Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompka paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompka paliwa
Autor Wiadomość
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 25, 2009 16:08   [R75] Pompka paliwa
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć czy ktoś się może orientuje czy w wyżej wymionionym Roverku była stosowana tylko jedna pompka paliwa ,czy może było ich kilka rodzaji.Zależy mi na tym bo prawdopodobnie mam do wymiany,gdyż nie wskazuje mi poziomu paliwa a nie chce być niemile zaskoczony jak kupie a okaże się że to do innego modelu
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 04, 2010 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 25, 2009 16:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 16:11   

Ale co ma pompa do wskazań poziomu paliwa. Są w zbiorniku po obu stronach czujniki poziomu. Jeśli któryś siadł to wymień na najlepiej z anglika. Po co ładować się w koszta.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 25, 2009 16:38   

Nie wiem dokładnie jak ona wygląda myślałęm że może coś jest nie tak z tym pływakiem poza tym przewody które idą do pompki są izolowane gdyż widać na nich przytopioną koszulkę myślałem że się coś przepaliło.
dukat11 możesz mi przyblożyć temat z tymi czujnikami poziomu jak mogę się do nich dostać.
Wskazówka pokazuje mi cały czas zero i świeci kontrolka


No t0 już jestem mondrzejszy myślałem że pod kanapą znajduje się pompka paliwa ale teraz dopiero widze że tam znajdują się tzw.pływaki czy mam racje?
W takim razie gdzie znajduje się pompka paliwa?
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 17:35   

Pod kanapą nasz dwie klapki. odkręć i sprawdź. Poza tym na komputerze ci wyjdzie gdzie jest problem.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 25, 2009 17:47   

jutro do tego zaglądne i dam znać narazie dzieki
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 19:43   

jupik napisał/a:
Zależy mi na tym bo prawdopodobnie mam do wymiany,gdyż nie wskazuje mi poziomu paliwa a nie chce być niemile zaskoczony jak kupie a okaże się że to do innego modelu
Czujniki są dwa, po jednym z każdej strony zbiornika Jeden jest integralną częścią pompy ( rezystor + ramię pływaka), drugi filtra. Czujniki są połączone szeregowo z zegarami i dlatego jak jeden jest wadliwy, to wskaźnik pokazuje 0 , a lampka ostrzegawcza się świeci. Sygnały z czujników są przetwarzane przez mikroprocesor na wskazania analogowe wskaźnika.

[ Dodano: Pią Gru 25, 2009 19:43 ]
jupik napisał/a:
Nie wiem dokładnie jak ona wygląda myślałęm że może coś jest nie tak z tym pływakiem poza tym przewody które idą do pompki są izolowane gdyż widać na nich przytopioną koszulkę myślałem że się coś przepaliło.
:ok:
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Sob Gru 26, 2009 08:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 25, 2009 20:00   

Boje się tam troche zaglądać,gdyż jest tam uszczelka gumowa i żeby czasami później nic nie ciekło.
Jeszcze wpadłem na taki pomysł czy przyczyną może być spalony jakiś bezpiecznik,jak już wcześniej pisałem przewody które tam idą są przytopione i zaizolowane być może kiedyś wystąpiło jakieś zwarcie no i mogło spalić bezpiecznik?
Samochód jest z Holandii a jak już się nie raz przekonałem Holendrzy nie są za bardzo rozgarniętm narodem :lol:
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 20:17   

Może być bezpiecznik. Uszczelką się nie przejmuj odkręć kołnierz i wyjmuj. potem tylko dobrze załóż ją bo będzie ciekło jak zatankujesz do pełna i będziesz musiał poprawiać (ja tak miałem)
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 25, 2009 20:40   

jupik napisał/a:
wpadłem na taki pomysł czy przyczyną może być spalony jakiś bezpiecznik
nie może być , bo wtedy nie pracowałaby pompa.Do sprawdzenia trzeba wyjąć pompę albo filtr z obudową , albo jedno i drugie.
Tu widać czujniki na pompie i filtrze http://moto.allegro.pl/it...75_benzyna.html
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
jupik
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 26, 2009 13:21   SOLVED[R75 1.8 99rBenzyna]Pompka paliwa

No i zdecydowałem się na wyjęcie pompy sprawdziłęm przyrządem dwa cieniutkie przewody,które idą do czujnika i okazało się że na jednym z nich(czarnym)nie ma przejścia,po wylutowaniu tego przewodu i zmianie na inny wszystko jest ok wskaźnik działa prawidłowo.
Dzięki za pomoc i zainteresowanie
Ostatnio zmieniony przez jupik Sob Gru 26, 2009 17:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 26, 2009 14:15   

dopisz solved przy temacie przyda sie na przyszlosc:-D ja mam 1.8 T jak narazie chodzi ladnie ale na przyszlosc odpukac ale moze sie przydac;-)
 
 
czarek532 



Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 28



Wysłany: Sob Mar 07, 2015 11:40   

Witam potrzebuje porady ktory bezpiecznik odpowiada za pompke paliwa w 1,8 i nastepne co to za zbiorniczek (puszka) przy zbiorniku paliwa po prawej stronie . Padła mi chyba pompka paliwowa kreci ale nie odpala , na samostart łapie wiec wychodzi ze pompka. Dzieki za wszelkie podpowiedzi wszystkie sie przydadza

[ Dodano: Czw Mar 05, 2015 22:35 ]
pytanie nieaktualne 2h czytania i sie dowiedzialem to co chciałem

[ Dodano: Sob Mar 07, 2015 11:40 ]
zepsuta pompka paliwowa moze ktos doradzic gdzie i jaka kupic
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
wczerniec Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Gru 01, 2008 19:35
henryk
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
Ozi546 Rover serii 75, MG ZT 15 Pon Paź 30, 2017 13:28
karol77787
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa
Pluszowy_Misiek Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Maj 18, 2016 20:15
karol77787
Brak nowych postów [R75] Pompka Paliwa - problem
Barthas Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Sie 27, 2009 00:16
Barthas
Brak nowych postów [R75] Pompka paliwa przy aku
pracuje cały czas
edward25 Rover serii 75, MG ZT 8 Sob Kwi 03, 2010 14:28
Barciu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink