Forum Klubu ROVERki.pl :: Prośba do ROVERkowiczów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba do ROVERkowiczów
Autor Wiadomość
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 14:39   Prośba do ROVERkowiczów

Trzeba napisać coś na temat;

Rodzina polska w dniach smutku i radości. Omów na wybranych przykładach z pozytywizmu i Młodej Polski.

Własnymi słowami, żadnej ściągawki ze ściąga.pl i tym podobnym serwisom. Czy ktoś z ROVERkowiczów lub ROVERkowiczek (:D) jest w stanie pomóc i ew. skrobnąć coś obszerniejszego (z dwie, trzy strony A4) lub jakoś nakierować jakimiś materiałami etc. ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 10, 2010 14:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 15:33   

Koszmar z liceum come back heh... pogadam z mamą (polonistka) coś może pomoże ;) na kiedy to to?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 15:40   

Z tego co mi wiadomo to najlepiej na jutro. Skoro mama polonistka to chyba dobrze trafiłem :D Byłbym bardzo wdzięczny.
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 10, 2010 15:45   

kurna później się nie dało ?? !! :lol: ok ide zapytam

EDIT:
napisać nie napisze, bo ma swoją robote :/ za późno dałeś cynk :/ mówi, żeby zajżeć do Lalki, Nad Niemnem, Przedwiośnia, ew. jeszcze czegoś autorstwa Żeromskiego, powinno być oki, bo takich motywów tam kilka było z tego co kojaże...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Nie Sty 10, 2010 15:58   

Markzo napisał/a:
kurna później się nie dało ?? !! :lol: ok ide zapytam

EDIT:
napisać nie napisze, bo ma swoją robote :/ za późno dałeś cynk :/ mówi, żeby zajżeć do Lalki, Nad Niemnem, Przedwiośnia, ew. jeszcze czegoś autorstwa Żeromskiego, powinno być oki, bo takich motywów tam kilka było z tego co kojaże...


A gdyby na Wtorek lub Środę ? Dałaby radę napisać ? MAX gdzieś do Czwartku Piątku, ale to byłby maksymalny MAX ;P Jeśli nie no to rozumiem, przecież każdy ma swoją pracę :)
 
 
 
Asia 




Dołączyła: 31 Sty 2009
Posty: 128
Skąd: włocławek



Wysłany: Pon Sty 11, 2010 00:32   

Dydo szybko się za to wziąłeś xD
sam napisz i będziesz miał z głowy, wiesz nad taka praca trzeba troszkę usiąść ale trudna nie jest, ja tez właśnie swoja pisze ;p
_________________
Pozdrawiam z Włocławka ;)
 
 
 
faecd 




Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 00:49   

Dydo, Asia, to mlodziaczki:D hehe jak to dobrze, ze LO to przeszlosc...polski nigdy nie byl moja mocna strona aczkolwiek jak trzeba bylo to sie pisalo co nieco.

Ogolnie to podpowiem Ci tak. Od ogolu do szczegolu

1. temat
2. radosc smutek
3. radosc w pozycjach .... (wymieniamy lektory w ktorych mamy do czynienia z radoscia)
4. smutek w pozycjach.....(jw tylko ze smutkiem)
5. dokladniejszy opis kazdej z pozycji w pkt 3
6. -------------------------||--------------------4
mozesz tez na zmiane radosc tu, smutek tu
radosc tam smutek tam


albo same smutki....pozniej same radosci. Grunt to opierac sie na literaturze i wplatac w to swoje wlasne odczucia. Pozniej czytasz 3 razy i poprawiasz bledy stylistyczne, merytoryczne bla bla bla...

moze moja pomoc jest slaba ale nie ma to jak dobra rada z polskiego od budowlanca :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 07:03   

Gadałem z mamą, nie da rady napisać - za dużo swojej roboty :/ Opierając się na tych lekturach co CI podałem, zrób to wg schematu Faecd tak jak radzi Asia - sam :D
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 11, 2010 10:20   

Jeden wieczór i masz napisane .... nigdy nie lubiłem pisać rozprawek, ale nie było wyjścia i na dobre tylko mi wyszło ... maturę też SAM będziesz musiał napisać ... później jakieś pismo/podanie do urzędu SAM .... albo posta na forum za którego nie bedziesz się musiał wstydzić i każdy czytający go bez problemu zrozumie .... ja zawsze podchodziłem do pisania "technicznie" ... schemat nam polonistka podała i jego się trzymałem ... 3- 4 strony A4 zawsze dało się skleić na takiej podstawie:

1. Wstęp
a. ogólne rozpoczęcie
b. wypisanie tezy/tematu
c. zagajenie o argumentacji/

2. opis dokładniejszy poszczególnych argumentów (w tym przypadku kolejnych wątków z literatury) zazwyczaj nie ma sensu więcej niż 3 przykłady opisywać

3. Zakończenie (odwrotna kolejność niż wstęp)
c. zebranie argumentów ponownie
b. potwierdzenie (lub zaprzeczenie) tezy z wstępu
a. ogólnikowe zakończenie (z dopiskiem, że na ten temat to mógłbys jeszcze 3 książki napisać :mrg: )

na koniec sprawdzić czy stylistycznie jest ok (powtarzanie wyrazów, brzmienie - dobrze jest na głos przeczytać) interpunkcję i orty poprawić (chociaż z tego co widze na forum, to nie masz z tym problemów) i ZAWSZE działał ten schemat pisania ... przynajmniej na przyzwoicie pozytywne oceny :)

powodzenia


PS. Satysfakcja później w życiu bezcenna ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Pon Sty 11, 2010 11:05   

Młodziak nie młodziak - 22 lata na karku :D To nie dla mnie chłopaki. Ktoś mnie poprosił o pomoc i staram się pomóc na tyle, na ile mogę :mrgreen: Dzięki wszystkim za jakąkolwiek pomoc. Dzięki Markzo, rozumiem ocb ;) W takim razie wspólnymi siłami jakoś to napiszemy. Z takim planem jaki mi podano sądzę, że jakoś damy radę. Gorzej ze znajomością lektur, ale poczyta się streszczenia ;P
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 11:28   

Dydo, masz szczęście, że napisałeś, że to nie dla Ciebie :roll: Każdy musi radzić sobie sam, najlepiej jak najwcześniej. Za swoje dziecko lekcji też nie odrabiam, bo ja już się w życiu naodrabiałam, teraz jego kolej. Ogólnie wychodzę z założenia, że nie prosi się ludzi o pomoc w pierdołach. Powodzenia :wink:

[ Dodano: Pon Sty 11, 2010 11:28 ]
A tak mi się jeszcze przypomniało. W liceum spotykałam się z takim chłopakiem, który oczekiwał, że będę pisała za niego rozprawki. Dostał kopa w tyłek i tyle :razz:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 11, 2010 11:38   

kasjopea napisał/a:
W liceum spotykałam się z takim chłopakiem, który oczekiwał, że będę pisała za niego rozprawki. Dostał kopa w tyłek i tyle :P

:lol: :rotfl:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 11, 2010 11:55   

kasjopea napisał/a:
A tak mi się jeszcze przypomniało. W liceum spotykałam się z takim chłopakiem, który oczekiwał, że będę pisała za niego rozprawki. Dostał kopa w tyłek i tyle


Mnie nie kopano w tyłek :smile: Jednak nie ukrywam ze korzystałem z "pomocy" koleżanek, koledzy byli tak samo leniwi jak ja.
To pewnie główny powod dla, którego edukacje zakończyłem na szkole średniej. Mature zdałem. Z perspektywy czasu patrząc, to była porazka :smile:
Synowie podobnie do mnie próbowali lawirować. Duzo czasu potrzebowałem by przekonać ich ze nie prowadzi to do niczego dobrego.
Dziś studiują. jeden AWF, a drugi marketing i zarządzanie.
Nie ukrywam że jestem dumny, tym bardziej ze do wszystkiego doszli sami.
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Prośba do Krakowa! Roverkowiczów !
zibi-gliwice Offtopic 9 Wto Cze 05, 2007 17:32
piter34
Brak nowych postów Prośba do Roverkowiczów z Leszna i okolic
komarek Offtopic 7 Pią Gru 18, 2009 20:59
Paul
Brak nowych postów Zloty Roverkowiczow w UK
haszczyc Offtopic 5 Czw Kwi 19, 2012 19:35
haszczyc
Brak nowych postów Dla Roverkowiczów o mocnych nerwach!!!
nie polecam oglądania tego filmiku ludziom, którzy naprawdę kochają te autka...
kumilek23 Offtopic 6 Wto Mar 09, 2010 14:09
leszczu
Brak nowych postów Noworoczne Życznia dla Roverkowiczów
Do Siego Roku! ROVERianie...
MaReK Offtopic 35 Nie Sty 03, 2010 11:30
Dziarka



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink