Forum Klubu ROVERki.pl :: [R All] Podświetlenie wnętrza (nogi).....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R All] Podświetlenie wnętrza (nogi).....
Autor Wiadomość
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 19:54   

Brt,
no ha tyle to ja wiem, tylko wiesz jak jest z tymi odcieniami pisywanymi :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 28, 2009 19:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kaaaziuu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 178
Skąd: Fermoy/Irlandia



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 19:58   

Markzo napisał/a:
Orajt...jako, że elektryk ze mnie jak z koziej dupy klarnet, mam pytanie...jak to podłąćzyć (jakaś dokładna instrukcja?) bo z moim talentem to jeszcze cos wybuchnie :>
Wszystko najlepiej jest podlaczyc pod lampke w suficie:) Bedzie zapalalo sie i gaslo kiedy trzeba :)
_________________
Mały ale wariat :P
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Paź 28, 2009 20:05   

ciepła biel to temp barwowa rzędu 3000 - 3500K ... jak tak masz napisane w aukcji to będzie ok :) a światło takiej diody świetnie się nadaje do oświetlenia wielu miejsc/rzeczy .. także samochodu .. i przy dobrym wykonaniu właściwie nie widać różnicy między oświetleniem żarówkowym :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 01:07   

kaaaziuu, kolega camaro napisał, że podłączył do stacyjki, więc może nie trzeba ściągać podsufitki, żeby ładnie się zapalało i gasło - nawet po przekręceniu kluczyka :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kaaaziuu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 178
Skąd: Fermoy/Irlandia



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 01:35   

kharry, nie ma potrzeby zdejmowania podsufitki ;) wystarczy zdjac ramke szyberdachu troche uszczelke od drzwi i plastik ze slupka, doslownie 3min roboty i nie trzeba nic kombinowac przy stacyjce ;)
_________________
Mały ale wariat :P
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Czw Paź 29, 2009 01:42   

No dobra, niech Ci będzie kaaaziuu ;) Dzięki bardzo :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
kaaaziuu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 178
Skąd: Fermoy/Irlandia



Wysłany: Czw Paź 29, 2009 13:31   

kharry, Nie ma za co ;)
_________________
Mały ale wariat :P
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pią Paź 30, 2009 22:43   

Koledzy, a ja wpadlem na pomysł, zeby podświetlić przedziały na nogi z przodu i z tyłu, ale założyć zimne katody, albo diody do tych tunelików pod siedzeniami :hmmm:

I się właśnie tak zastanawiam, czy gdyby dociągnać + z kądś i podpiąć pod któryś kabelek od krańcówki, to czy zaświeci się po otwarciu obojętnie których drzwi, (żeby zapalały się tylko z otwarciem drzwi), czy dać sobie spokój i ciagnąć z lampki?
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Paź 30, 2009 22:52   

truten23 napisał/a:
czy gdyby dociągnać + z kądś i podpiąć pod któryś kabelek od krańcówki, to czy zaświeci się po otwarciu obojętnie których drzwi, (żeby zapalały się tylko z otwarciem drzwi),

zaświeci dla każdych drzwi osobno
truten23 napisał/a:
Koledzy, a ja wpadlem na pomysł, zeby podświetlić przedziały na nogi z przodu i z tyłu, ale założyć zimne katody, albo diody do tych tunelików pod siedzeniami :hmmm:

Jak poczekasz kilka dni to wrzucę fotki jak to u mnie wyglada ;) ... mam pociągnięte z lampki górnej i świeci się całosć
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Lis 06, 2009 11:18   

Brt, i jak z tymi fotkami, będą czy jeszcze się nie uporałeś, jestem ciekaw efektu :wink:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 22:41   

z podświetleniem uporałem ... z fotkami nie :mrg: jak nie zapomnę to coś cyknę a może uda się wpaść jutro na spota do Wro ... ale nie obiecuję ;)

[ Dodano: Pon Lis 09, 2009 22:41 ]
Obiecane fotki ... ogólnie światła z samej górnej lampki jest więcej niż wczesniej z żarówką .... ma dużo bielszą barwę i moim zdaniem do mojego wnętrza bardziej pasuje niż poprzednia wersja oświetlenia. Obecnie jest 24 diody w lampce górnej i 4 x po 3 diody w na każde podświetlenie dywaników i po 3 diody po obu stronach bagażnika. Wnętrze ciągnięte z lampki górnej, lewym przednim słupkiem. Przewody do lampek pod fotelami i w osłonach nad przednimi dywanikami są zakończone wtykami 2.1/5.5 (takie jak w zasilaczach) co przy demontarzu ww. elementów (np. przy wymianie filtra pyłkowego) nie wymaga potrzeby cięcia i ponownego łączenia przewodów. Ogólnie można w bardzo łatwy sposób wrócić do fabrycznej wersji oświetlenia. A i u mnie diody po wygaszeniu przez MFU lekko się żarzą.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 15:39   

Enoooo Brt, ładnie ci to wyszło, jestem w pełni uznania, pozdrawiam
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 15:46   

Brt, bardzo dobrze to wygląda! A podświetlenie na nogi z tyłu, zamontowałeś po prostu pod fotelem na jego szkielecie?
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 15:57   

A dziekuję ... jedynie kolor światła mógłby być nieco bardziej żarówkowy ... ale nie jest oczojebny i jest jasno i dużo światła i o to chodziło :)
Mayson napisał/a:
A podświetlenie na nogi z tyłu, zamontowałeś po prostu pod fotelem na jego szkielecie?

Tak ... częściowo pod sprężynami fotela a pozatym opaska elektryczna czyni cuda :mrg:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 16:07   

A powiedz, Brt, jak prowadziłeś kable; od lampki w podsufitce? Czy może pod deską rodzileczą da się wpiąć w lampkę? I potem tunelem centralny i bokiem pod fotele? Męczę Cię, bo się napaliłem :twisted:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 17:54   

Od lampki w bok po skosie w kierunku słupka "a" od kierowcy ... później w dół i nad pedałami aż za konsolę środkową ... tam zrobiłem wspólne rozejście x4 i dwa przewody w bok do oświetlenia z przodu a dwa pozostałe tunelem środkowym w okolice dźwigni ręcznego a później w bok pod tapicerką pod fotele. Jak napisałem wyżej ... każdy przewód jest zakończony gniazdem DC 2.1/5.5 mm a do kazdej lampki dolutowany jest przewód z pasującą wtyczką ... wiec w celu wyjęcia fotela czy też zdjęcia osłon pod deska rozdzielczą z przodu wystarczy odpiąć wtyczkę ... Lampki z przodu są umocowane w osłonach nad nogami (wycięty prostokąt i dodatkowo umocowanie opaską) a z tyłu podłożyłem przewody i lampki między sprężyny a piankę fotela. W lampce górnej przewody zakonczyłem wsuwkami (takie szersze ...chyba 6 - 7 mm) więc powrót do oświetlenia seryjnego, nie stanowi żadnego problemu :)

Proponuję najpierw zakupić gdzieś taki odcinek 3 diód ... przylutować kabulki i zobaczyć czy CI ten kolor będzie odpowiadał i czy będzie pasował do wnętrza auta ;)

A i nie wiem czy się da wpiąć w instalację gdzieś na dole ... w R200 masa do lampki jest brana z dachu, więc gdybym się wpinał przy bezpiecznikach, to oświetlenie by działało tylko przy otwartych drzwiach ... moze w R600 jest inaczej, wtedy odpadłoby grzebanie przy podsufitce :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 20:25   

u mnie już siedzi po 7 sztuk lewa strona i 7 prawa :)
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 20:41   

Brt napisał/a:
Od lampki w bok po skosie w kierunku słupka "a" od kierowcy

A przepychałeś/przeciągałeś kabelek jakimś drutem czy demontowałeś podsufitkę i plastik ze słupka?

Bo pod plastik ze słupka da się kabelek wepchnąć ale od lampki do słupka...? A może od lampki pod podsufitką do szyby przedniej przepchać, tak aby wyszedł przy lusterku, a potem wpychać go nad szybą pod podsufitkę aż do słupka? Nie skrzypi/trzeszczy Ci nic po tym?

Nie za bardzo uśmiecha mi się demontaż czegokolwiek, bo potem jeszcze zacznie skrzypieć i tego się boję...
Brt napisał/a:
Proponuję najpierw zakupić gdzieś taki odcinek 3 diód ... przylutować kabulki i zobaczyć czy CI ten kolor będzie odpowiadał i czy będzie pasował do wnętrza auta

A to mam taki wypasiony sklep w Gdyni i tam przymierzę przed zakupem ;]
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 21:17   

Przez podsufitkę przepchałem drutem a plastik ze słupka demontowałem ... w R200 to nie jest wielki kłopot .. w R600 widziałem ,ze większy, bo akurat jeden plastik łapie i środkowy i przedni słupek. Może spróbuj namierzyć przewód pod deską i tam znajdziesz właściwy "prąd" .. Nowego skrzypienia nie mam po tym ... stare pozostały :lol: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
muzyczny_rover 



Dołączył: 04 Mar 2008
Posty: 349
Skąd: Piła



Wysłany: Wto Gru 08, 2009 21:22   

W R200 wystarcza wpiąć się w instalację pod lewym słupkiem. Sciągasz słupek rozcinasz instalacje - wlutujesz kabelek - i na tym polega cała sprawa:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Oświetlenie wnętrza.
herobot Tuning wizualny 21 Czw Sty 04, 2018 12:43
christopher7
Brak nowych postów [R45] Modyfikacja wnętrza
Pieczarkowy Tuning wizualny 9 Nie Maj 28, 2017 21:40
Excalibue
Brak nowych postów Pranie wnętrza
Gość Tuning wizualny 1 Pią Lip 20, 2018 10:35
pietka
Brak nowych postów [r75]Tuning wnętrza - jak Wam się podoba?
sebol11 Tuning wizualny 8 Czw Maj 05, 2016 12:37
prebenny
Brak nowych postów R200 poprawa wnętrza
Jago Tuning wizualny 33 Czw Gru 29, 2011 15:48
Harry



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink