Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Amortyzatory
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Amortyzatory

ne moge znalezc nigdzie
Autor Wiadomość
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 14:19   [MG ZR] Amortyzatory

W kilku temaach prosiłem ptałem i nic. Potrzebuje amortyzatorów lub cale kolumny mcphersona od ZRa do 25tki zeby ja obnizyc. Co polecacie? kyb robi do kazdego modelu oczywisce od mg nie znalazłem, na stronie intercars sachyba wszyskie marki oprocz mg a jak? Dlatego zakłądam temat, jakby tos miał linki konkretne alebo modele konkretne jakie beda mi pasowac.

Amory z ZRa maja obnzyc o 25mm, ale nie chce uzywek bo to kupowanie kota w worku a mysle ze kompelt nówki w 1500 by sie znalazł.

Lepiej gazówki czyolejowe, czy mieszane?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 27, 2009 14:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
arczi83 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 310
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 14:44   

niuton, ja kupiłem amorki z ZS'a do mojej 400 i z tego co zauważyłem to amorki są takie same, jedynie różnica jest w sprężynach (są twardsze, niższe i mają mniej zwojów). Na Twoim miejscu jeśli chcesz obniżyć auto to albo szukaj sprężyn od ZR-ki albo innych samych sprężyn obniżających dobrych firm, np w IC mają eibachy i lesjofors obniżające.
Na temat amortyzatorów, jakie lepsze czy gorsze było już pare tematów, jeśli chcesz twardsze i na dłużej to lepiej gazówki, poza tym nie wiem czy znajdziesz olejowe amorki do Rover'a 25.
Jak chcesz kupić nowe amorki w dobrej cenie to daj znać, mam dobre rabaty w IC i nie tylko.
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 15:11   

No to ciekawe. W kilku tematach czytałem i wywnioskowałem ze cały zestaw obniza o 25mm, jezeli tyko sprezyny w zr sa krotsze od tych z 25tki t byłoby super. Moglby ktopotwierdzic. Jak tak to skad takie dorwac.

Ale cos wydaje mi sie ze amor w ZR maja krotsz skok, ale poczekam az sie ktos jeszcze wypowie
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 15:39   

Amory te same :)
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 16:42   

To nie wiem czemu sie zaegurowałem ze rózne, wydawało mi sie ze ktos napsiał ze jak wezme xpowery -40mm to mi amor długo nie wtrzyma zeby wziac amor njapierw od ZRa co oznaczałoby ze sa rozne. W takim razie wkłądajac sprezyny progresywne -40mm do mojego amortyzatora zle sie to skonczy czy normani bedzie pracowac?

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 16:42 ]
A same sprezyny do ZRa da sie kupic gdzies nowki? Na sprezynie warto oszczedzac czy mona brac uzywke? Bo nie jestem po materialoznawstwie :wink:
 
 
arczi83 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 310
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 17:02   

niuton napisał/a:
W takim razie wkłądajac sprezyny progresywne -40mm do mojego amortyzatora zle sie to skonczy czy normani bedzie pracowac?

do -40mm możesz stosować standardowe amorki, dopiero jak chcesz niżej to musisz mieć o mniejszym skoku

niuton napisał/a:
A same sprezyny do ZRa da sie kupic gdzies nowki? Na sprezynie warto oszczedzac czy mona brac uzywke? Bo nie jestem po materialoznawstwie

nówek pewnie nie kupisz, a co do używek to różnie z tym bywa,patrz by nie były pordzewiałe lub malowane bo i takie się zdarzają, a tak poza tym to nawet nowa sprężyna może pęknąć po krótkim użytkowaniu
 
 
spider666 



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 25 Lis 2008
Posty: 323
Skąd: LBN

MG ZR

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 19:31   

na pierwszy montaz do zr byly chyba inne amortyzatory (dwustopniowe)
_________________
-------------
וροVVЄя
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:04   

co znaczy na pierwszy montaż?

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 22:04 ]
[quote="Bartex19881"]Tak wiem i wlasnie moja odp odnosi sie do zestawu z MG ZR
Sprezyny od Zr maja bezpieczny zapas do -30mm, jesli chcesz nizej to potrzebujesz krotszych amorow (do Zr)quote]ta plus kiak innych odpowiedzi. To jak jest w koncu?

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=60
ju kidys to czytałe male wtedy chyab nie rozumiałem wiele bo mnie nie smieszyło a teraz bardzo, dobre rozkminki na temat obnizenia:D
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 22:41   

spider666 napisał/a:
na pierwszy montaz do zr byly chyba inne amortyzatory (dwustopniowe)
Ano zgadza się, nawet były inne do ZR 105, 160 i Diesla. W aftermarkecie dla obniżenia kosztów wymieszali w p...du 200/25 i ZR. Ja sugeruję poszukać całych kolumn od ZR-a z Anglii - naprawdę za grosze mozna dorwać w niezłym stanie. Lub zawieszenie Koni do 200/25 - naprawdę porządny zawias, ale cena koło 2,5. Możesz też pomyśleć o gwincie. Ja mam KW - totalny beton, zdjąłem po zakupie auta - trzymam sobie na czasy jak ZR będzie 2-im weekendowym autkiem ;) ale gdyby ktoś zaproponował odpowiednią cenę....
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 08:08   

spider666 napisał/a:
na pierwszy montaz do zr byly chyba inne amortyzatory (dwustopniowe)

dokładnie, ja kupiłem u tomiego przednie amorki i przy montażu okazał sie zonk:/ delphi które sa obecnie na rynku nie są dwustopniowe :( amory niestety muszę oddać
marcinmarcin napisał/a:
Ja mam KW - totalny beton, zdjąłem po zakupie auta

ja na wiosnę chce zakupić kompletny zawias KW
http://www.jdl-performance.com/p/rover_kw.html
marcinmarcin napisał/a:
ale gdyby ktoś zaproponował odpowiednią cenę....

to znaczy ile i jaką masz wersje ? V1 czy V2 ? oczywiście inox (stal nierdzewna) ?
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 20:49   

...zdania są podzielone...
...i tak i nie...
...ciężko powiedziec...

w skrócie tyle sie dowiedziałem, hehe. Ciezki temat.
 
 
PopeY 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 208
Skąd: Konin



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 11:25   

a czy do zr160 pasuja od innych zr czy r25 czy musze konkretnie do 160 szukac?? interesuja mnie amorki Bilstein tylko jakos do MG nie moge ich znalezc...jakby ktos mogl polecic mi sklep gdzie znajde dobre amorki i dobre sprezynki obnizajace do zr to bede wdzieczny

P.S.ostatnio napisalem do jakiejs firmy w sprawie sprezyn i polecili mi obnizajace o -40mm do r25 zapewniajac ze beda pasowac, zaciekawilo mnie to wiec postanowilem poszukac na ten temat info i sie okazalo ze beda pasowac ale one obnizaja one r25 o -40mm a zr160 juz standardowo jest obnizony o -35 czyli w rezultacie by wyszlo -5mm heh
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 11:35   

No to sprezyny to w Twoim wypadku tylko x-powery, bo z tego co wyczytałem sa fajne i profejonalne, obniza Ci auto o 20mm, a chyba wiecej w Polsce i dla bezpieczeństwa i dla wyglądu to nie warto. Tak mi sie zdaje. A amortyzatory to Ci nie pomoge bo sam czekam na odpowiedz. Dziwne ze firmy i sklepy maja jakis "problem" z MG. Wszytko maja oprocz MG albo wciskaja ze to samo co 25 a przecierz nie koniecznie.
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 11:42   

PopeY, w poprzednim poście dałem link do zawiasu KW (sprężyny i amortyzatory, obniżenie do 65mm)
możesz założyć jeszcze te: http://www.ptp-ltd.co.uk/..._spring_kit.htm na angielskim forum polecają ;)
a co do amortyzatorów to znalazłem KONI http://www.katalog-koni.xcar.com.pl/
ale nie wiem jak z montażem, czy nie trzeba rozcinać osłon bo z przodu chyba się same wkłady wymienia

[ Dodano: Nie Lis 29, 2009 11:42 ]
w tym katalogu koni wybierasz Austin-Rover-Group(BL) i tam masz MG ZR ;)
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
PopeY 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 208
Skąd: Konin



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 15:37   

dzieki wielkie jeszcze tylko poszukam jak kształtuja sie ceny Bilsteina

czyli od R25 amorki nie beda pasowac i musze szukac do ZR160??
 
 
 
niuton 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 366
Skąd: Nowa Huta



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 16:08   

Ta cena 500 złotych to sztuka czy para? To sa sporty wg katalogu a pisze ogólnie o tej serii ze ma mozliwosc skracania itp. Ale opisu konkretnie tego modelu nie znalazłem jak to wyglada.
ale zapowiada sie ciekawie no i firma, hmmm, dobra...
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Nie Lis 29, 2009 21:36   

Ciufcia napisał/a:
to znaczy ile i jaką masz wersje ? V1 czy V2 ? oczywiście inox (stal nierdzewna) ?
Mam V1 inox bez regulacji twardości. Mają przejechane niecałe 40K w Belgii. (Samochód przywiozłem sam, bez "pośredników" z przebiegiem 47K od pierwszego właściciela w Belgii. Mówił, że zakładał przy przebiegu poniżej 10K. Samochód jest z 2005, więc gwint z 2005 lub 2006. Jak wróciłem do Polski to był na najniższej pozycji i było zbyt twardo dla mojej Połówki ;) więc go zdjąłem i zostawiłem sobie na czasy gdy będziemy mieli dwa auta... W związku z tym że minęło połtora roku, a nie zapowiada się mi zakup drugiego auta, zaczynam rozważać sprzedaż. Cena jaka mnie interesuje to 50% jego ceny czyli około 2,2K - dość sporo jak na używkę, ale stan jest naprawde idealny. Z tego co słyszałem na zachodzie KW i Koni dają gwarancję na amortyzatory bez limitu przebiegu, więc 40tys na dobrych drogach nie zaszkodziło mu raczej. W załączeniu zdjęcie MG na tym gwincie - z tym że po naszych dziurach aż tak nisko go raczej nie warto ustawiać (czym niżej tym bardziej twardo, na dodatek trzeba uważać mocno na zderzak).
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pon Lis 30, 2009 21:04   

marcinmarcin napisał/a:
Cena jaka mnie interesuje to 50% jego ceny czyli około 2,2K

połowa ceny to jest 1900 zł po dzisiejszym kursie euro ;)
marcinmarcin napisał/a:
dość sporo jak na używkę,

na używkę
marcinmarcin napisał/a:
Mam V1 inox bez regulacji twardości.
po 40 kkm sporo
i tu jest lipa:/
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
marcinmarcin 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 890
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 11:51   

Ciufcia napisał/a:
po 40 kkm sporo
i tu jest lipa:/
A ja uważam że wcale nie sporo, na allegro sa powystawiane gwinty które wizualnie i wiekowo mają po kilkaset tysięcy... Tym bardziej że jeżdząc tym autem po Belgii wydawało mi się naprawdę miękkie - dziur tam po prostu nie mają, jak przyjechałem do Polski to było twardo na dziurach więc może 40kkm w Polsce było by dość dużo, ale 40kkm w Belgii na pewno nie...
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sro Gru 02, 2009 18:23   

marcinmarcin, jak opuścisz trochę z ceny to zdecyduje się na zakup, ale o tym na PW pogadamy
nurtuje mnie natomiast pytanie co włożyłeś zamiast tego zawiasu KW i gdzie to kupiłeś :P
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214] amortyzatory
gaxik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Cze 23, 2009 01:15
faecd
Brak nowych postów [MG ZR] Amortyzatory tył
KINIA Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Mar 24, 2020 15:58
KINIA
Brak nowych postów [MG ZR] Amortyzatory z R25 do MG ZR
bielu000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sob Lut 17, 2018 10:35
skorpion200
Brak nowych postów [R200vi] Amortyzatory
ADEE22 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Kwi 16, 2015 16:35
ADEE22
Brak nowych postów [STREETWISE] AMORTYZATORY TYŁ
Vigoslaw Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Nie Kwi 19, 2020 16:06
Songoku



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink