Forum Klubu ROVERki.pl :: [25/td2.0/2000] późno zapalają się światła mijania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[25/td2.0/2000] późno zapalają się światła mijania

po włączeniu świateł późno się zapalają
Autor Wiadomość
Pszczolka 




Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Pszczółki



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 17:32   [25/td2.0/2000] późno zapalają się światła mijania

Witam, nie znalazłam podobnego postu więc piszę. Od kiedy kupiłam Roverka był problem ze światłami mijania mianowicie gdy zapalam silnik (obroty w normie) włanczam światła a one faktycznie zapalają się dopiero po jakiejś minucie dwóch. Od kilku dni jak zrobiło się zimniej a u mnie okazało się że pasek wieloklinowy jest do wymiany światła zapalają sie po jakiś 7 minutach co jest irytujące jak ci wszyscy mrugają a ty wiesz ze już je włączyłaś! Co może być przyczyną że tak późno się zapalają i jak to naprawić? Kiedyś w końcu mandat dostanę :razz:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 20, 2009 17:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 17:56   

a jakie masz światła - standartowe czy może ksenony (lub inne z przetwornicą)
jeśli światełka są zwykłe to nie bardzo jest się do czego przyczepić bo wg schematu nie ma nawet przekaźnika świateł

jeśli to xenony czy HID to najprawdopodobniej jest za niskie napięcie (słabe ładowanie) i przetwornica zaczyna pracować dopiero po doładowaniu akumulatora

pierwsze to trzeba zrobić porządek z paskiem, sprawdzić ładowanie i stan akumulatora - ewentualnie go podładować - a jak te rzeczy będą ok i nie będzie poprawy wtedy trzeba będzie szukać dalej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pszczolka 




Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Pszczółki



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 18:05   swiatla

Pasek wymienie jeszcze w tym tygodniu, poproszę odrazu o sprawdzenie akumulatora. Tylko nie mam pojęcia jakie to są światła. Czy można to jakoś sprawdzić?
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 18:13   

trzeba zerknąć do lamp i sprawdzić czy założone są standartowe żarówki czy może coś jest przerabiane
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Pszczolka 




Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Pszczółki



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 18:00   światła

Dzięki za informacje, spojrzę na nie jutro. Jak po powrocie od mechanika dalej będzie to samo pociągniemy jeszcze ten temat.

[ Dodano: Nie Paź 25, 2009 18:00 ]
Światła mijania mają symbol H7 a pozycyjne H1 ale to mijania zapalają się później, mechanik jak oglądał to powiedział że to halogeny, ja tam sie nie znam :razz: Pwoedział też że cała elektryka sterowana jest komputerowo i coś tam co musi się naładować (nie pamiętam nazwy) prawdopodobnie nie ładuje się od razu i wyłancza te gadżety które nie są niezbędne do jazdy, co może tez powodować późne zapalanie świateł. Nie wiem czy tak faktycznie u mnie jest bo to nie był elektryk i nie sprawdzał dokładnie tych świateł (byłam w warsztacie w innej sprawie wtedy) Pozatym akumulator jest naładowany i działa normalnie więc to też nie od niego.
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 19:01   

Pszczolka napisał/a:
Światła mijania mają symbol H7 a pozycyjne H1
Chiba cosik mu się po..... zajączkowało ;p ;)
Chodziło o drogowe/mijania (ew. odwrotnie) :)
W przypadku świateł (zakładając, że nie było nic kombinowane) nic nie musi się ładować - powinny zapalać się od razu i 'bez dyskusji' ;)
Przy wyłączonym silniku można zapalić światła? Załapują tak samo, czy też z opóźnieniem?
 
 
Pszczolka 




Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Pszczółki



Wysłany: Pon Paź 26, 2009 19:46   światła

Może to ja źle zapamiętałam i odwortnie to napisałam, w każdym razie światła zapalają się z opóźnieniem na zimnym silniku zawsze, na ciepłym jak np zatrzymam się w trakcie jazdy na stacji i wyłącze je to sie zapalają odrazu, więc może to. Pozatym dziś wymienili mi pasek wieloklinowy więc może to też coś pomorze bo przez pasek z kolei siadało mi wspomaganie. Zobacze jutro jak się przejadę autkiem ;]
 
 
szuwarek 



Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 2
Skąd: :)



  Wysłany: Pon Lis 02, 2009 20:58   

Może to nie to ale proponuję sprawdzić włącznik świateł pod kierownicą (wypalają się styki)
Proponuję:
- włączyć światła mijania -jeżeli nie włączyły się przełączyć na drogowe -jak są drogowe od razu tzn. że we włączniku świateł mijania wypaliły się styki
miałem taki problem w moim ROVERKU i temat został opanowany :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 160] Światła mijania zapalają się po nagrzaniu
Paolo Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Lis 21, 2014 18:11
NoPE
Brak nowych postów [MG ZR]Światła mijania same się zapalają na zapłonie
stilian Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Cze 13, 2014 21:07
Harry
Brak nowych postów [R25] światła mijania
Jere Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Lis 01, 2011 09:42
tronsek
Brak nowych postów [MG ZR 160 ] Słabe światła mijania ?
mg1989sos Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Wto Mar 15, 2016 14:33
bociannielot
Brak nowych postów [R214] Światła mijania/długie
214_SI Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Nie Maj 01, 2011 11:42
Paul



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink