Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Harman/kardon
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:58
[R75] Harman/kardon

Efekt
Autor Wiadomość
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 19, 2010 14:52   [R75] Harman/kardon
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam. Mam pytanie. Jak powinno grać radio seryjne z dużym wyświetlaczem i zestawem harman? Jestem trochę zawiedziony gdyż basy są słabsze niż w oplu vectra gdzie jest seryjne granie. Różnica pomiędzy bass 0 a bass +9 jest znikoma, czy coś może być zepsute? np końcówka mocy czy może tak słabo ma to grać:)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 02, 2010 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 19, 2010 14:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Sty 19, 2010 15:51   

Słuchałem Harmana i ładnie to to grało. Basik tez był przyjemny. To już markowy sprzęt, więc albo masz coś nie tak albo ktoś skopał coś z podłączeniem kiedyś.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 19, 2010 17:56   

Dzięki Zukowaty:)

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 17:56 ]
Jeszcze jedno jak wyjąć radio???
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 19, 2010 18:07   

Musisz zdemontować blendę nad radiem (od spodu blendy jest zaślepka a pod nią dwa wkręty) a potem zobaczysz dwa wkręty i radio wyjęte
_________________
Pozdr.
Dukat11
Ostatnio zmieniony przez dukat11 Wto Sty 19, 2010 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pawel84 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 168
Skąd: Busko Zdrój

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 19, 2010 18:13   

Dzięki Dukat11
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Sty 19, 2010 21:13   

A no jeszcze jedno. Na oparciu kanapy w bagażniku jest wzmacniacz. Może ktoś sobie go zostawił na pamiątkę?

[ Dodano: Wto Sty 19, 2010 21:13 ]
Cytat:
Musisz zdemontować blendę nad radiem (od spodu blendy jest zaślepka a pod nią dwa wkręty) a potem zobaczysz dwa wkręty i radio wyjęte

A 2 zatrzaski na dole po bokach to kto odepnie?
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
RaD256 




Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 31
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Sty 27, 2010 09:31   

Musisz definitywnie sprawdzić fazowość głośników. Jeśli kable są na odwrót podłączone może to wywołać brak bassu.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 23, 2013 15:08   

u mnie Harman coś źle gra. Mianowicie , z tyłu bass jest, ale już w przednich fotelach prawie nie zauważalny, ale jak głowę dam w okolicy kierownicy, to wówczas pięknie bassem zaciąga. O co chodzi, czego w fotelach nie ma a przy szybie jest cudownie ??

[ Dodano: Sob Mar 23, 2013 15:08 ]
to może zapytam w taki sposób tych co posiadają H&K czy niezaleznie gdzie siedzą w aucie bass jest taki sam??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 23, 2013 17:19   

ja mam tylko wzmak i tube H/K reszta to standardowe głośniki - bas względem opcji bez H/K jest wyraźnie lepszy. Czy słychać go tak samo w każdym miejscu to powiem, że nie sprawdzałem, natomiast manipulując ustawieniami radia: fade, balance, sopran, bass to zauważalnie czuć że "się przemieszcza" lub "zanika" zależy co się ustawi.

Niestety u mnie występuje efekt drgających boczków - wzmak chyba za mocny do tych głośników.
Ostatnio zmieniony przez Punx Pią Kwi 12, 2013 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
radi 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 105



Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 08:00   

Powodem są niewygłuszone drzwi. Ja wygłuszyłem tylne za przednie też się zabiorę jak będzie cieplej .Jest o niebo lepiej ,a bez tego będzie lipa. Z wygłuszonymi nawet seryjne głośniki grają pięknie. Bass cycuś na Alpine. W oryginale są drzwi wygłuszone zwykłą matą piankową ,która nie jest szczelna. Tylko wtedy osiągniemy dobry rezultat kiedy stworzymy obudowę zamkniętą i szczelną ,no poza otworami do odpływu wody na dole drzwi. W drzwiach głośniki przykręcone są do plastikowych dystansów ,które mają dodatkowo szczeliny i nie przylegają do drzwi. Należy zerwać piankową matę ,a wszystkie otwory zakleić najlepiej taśmą dekarską ponieważ oryginalne maty są bardzo drogie. Na większe otwory w drzwiach docinamy na wymiar blachę ocynkowaną kleimy na silikon i dopiero oklejamy taśmą. Musimy jednak poczekać na upalne dni lub potraktować je opalarką żeby dobrze złąpały, a drzwi odtłuścić. Pod głośnik najlepiej zastosować dystans z mdf ale do naszych r75 brak dedykowanych na aledrogo więc najlepiej kupić w miarę uniwersalne i wyżłobić odpowiednio pod drzwi. Dystanse kleimy na silikon i uszczelniamy je do okoła. Przed przykręceniem głośnika musimy przykleić gąbkę podklejoną folią nad głośnikiem w taki sposób żeby woda wpadająca do drzwi nie lała się na niego. "Robimy mały daszek"Zachęcam z jeszcze jednego powodu. Można przy okazji wyczyścić drzwi z zalegającego brudu i zakonserwować je od środka jakimś środkiem konserwującym
Preparat Anticorit OHK Fuchs, 400 ml. Przesmarować linki i rolki mechanizmów szyb i oczywiście zamki lubiące przymarzać zimą. Dodam jeszcze ,że maniacy wygłuszają całe auta dla lepszych efektów wystarczy wpisać w google grafika wygłuszanie drzwi aby zobaczyć jak to wygląda. Pozdrawiam
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 19:59   

@radi

A jakie maty byś polecał do samodzielnego montażu (wszystkie drzwi), tak aby było czuć efekt ale kieszeń nie została mocno uszczuplona z gotówki ? Chciałbym także wygłuszyć przód/spód auta żeby jak najmniej było słychać silnik. Nie

wiem czy to normalne ale jak nawet lekko nadusze gaz to poziom hałasu wzrasta bardzo mocno w stosunku do tego jak gaz jest odpuszczony a auto sie toczy np. 60km/h, tylko dotkne gazu (automat) a już słychać wyraźnie pracę silnika (lekkie wycie) liczyłem że diesele "są bardziej basowe" :)

Zastanawiam się także nad wymianą oryginalnych głośników na coś takiego:

http://allegro.pl/glosnik...3156528287.html

lub

http://allegro.pl/glosnik...3167712147.html

ewentualnie

http://allegro.pl/glosnik...3097887390.html

Tylko czy te dystanse podejdą do R75 ? I czy jest sens montować zwrotnicę ?
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 20:10   

też zastanawiałem się nad tymi głośnikami i wybrałem jednak diory gds 1607
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 20:14   

Bardzo fajna cena:

http://allegro.pl/diora-g...3113245029.html

A jak jakość odtwarzanego dźwięku - dużo się zmieniło mniemam na lepsze ? Jakieś problemy z montażem itp ?

Nie drżą boczki jak głośniki dostaną więcej mocy ?
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 20:23   

moim zdaniem do 300zł diory sa bardzo dobrym wyborem, ja sobie chwale mam je podłączone do radia ALPINE CDA 117 RI bez wzmacniacza dla mnie są ok ;) tweeterów nie montowałem jedynie zwornice i tyle
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 12, 2013 20:32   

To ja jeszcze poczekam aż ktoś inny się wypowie i tak najpierw zainwestuje w wygłuszanie i jednocześnie będę musiał się nauczyć bezinwazyjnie zdejmować boczki drzwi.

Ciekawe czy jakbym wymieniał głośniki to te z drzwi nadają się na podmianę do tuby H/K ?
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Kwi 13, 2013 12:21   

Punx, odradzam JBL-a :) Na dziś dzień to szajs po prostu. Lepiej jakieś własnie Diory, Focale, Morele, Infiniti, Lanzary, Helixy. :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
radi 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 105



Wysłany: Nie Kwi 14, 2013 20:55   

Punx.
1.Jeżeli chodzi o maty to jest ich bardzo dużo i większość spełnia swoją rolę.
Do wygłuszenia podszybia i podwozia bardziej polecałbym maty z filcem.
Ja lubię bardziej miękki bas. Ale niektórzy wolą twardszy i wyklejają matami
bitumicznymi twardymi lub miękkimi firmy APP, które są tańszą alternatywą
dla profesjonalnych Dynamat. Rozmiary zazwyczaj 25x50cm około 7zł za szt.
Ja używam taśm dekarskich, 10mb x 10cm kosztuje około 50zł i jedna rolka z hakiem i starcza na dwoje drzwi nie licząc wnętrza drzwi. Niektórzy wygłuszają i wnętrze ale jak pisałem nie jetem maniakiem.

2.Dziwne ,że twój dizel tak głośno pracuje ,może sprawdź czy posiadasz oryginalne wygłuszenie być może zamokło i straciło swoje właściwości lub coś nie tak z jednostką napędową.

3.Z przodu jeszcze nie wygłuszałem ale myślę ,że będzie tak jak z tyłu. Ważne żeby większe otwory zakryć cienką blachą wyciętą na wymiar i oczywiście kleimy ją na sylikon po całym obwodzie żeby nie było drgań i brzęczenia blachy o blachę przy większych basach.Dopiero na blachę dajemy maty.

4.Dystansów nie ma dedykowanych więc trzeba kupić jakieś uniwersalne i rzłobić pod drzwi
ale to już pisałem. Dystanse plastikowe to za przeproszeniem do d... można sobie wsadzić. Tylko z MDFu.

5.Głośniki polecam Helixa np seria HELIX Blue 62C miałęm wcześniejszą serię w Fordzie Dark Blue 62.1 i byłem mega zadowolony.
O Hertz też słyszałem dobre opinie tylko ,niektórych drażni ich bardzo (metalicznie cykający) sopran w odróżnieniu do Helix.
Hertz-ów osobiście nie słyszałem ani tych co wymienił Rowan więc nie będę się wypowiadał.
Helixy grały u mnie z samego radia JVC KDR 800 bez wzmacniacza ale wyraźnie brakowało im mocy.
Grały pięknie ale przy dodaniu mocy zaczynały się przestery od radia ,które nie wydalało.
Potem dokupiłem wzmacniacz też Helixa i tubę i to już była bajka.
Ważne jest samo radio i wyjście na cinch najlepiej jak jest ono wbudowane w radio ,a nie wychodzą
osobne kable gdyż przenoszą one bardzo dużo zakłóceń i trzeba je ekranować.Ustawienia parametrów radia
również bardzo ważne gdyż niektóre posiadają standardowe ustawienia equalizaera POP ROCK itd.a nie mają
możliwość korekcji trzech pasm niskie, wysokie, średnie (3-pasmowy korektor parametryczny iEQ).

6.Głośniki jak już to tylko ze zwrotnicą i w systemie odseparowanym. Zwrotnica odpowiednio oddziela wysokie od niskich
,a wysokotonówki tworzą lepszy pierwszy plan.Niektórzy jeszcze odpowiednio przerabiają zwrotnice dla lepszych
efektów ale to już inny temat.Kiedyś miałem nagrany koncert Example ,którego często słuchałem na starym systemie w Fordzie
potem tą płytę pożyczyłem.Jak zrobiłem wygłuszenie i kupiłem nowy sprzęt puściłem ten koncert to lekko mi kopara opadła
czułem się jak na żywo. Obecnie to co mam w R75 mi wystarcza wygłuszam jedynie drzwi. Może kiedyś parę złotych się nazbiera to poszaleje ale jak narazie to inne ważniejsze rzeczy są do roboty przy nim.

Punx jak chodzi o boczki drzwi to zaczynaj od dołu potem boki i jak już wszystkie spinki puszczą szarp w górę całym boczkiem aż wyskoczy. Zaopatrz się w nowe spinki najlepiej od Fiata lub Lanci pod otwór 8mm. W Norauto są ale bardzo drogie ja płaciłem 17zł za 6szt w paczce i dawałem co drugi otwór nowe bo te oryginalne to szajs i lubią wyskakiwać.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 14:24   

Wczoraj skończyłem montaż zestawu Morel Maximo 6.2, tzn woofery zamontował mi kilka tygodni temu Sash997 a ja wczoraj bawiłem się dołożeniem zwrotnicy i próbą podmiany tweetera. Zestaw niby taki lepszy (średnia cena to ok 350-370pln) ale powiem tak:

1. Oryginalny tweeter + kondensator gra o niebo lepiej niż ten z zestawu + zwrotnica
2. Oryginalny tweeter + zwrotnica gra porównywalnie do tweetera z zestawu
3. Zwrotnica wycina za dużo - dźwięk jak z telefonu komórkowego
4. Woofery z zestawu odczuwalnie lepsze od oryginalnych roverowskich
5. Nie mam pojęcia czy zwrotnica coś daje w przypadku wooferów ale zamontowałem dla świętego spokoju
6. Oryginalne tweetery świetnie pasują w uszczelkę, przy montażu tych z zestawu trzeba trochę porzeźbić a to zniechęca zwłaszcza że nie grają wcale lepiej

Wszystkie drzwi mam wytłumione, na tył kupię już same woofery ewentualnie takie ze zwrotnicą o ile ma to sens.

Przydałoby się jeszcze poprawić jakość tej oryginalnej plastikowej tuby H/K o ile jest to możliwe, aktualnie tylni bas mocno odstaje jakościowo od tego z przednich drzwi.
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Wrz 07, 2014 15:52   

Punx napisał/a:
6. Oryginalne tweetery świetnie pasują w uszczelkę, przy montażu tych z zestawu trzeba trochę porzeźbić a to zniechęca zwłaszcza że nie grają wcale lepiej


To samo dzis przerabiałem :P Miałem dobre tweetery montować, ale jak zobaczyłem ile rzeźbienia będzie, to odpuściłem. I zostały jednak oryginalne na swoim miejscu :)
Ale zwrotnice zamontowałem i nowe głośniki.
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 08, 2014 09:25   

I podpiąłeś oryginalne tweetery pod zwrotnicę ? Jeśli tak to czy sprawdzałeś jak to gra ze zwrotnicą i bez ? W moim przypadku kilka osób robiło "odsłuch" i wszystkie stwierdziły że zwrotnica za dużo wycina, skoro głośnik może grać w szerszym paśmie i przez 11 lat nic mu się nie stało to po co go teraz sztucznie ograniczać, ostatecznie zostało tak że mam zwrotnice + wyprowadzone kable na tweeter ale sam tweeter został na oryginalnej wiązce.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R75 Harman / Kardon
Punx Car-audio, nawigacje, radia CB 106 Pon Sie 01, 2016 11:48
Marcin84
Brak nowych postów [R75] Subwoofer Harman/Kardon
Saio Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Lis 11, 2008 22:05
Siwus181
Brak nowych postów [MG ZT-T 190] Zmieniarka mp3 do Harman Kardon
PeterSz Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Wto Kwi 08, 2014 20:23
rafalmis1
Brak nowych postów [R75 ]wzmacniacz harman kardon
radziuu Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Sro Cze 20, 2012 23:14
radziuu
Brak nowych postów [R75] fabryczne audo harman/ kardon
gingol Car-audio, nawigacje, radia CB 17 Wto Maj 14, 2013 21:55
sash997



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink