Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Szarpie podczas jazdy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Szarpie podczas jazdy
Autor Wiadomość
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 15, 2009 22:54   [R75] Szarpie podczas jazdy
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam!! Mam ogromny problem ze swoim samochodem.Zacznę od początku gdyż historia jest dosyć długa...Ok.pół roku temu (może trochę więcej) byłem na mazurach.Przez większość czasu padał tam deszcz.Dwa dni przed wyjazdem zauważyłem ,że w moim samochodzie jest mokra podłoga.Nic z tym nie robiłem.Podczas powrotu (ok.250km) wszystko było w porządku (chociaż moja dziewczyna mówiła ,że coś śmierdzi płynem do ondulacji).Następnego dnia rano jechałem do pracy i nagle poczułem jakieś uderzenie tak jakby mi ktoś wjechał w tyłek.Nie wiedziałem o co chodzi.Od tamtej pory zaczęło mi tak szarpać przy zmianie biegów oraz przy ich zrzucaniu.Uderzenia były bardzo mocne.Po pewnym czasie od tych szarpnięć pękła mi szyba i plastik na desce!!! Myśląc ,że to skrzynia pojechałem wymienić olej (na oryginalny) do ASO Sobański.Niestety nic to nie dało...Pojechałem więc na diagnostykę do następnego ASO tym razem w Warszawie na ul.Jubilerskiej.Tam dowiedziałem się ,że to nie skrzynia a poduszki pod silnikiem do wymiany.Nie chciałem inwestować w nowe więc pojechałem do serwisu Rovera przy ul.Marsa i Żołnierskiej.Tam wymienili mi poduszki i nic nie było lepiej więc zapytałem od czego mi tak szarpie to oni powiedzieli ,że to wina wahacza i ,że muszę go wymienić.Tak też zrobiłem-znowu nic to nie pomogło.Umówiłem się z Mariuszem z Zielonek z "EC" na diagnostykę. Na diagnostyce nie wyszło nic poza tym ,że mam do wymiany jakieś silniczki (które nie mają nic wspólnego ze skrzynią).Marian powiedział ,że to nie skrzynia tylko albo wiązka skrzyni albo sterownik.Tak więc kupiłem nowy sterownik-nie dało to nic.Następnie umówiłem się z nim na sprawdzenie wiązki po czym powiedział mi ,że wiązka jest OK i żebym wymienił skrzynię bo to na pewno jest jej wina.Wczoraj odebrałem od mechanika samochód po wymianie skrzyni i...nic się nie zmieniło.Jest dokładnie tak samo jak było.Dodam od siebie iż zarzają się momenty ,że skrzynia nie szarpie ale po postoju zaczyna się od początku.Co mam robić bo już straciłem nadzieję i pomysły a tak się nie da jeździć.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 06, 2010 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 15, 2009 22:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 23:56   

sebol11 napisał/a:
zauważyłem ,że w moim samochodzie jest mokra podłoga.Nic z tym nie robiłem
może zadziałała wilgoć w sterowniku silnika i silnik nie współpracuje odpowiednio ze skrzynią. Myślę,że w grodzi między silnikiem a kabiną nie ma wody i są drożne odpływy.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 18:06   

Jeżeli chodzi o tą wodę to jakiś miesiąc po tym zajściu wybebeszyłem samochód i wysuszyłem dywan...

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 15:18 ]
A sterownik silnika to gdzie się dokładnie znajduje i jak się do niego dostać????

[ Dodano: Pią Paź 16, 2009 18:06 ]
Sprawdziłem sterownik i jest suchutki i czyściutki-jak nowy tak więc to nie to...
 
 
myszoreks 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Nadma



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 17:13   

Dziwna sprawa.Nikt nie potrafi pomóc????
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 17:47   

myszoreks napisał/a:
Dziwna sprawa.Nikt nie potrafi pomóc????
myślę ,że jest popełniony błąd w dotychczasowej diagnostyce, lub sprawdzano niedokładnie.
sebol11 napisał/a:
Jeżeli chodzi o tą wodę to jakiś miesiąc po tym zajściu wybebeszyłem samochód i wysuszyłem dywan...
po miesiącu to wilgoć w aucie może zrobić nie małe spustoszenie,które wychodzi dopiero po czasie.
Ja najpierw zrobiłbym diagnostykę skrzyni np. w Autotransmisji u P. Łokaja , żeby wyeliminować lub potwierdzić awarię skrzyni , a potem sprawdzić instalacje ,wszystkie przewody i połączenia elektryczne w kabinie.
sebol11 napisał/a:
Dwa dni przed wyjazdem zauważyłem ,że w moim samochodzie jest mokra podłoga.Nic z tym nie robiłem.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Czw Paź 22, 2009 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 17:50   

Tylko właśnie ,że skrzynie wymieniłem w zeszłym tygodniu na inną...
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Paź 22, 2009 17:58   

sebol11 napisał/a:
że skrzynie wymieniłem
dobrą,do tego silnika z adaptacją komputerową ? , czy tylko przełożyli skrzynię i sterownik.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 22, 2009 18:31   

yyyy tylko przełożyli samą skrzynię...

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 18:31 ]
a mógłbyś to trochę rozwinąć???
 
 
myszoreks 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 10
Skąd: Nadma



Wysłany: Pią Paź 23, 2009 22:27   

Nie sądzę żeby to miało jakieś znaczenie
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Pią Paź 23, 2009 22:46   

A może skrzyni nikt naprawdę nie wymienił? sebol11 możesz trochę rozwinąć temat? co to za skrzynia, bo raczej nie nówka z zapasów magazynowych dilera w UK.
ile kasy kosztowała taka operacja, i skąd pewność że druga skrzynia nie pochodzi z drugiej 75tki w którym były podobne problemy. Czy olej był wymieniany na nowy rovera?
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 19:00   

Więc tak.Skrzynia była wymieniona u dobrego znajomego mechanika i mam starą a więc wymiana odbyła się na 100%.Kupiłem używaną skrzynię w Klembowie od faceta od którego brałem już różne części i zawsze było OK.Miał kilka skrzyń i ta była najświeższa.Olej oczywiście był wymieniony na oryginalny Rovera kupiony w Tomateam.Druga sprawa jaki musiałby to być przypadek żeby objawy na tej skrzyni były identyczne jak na tej starej i to bez jakiejkolwiek różnicy-nawet najmniejszej???
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Paź 24, 2009 20:14   

sebol11 napisał/a:
yyyy tylko przełożyli samą skrzynię...

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 18:31 ]
a mógłbyś to trochę rozwinąć???
mam na myśli sprawdzenie urządzeniem diagnostycznym pracy komputera sterującego i poszczególnych elementów wykonawczych skrzyni.Można wtedy odczytać wartości ciśnienia oleju i pracę poszczególnych zaworów jako reakcję skrzyni na zadawane przez sterownik wartości.Wreszcie sprawdza się czy zalecana wartość ciśnienia oleju , jest osiągana po zadaniu jej przez komputer
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 22:50   

już mnie to wszystko przerasta bo to co mówisz to oznacza wszystko od początku a już wydałem na same diagnostyki ponad 1000zł...

[ Dodano: Pon Paź 26, 2009 22:50 ]
duży jest koszt wymiany tej skrzyni na manual??? Bo tak sobie myślę żeby wsadzić manuala i go sprzedać bo nie będę ładował przecież kolejnych tysięcy w niego tlko szkoda ,że rozrząd wymieniłem dwa tygodnie temu i wszystkie filtry :/
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Wto Paź 27, 2009 07:48   

Może narazie spróbuj sprzedać z automatem, pewnie będzie większe zainteresowanie. A jak nie będzie szans to wtedy dalej rzeźbić z wymianą skrzyni na manuala.
 
 
sebol11 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 558
Skąd: wwa

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 11:11   

Przedstawiłem telefonicznie i mailowo historie mojego samochodu facetowi z serwisu skrzyń z Józefowa i stwierdził .że to jest prawie nie możliwe żeby na dwóch różnych skrzyniach były identyczne objawy...Kazał sprawdzić osprzęt silnika głównie czujnik położenia przepustnicy.Czy jest możliwe aby uszkodzenie tego czujnika nie wyszło na diagnostyce komputerowej???
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 11:28   

Cytat:
Czy jest możliwe aby uszkodzenie tego czujnika nie wyszło na diagnostyce komputerowej???
sprawź czy jest ten błąd w wykazie przedstawionym przez kolegę Zukowaty w tym temacie : http://forum.roverki.eu/v...highlight=p1475
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
llygas 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 15:50   

sebol11 napisał/a:
Przedstawiłem telefonicznie i mailowo historie mojego samochodu facetowi z serwisu skrzyń z Józefowa


Uważaj na ten warsztat. Za moja naprawe chcieli 5800 PLN a prawdziwe koszty to 500 PLN!!

Spróbuj podmienic sterownik skrzyni na sterownik z auta z którego pochodziła ta nowa skrzynia. Moze obie skrzynie masz dobre a winny jest sterownik.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 17:10   

llygas napisał/a:
Spróbuj podmienic sterownik skrzyni na sterownik z auta z którego pochodziła ta nowa skrzynia. Moze obie skrzynie masz dobre a winny jest sterownik.
sebol11 napisał/a:
Tak więc kupiłem nowy sterownik-nie dało to nic.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
llygas 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Sro Paź 28, 2009 17:17   

SeniorA napisał/a:
llygas napisał/a:
Spróbuj podmienic sterownik skrzyni na sterownik z auta z którego pochodziła ta nowa skrzynia. Moze obie skrzynie masz dobre a winny jest sterownik.
sebol11 napisał/a:
Tak więc kupiłem nowy sterownik-nie dało to nic.


Faktycznie nie docztyałem.
Skoro to nie skrzynia i nie sterownik to brak mi pomysłów.
Co mogloby spowodowac takie szapanie przy zmianie biegów a co za tym idzie zmianie obrotów silnika.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 17:33   

llygas napisał/a:
Skoro to nie skrzynia i nie sterownik to brak mi pomysłów.
i nie podwozie, to zostaje silnik, na którego pracę reaguje inteligentna skrzynia.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Szarpie od 2800 podczas jazdy
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 22 Wto Gru 16, 2008 21:56
se7en86
Brak nowych postów [R75] GASNIE,szarpie podczas jazdy
kilekp Rover serii 75, MG ZT 16 Sro Cze 19, 2013 18:19
witgut
Brak nowych postów [R75] Zgasł podczas jazdy
deserteagle1969 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Lip 03, 2010 08:52
deserteagle1969
Brak nowych postów [R75] Szarpanie podczas jazdy
Pingiel Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Sie 10, 2014 12:04
Pingiel
Brak nowych postów [R75] Problem podczas jazdy ...
mkamecki Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Cze 08, 2010 18:39
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink