Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] PRZEPŁYWOMIERZ, IMPULSATOR, CZUJNIK TEMP.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] PRZEPŁYWOMIERZ, IMPULSATOR, CZUJNIK TEMP.
Autor Wiadomość
Galli 




Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 25
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:09   [R620] PRZEPŁYWOMIERZ, IMPULSATOR, CZUJNIK TEMP.
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam, w moim Roverku na diagnostyce komputerowej wykryto następujące błędy ( po skasowaniu występują natychmiast na nowo ) : impulsator, przepływomierz, czujnik temp. silnika. Objawy to: falowanie obrotów ( szarpanie ), turbo dziura ( turbina załącza się powyżej 2000 obr/min ), paląca się kontrolka "Check engine", gaśnięcie silnika podczas zmiany biegów, brak możliwości ponownego odpalenia silnika po nagrzaniu się go i wyłączeniu zapłonu ( do czasu ostygnięcia ), czasem niedziałający obrotomierz. Wymiana przepływomierza to żaden problem ale moje pytanie brzmi czy impulsator w tym przypadku to czujnik położenia wału ? gdzie się znajdują razem z czujnikiem temperatury silnika i czy jest możliwość samodzielnego wymienienia tych elementów w warunkach przydomowego garażu ? Przeszukałem forum ale jakoś nie miałem szczęścia. Jeżeli dysponuje ktoś jakimiś info na ten temat to bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Lut 16, 2011 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeevS 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:26   

słabo szukałeś.

NIE imulsator to nie jest czujnik położenia wału.

Cytat:
Impulsator wkręcony jest od góry w skrzynię. Dochodzi do nie go wtyczka bodaj trzypinowa. Znajduje się mniej więcej na wysokości łuku rury dolotowej do turbiny. Na początek sprawdzić wypada samą wtyczkę, a potem sam impulsator.
 
 
Galli 




Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 25
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:32   

Dobra dziękuję tylko czy to odpowiada za sam prędkościomierz i obrotomierz czy za rzeczywiste obroty silnika ?
 
 
SeevS 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 285
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 20:52   

Impulsator odpowiada tylko i wyłącznie za prędkościomierz. Jeśli obrotomierz nie działa także to przyczyna pewnie leży gdzie indziej. Warto sprawdzić masę od zegarów oraz bezpieczniki.
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 21:40   

z tego co sie orientuje to w dieselkach za obrotomierz odpowiada alternator. to pod niego podłaczony jest obrotomierz. i raczej tam trzeba szukac przyczyny. moze jakis kabel sie odłączy.

powodzenia w na prawie :smile:
 
 
kfrankiewicz 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 42
Skąd: pabianice



Wysłany: Sro Maj 19, 2010 23:13   

Witam Galli. Jestem z Twoich okolic i posiadam części do R600 jak mogę w czymś pomóc to proszę o kontakt. Możemy podmieniać dowolnie części i sprawdzić co pomoże. Pozdrawiam.
_________________
kfrankiewicz
 
 
mechow 



Dołączył: 11 Gru 2009
Posty: 30
Skąd: korzeńsko



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 12:00   

sprawdz tez korek wlewu paliwa i w tym momecie nie robie sobie jaj bo tez zmagalem sie z problemem gasniecia szarpania itp mechanicy chcieli mi pol silnika wymienic a okazalo sie ze to zatkane odpowietrzenie w korku od baku :D
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Maj 20, 2010 12:17   

zimek-1985 napisał/a:
z tego co sie orientuje to w dieselkach za obrotomierz odpowiada alternator. to pod niego podłaczony jest obrotomierz


za obrotomierz w SDi odpowiada czujnik położenia wału ... i po objawach jakie opisałeś to bardzo możliwe, ze Twój umiera (gaśniecie i niemozność odpalenia na ciepło)

przepływomierz po prostu odepnij i sprawdź czy auto będzie inaczej (lepiej) jechało, a co do czujnika temp silnika, to sprawdź jego wtyczkę i kabelek (czujnik jest za alternatorem, wkręcony od strony paska wieloklinowego w kolanko wychodzące z głowicy) Są rysunki na forum gdzie ten czujnik jest :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 01:35   

nie wiem jak to jest naprawde. tak mi powiedzial mechanik u ktorego byłem na przeglądzie. a z tego co wiem to gostek zna sie na rzeczy bo robi od kilku nastu lat samochody zwłaszcza diesle i chyba nikt na niego nie narzeka skoro ma klientów. Chyba że się mylę :smile:

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 01:24 ]
a tu proszę przykład z AUTO ŚWIAT
W dieslu obrotomierz jest lączony pod alternator. Powinno być wolne miejsce (wsuwka) tam powinno sie podłączyć. Na wejściu sygnału w obrotomierzy powinien być w szereg włączony kondensator i nawet nieprawidłowe podłączenie nie powinno uszkodzić orotomierza. Niemniej jednak w dieslu to sygnał z alternatora bierzemy.
Oni chyba sie nie mylą :mrgreen:

[ Dodano: Pią Maj 21, 2010 01:35 ]
i jescze jedno z WIKIPEDI
Tachometry samochodowe (obrotomierze) pokazują ilość obrotów wału korbowego w danej jednostce czasu (najczęściej ilość obrotów na minutę). W silnikach o zapłonie iskrowym (benzynowych) realizowane jest to poprzez pomiar ilości i częstości iskier na świecy zapłonowej, natomiast w silnikach o zapłonie samoczynnym (wysokoprężnych) impuls pomiarowy pobierany jest z alternatora lub czujnika na kole zamachowym. Wskaźnik ten ma zastosowanie głównie w pojazdach z ręczną skrzynią biegów, gdzie pomaga kierowcy dobrać odpowiednie przełożenie skrzyni biegów.

Galli raczej tu powinieneś szukać przyczyny :smile:
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 09:55   

zimek-1985, może i się znają ... ale spróbuj odpiąć wszystkie wtyczki z alternatora i zobacz czy obrotomierz będzie działał ;) W starszych dieslach bez elektroniki sterujacej owszem obrotomierz był sterowany sygnałem z alternatora, w nowszych już tego nie robią bo dużo dokładniejszy sygnał otrzymuje komputer z czujnika wału korbowego.

PS. A Auto-świat w encyklopedii aut dalej nie ma marki Rover, wiec na ich wiedzy bym się nie opierał.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zimek-1985 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 256
Skąd: Płońsk



Wysłany: Pią Maj 21, 2010 13:22   

Brt może masz i racje. ja się tak nie znam na samochodach jak niektórzy. Kolega zadał pytanie wiec napisałem to co wiem na ten temat. Ale to co powiedziałeś, może (oby nie) mi się kiedyś przydać. Będę pamiętał o tym :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Czujnik temp. wody
jarekb Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Paź 22, 2009 20:27
Brt
Brak nowych postów [R620] Czujnik temp i niedzialające wentylatory
swatchr Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Gru 19, 2010 10:42
kotulsky
Brak nowych postów [R620] Czujnik temp.paliwa a zużycie paliwa
orobra Rover serii 600, Honda Accord 17 Sro Lut 13, 2008 20:42
Brt
Brak nowych postów [R620] Impulsator
jak sie nazywa elektroniczna część
funfel Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Paź 19, 2009 11:09
thef
Brak nowych postów [R620] Impulsator
czy istnieje możliwość, że inny będzię pasował?
zjeck Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Paź 03, 2008 00:51
NEOSSS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink