Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Oprogramowanie i komputer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Oprogramowanie i komputer
Autor Wiadomość
goodboy82 



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Wloszczowa



  Wysłany: Wto Lis 24, 2009 14:03   [R75] Oprogramowanie i komputer
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam
Mam problem z komputerem w moim roverku.
Bledow nie usuwalem juz 2 lata i to chyba moj blad. Teraz jestem w norwegii i chcialbym jechac do polski zrobic to wszystko ale toche sie boje, poniewaz komputer wariuje. Pokazuje mi bledy ktorych nie ma, odcina doplyw paliwa, wylacza swiatla - stad wiem ze to przez komputer bo czasami to poprostu dziala ale na ogol nie, wiec to ewidentna wina kompa. Prosze mi powiedziec skad moge dostac oprogramowanie do tego modelu no i gdzie moge kupic kabel. Zalezy mi na tym, zeby dostac to w miare szybko i oczywiscie nie drogo. Z gory dziekuje.
moj mail river82@wp.pl piszcie i radzcie gdzie i jak to znalesc bo obszukalem juz chyba wszytskie mozliwe miejsca w necie i nigdzie tego nie moge znalesc ( a moze poprostu wpisuje zle parametry??)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 16:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 24, 2009 14:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Lis 24, 2009 14:05   

Zapomnij o samodzielnym dłubaniu. Tylko komputer fabryczny Testbook T4. Możesz odpiać aku i odczekać trochę. Może mu się polepszy.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lis 24, 2009 14:37   

proponuję zajrzeć do podszybia bo może komputer tonie w wodzie bo się odpływy zatkały jakimiś liśćmi. ewentualnie naładować/wymienić* akumulator (*niepotrzebne skreślić) R75 nie lubi kiepskich akumulatorów
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
darek_wp 




Pomógł: 248 razy
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 1651
Skąd: Maciejowa, Nowy Sącz



Wysłany: Wto Lis 24, 2009 14:40   

Podłączenie przez obecnie uznawany za standard protokół ODB możliwe jest dopiero dla aut po 2002 dla wcześniejszych tylko testbook - o oprogramowaniu i interfejsie fabrycznym do dostania tanio nawet nie ma co marzyć - tylko serwis fabryczny i nieliczni mechanicy zapaleńcy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
goodboy82 



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Wloszczowa



Wysłany: Wto Lis 24, 2009 14:44   

w wodzie raczej nie powinien tonac bo stoi w garazu.
W takim razie co mi proponujecie, co powinienem zrobic. Akumultor juz odpialem to jedyne co sie zmienilo to, to, ze zablokowalem radio i nie moge go odblokowac (mam orginalne roverowskie radio ze zmieniarka w schowku). Na radiu mi az tak bardzo nie zalezy bo nie jest mi niezbedne do tego zeby dojechac do polski ( bo w polsce ktos mi je odblokuje napewno, jakis elektryk) natomiast ten komp musze miec sprawny bo inaczej nie dojade do polski a w norwegii nie moge nigdzie znalesc mechanika z kompem do rovera 75
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Lis 24, 2009 14:54   

to co nie jeździłeś nim nigdy w deszczu? ani nie parkowałeś gdzieś w mieście podczas deszczu? przecież jak zatkane odpływy miałbyś to nie wyschnie ci w garażu kilkaset ml wody i będzie tam stała a jak wyjedziesz w deszczu to dozbierasz poza tym zwykłym myciem samochodu utopisz kompa tak ze może i 2 miesiące schnąć sprawdź w prawym podszybiu przy filtrze przeciwpyłkowym będziesz pewny
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
goodboy82 



Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Wloszczowa



Wysłany: Wto Lis 24, 2009 22:38   

jasne ze sprawdze, w sumie powiem Ci szczerze ze czasem bardzo mi paruja szyby i to moze byc wlasnie to. ale popatrze dzisiaj i bede wsio wiedzial. Jakies inne wskazwki gdyby to nie zadzialalo

[ Dodano: Wto Lis 24, 2009 22:38 ]
zajzałem dokładnie w to miejsce o którym mówiłeś i faktycznie odpływ był zatkany całkowicie nawet kropla by tamtendy nie przeszła ale komputer był suchutki, odpiołem go i przyniosłem do domciu, ale w sumie po godzinie znowu go zamontowałem, bo doszedłem do wniosku, że jest on tak szczelnie zamknietę ze jeżeli dostała sie tam wilgoć to i tak nie wyschnie szybciej niż w praę miesięcy. W każdym razie nie jest juz zatkany dpływ. Ci ciekawe wymontowałem żarówki z samohodu i zamieniłem je tylko miejscami :) i działają tak jak powinny :) Mam nadzieje, że pozwoli mi to dojechać do polski i znaleść autoryzowany serwis, który usunie mi wszystkie błędy z tego komputerka i wkocu wszytko wróci do normy. Generalnie gdyby nie ten komputer to samochod sprawuje sie całkowicie bez zarzutów i wszystko jest w nim ok, no może poza tym, że moja dziewczyna troszke go obrysowala. W polsce wstawiam go również do malowania takżę bedzie jak nówka :) Pozdrawiam wszystkich i dzieki za rady. Gdyby przyszło Wam coś jeszcze do głowy, jak mogę ten komputerek choć tymczasowo odświerzyć to walcie smiało.
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 25, 2009 11:29   

czyli jeśli rozumiem mam 2003 rok to mogę się standardowymi interfejsami podłączać? nie tylko T4?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 12:04   

hvil napisał/a:
czyli jeśli rozumiem mam 2003 rok to mogę się standardowymi interfejsami podłączać? nie tylko T4?

Podłączać możesz tyle że nic nie możesz tym zrobić jedynie skasować błędy, inspekcję olejową i odczytać stan np temperatur i takie tam ale to możliwe jest w wersjach wcześniejszych też, mnie obadali auto z 2000r jakimś wynalazkiem i dało rade tyle że dowiedziałem się jedynie jakie błędy są (numery ich) a T4 podaje jeszcze od czego to są błędy a ja musiałem sam sobie je rozkodować.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 25, 2009 12:12   

hmmm czyli symulacji w czasie jazdy nie przeprowadzę z podpiętym laptopem przez to coś z allegro?

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 12:12 ]
Omitec T4 Mobile + Diagnostics System
(OMITECT4MOBPLUS) $5,050. czy oni za to sobie tyle liczą??:O
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 12:15   

Mi mechanior mówił ze nie ma takiej opcji tylko odczyt bierzących parametrów a teraz po ponad roku z roverkiem wiem że mam te odczyty w zegarach w trybie serwisowym
Jedynie co więcej mi tam mógł odczytać to ABS czy wszystkie czujniki sa ok i czy trakcja działa i chyba obroty wentylatora ale tego nie jestem pewien

[ Dodano: Sro Lis 25, 2009 12:15 ]
Ja sądzę że nie ty pierwszy chcesz się z roverkiem łączyć i jak by to było możliwe i wykonalne to by ludzie przez pół polski na T4 nie bujali
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 25, 2009 12:20   

no ja to w Anglii szukam może tamci pasjonaci rodzimej marki co wymyślili bo jak spojrzałem na cenę t4....:D:D:D hmmm ja się nie znam w komputer ale nie wydaje wam sie ze to jest kwestia dobrania oprogramowania do roverka? hmmm a moze cos pod bmw podeszlo by??

P.s. A posiadacze audic <blee> moga sie laczyc ze swoimi wozamy, my nie?:-(
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 12:27   

Cytat:
P.s. A posiadacze audic <blee> moga sie laczyc ze swoimi wozamy, my nie?:-(

widocznei im się psują skoro potrzebują w domu się łączyć :mrg:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 12:30   

bo audi to pospolite auta są a my elita jesteśmy :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 15:02   

Nasz polski CDIF całkiem ładnie daje radę. Szczególnie z nojnowszą aktualizacją i w CDT(i). Są już opcje sprawdzania wentylatora, zestawu wskaźników (zegarów) itp. Dość szybko go rozwijają a Wojtek dzwoni jeszcze co tydzień i molestuje ich co z Roverkami. Na razie skupili się podobno na VAG-u ale R również mają dalej rozwijać.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lis 25, 2009 18:00   

hmmm ale to nie jest oprogramowanie głównie na diesla?:-D bo ja szukam do 1.8 T:-D a powracając do tematu czyli wychodzi ze nie warto tego raca bo drogi a to samo zrobi co polski kabelek za 99zł?:)??
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 12:59   

hvil napisał/a:
hmmm ale to nie jest oprogramowanie głównie na diesla?:-D bo ja szukam do 1.8 T:-D a powracając do tematu czyli wychodzi ze nie warto tego raca bo drogi a to samo zrobi co polski kabelek za 99zł?:)??

tak właśnie myślę a z polskim kabelkiem ponoć soft dostaniesz to powinien ogarniać co nieco
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 13:45   

hvil napisał/a:
hmmm ale to nie jest oprogramowanie głównie na diesla?:-D bo ja szukam do 1.8 T

Głownie diesel ale podstawowe funkcje obsługuje również w benzyniakach K i V6. Z serią K i L w niższych modelach R jest dość dobrze.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lis 26, 2009 19:45   

hmm a jest cos do benzynek ?:-) tak dla potwierdzenia 1.8 T z 2003 r to tez seria k?
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 21:32   

W R75 to seria K. Zapytam Wojtka bo ma właśnie na warsztacie R75 1.8 wolnossące jak mu poszła diagnoza. Jutro napisze. Co do kosztów to z tego co pamiętam CDIF kosztuje 800zl rocznie za aktualizacje i co najważniejsze jest polskim wyrobem.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Komputer
grota10 Rover serii 75, MG ZT 18 Sob Kwi 17, 2010 15:56
apples
Brak nowych postów [R75] Komputer
czujniki abs
zajac Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Gru 05, 2008 20:07
zajac
Brak nowych postów [R75] Komputer ECM
gingol Rover serii 75, MG ZT 15 Pon Paź 24, 2011 22:43
stazaj88
Brak nowych postów [R75] Uszkodzony komputer?
deserteagle1969 Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lip 20, 2009 17:08
witgut
Brak nowych postów [R75] Zepsuty komputer.
Lancashire Rover serii 75, MG ZT 14 Pią Mar 27, 2009 20:49
norton66



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink