Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200] kontrolka bagażnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:09
[r200] kontrolka bagażnika
Autor Wiadomość
Sierzpa 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Wawa



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 00:42   [r200] kontrolka bagażnika

Witam, taki problem mam:

Rano nie odpalała rowerzyna (dusiła się a dopiero co rozrusznik wymieniłem), to myślałem że akumulator bo często pada. Podmieniłem na co się okazało równie wyczerpany akumulator, i zaczął się cyrk. Nie dochodzi do zapłonu, a wyświetla się m.in kontrolka zamknięcia bagażnika, który oczywiście jest zamknięty. Dodam że różne rzeczy nie działają takie jak np światła, nawiew. Działa np awaryjne. Nie wiem czy doszło do jakiegoś skoku napięcia, w sumie nie patrzyłem na bezpieczniki. Naładowałem akumulator z nadzieją że to jednak jego wina ale to samo. Czy możliwym jest że doszło do jakiegoś skoku napięcia i np coś z elektryką się pokićkało? Czy ogólnie jak faktycznie się świeci kontrolka od bagażnika to nawet do zapłonu nie dochodzi? ( w co wątpię ale spytać warto). Jutro popatrzę na te bezpieczniki, może ktoś miał podobną przygodę?

Czekam na jakieś podpowiedzi od czego by tu zacząć

r 200 1.8 97`
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 16, 2010 00:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 06:09   

Sprawdź wiązkę z przewodami która jest na łaczeniu klapy z samochodem po prawej stronie w gumowym węzyku. tam napewno przewody się poprzecierały i dochodzi do lekkich zwarc.
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
DANTE79R 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 614
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 12:58   

Jak miałem takiego Rovera to miałem podobny problem, kontrolka się świeciła mimo iż klapa była zamknięta. Sprawdziłem bezpieczniki i wiem ze jeden nawet po wymianie po kilku, kilkunastu dniach palił się. Rozebrałem klapę (ten plastik) aby dostać się do przewodów, które okazały się ok. Problem był z samym zamkiem. Jest tam mała sprężynka które nie odbijała zamka przez co obieg prądu był przerwany i kontrolka się świeciła. Dokładnie wszystko wyczyściłem bo było mnóstwo syfu, śniedzi i innego badziewia. Popryskałem WD-40 rozruszałem zamek i po tym zabiegu już nigdy się to nie zdarzyło. Bezpiecznik nigdy się nie palił a kontrolka świeciła tylko gdy bagażnik był otwarty. Być może u Ciebie jest tak samo. Spróbuj zrobić tak jak ja być może problem uda się rozwiązać. Pozdrawiam
_________________
Super wypas za małą kasę i oczywiście całkiem młode autko? Tylko Rover :) Ludzie skoro pomagamy to doceniajcie to opcją pomógł bo przestaniemy ;)
 
 
 
Sierzpa 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Wawa



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 16:29   

DANTE79R napisał/a:
Jak miałem takiego Rovera to miałem podobny problem, kontrolka się świeciła mimo iż klapa była zamknięta. Sprawdziłem bezpieczniki i wiem ze jeden nawet po wymianie po kilku, kilkunastu dniach palił się. Rozebrałem klapę (ten plastik) aby dostać się do przewodów, które okazały się ok. Problem był z samym zamkiem. Jest tam mała sprężynka które nie odbijała zamka przez co obieg prądu był przerwany i kontrolka się świeciła. Dokładnie wszystko wyczyściłem bo było mnóstwo syfu, śniedzi i innego badziewia. Popryskałem WD-40 rozruszałem zamek i po tym zabiegu już nigdy się to nie zdarzyło. Bezpiecznik nigdy się nie palił a kontrolka świeciła tylko gdy bagażnik był otwarty. Być może u Ciebie jest tak samo. Spróbuj zrobić tak jak ja być może problem uda się rozwiązać. Pozdrawiam


Dzieki za rady, o ok 18 powinienem wrócić z pracy i rozpocząć działania:) A powiedzcie jedno - czy teoretycznie jak komputerek widzi że klapa jest otwarta to nie dopuszcza do zapłonu? bo być może faktycznie przewody albo zamek, tylko czy aby wtedy wszystko zacznie hulać z zapłonem
 
 
 
misza198818 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 28
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 16:36   

Jak masz klapę otwartą to powinien Ci zapalić.Nie ma tutaj nic do rzeczy z zapłonem.
 
 
klakier0301 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 37
Skąd: xxx



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 18:28   

a centralny zamek ci działa? jesli nie to zobacz bezpieczniki pod maska bo u mnie tak było padł bezpiecznik od centralki i nie odpalał.
_________________
klakier0301
 
 
Budyn 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 137
Skąd: Łask / Szczecin

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 19:07   

Możesz sprawdzić jeszcze kabel masowy od akumulatora co do karoserii jest przykręcony może zaśniedział, mnie spotkał taki przypadek. Schemat elektryki wyciągnięty i szukam z kolegą usterki: bezpiecznik, przewody do radia ( radio padło pierwsze ) światełko w podsufitce, immo, kontrolka od bagażnika i wiele innych rzeczy zaczeło szaleć co się okazało wystarczyło wyczyścić zaśniedziały przewód masowy czas pracy 1 min. i wszystko wrócilo do normy, ale co ja wtedy przeżyłem hehe.
 
 
 
Sierzpa 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 3
Skąd: Wawa



Wysłany: Wto Lut 16, 2010 21:44   

No moi drodzy ogólnie próbowałem paru rzeczy, a na sam koniec okazało się po prostu że padł mi główny bezpiecznik pod maską ten 80 A ^^ więc kwestia zakupienia dziada i go zamontowania i będzie ok, mam nadzieje że gdzieś takowy dostane bez patrzenia na allegro, może tam na Młodnickiej mają w C.Z. Rover Parts, w każdy razie dzięki za szybkie posty to mnie zmobilizowało :razz:


a ogólnie centralny i immo działał, czyszczenie klem i kabla masowego to na pewno nie pójdzie na marne na przyszłość, a i zawsze zrobiłem przegląd ważniejszych bezpieczników :cool:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200 '98] świeci kontrolka bagażnika
ywis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 32 Pią Maj 08, 2009 19:06
ywis
Brak nowych postów [R25] Migająca kontrolka klapy bagażnika
maxwell96 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Lis 17, 2014 22:01
Harry
Brak nowych postów [R214 16v 97r.] kontrolka od otwartego bagażnika
klakier0301 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lis 04, 2009 14:17
szkatula77
Brak nowych postów [R214] nie gaśnie kontrolka od otwartego bagażnika
adrianek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Mar 18, 2014 18:44
daniello



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink