Forum Klubu ROVERki.pl :: [R111] Problem z odpalaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R111] Problem z odpalaniem
Autor Wiadomość
zywiec 




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 18
Skąd: NMR



  Wysłany: Wto Lut 16, 2010 16:14   [R111] Problem z odpalaniem
Typ: SLi Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.1 Rok produkcji: wszystkie

Siemanko :grin:
Wiem, że jest pełno takich tematów ale nie sądze zeby dotyczyły one mojego modelu. Mam Roverka 111c(ten na gaźniku). Niestety od kilku dni mam problem z odpaleniem mojego roverka. Jako, że mialem troche wolnego czasu postanowiłem spedzic go przy samochodzie. Odpaliłem go bez problemu, przejechalem na bok, żeby odśnieżyć sobie parking. Włączyłem radio i sobie grało a ja odsnieżałem. Gdy już to zrobiłem chciałem spowrotem przestawić samochód. Kręce, kręce, kręce i padł aku wiec go podlaczylem do ladowania. Jak już sie podładował to próbowałem odpalić ponownie. I nic. Jako, że było mało paliwa pojechałem dokupic. Po wlaniu za 40 zł zaczełem kręcić. Kręce, kręce, ręce, odpalił jakoś ciężko i chodził jakoś troszke inaczej, jak już sie troche rozgrzał to chodził lepiej. Postawiłem go na swoje miejsce, wyłączyłem ssanie i zaczoł chodzic jakby chial a nie mogłwiec zaciagnelem ssanie spowrotem i odrazu lepiej. Zgasiłem i odpalił na dotyk pochodził chwilke na ssaniu poczym wyłączyłem ssanie, dodałem ciut gazu i zgasł(próbowałem go ratować zaciągając ssanie, niestety bez skutku). Próbowałem go odpalić ponownie, niestety tylko strzelił z tłumika(jak sie dobrze domyślam to może być coś z zapłonem) i juz nie odpalił. Co może być nie tak? Dodam, że do nie dawna odpalał na dotyk(teraz czasem też)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 01:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 16, 2010 16:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
UniculTLX 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 176
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 20:32   

Zasadniczo takie strzelenie w wydech to właśnie brak iskry powoduje, ale tutaj chyba strzeliło dlatego, że silnik się zalał od długiego kręcenia. Tak czy inaczej na pewno warto obadać kable wysokiego napięcia i świece zapłonowe. Nie wiem jak tam dokładnie gaźnik wygląda, ale gaźniki mają to do siebie, że lubią być czyste :razz: więc przynajmniej dysze wolnych obrotów pasowałoby przedmuchać.
 
 
 
zywiec 




Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 18
Skąd: NMR



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 16:41   

sory ale nie moge już edytować tego tematu bo post można zmieniać przez 1440 minut, od momentu jego wysłania. a wracając do tematu to samochód odpalił wieczorem bez problemu i chodził dobrze :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R111] Kto mi wymieni bak w r111 w Krakowie lub okolicach?
kes Rover serii 100 2 Pon Lut 07, 2011 22:45
kes
Brak nowych postów [R111] Problem z zawieszeniem
cycu Rover serii 100 1 Czw Maj 31, 2007 01:09
sTERYD
Brak nowych postów [R111] Problem z zawieszeniem
Gruby Rover serii 100 2 Pon Mar 24, 2014 23:12
Agnieszka2013
Brak nowych postów [R111] Problem z paleniem
Gregor-xrv Rover serii 100 1 Sob Sty 02, 2010 12:04
Steff
Brak nowych postów [R111] Problem z imobilajzerem (POMOCY)
pawtar Rover serii 100 5 Pią Paź 26, 2007 18:49
przemo285



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink