Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z ogrzewaniem climatronic
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z ogrzewaniem climatronic
Autor Wiadomość
tom_kos1 



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: POZNAń



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 18:51   [R75] Problem z ogrzewaniem climatronic
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

witam czy to normalne że stroną kierowcy leci ciepłe powietrze a stroną pasażera leci chłodne mam climatronic zgóry dzięki pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 17, 2008 18:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalg 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 19:19   

Sprecyzuj swoje pytanie bo chodzi ci o wyloty powietrza górne dolne czy może na szybę? Jak masz ustawiony klimatronik? Co na nim jest włączone?
 
 
tom_kos1 



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: POZNAń



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 23:46   [rover 75 2,5 v6 benzyna] problem z ogrzewaniem climatronic

RafałG napisał/a:
Sprecyzuj swoje pytanie bo chodzi ci o wyloty powietrza górne dolne czy może na szybę? Jak masz ustawiony klimatronik? Co na nim jest włączone?

WITAM NA PRZYKłAD MAM USTAWIONY KLIMATRONIK NA 28 ST.C A WLOTAMI NA SZYBE I NA NOGI STRONą KIEROWCY LECI CIEPłE POWIETRZE TAK JAK MA TO BYć A STRONą PASAżERA LECI CHłODNE POWIETRZE CZY TO NORMALNE?
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 23:51   

klime w tym modelu masz 2- strefową czyli kierowca i pasażer może mieć różne temp., jaką masz ustawioną drugą temperaturę?
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
tom_kos1 



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: POZNAń



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 00:00   [rover 75 2,5 v6 benzyna] problem z ogrzewaniem climatronic

PHJOWI napisał/a:
klime w tym modelu masz 2- strefową czyli kierowca i pasażer może mieć różne temp., jaką masz ustawioną drugą temperaturę?

TEż 28 ST.C
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 00:01   

ale masz wszystko w trybie auto?
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
tom_kos1 



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: POZNAń



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 00:02   [rover 75 2,5 v6 benzyna] problem z ogrzewaniem climatronic

PHJOWI napisał/a:
ale masz wszystko w trybie auto?

TAK
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 00:04   

odłącz tryb auto i wtedy zobacz możliwe że klima ma za ciepło i schładza drugą strone , zobacz jeszcze drugą stronę na jakiej pozycji masz suwak pod zegarkiem .
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
tom_kos1 



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: POZNAń



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 00:08   [rover 75 2,5 v6 benzyna] problem z ogrzewaniem climatronic

PHJOWI napisał/a:
odłącz tryb auto i wtedy zobacz możliwe że klima ma za ciepło i schładza drugą strone , zobacz jeszcze drugą stronę na jakiej pozycji masz suwak pod zegarkiem .

OK JUTRO TO SPRAWDZE ATAK WOGóLE NA JAKIEJ POZYCJI POWINIEN BYć USTAWIONE SUWAK POD ZEGARKIEM
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 00:17   

jeśli ma być ciepłe to na białe oczko , na zimne niebieskie oczko
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 09:20   

tom_kos1, czy możesz wyłączyć CapsLock'a ?? :???:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 12:29   

Mi to wygląda na uszkodzenie silniczka serwo prawego nawiewu, albo zablokowanie "klapki".

Możesz zrobić test:

Uruchom tryb diagnostyczny modułu klimatyzacji: włóż kluczyk do stacyjki, wciśnij jednocześnie przycisk "auto" i "dystrybucję powietrza" (ten ludzik) na module klimatyzacji, przekręć kluczyk w pozycję "II", puść oba przyciski.
Wyświetlacz na module klimatyzacji i wszystkie diody zaczną migać - trwa diagnostyka. Po kliku sekundach miganie ustanie i na wyświetlaczu pojawi się napis:
- z lewej strony: FC (czyli fault code)
- z prawej strony: dwie cyfry oznaczające kod błędu

Kody błędów to:

00 - brak błędu
11 - czujnik temperatury wewnętrznej
12 - błąd magistrali K-bus z informacją o temp. zewnętrznej
13 - czujnik parownika
14 - czujnik temperatury chłodziwa w nagrzewnicy
21 - czujnik nasłonecznienia, wyjście lewe
22 - czujnik nasłonecznienia, wyjście prawe
31 - silniczek serwo lewego nawiewu
32 - silniczek serwo prawego nawiewu
33 - silniczek serwo dystrybucji

Wyłączenie trybu diagnostyki to wciśnięcie przycisku "OFF" lub przekręcenie kluczyka w pozycję "0".

Co prawda nie spotkałem się z przypadkiem, aby komuś wyświetliły się tu jakieś błędy, ale sprawdzić możesz - może będziesz pierwszy :grin: .

Jak test nic nie pokaże to będziesz musiał "zanurkować" pod schowek pasażera i sprawdzić, czy silniczek pracuje.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 14:39   

jasny gwint Marian... :shock:
Skąd ty to wszystko wiesz?

Jak tak dalej pójdzie, to zorganizuję konkurs pt: "Kto zagnie Mariana"..
Ciekawe czy komus sie uda :rotfl:
:razz:
Pzdr
E
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 18, 2008 15:56   

:hahaha: :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tom_kos1 



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: POZNAń



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 09:27   [rover 75 2,5 v6 benzyna] problem z ogrzewaniem climatronic

Marian_K napisał/a:
Mi to wygląda na uszkodzenie silniczka serwo prawego nawiewu, albo zablokowanie "klapki".

Możesz zrobić test:

Uruchom tryb diagnostyczny modułu klimatyzacji: włóż kluczyk do stacyjki, wciśnij jednocześnie przycisk "auto" i "dystrybucję powietrza" (ten ludzik) na module klimatyzacji, przekręć kluczyk w pozycję "II", puść oba przyciski.
Wyświetlacz na module klimatyzacji i wszystkie diody zaczną migać - trwa diagnostyka. Po kliku sekundach miganie ustanie i na wyświetlaczu pojawi się napis:
- z lewej strony: FC (czyli fault code)
- z prawej strony: dwie cyfry oznaczające kod błędu

Kody błędów to:

00 - brak błędu
11 - czujnik temperatury wewnętrznej
12 - błąd magistrali K-bus z informacją o temp. zewnętrznej
13 - czujnik parownika
14 - czujnik temperatury chłodziwa w nagrzewnicy
21 - czujnik nasłonecznienia, wyjście lewe
22 - czujnik nasłonecznienia, wyjście prawe
31 - silniczek serwo lewego nawiewu
32 - silniczek serwo prawego nawiewu
33 - silniczek serwo dystrybucji

Wyłączenie trybu diagnostyki to wciśnięcie przycisku "OFF" lub przekręcenie kluczyka w pozycję "0".

Co prawda nie spotkałem się z przypadkiem, aby komuś wyświetliły się tu jakieś błędy, ale sprawdzić możesz - może będziesz pierwszy :grin: .

Jak test nic nie pokaże to będziesz musiał "zanurkować" pod schowek pasażera i sprawdzić, czy silniczek pracuje.

Pozdrawiam!
witam sprawdziłem to i wyskoczył mi błąd 21 oraz 22 czy to możliwe?
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 10:42   

tom_kos1 napisał/a:
sprawdziłem to i wyskoczył mi błąd 21 oraz 22 czy to możliwe?
Skoro Ci wyskoczył to znaczy, że możliwe :grin: . Sprawdzałeś w nocy, albo w garażu?
Jeśli żaden błąd silniczka serwo nie jest sygnalizowany, to ja sprawdziłbym go "naocznie". Musisz odkręcić wylot powietrza na nogi po stronie pasażera (ten mały czarny plastik - 1 śrubka), wyjąć ściankę (zatrzask) i zerknąć na silniczek serwo. Podczas zmiany temperatury po stronie pasażera (na panelu klimatyzacji) silniczek powinien poruszać takie białe plastikowe ramie połączone z "klapką" wewnątrz kanałów powietrznych. Klapka ta reguluje ilość powietrza kierowanego na nagrzewnicę.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
tom_kos1 



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: POZNAń



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 20:13   

Marian_K napisał/a:
tom_kos1 napisał/a:
sprawdziłem to i wyskoczył mi błąd 21 oraz 22 czy to możliwe?
Skoro Ci wyskoczył to znaczy, że możliwe :grin: . Sprawdzałeś w nocy, albo w garażu?
Jeśli żaden błąd silniczka serwo nie jest sygnalizowany, to ja sprawdziłbym go "naocznie". Musisz odkręcić wylot powietrza na nogi po stronie pasażera (ten mały czarny plastik - 1 śrubka), wyjąć ściankę (zatrzask) i zerknąć na silniczek serwo. Podczas zmiany temperatury po stronie pasażera (na panelu klimatyzacji) silniczek powinien poruszać takie białe plastikowe ramie połączone z "klapką" wewnątrz kanałów powietrznych. Klapka ta reguluje ilość powietrza kierowanego na nagrzewnicę.

Pozdrawiam!
jeżeli te błędy wyskoczyły 21 i 22 to znaczy że muszę wymienić te czujniki? i co to są za czujniki pozdrawiam
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 22:56   

tom_kos1 napisał/a:
jeżeli te błędy wyskoczyły 21 i 22 to znaczy że muszę wymienić te czujniki? i co to są za czujniki
To jest podwójny czujnik nasłonecznienia. Znajduje się pomiędzy nawiewami na przednią szybę - taki czarny, okrągły plastik. Pytałem czy test klimy robiłeś wieczorem albo w garażu, bo przy słabym oświetleniu/ogrzaniu tego czujnika na teście wyjdą błędy. Jak test zrobisz w dzień, na słońcu to prawdopodobnie błędów nie będzie. Tak więc nie przejmowałbym się tym :wink: .
Tak jak pisałem wyżej - ja sprawdziłbym silniczek serwo. W załączniku na fotce zobacz jak on wygląda (w zielonym okręgu). Oczywiście na zdjęciu jest on odkręcony. U Ciebie będzie przykręcony do kanału i powinien poruszać tą białą, plastikową dźwignię w kierunkach zaznaczonych czerwoną strzałką.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
tom_kos1 



Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 11
Skąd: POZNAń



Wysłany: Sro Lut 20, 2008 18:21   [rover 75 2,5 v6 benzyna] problem z ogrzewaniem climatronic

Marian_K napisał/a:
tom_kos1 napisał/a:
jeżeli te błędy wyskoczyły 21 i 22 to znaczy że muszę wymienić te czujniki? i co to są za czujniki
To jest podwójny czujnik nasłonecznienia. Znajduje się pomiędzy nawiewami na przednią szybę - taki czarny, okrągły plastik. Pytałem czy test klimy robiłeś wieczorem albo w garażu, bo przy słabym oświetleniu/ogrzaniu tego czujnika na teście wyjdą błędy. Jak test zrobisz w dzień, na słońcu to prawdopodobnie błędów nie będzie. Tak więc nie przejmowałbym się tym :wink: .
Tak jak pisałem wyżej - ja sprawdziłbym silniczek serwo. W załączniku na fotce zobacz jak on wygląda (w zielonym okręgu). Oczywiście na zdjęciu jest on odkręcony. U Ciebie będzie przykręcony do kanału i powinien poruszać tą białą, plastikową dźwignię w kierunkach zaznaczonych czerwoną strzałką.

Pozdrawiam!
witam silniczek pracuje otwiera i zamyka klapke jak jest ustawiona temp. na 28 st. c. to strona kierowcy leci ciepłe powietrze a stroną pasażera leci chłodniejsze nie zimne ale zdecydowanie chłodniejsze od drugiej strony.pozdrawiam
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lut 20, 2008 19:00   

to jeszcze sprawdź wąż wylotowy od nagrzewnicy, czy jest gorący.
U mnie po pierwszm płukaniu nagrzewnicy było podobnie, po wypłukaniu po raz drugi po miesiącu już wszystko w normie :smile:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
jogi831 Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Gru 22, 2009 18:24
apples
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Problem z ogrzewaniem
gibek Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Wrz 21, 2010 20:38
apples
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
Krissback Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Sty 10, 2019 08:05
Krissback
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
Markzo Rover serii 75, MG ZT 11 Pon Gru 13, 2010 22:27
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem
666wojtas Rover serii 75, MG ZT 21 Sro Sty 21, 2009 10:45
gumus12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink