Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tylny zderzak po malej kolizji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tylny zderzak po malej kolizji
Autor Wiadomość
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 22:56   [R75] Tylny zderzak po malej kolizji
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam opisze swoj problem może ktoś mi pomoże, otóz tydzien temu miałem kolizje z Skodą Praktik pani niedostosowała odleglosci od mojego Rovera 75 i uderzyła lekko w tył mojego pojazdu efekt był taki że jak sie okazało firmowe auto pani przód miała dość uszkodzony jak sie okazało szkody na okolo 2000zl, u mnie akurat nic takiego pęknietą listwa chromowa na zderzaku i lekkie ryski az odziwo ze tylko tyle.. dogadalismy sie bez policji gdyz pani bardzo nalegla ;) gdyz auto wziela po za godzinami pracy w dodatku kolizja byla w Zamosciu a ona pracuje autem w okolicach Tarnobrzega wiec daleka odleglosc spisalismy oswiadczenie ze kolizja miala miejsce w Tarnobrzegu itp w przyszlym tygodniu przyjezdza rzeczoznawca i tu nasuwa się pytanie znajać zycie rzeczoznawca tylko dostrzeże listwe chromowa zderzaka uszkodzona a rysek delikatnych nie... rozmawiajac z lakiernikiem powiedzial ze za jakis czas moze mi odejsc lakier z tego uszkodzenia delikatnego niewidocznego i co wtedy? teraz sam nie wiem co zrobic.... co z tym zderzakiem az taki wytrzymaly? choc nie chce mi sie wierzyc bo skoda dosc powaznie uszkodzona uszkodzony grill, lekki wgniot na masce, uszkodzony ten chrom z przodu gdzie jest znaczek skody, i rejestracja.... co w takim wypadku z moim zderzakiem zrobic bardziej go podrysowac? kiedys przerysowała mi go miła pani z boku ślad pozostał ale tego pewnie rzeczoznawca nie uzna
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 04, 2010 14:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 25, 2009 22:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 00:17   

I tak jak do malowania to cały element. jeśli plastik uszkodzony to kwalifikacja do wymiany. Kupisz z anglika, może nawet pod kolor i obejdzie się bez malowania
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 26, 2009 03:01   

musi ci uznac rysy, jak sam niezauwazy to ty mu pokaz i kaz sfotografowac, nawet jak nie uznaja sie odwolasz i uznaja:-) Ja z wlasnego dosw wiem ze po odwolaniu sie dopiero ubezpieczalnie daja taka kwote jak planowaly dac:-D
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 08:38   

Uzna, spokojnie. Tak jak piszą poprzednicy. A chromowaną listwe kupisz nawet na szrocie. Jak zauważyłem ostatnio jest coraz więcej ogłoszeń z częściami.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 26, 2009 10:58   

u nas po 60 - 100 zł listwy dolne boczne wiec ta twoja niepowinna byc droga. Ja szukalem spinek do swojej to kazali mi cala listwe kupowac:-D
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Gru 26, 2009 11:45   

hvil napisał/a:
Ja szukalem spinek do swojej to kazali mi cala listwe kupowac:-D
bo listwy zderzaka nie mają osobnych spinek , tylko zatrzaski stanowiące całość z listwą.
Na szrocie ,za boczne cenili po 150 zł. a za środkową 200.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Sob Gru 26, 2009 11:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 11:46   

tzn ja nie chce od ubezpieczyciela pieniadze wole zeby to mechanik zrobil oryginalne czesci i potem do ubezpieczyciela z fakura czy jak to sie robi nie pamietam procedur rok temu mialem caly zderzak do wymiany pekniety byl bo tez ktos wjechal mi to byl specialnie sprowadzany z angli troche to trwalo ale nówka ,listwe chromowa tez z angli a w polsce zderzak mi pomalowali pod oryginalny kolor gdyz zderzak byl bez zadnego koloru, wiec ja jak cos to wole zeby wszystko bylo oryginalne od producenta. pozdrawiam i dzieki za rady w poniedzialek mam rzeczoznawce zobaczymy jak to bedzie ufff dam znac a tak po za tym to dobrze ze zderzak rovera jest tak taki wysoki bynajmniej chroni dobrze klape przed zderzeniem
Ostatnio zmieniony przez haszczyc Sob Gru 26, 2009 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Gru 26, 2009 11:53   

haszczyc, dlatego żądaj przyznania nowego zderzaka.Nie wiadomo co jeszcze wyjdzie, w jakim stanie są listwy zaczepowe na błotnikach.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 11:58   

SeniorA napisał/a:
haszczyc, dlatego żądaj przyznania nowego zderzaka.Nie wiadomo co jeszcze wyjdzie, w jakim stanie są listwy zaczepowe na błotnikach.


czy jesteś pewien, że pod zderzakiem nie ma żadnego wgniecenia?
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 26, 2009 12:18   

własnie nie ma zadnego wgniecenia prócz porysowanego lekko zderzaka... listwa chromowa peknieta na srodku az dziwne to gdyz ta skoda naprawde zle wygladala.... z rzeczoznawca umowilem sie u mechanika ktory juz wczesniej mi wymienial zderzak
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Gru 26, 2009 12:23   

pod panelem plastikowym zderzaka , o którym mówimy, jest masa wypełniająca i dopiero właściwy zderzak, czyli belka o wysokiej wytrzymałości i przy takiej kolizji tu się nic nie dzieje.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 26, 2009 14:04   

SeniorA, listwa progowa ma zatrzaski:-) bo je w KONKARZE nabylem:-) kosztowaly tyle co listwa progowa ale przynajmniej wszystkie sa nowe nie polamane a listwe mialem cacy:-) o zderzakowych niewiem bo mam ok. Spróbój na allegro znaleźć firmę auto świat koło Piask w Lubelskim. tam za listwe ponizej 100 chcieli:-)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Gru 26, 2009 14:21   

hvil napisał/a:
SeniorA, listwa progowa ma zatrzaski:-
piszemy o listwach chrom- ozdobnych panelu zderzaka , a zatrzaski ma tylna nakładka ( trim panel ) otworu na koło zapasowe.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 26, 2009 14:53   

to one niby drozsze jak te progowe długie listwy na zatrzaskach?
 
 
RHL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój



Wysłany: Nie Gru 27, 2009 12:28   

Witam wszystkich ! To znowu ja jadąc w górach wpadlem w poslizg i uderzylem w taka kamienna barierkę. Ale tak szczesliwie ze tylko mam pektniety zderzak, nawet kierunek nie ruszony. Badz co badz kwalifikuje sie do wymiany. I tu moje pytanie jak i gdzie on jest przymocowany? I czy zderzak na tej aukcji :

http://moto.allegro.pl/it...rdzo_dobry.html

jest w tym kolorze ciemniejszym zielonym? Arden Green czy jakos tak ?

Pozdrawiam!
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Nie Gru 27, 2009 12:33   

zdezak zdjac w 75 to 5 minut:-D ja to zrobilem na parkingu przed stacja kontroli pojazdow ja mi kazal europejskie lampy wsadzic przed przegladem, od góry masz śruby jak podniesisz klapę, w nadkolach masz po jednej śrobie(uwazaj trzyaja sie w takiej kostce gwintem jak ci sie odlamie niemasz jak jej wkrecic spowrotem) i od dolu jak masz oslone silnika to podstawiasz cegly by sie nie polamala bo cienka jest i od dolu masz tez sruby ale tylko z oslona:-) banalny demontaż wystarczy śrubokret i maly klucz ale rozmiaru niepamietam.
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Gru 27, 2009 14:34   

jak przedni to tutaj http://www.roverki.pl/article.php?sid=464
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Gru 27, 2009 16:35   

RHL ten z linku jest chyba ze spryskiwaczami reflektorów.
 
 
RHL 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 55
Skąd: Jastrzębie Zdrój



Wysłany: Nie Gru 27, 2009 20:03   

No dobra, sa jakies zaslepki do tych spryskiwaczy? Albo mozna sobie takowe dorobic ?. Z demontażem i montazem sobie juz poradze mysle DZIĘKI !
 
 
modraba 



Dołączył: 16 Gru 2011
Posty: 14
Skąd: Oborniki



Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 18:08   

Może mi ktoś z kolegów pomoże. Zaczął fiksować mi jeden z czujników od parkometru raz działa raz nie aż zdechł. Mam ciągły 5s sygnał świadczący o awarii parkometru. Jak zdjąć tylny zderzak?. Może mi ktoś opisać jak tego dokonać nie chcę czegoś połamać albo urwać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Awaria po kolizji
dgaleza Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Kwi 11, 2010 11:27
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Naprawa po kolizji
leszek_1982 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Paź 07, 2009 21:23
TARADAJA
Brak nowych postów [R75 2.0 V6] Problem po kolizji
mikoprotek Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Sty 01, 2015 21:05
mikoprotek
Brak nowych postów [r75] problem z odpalaniem po kolizji
hamer Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Sty 03, 2013 22:25
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Po kolizji z dzikiem + problem ze spryskiwaczami.
Apolyon Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Lut 29, 2016 08:35
0L0



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink