Forum Klubu ROVERki.pl :: Kolizja zarejestrowana kamerą przemysłową ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kolizja zarejestrowana kamerą przemysłową ?
Autor Wiadomość
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 10:22   Kolizja zarejestrowana kamerą przemysłową ?

A wiec tak jak w temacie. Pracuje jako kierowca samochodu dostawczego. We wtorek wyjeżdżałem z pod placu szkoły podstawowej(do której dostarczam towar). Po pracy siedząc wygodnie w domu otrzymuje telefon od dyrektora w/w placówki oswiatowej w którym on informuje mnie iż zarysowałem jego audi a4. Po dość długiej romozmowie telefonicznej zbyłem w końcu petenta bo wywarł na mnie wrażenie króla królów ze wzgledu jak mi sie wydaje na swoją posade, i sprawe zbagatelizowałem. Natomiast kolejne telefony i roszczenia ingerują w mój czas prywatny i zaczynam mieć tego dość.

Dodam iz auto którym sie poruszałem to Renult Master zarejestrowany na firme.

Pan szanowny ma nagranie wideo z kamery przemysłowej na którym nie widać czy auto wczesniej było uszkodzone czy też nie. Wnioskuje on jedynie ze to ja ponieważ "to był jedyny samochód który manewrował w tym dniu przy jego aucie"

Ja osobiście nawet nie przypominam sobie żeby to auto tam stało tym bardziej ze z bramy wyjeżdżałem przodem i "na raz" wiec mogłem uszkodzić to a4 jedynie przodem. Mało prawdopodobne abym tego nie usłyszał ani nie poczuł (choć pan dyrektor twierdzi ze nie ma wgniecenia a jedynie jest rysa)

W/w petent oczekuje ode mnie zebym do niego przyjechał służbowym samochodem na porównanie szkód itd. na co ja sie nie godze ponieważ to nie moje auto i nie moje paliwo a poza tym chyba nie mój biznes. Dzieli nas ok 50 km.

Moje pytanie:

Jakie on ma w tym momencie pole manewru ? co może zrobić i jak niezbitym dowodem w takiej sprawie jest niewyrazne nagranie z kamery wideo? jak mam sie zachowac dalej ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 07, 2009 10:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 10:31   

Jego pole manewru jest takie, że sam z siebie nie może nic ci zrobić ani żądać jeżeli nie przyznajesz się do czynu. To co może zrobić to zglosić się do Sekcji Ruchu Drogowego, która na podstawie dostarczonych przez niego dowodów może lub nie, zacząć prowadzić w tej sprawie dochodzenie.
Inym tematem jest to w jaki sposób uzyskał twój nr telefonu. Firma w której pracujesz nie powinna udostępniać takich danych osobom trzecim.
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 11:01   

mcjg napisał/a:
Inym tematem jest to w jaki sposób uzyskał twój nr telefonu. Firma w której pracujesz nie powinna udostępniać takich danych osobom trzecim.


Niestety czasem jestesmy zmuszeni pracować z ludzmi którzy mają gdzies nasze uwagi i prosby. Temat rozdawania nr tel. na prawo i na lewo przerabiałem w mojej firmie juz setki razy.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 11:06   

Adrian, olej sprawę, powiedz mu, że jak ma dowody, to niech sobie załatwia sprawę na policji, a niech przestanie Cię nękać. Jeśli go na pewno nie zarysowałeś, to nie masz się przecież czego obawiać. A jeśli nie masz pewności, to też do niczego Cię to nie zobowiązuje. Pewnie jakiś uczeń mu rysę zrobił, a facet szuka sobie kogoś, od kogo pieniądze dostanie.
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 11:18   

thef napisał/a:
Adrian, olej sprawę, powiedz mu, że jak ma dowody, to niech sobie załatwia sprawę na policji, a niech przestanie Cię nękać. Jeśli go na pewno nie zarysowałeś, to nie masz się przecież czego obawiać. A jeśli nie masz pewności, to też do niczego Cię to nie zobowiązuje. Pewnie jakiś uczeń mu rysę zrobił, a facet szuka sobie kogoś, od kogo pieniądze dostanie.


... gdybym to zrobił to poszedł bym do klienta i powiedział ze wynikła taka sprawa i zebysmy spisali oswiadczenie ... Mnie to by nic nie kosztowało, a wrecz oszczedził bym sobie własnie takich głupich akcji jakie mi teraz on serwuje.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Sob Lis 07, 2009 15:20   

Kolega Thef ma rację, nie zawracaj sobie facetem głowy, jeśli uważa, że to w 100% twoja wina, to już dawno powinien zgłosić to na Policję, a ewentualne odszkodowanie uzyskać z OC pojazdu firmowego, a nie z twojej kieszeni.
Jeżeli nadal będzie do ciebie wydzwaniał, to ty zgłoś sprawę na policję za nękanie.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lis 09, 2009 16:24   

Pavel napisał/a:
ewentualne odszkodowanie uzyskać z OC pojazdu firmowego, a nie z twojej kieszeni.


Hmmm ... akurat w tej kwestii od poczatku mówił o odszkodowaniu z OC firmowego. Z mojej strony także rekompensata z funduszy prywatnych za nic nie wchodziła by w gre.

jak narazie własciciel a4 chyba dał sobie spokój lub o domniemanym zdarzeniu zawiadomił Sekcje Ruchu Drogowego.

No nic pozostaje czekac :)

Sam jestem ciekaw jak to sie skończy... ale jednego jestem pewien - tanio skóry nie sprzedam.

Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
dyla_m 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Mikołów

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 21, 2009 23:12   

Panowie ja pracuję jako likwidator szkód komunikacyjnych i powiem wam, że nie ma nic bardziej błędnego niż piszecie. Chodzi tutaj o te olewanie sprawy. Jeśli facet zgłosi to na policji, a policja w toku prowadzenia sprawy ustali, że to właśnie nasz kolega był sprawcą, to faktycznie odszkodowanie zostanie wypłacone z ubezpieczenia OC pojazdu. Tylko jest jeden mały problem, że w momencie kiedy policja napisze w notatce służbowej, że sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, to ubezpieczalnia po wypłacie odszkodowania, może wystąpić (i ma do tego prawo) o zwrot poniesionych kosztów, między innymi wypłaconego odszkodowania, do kierującego, który zbiegł z miejsca zdarzenia. To "może wystąpić" = w 95% przypadków występuje z takim regresem, dlatego, że ubezpieczalnie to nie są instytucje charytatywne, które lubią rozdawać zagarnięte od klientów pieniądze.


Jeśli mogę coś doradzić - to proponowałbym się spotkać z tym dyrektorkiem i faktycznie porównać obydwa samochody i ewentualne uszkodzenia, a jeśli dojdziecie do tego, że to powstało rzeczywiście z Twojej winy, spisać oświadczenie i zapomnieć o sprawie.

Dodam, że jeśli to jest ubezpieczenie OC flotowe, to na ogół właściciel floty nie traci zniżek przy tego rodzaju szkodach, więc naprawdę może warto się z nim spotkać i dogadać niż mieć nieprzyjemną niespodziankę w swojej skrzynce pocztowej z wezwaniem do zapłaty.

Nie zapominajmy jeszcze o fakcie, że nasza policja jest skorumpowana, a pan dyrektorek może mieć znajomości, a dalej nie muszę tłumaczyć co się może dziać.
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 22, 2009 13:54   

Wiesz duzo z tego co pisałes brałem pod uwage podejmując decyzje o tym czy sie z nim spotkać aby porównać szkody.

co zaważyło nad tym zeby olać sprawe?
fakt ze ja tego nie zauważyłem nie pamietam nawet takiego auta ...

fakt ze pan szanowny dyrektor wymaga ode mnie abym to ja do niego przyjechał, a przecież to on powinien dociekać mojej winy w jego własnym interesie. Poza tym nie mogę wziąć służbowego samochodu tylko po to zeby jechać 40 km w jedna stronę aby uspokoić rozkołatane nerwy pana szanownego miłościwie panujacego


oraz fakt iz byłem ponownie na miejscu zdarzenia i rekonstruowałem moment mojego wyjazdu z tej bramy. Z moich obserwacji wynika iz do kolizji nie mogło dojść ponieważ odległość pomiedzy bramą a parkingiem (na którym stało audi) jest zbyt duża, reasumując : wyjezdzając przodem z bramy nie miałem potrzeby przekraczania lini parkingu na którym stało a4
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Nie Lis 22, 2009 17:17   

dyla_m napisał/a:
kiedy policja napisze w notatce służbowej, że sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, to ubezpieczalnia po wypłacie odszkodowania, może wystąpić (i ma do tego prawo) o zwrot poniesionych kosztów, między innymi wypłaconego odszkodowania, do kierującego, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

podstawa prawna jakaś do tego jest ?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
dyla_m 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Mikołów

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 08:13   

Ciufcia napisał/a:
dyla_m napisał/a:
kiedy policja napisze w notatce służbowej, że sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, to ubezpieczalnia po wypłacie odszkodowania, może wystąpić (i ma do tego prawo) o zwrot poniesionych kosztów, między innymi wypłaconego odszkodowania, do kierującego, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

podstawa prawna jakaś do tego jest ?


Jak najbardziej jest, jak tylko będę miał czas to jutro w pracy postaram się znaleźć konkretne paragrafy.

Ale to co napisałem niestety jest prawdą :cry:

[ Dodano: Nie Lis 22, 2009 20:37 ]
Revolt napisał/a:


oraz fakt iz byłem ponownie na miejscu zdarzenia i rekonstruowałem moment mojego wyjazdu z tej bramy. Z moich obserwacji wynika iz do kolizji nie mogło dojść ponieważ odległość pomiedzy bramą a parkingiem (na którym stało audi) jest zbyt duża, reasumując : wyjezdzając przodem z bramy nie miałem potrzeby przekraczania lini parkingu na którym stało a4


Ja Ci wieżę, ale jeśli zgłosi to na policji to oni nie muszą w to uwierzyć, chociaż z drugiej strony gdybyś go zarysował to na Twoim aucie też by musiał zostać jak ślad - przynajmniej minimalny, a jeśli nie masz w ogóle śladu na aucie to na 99% to nie ty go zawadziłeś. Więc nawet jak policja orzekła by Twoją winę możesz się odwołać.

[ Dodano: Pon Lis 23, 2009 08:13 ]
Ustawa, która mówi o możliwości regresowania szkody bezpośrednio na sprawcę zdarzenia.

U S T A W A


O ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu
Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych


Art. 43.
Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem
mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów
mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:
1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod
wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków
zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii,
2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa,
3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z
wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia
albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią
przestępstwa,
4) zbiegł z miejsca zdarzenia.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 10:35   

dyla_m, tylko nie wiem, czy można mówić o ucieczce z miejsca zdarzenia, jeśli kierujący nie wiedział, że w ogóle do zdarzenia doszło - to by musiał sąd orzec.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dyla_m 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Mikołów

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 23, 2009 12:49   

maciej napisał/a:
dyla_m, tylko nie wiem, czy można mówić o ucieczce z miejsca zdarzenia, jeśli kierujący nie wiedział, że w ogóle do zdarzenia doszło - to by musiał sąd orzec.


Teoretycznie, nie wiedział, ale w praktyce został poinformowany o możliwości zaistnienia tego faktu od dyrektora szkoły i powinien to ustalić.

Jak już napisałem, ja koledze wieżę, ale policja, sąd oraz ubezpieczalnia są niekiedy bezwzględne :sad:
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Lis 23, 2009 13:11   

dyla_m napisał/a:
policja, sąd oraz ubezpieczalnia są niekiedy bezwzględne

ale winę trzeba udowodnić, a zeznania tego gościa to trochę mało bo może sobie rzucić oskarżenie na byle kogo :)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lis 23, 2009 14:36   

dyla_m napisał/a:
to na Twoim aucie też by musiał zostać jak ślad - przynajmniej minimalny


Nie ma mowy o szukaniu jakichkolwiek śladów ze wzgledu na to ze zderzak zarówno z prawej jak i lewej strony jest cały pozdzierany auto jest 1998 roku wiec nie ma co sie dziwić) ja osobiście po telefonie ze taka sytuacja miała miejsce szukałem odprysków lakieru z audi na zderzaku ale niczego nie znalazłem, nie znalazłem tez żadnego uszkodzenia które wyglądało by "świeżej" od pozostałych zarysowań na zderzaku ...

No cóż ... ja sadze ze ta osoba juz sobie odpuściła ale jak jest naprawdę to sie dopiero okaże :)
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Pavel 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 77
Skąd: Toruń



Wysłany: Pon Lis 23, 2009 14:59   

Ja przypuszczam, że on cie tylko straszy. Jeżeli miał by jakieś nagranie z monitoringu, to dawno by to wykorzystał.
_________________
POMOC OSOBOM POSZKODOWANYM W WYPADKACH - ODSZKODOWANIA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czerwone światło i kamera
Vesper416 Prawo i ubezpieczenia 21 Sob Kwi 10, 2010 08:29
jaro12
Brak nowych postów Kolizja
luk7 Prawo i ubezpieczenia 7 Czw Lut 24, 2011 23:06
skorpion012
Brak nowych postów Kolizja R25
mickoz2 Prawo i ubezpieczenia 15 Czw Sty 13, 2011 13:22
Wydryszek
Brak nowych postów kolizja
Skiba Prawo i ubezpieczenia 22 Pon Cze 09, 2008 22:50
Tomaszi
Brak nowych postów kolizja
b.j Prawo i ubezpieczenia 1 Nie Gru 09, 2012 21:16
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink