Forum Klubu ROVERki.pl :: Nowe fotoradary w Gdańsku od stycznia.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe fotoradary w Gdańsku od stycznia.
Autor Wiadomość
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 11:57   Nowe fotoradary w Gdańsku od stycznia.

Gdańszczanie! I inni jeżdżący po tym jakże...

W każdym razie jest przydatna lista ulic na których staną nowe fotoradary, warto ją sobie przyswoić i noga z gazu ;)

11.01.
- ul. Słowackiego, Nowatorów, Góralska
- ul. Wodnika, Kielnieńska, Nowy Świat

12.01.
- ul. Wielkopolska, Ofiar Grudnia 70
- ul. Kartuska, Nowatorów, Bysewska
- ul. Marynarki Polskiej, Hallera

13.01.
- ul. Kołobrzeska, Chłopska, Rzeczypospolitej
- ul. Kartuska, Bysewska, Słowackiego
- ul. Wodnika, Kielnieńska, Nowy Świat

14.01.
- ul. Wodnika, Nowy Świat
- ul. Nieborowska, Witosa, Piotrkowska, Jeleniogórska
- ul. Piastowska, Pomorska, Wojska Polskiego

15.01.
- ul. Lubuska, Witosa
- ul. Trakt Św. Wojciecha, Starogardzka
- ul. Kartuska, Nowatorów, Armii Krajowej

16.01.
- ul. Obrońców Wybrzeża, Hallera, Chłopska
- ul. Kwietna, Polanki, Spacerowa

17.01.
- ul. Wita Stwosza, Hallera, Hynka
- ul. Lubuska, Witosa, Armii Krajowej

18.01.
- ul. Wodnika, Kielnieńska, Nowy Świat
- ul. Wilanowska, Witosa, Nieborowska
- ul. Trakt Św. Wojciecha, Starogardzka

19.01.
- ul. Lubuska, Wielkopolska
- ul. Jana Pawła II, Marynarki Polskiej
- ul. Podwale Przedmiejskie
- ul. Słowackiego, Chrzanowskiego

20.01.
- ul. Obrońców Wybrzeża, Kołobrzeska, Rzeczypospolitej
- ul. Trakt Św. Wojciecha
- ul. Kartuska, Budowlanych
- ul. Słowackiego, Nowatorów

źródło (nie tylko dla Macieja ( ;) ): http://moto.onet.pl/15926...ry,artykul.html
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 07, 2010 11:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 12:55   

szkoda ze w takim tempie nie buduja tych drog ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SeevS 




Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 12:57   

pytanie ile z nich będzie załadowanych...
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 13:37   

maniaq napisał/a:
szkoda ze w takim tempie nie buduja tych drog

Ja już nie chciałęm nic pisać na ten temat, bo Maciej gotów znowu zabić moje intencje powiewem swojego porannego optymizmu ;) Ty go możesz pognębić na Bemowie, ja mam jeszcze za daleko :grin:
SeevS napisał/a:
pytanie ile z nich będzie załadowanych...

Z tego co wiem, te fotoradary mają stać w naprawdę newralgicznych miejscach, więc da się to przeboleć, tym bardziej, że prawie wszystko, to teren zabudowany, a Słowackiego, to kręta leśna dwupasmówka z ograniczeniem do 70, a i tak wszyscy cisną 90-100 - nie ma zakrętu, gdzie nie byłoby śladów na barierkach ;) Byle to ustrojstwo stawiali z głową; np. przed zakrętem, a nie tuż za, jak to stoi jeden z 3-ch obecnych już na Słowackiego...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 14:58   

piękna sprawa fotoradary rośną jak grzyby po deszczu :) hahaha
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 17:07   

Hehehe... Jak zwykle dużo "bicia piany" nie do końca na temat. :hahaha:

Czy ktoś, prócz Maysona, przeczytał źródło?

Choć Mayson też nie dementuje złego zrozumienia tego przez kolegów, a i z artykułu wyciął tylko lokalizacje fotoradarów bez opisu "o co chodzi", więc chyba znów miała być podpucha i "burza w szklance wody", ale może się mylę. ;)

Otóż w artykule napisano:
Cytat:
Stawianie fotoradarów przy drodze powinno służyć poprawie bezpieczeństwa, a nie zasilaniu budżetu. Z takiego założenia wychodzi gdańska drogówka, która po raz kolejny informuje, gdzie postawi Fotorapidy.

Fotorapid to radarowy system pomiaru prędkości, który może pracować zarówno w dzień, jak i w nocy. Urządzenie wykonuje zdjęcia pojazdom przekraczającym dozwoloną prędkość. Na fotografię jest nanoszona informacja o zmierzonej prędkości, obowiązującym ograniczeniu oraz czasie i miejscu pomiaru.

O lokalizacji fotoradarów zadecydowały m.in. policyjne analizy bezpieczeństwa na drogach oraz sygnały mieszkańców Gdańska.

A na zdjęciu do artykułu (oczywiście, może nie pasować) jest Fotorapid firmy Zurad - taki przenośny fotoradar na trójnogu, także, jak dla mnie to nie jest kwestia wydawania kasy na stawianie nowych fotoradarów, tylko chodzi o wykorzystanie będących już w posiadaniu (trzech sądząc z listy miejsc) przenośnych urządzeń gdańskiej drogówki. :)
maniaq napisał/a:
szkoda ze w takim tempie nie buduja tych drog ;)

Ciężko budować drogi tak szybko jak przewozić przenośny fotoradar z jednej ulicy na drugą. ;) :hahaha:
Cytat:
pytanie ile z nich będzie załadowanych...

Sądząc z artykułu to wszystkie TRZY i przy każdym będzie radiowóz. :) :hahaha:
Mayson napisał/a:
Ty go możesz pognębić na Bemowie, ja mam jeszcze za daleko :grin:

Z Grodziska? Bez przesady - to tylko 30 km - może się wreszcie pojawisz. :)
Mayson napisał/a:
Z tego co wiem, te fotoradary mają stać w naprawdę newralgicznych miejscach, więc da się to przeboleć, tym bardziej, że prawie wszystko, to teren zabudowany, a Słowackiego, to kręta leśna dwupasmówka z ograniczeniem do 70, a i tak wszyscy cisną 90-100 - nie ma zakrętu, gdzie nie byłoby śladów na barierkach ;) Byle to ustrojstwo stawiali z głową; np. przed zakrętem, a nie tuż za, jak to stoi jeden z 3-ch obecnych już na Słowackiego...

No to chyba dobrze, nie? :)
Cytat:
piękna sprawa fotoradary rośną jak grzyby po deszczu :) hahaha

Chyba nie o to chodziło - jak dla mnie, czytając artykuł, to chodzi o istniejące już trzy fotoradary, stawiane codziennie w innym miejscu, więc nic nowego nie rośnie, ale może Mayson ma kolegów również w drogówce, to wyjaśni, bo może artykuł znów nie zgadza się z jego informacjami. ;) :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 19:56   

maciej napisał/a:
Hehehe... Jak zwykle dużo "bicia piany" nie do końca na temat.
Czy ktoś, prócz Maysona, przeczytał źródło?
Choć Mayson też nie dementuje złego zrozumienia tego przez kolegów, a i z artykułu wyciął tylko lokalizacje fotoradarów bez opisu "o co chodzi", więc chyba znów miała być podpucha i "burza w szklance wody", ale może się mylę

:lol: Tylko czekałem :lol:

Ale w tym wypadku masz (prawie) 100% racji :ok: :oops:

Nie miało być żadnej podpuchy, bo mam ciekawsze sposoby na zabawę ;) Po prostu sam dałem się złapać :oops:

Faktycznie; na masztowych radarach jest napis ZURAD, a na trójnogach FOTORAPID, i wiem o tym, bo już nie raz takie ustrojstwo stało i się przyglądałem. Logiczne jest, że na jednej ulicy stawiano by maszty tego samego dnia, a nie po jednym co parę dni (a to wynika z dat). Kolejna logiczność, to brak funduszy na taką ilość Zuradów. Ogólnie z artykułu faktycznie wynika, że to trójnogi i że będą przestawiane... bleee wtopa :evil:

Tu mogę się jedynie wytłumaczyć ogólnoustrojowym zmęczniem, po wczorajszych odwiedzinach kolegi :smile:
Dodam tylko jeszcze, że zdjęcia z artykułu nie brałem poważnie, bo na onecie i wp bardzo często się one nie zgadzają z artykułem, przykład tak na szybko:
http://moto.wp.pl/kat,895...ml?ticaid=196bc
maciej napisał/a:
Sądząc z artykułu to wszystkie TRZY i przy każdym będzie radiowóz

No i właśnie dlatego mówię o PRAWIE 100% Twojej racji, bo ztcp KWP Gdańsk ma tych fotorapidów 7 :ok:
A co do radiowozów, to mam nadzieję, że nie będą stały tyłem do kierunku jazdy z otwartą klapą, a w bagażniku radar; jak to robi SM...
maciej napisał/a:
Z Grodziska? Bez przesady - to tylko 30 km - może się wreszcie pojawisz.

No właśnie o to chodzi, że koniec budowy i jestem tam rzadko teraz jak cholera, i strasznie mi szkoda, bo choćby np. teraz potrzebuję drążek kierowniczy na gwałt i wziąłbym od Tomiego, a tak muszę tutaj kombinować :/
maciej napisał/a:
No to chyba dobrze, nie?

No to już mogłeś darować - jasno chyba widać, że uważam, że OK ;)
maciej napisał/a:
ale może Mayson ma kolegów również w drogówce, to wyjaśni, bo może artykuł znów nie zgadza się z jego informacjami.

Nie, tam nie mam :razz: - z kolegów "coś znaczących" ostał mi się tylko brat prezesa WAKOZu, z którym piliśmy swego czasu w jego Passacie :lol:

Ale jakby nie spojrzeć - lepiej pamiętać o tych datach i kontrolach :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 21:38   

Mayson napisał/a:
Faktycznie; na masztowych radarach jest napis ZURAD, a na trójnogach FOTORAPID

Zurad to firma, a fotorapid to produkt. :)
Mayson napisał/a:
A co do radiowozów, to mam nadzieję, że nie będą stały tyłem do kierunku jazdy z otwartą klapą, a w bagażniku radar; jak to robi SM...

To w Wawie SM ma fotoradary wbudowane w auta - lampa i aparat za przednią szybą, a radar wmontowany w atrapę chłodnicy. :)

A co do radiowozów, to berlińska policja korzysta (a przynajmniej 4 lata temu korzystała) np. z Astr II combi stawianych przy głównych ulicach, a fotoradar stoi w środku i robi fotki przez tylną szybę. Mieli też takie trójnogi podobne do tych Fotorapidów - cynknęło mi poza terenem zabudowanym przy 80 na 70 km/h - w Polsce - nie do pomyślenia. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 21:59   

maciej napisał/a:
Zurad to firma, a fotorapid to produkt.

Zgadza się, ale napisy na nich są dokładnie tak, jak napisałem ;]
maciej napisał/a:
cynknęło mi poza terenem zabudowanym przy 80 na 70 km/h - w Polsce - nie do pomyślenia

No właśnie ja uważam za głupotę, gdy na ograniczeniu do 50km/h, robi fotkę dopiero powyżej 60km/h... Po co to, że niby każdemu licznik inaczej wskazuje? No to dajmy granicę błędu, np. 55km/h i powyżej: fotka. Bo tak, to zauważyłem, że gdy wszyscy zwalniają przy fotoradarze, to nie do ograniczenia, a 10km/h więcej...

To taka podpucha i np. moja teściowa się dała na to zrobić (nie to żebym kobieciny żałował :> ), bo jechała wg info na zdjęciu 44km/h, na 40 możliwe... Długo jej musiałem tłumaczyć, żeby się nie pultała, że 40 to 40 i tyle wynosi ograniczenie - wszystko powyżej jest w taryfikatorze - ona cały czas wychodziła z założenia, że jeśli ograniczenie do 40, to granica fotoradaru powinna być 50, "bo tak zawsze jest" - to podnoszenie poprzeczki wyrabia taką mentalność u tych, co przepisów nie znają, heh...

Jest w tym jeden szkopuł - to było fotoradar MIEJSKI w centrum miasta Wejherowa, robiący fotki przód/tył, który obsługuje SM, a u nich nie ma +-; u nich granicą jest ograniczenie na znaku ;) I moim zdaniem tak powinno być też poza miastami, żeby potem właśnie "naznaczony" się nie pultał ;)

[ Dodano: Czw Sty 07, 2010 21:59 ]
maciej napisał/a:
berlińska policja korzysta (a przynajmniej 4 lata temu korzystała) np. z Astr II combi stawianych przy głównych ulicach, a fotoradar stoi w środku i robi fotki przez tylną szybę

A u nas, w Lublinie, stały w śmietnikach z wyciętymi otworami na fotoradar i wyrokiem sądu cofnięto wszystkie mandaty wykonane w ten sposób :lol:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciekmpl 




Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 85
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Sty 07, 2010 23:39   Re: Nowe fotoradary w Gdańsku od stycznia.

[quote="Mayson"]Gdańszczanie! I inni jeżdżący po tym jakże...

W każdym razie jest przydatna lista ulic na których staną nowe fotoradary, warto ją sobie przyswoić i noga z gazu ;)



12.01.
- ul. Wielkopolska,

To chyba w Gdyni, nie w Gdańsku. Wczoraj jadąc Wielkopolską w dół (poniżej stacji benzynowej Orlen) zauważyłem nowy stacjonarny fotoradar, którego przed Świętami jeszcze tam nie było.

Mam nadzieję, że jeszcze go nie włączyli, bo miałem trochę ponad dopuszczalne 60 km/h.

M
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 06:17   

maciekmpl napisał/a:
Wczoraj jadąc Wielkopolską w dół (poniżej stacji benzynowej Orlen) zauważyłem nowy stacjonarny fotoradar, którego przed Świętami jeszcze tam nie było.

Tak, a będzie jeszcze jeden, na ul.Dąbka:
http://www.trojmiasto.pl/...cow-n36371.html
maciekmpl napisał/a:
To chyba w Gdyni, nie w Gdańsku

Nie, nie - tu chodzi o ul.Wielkopolską w Gdańsku - dojazd dwóch osiedli do Świętokrzyskiej :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 08:54   

Mayson napisał/a:
A u nas, w Lublinie, stały w śmietnikach z wyciętymi otworami na fotoradar i wyrokiem sądu cofnięto wszystkie mandaty wykonane w ten sposób :lol:

A masz gdzieś link do tego?
Bo to ciekawe jaka była podstawa takiego cofnięcia. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 10:44   

maciej napisał/a:
A masz gdzieś link do tego?
Bo to ciekawe jaka była podstawa takiego cofnięcia.

Podstawa to opinia prawna, którą zleciło KWP.
http://www.wiadomosci24.p...eci_118415.html
http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=196cb
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 11:07   

Dzięki. :)

Hehe... Ale wychodzi, że to kwestia techniczna - niewłaściwego montażu, a nie prawna - "prawnie" byłoby ok, tylko urządzenie zamontowane niezgodnie z instrukcją może dawać zły odczyt.

Jeśli urządzenie byłoby przystosowane do takiego montażu (w sumie jak ten Fotorapid do słupów) to zdjęcia byłyby ok. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 11:33   

maciej napisał/a:
Hehe... Ale wychodzi, że to kwestia techniczna - niewłaściwego montażu, a nie prawna - "prawnie" byłoby ok, tylko urządzenie zamontowane niezgodnie z instrukcją może dawać zły odczyt.

No.. kwestia użycia urządzenia pomiarowego przez służby publiczne niezgodnie z jego instrukcją, też jest kwestią prawną ;) W końcu sama policja bała się z tym iść do sądu, zlecając opinię w tej sprawie swoim prawnikom.

Ale jeśli chodzi o istotę, to fakt, wystarczy, że stworzą jakiś 300kg kubeł na śmieci, co nie będzie targany wiatrami odciężarówkowymi, z przystosowaniem tylko do montażu fotoradaru i wtedy jechana. Co nie zmieni faktu, że ludzie i tak będą protestować - w końcu ta opinia prawna z Lublina wynikła w związku z protestami - ale ludzie są od tego, by prostestować ;)

Polecam ostatni akapit tego artykułu:
http://polskalokalna.pl/n...ika,1407314,221
"Nie liczmy jednak na to, że policja nie może ukrywać fotoradarów przed naszym wzrokiem. Przepisy nie wskazują, gdzie ma stanąć urządzenie. Ważne jest to, by było zainstalowane prawidłowo."

A z tego artykułu akapit o Ministerstwie:
http://www.gk24.pl/apps/p...PADKI/134825585
"Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uznało, że nie może zakazać policjantom chowania radarów w najdziwniejszych nawet miejscach, bo nie ma w tej sprawie żadnych uregulowań prawnych."

Także wiemy już, co robi w tej chwili nasza Policja - masowo przerabia kubły na śmieci pod fotoradary :rotfl:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Najnowszy sposób na fotoradary
azer Offtopic 9 Sob Maj 16, 2009 18:09
bizkid
Brak nowych postów Fotoradary - inne podejście
maciej Offtopic 2 Sob Gru 11, 2010 21:27
maciej
Brak nowych postów burza w gdansku
_papa_ Offtopic 7 Pią Lip 03, 2009 08:52
greg_szczytno
Brak nowych postów Nocleg w Gdańsku/Sopocie
Paul Offtopic 8 Pon Lis 07, 2011 22:38
Paul
Brak nowych postów To i ja się pochwalę, nowe auto, nie Rover Nowe Foty str.2
Adrian355 Offtopic 49 Pon Wrz 22, 2008 12:40
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink