fabrycznie nowy). Co do głośników - całkiem ok, ale tak jak pisali koledzy, nie zapomnij o subie, bo bez tego to nie kino domowe. Polecam z całą odpowiedzialnością sub Koda SW1000, koniecznie wersja v2 (usztywniona konstrukcja przegrody wewnętrznej). Sam taki głośnik posiadam, od ponad 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Wielokrotnie zajmował wysokie miejsce w rankingu klasy referencyjnej. Nagłośni spokojnie pomieszczenie do 20m2. Widzę, że mocno staniał (można go kupić na Allegro za ok. 500pln), ja płaciłem ok. 700PLN. U mnie od 2 lat gra:
- amp Yamaha RX-V559
- SUB Koda SW1000 v2
- DVD Wiwa (tanie, dobre, czyta wszystkie formaty)
- głośniki, 2x Sony Firranza 50W(zostały po poprzednim sprzęcie, ale o tym później), 2x Tonsil 25W (tyły, modelu z głowy sobie nie przypomnę), 2x satelity cambridge - surround'owe
- wszystko na kablach Prolink gold - sygnał video, audio na Klotz LaGrange, sygnał audio z dvd puszczony światłowodem (daje ciepły, przyjemny dźwięk)

Teraz parę słów o głośnikach. Nie zmieniałem głośników z jednego, ważnego powodu...no może dwóch :wink: Gdy masz SUBA, przekierowujesz na niego całe niskie pasmo. Reszta głośników gra same wysokie i średnie tony. Scena muzyczna jest ładnie uzupełniona i wierz mi na słowo lub nie, ale gra to naprawdę dobrze. Był w planie jeszcze głośnik centralny, ale jakoś mi przeszło :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 13, 2009 21:21   

Ja znowu mam komplet 5.0 :) Miałem suba nie dokładać, ale przy cichej muzyce jednak brakuje niskich tonów także sub tak czy inaczej dojdzie.
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Szymon 




Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 13, 2009 23:40   

ja mam u siebie onkyo HT-R518, onkyo dv-sp406 na głośnikach m-audio hts 900. Audiofilem nie jestem i mnie to całkowicie zadowala. Może niedługo dojdzie sub, pomyślimy... :cool:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 13, 2009 23:47   

tak sie napalilem na te kino domowe ze juz dzis kupilem :lol: i to cos calkiem innego niz myslalem (facet w sklepie byl przekonujacy) taki zestawik BOSE cinemate,dzwiek super :mrgreen: tylko tych efektow jakby nie ma czy to dlatego ze zwykle kanaly nie emituja w dolby digital? dolby digital to to samo co dolby surrand?
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 14, 2009 00:02   

Nie wiem co to dolby surrand ;) ale jeśli chodzi Surround to jest to zapis dźwięku składający się z kanałów: lewy, prawy i surround, natomiast Dolby Digital inaczej znany jako AC3 składać się może z konfiguracji od 1 do 5 głośników. Najczęściej spotykane jest DD 2.0 i 5.1. To tak na szybko bez zagłębiania się w szczegóły ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
menior 



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 14, 2009 00:15   

wiec w DD sa te fszyskie efekty :roll: ? ale rozumiem ze aby sie tym cieszyc odtwarzany film musi byc w tym formacie a na zwyklych stacjach tv nie sa?
 
 
 
Pływak 




Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 14, 2009 00:24   

Nie wiem co masz na myśli pisząc "fszystkie efekty" jeśli chodzi Ci o pozycjonowanie dzwięku na wielu kanałach to takie programy jak HBO czy Filmbox itp mają do wyboru dźwięk wielokanałowy. Po za tym do zwykłych programów możesz na pewno włączyć na amplitunerze albo klonowanie stereo czyli z tyłu i z przodu to samo albo jakąś opcje symulująca dźwięk 5.1 ze źródła 2.0...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kino 5.1+xbox 360 +tv. Jak to ogarnac??
berserker8888 Offtopic 5 Pon Lut 07, 2011 11:00
marcin316
Brak nowych postów ZA JAKIE GRZECHY?!?!?!
Markzo Offtopic 9 Pią Maj 01, 2009 11:44
Markzo
Brak nowych postów Jakie imię ?
dla suczki ;-)
giewu Offtopic 38 Sob Gru 01, 2007 21:26
giewu
Brak nowych postów Jakie auto do zabawy?
marcin316 Offtopic 122 Sob Maj 01, 2010 21:19
Gość
Brak nowych postów Jakie głośniki 20 cm, 80 Wat, 8 ohm ? jaki producent
maryba Offtopic 5 Sob Wrz 24, 2011 21:26
maryba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink