Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum] [R all] nowy dział na forum?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 17:48
[Forum] [R all] nowy dział na forum?
Autor Wiadomość
kmisiowy 



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:44   [Forum] [R all] nowy dział na forum?

Witajcie,
chciałem się spytać koleżanki i kolegów oraz głównie administratorów czy istniałaby możliwość otworzenia nowego działu (w zakładce "PORADY")pt. "MANUALE"? :?:
Pomysł na to podpatrzyłem na forum seicento i wydaje mi się że u nas też mogłoby to fajnie zafunkcjonować. wszystkie modyfikacje w jednym miejscu. trzeba by tylko dokładnie ustalić co tam może się znajdować żeby nie powtarzać tego co jest w dziale car-audio i usterki i porady. myślę że można by tam np.wrzucić wątek wygłuszania roverka itd. generalnie tematy o charakterze małego poradnika "Zrób to sam".
oczywiście to tylko pomysł. ciekaw jestem co Wy o tym sądzicie i czy można by coś takiego zrobić.
pozdrowionka
Ostatnio zmieniony przez Ley Sro Lut 17, 2010 17:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 03, 2010 23:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 04, 2010 00:58   

na forum w ktorym ja uczestniczę jest taki dzial wlasnie:
"fotorelacje z napraw i modów"
I tam sie przesyla caly gotowy post adminowi tego dzialu i on tylko akceptuje temat lub wywala. Naj;epszy filtr to admin bo tak co do zasad na pewno ktos by nie zrozumial i balagan robil:-) ale tai dzial to kopalnia wiedzy nikogo sie nie pyta, zadnego spamu na 10 stron sama czysta fotorelacja krok po kroku jak to zrobic.

Jestem za.
 
 
marcinZG 



Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 320
Skąd: Zielona Góra

Rover 45

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 02:27   

Pomysl bardzo fajny, moze pozwolioby to nieco ograniczyc powtarzajace sie pytania na forum.
Tutoriale, tudziez fotorelacje, nadal moga byc umieszczane w pasujacych dzialach tak jak do tej pory, ale po zapoznaniu sie z ich trescia przez admina mogloby byc przenoszone do odpowiedniego, nowego dzialu.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 09:15   

teoretycznie, to tak to ma działać w przypadku strony klubowej, i działało mniej lub bardziej, kiedy jeszcze strona była utrzymywana przy życiu... problem jeszcze w tym, że mało komu chciało się poświęcić i coś konkretnie napisać :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 09:34   

Dokladnie tak. Taka role pelnily artykuly, techniczne FAQ itp. na stronie klubowej.
Dopoki jednak nie powstanie nowa strona, to pewnie zaden art sie nie ukaze.

Sama idea warta uwagi i przedyskutowania.
Chociaz wolalbym to zostawic na strone klubowe (nowa).
Jesli mialoby to wisiec na forum, to zdecydowanie jak temat przyklejony,
bez mozliwosci dyskusji w nim. Ot takie info.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Marrkus 




Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:07   

MaReK napisał/a:

Jesli mialoby to wisiec na forum, to zdecydowanie jak temat przyklejony,
bez mozliwosci dyskusji w nim. Ot takie info.

Pozdrawiam,


Najrozsądniej by było gdyby artykuł był na stronie a dyskusja na forum - ale to w sumie chyba jest oczywiste

A czy trwają jakieś prace nad stroną główną - niewiele tam się dzieje ostatnio
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:11   

Cytat:
A czy trwają jakieś prace nad stroną główną - niewiele tam się dzieje ostatnio

trwają :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
rafal_13 



Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 110
Skąd: RZE

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:25   

Na innym forum, dział typu "Usterki i porady techniczne" był jeszcze dodatkowo podzielony na podkategorie diesle, benzyniaki i LPG,
A na forum MitsuManiaki.com jest podział forum na modele, a następnie na generacje samochodów (lata produkcji).

Może dzięki takim rozwiązaniom nasze forum byłoby jeszcze bardziej przejrzyste??
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:50   

ja juz sie z tym niewychylam bo dostalem baty zaraz po zarejestrowaniu ale to prawda burdelek z generacjami i modelami mamy duuzy:-)

[ Dodano: Pon Sty 04, 2010 21:50 ]
za to wszzyscy z mojego forum innego wozu zazdroszcza przycisku nieprxzeczytane artykuly od ostatniego wejscia;-) to byl cudo pomysl
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:32   

Jeżeli chodzi o nowy dział na forum zawierający "manuale", to moje zdanie jest podobne jak kolegów z administracji zabierających tutaj głos. Do tego służy i powinna służyć strona klubowa. Tam powinny być umieszczane "manuale", np. w formie artykułów. Co do forum, informacja o nowym artykule oraz link do niego powinny być w zupełności wystarczające.

Dyskusja na temat podziałów na modele, generacje i co tam jeszcze, była już podejmowana na naszym forum (i to pewnie niejednokrotnie) ;) Taki podział może coś poprawić, ale też sporo popsuje, np. co z tematami odnośnie serii silników, np. serii K, które były montowane w wielu generacjach? Aby ułatwić wyszukiwanie informacji, po to np. są stosowane "prefiksy" w tytułach tematów. I w znacznym stopniu to my, użytkownicy, mamy wpływ na to, na ile łatwo będzie coś znaleźć. Rozważmy tylko kilka czynników wprowadzających "zamieszanie": dublowanie tematów, niejasny opis problemu, zbyt ogólny temat, "offtopowanie" ;)
 
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 23:46   

Tylko moim zdaniem jest jeden zasadniczy problem - ludziom sie nie chcę wchodzić na strone główna tj roverki.pl żeby odszukać interesujący artykuł czy porade, a tego naprawde jest sporo. Wygodniej jest zalożyc temat na forum i czekać na gotowe.
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 00:15   

kzrr, niektórym ludziom nie chce się nawet na forum poszukać :/

a trwające prace nad modernizacją strony ZTCW mają również na celu jej zintegrowanie z forum :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
kmisiowy 



Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 150
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 05, 2010 10:22   

wydaje mi się że pomysł z manualami by troszkę ułatwił życie. tzn fajnie by było wejść sobie do tego działu i zobaczyć co mógłbym zrobić u siebie w aucie. czasami ludzie wpadają na super pomysły, które każdy może zrobić. ważne jest (moim zdaniem)żeby można było też w razie czego podyskutować i popytać sie jak cos bedzie nie jasne.
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 05, 2010 19:17   

sorki ale na stronie mało jest bezpośrednich manuali, znaczy są ale jakoś nie widzę by ktokolwiek je dodawał od kiedy jestem "członkiem" chyba żaden nowy nie powstał a na forum już widziałem kilka artykułów z foto które by się przydały jako manual.
 
 
kzrr 




Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 2080
Skąd: Brzeg Dolny

Rover 200

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 19:59   

Fakt jest pare fajnych pomysłów które zostały fajnie opisane na forum jak np: kontrolka rezerwy wymyslona przez Remiego, i np taki temat można by ogarnać i przykleić. Ale czy rzeczywiście potrzebny jest nowy dział ? Moim zdaniem byłoby bez sensu robienie działu w którym byłyby tematy typu: diody w podświetleniu podsufitki czy coś w tym stylu... Rzeczy naprawde potrzebne,przydatne to może i tak
_________________
Bo fruwać jest generalnie nieroztropnie, więc nie pijcie przy otwartym oknie!
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 05, 2010 20:20   

no wiesz to moze byc na stronie tylko jak niebedzie dzialu na forum to ktos bedzie musial grzebac cale forum wyszukiwac i przeklejac na strone a tak zrobic dzial jak sprzedaz czyli do akceptacji i kazdy kto bedzie chcial zaklada fotorelacje i admin tylko akceptuje, chyba latwiej niz szperac wyszukiwac forum fotorlacji ina strone przkelejac, zwlaszcza ze obecny sposob to nic nie zostalo dodane
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 17:31   

Moim zdaniem wystarczyła by odrobina chęci ze strony (przykładowo, podkreślam przykładowo w/w Remiego i jego kontrolki paliwa) użytkownika, który opracował jakieś udogodnienia lub sposób naprawy, napisał artykuł z fotorelacją przesłał do admina lub na pocztę klubową i wówczas taki art. zostaje umieszczony na stronie głównej klubu. Takie rzeczy same się nie tworzą, tworzą je urzytkownicy R/MG.

Przy projekcie nowego layatu forum został dodany nowy przycisk "techniczne FAQ" ciekaw jestem ilu użytkowników forum z problemami w ten przycisk kliknęło. Dałbym sobie wyrwać włosa z nosa, że ani 40% ludków tam nie zaglądało ;)
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink