Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200, 214] śruby zabezpieczające do alufelg
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 14:09
[R200, 214] śruby zabezpieczające do alufelg
Autor Wiadomość
tomirek 



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 68
Skąd: Z szuflady



Wysłany: Sro Lut 17, 2010 23:07   [R200, 214] śruby zabezpieczające do alufelg

dziś dotarły do mnie aluski od kolegi Krzysi3k (dzięki śliczne za miłą transakcję). No i pojawia się pytanko. Z tego co wiem, to nakrętki od stalówek będą pasować do oryginalnych 16 calowych alu MG. A co ze śrubami zabezpieczającymi? Czy ktoś używa takowych z felgami aluminiowymi? Możecie polecić jakieś konkretne? Bo sprzedawcom troszkę przestałem ufać po tym jak na moje pytania otrzymywałem sprzeczne informacje :(
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 17, 2010 23:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 17, 2010 23:15   

nie bierz tego szitu, zgubisz zlodziejke i beda takie jaja jak u mnie;-) jest o tym pare tematow. a jak namierzy twoje felgi menda zjmujaca sie krojeniem ich to zadna antykradziezowka go nie powstrzyma:-)
 
 
DANTE79R 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 614
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Lut 18, 2010 00:21   

Zgadzam się z przed mówcą. Jeżeli garażujesz auto lub trzymasz w bezpiecznym miejscu to daj spokój z tymi nakrętkami. Pamiętaj że jak sie wyrobi zabezpieczenie to masakra. A poza tym musisz wiedzież że Rover ma nakrętki na tzw kulę i inne mogą obrobić gniazdo felgi.
_________________
Super wypas za małą kasę i oczywiście całkiem młode autko? Tylko Rover :) Ludzie skoro pomagamy to doceniajcie to opcją pomógł bo przestaniemy ;)
 
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 18, 2010 00:25   

ja zakladalem temata o tych zlodziejkach. Niemialem jej, i odkrecic je nie problem:-D na chama kazdym dobramym łomem idzie, gorzej jak wlasnie ci sie ona wyrobi, i pewnego dnia wyszlifujesz frezy na gładziutko:-) u mnie tak bylo p onieudanych probach dorobienia zlodziejki. masakra to odkrecic, ostatecznie sie udalo.

Nie łąduj sie w to bo dla ludzi co utrzymuja sie z krojenia felg takie gadżety to żadna przeszkoda.
 
 
rafal_13 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 110
Skąd: RZE

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 00:31   

a ja uważam, że to nie jest głupi pomysł można kupić śruby z dwoma kluczami jeden masz w samochodzie, a drugi bezpiecznie schowany w domu. A co do wyrobienia się śrub jak klucze są dobrej jakości to tak szybko to nie nastąpi, a poza tym kół nie odkręca się codziennie. Gdybym kupował aluminiowe felgi (co nastąpi najprawdopodobniej na wakacjach) to na pewno kupię śruby zabezpieczające, chociażby dla spokoju swojej duszy, że robię wszystko by zapewnić bezpieczeństwo swojemu roverkowi :mrgreen:


P.S. W tym ostatnim zdaniu trochę poleciałem. :mrgreen:
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 18, 2010 00:34   

ja mialem okazje ponownie kupic ta jedna zepsuta i zlodziejke:-) ale wywalilem na smietnik kupilem zwyle:-) a niedlugo po mnie znajomy, mial komplet ladny nie zjechany, oddal woz na zmiane kol na zimowe i jakis wulkanizator baran pneumatykiem przjeciowke odkrecal, zestaw nowy, jedna czynnosci i zjechany jak u mnie bo probie odkrecania lomem. Zabezpieczenia kol to jak kod do radia:-D w teorii wyniosłe, w praktyce upierdliwe i mało potrzebne:-)
 
 
rafal_13 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 110
Skąd: RZE

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 00:38   

ale pewnie panel to z radia ściągasz na noc??

Zabezpieczenia kół na pewno troche utrudniają życie złodziejom i zniechęcają amatorów złodziejstwa
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 18, 2010 00:41   

niesciagam bo mam fabryczne:D panel to swietne utrudnienie bo towar jes twybrakowany bez panela, a takie rzeczy jak kody, czy sruby to jest do obejścia bez obnizenia wartosci rzeczy kradzionej:-) brak panela to duzy upadek wart dla zlodzieja:-)

Panel jest ok, zlodizejki czy kody sa upierdliwe i przeszkadzaja szarym uzytkownikom nie fachowcom od ich obchodzenia w minute;-)
 
 
rafal_13 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 110
Skąd: RZE

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 00:49   

znam wielu ludzi, którzy ściągają panele i chowają je w schowkach i to trochę mija się z celem

taki mały OT
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Lut 18, 2010 08:06   

rafal_13 napisał/a:
znam wielu ludzi, którzy ściągają panele i chowają je w schowkach i to trochę mija się z celem


w schowku złodziej nie widzi, a po samym wnętrzu radia czasami cięzko okreslić czy to szit za 100zł czy radio za 1000 ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
tomirek 



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 68
Skąd: Z szuflady



Wysłany: Czw Lut 18, 2010 09:22   

Nie wiem co Wy z tymi śrubami robicie ;) w drugim autku mam od 3 lat "złodziejki" (nakrętki) i żadnych problemów z wyrobieniem nie ma. W poprzednim "złodziejek" (śrub) używałem przez lat 7 i również nie miałem najmniejszych problemów.
A że jak złodziej się uprze to i z zabezpieczeniem zdejmie to tez wiem. Ale moim zdaniem idea śrub zabezpieczających polega na tym, by zabezpieczyć kółka nie przed wyspecjalizowanym złodziejem (bo, że taki sobie ze śrubą poradzi jest bardzo prawdopodobne), a przed złodziejaszkami, którzy ściągają kółka by zarobić na kilka flaszek czy nowy dres albo nowego wypasionego "fona". I w tym przypadku śruby się sprawdzają
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [r200, 1,4si 8v, 97] nakrętki zabezpieczające
DawidNB Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Kwi 02, 2008 23:22
Damianin
Brak nowych postów [R200] Nakrętki do alufelg
kalisz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Gru 09, 2008 13:25
Stacho
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r200] Zakup alufelg na lato. jaki rozmiar macie ? 16 czy 17
zibik21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Gru 03, 2012 21:57
Adrian
Brak nowych postów [R200] Śruby
krucha91 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Wto Lis 01, 2011 19:09
EMERYT19



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink