Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Poduszka silnika - wkład łapy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Poduszka silnika - wkład łapy

wkład łapy
Autor Wiadomość
mis_dj 




Dołączył: 25 Sty 2011
Posty: 38
Skąd: Tychy



Wysłany: Pią Gru 06, 2013 23:56   

Jeżdże już moim Roverkiem ładne kilka lat i jestm po drugiej wymianie wkładu, TEDGUM'u kupionej u tego samego dostawcy w tym samym sklepie. Powiem Wam że to co założyłem obecnie to jest tragedia. Poprzednia guma uszkodzona mająca ponad 2 lata utrzymywała silnik w lepszej kondycji niż obecnie założona. W tej chwili przy ruszaniu wszystko w samochodzi drży okropnie przy około 1800-2000 obr. Przy ruszaniu z miejsca rwie silnikiem jakbym miał wyrąbaną dwumasę (ale nie mam), Przy gaszeniu samochodu silnik mocno skacze. Prawdopodobnie będę wkład z TEDGUMU reklamował. Ciekawe czy uznają. Przeprowadziłem mały test. Ponieważ nie ma dużo roboty z demontażem wyciągłem całą łapę i przejechałem się delikatnie bez wkładu. SIlnik cichutki (brak drgań) natomiast silnikiem szarpie (z uwagi na to że nie ma w ogóle wkładu). Włożyłem z powrotem cały wkład ale w miejsca otworów we wkładzie gumowym włożyłem dodatkowe kawałki gumy, które pozostały mi z wkładu spod akumulatora. Po dodatkowym usztywnieniu wkładu z TEDGUM'a to nie ten sam samochód. Wszystkie opisywane objawy nagle ustały. Jeżdże w tej chwili z tymi kawałkami gumy powtykanymi w otwory. Ewidentnie zbyt miękka guma powoduje, że silnik odchylając się przy przyspieszaniu dotykał łapy aluminiowej i generował drgania, natomiast przy gaszaniu silnika drgał niemiłosirnie. Panowie z Tedgum'a może zmienili skład mieszanki pomiędzy tym wkładem sprzed kilku lat i obecnym - nie wiem.

A'propos polioretanów - koledzy z UK na forum twierdzą że do Dieslów barziej odpowiednie są wkłady z POWERFLEX'a koloru czerwonego. Żółte są przeznaczone dla benzynowców. Nie testowałem więc nie wiem. Może ktoś się wypowie. Udanej lektury.

http://www.75ztcommunity....ount-t6858.html
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=460494
http://www.the75andztclub...ad.php?t=106605
_________________
MISiek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 06, 2013 23:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sob Gru 07, 2013 00:38   

wersja czerwona nie jest już aktualna, zmienili ją

http://www.powerflex.co.u...iesel/2003.html

to nowa wersja dla traktora :) ,

chińskie które są robione na wzór orginalnych też padaja przy tej wersji silnikowej więc odradzam, pozostają dwie opcje orginalna lub powerflex nowa wersja chyba, że jakaś firma Polsce podjmie się wykonania bo coś na forum czytałem o poli na zamówienie lub wersja najtńsza :) http://www.youtube.com/watch?v=HEMHn2Q7GR4
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pon Gru 09, 2013 10:07   

Tak btw. dzwoniłem do TEDGUMU i babka mi powiedziała, że poliuretan swoim składem jest bliżej plastiku niż gumy więc na mrozie jak najbardziej może twardnieć. Wiadomo - każdy swoje chwali.
Mnie te drgania doprowadzają do szału pomału dlatego będe kombinował na wszystkie sposoby aby wyeliminować je z samochodu, bez względu na kasę- ma być cisza. Zamówiłem duży wkład Z Tedumu poprzez allegro bo u nich mają być produkowane dopiero 13 stycznia.
Na starym urwanym wkładzie nie miałem aż takich drgań w poprzednią zimę więc przypuszczam, że to wina poliuretanów. Radziłbym ostrożnie do nich podchodzić.
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 10:25   

Od ponad miesiąca używam dokładnie takiej gumy. Oczywiście silnik benzyna, ale poducha nie ma żadnych otworów. W sumie nie było większych mrozów niż -10°C, ale póki co tuleja sprawdza się idealnie.
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Pon Gru 09, 2013 10:49   

Tydzień temu zamontowałem komplet POWERFLEXów i na razie jestem bardzo zadowolony. Co prawda ja mam benzynę, ale poprzednie poduszki były masakrycznie wykończone i szarpało bardzo silnikiem. Zobaczymy co będzie po roku użytkowania. Ja ogólnie jestem zwolennikiem poliuretanów, miałem je kilka lat na całym tylnym zawieszeniu w Lancii Lybry i nic się z nimi nie działo.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pon Gru 09, 2013 11:04   

Ricardus, z nimi nic się nie będzie działo - z reguły mają dożywotnią gwarancję. Pod tym względem to raczej wymiana raz na wieki.
Gorzej że twardnieją a to w przypadku drgań diesla ma duże znaczenie.HarryVip, dzięki za info- założe i obadam, jutro ma przyjść.
Gorzej że zmieniłem też mały wkład na powerflexa a jego solo nie idzie dostać.
Mam nadzieję że gros drgań przejmuje ten duży wkład.
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Czw Sty 09, 2014 01:18   

Znalazłem na forum the75andztclub temat, gdzie ludzie dopasowywali poduszki od Mondeo.
http://www.the75andztclub...ead.php?t=80635
Może to tańsze i lepsze rozwiązanie od tedgumu?

Na szczęście problem mnie jeszcze nie dotyczy;)

[ Dodano: Czw Sty 09, 2014 01:18 ]
Tutaj cały wątek o zmianie:
http://www.the75andztclub...ead.php?t=75766
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 10:19   

karolj napisał/a:
Tutaj cały wątek o zmianie:
http://www.the75andztclub...ead.php?t=75766


tez jest w tym temacie wspomniane o poduszczę z Jaguara wygląda tak samo jak w Mondeo, ale pewnie twardość inna w zależności od silnika, ja właśnie zamówiłem od Mondeo benzyna, zobaczymy jaki będzie u mnie rezultat.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Czw Sty 09, 2014 10:38   

A czy przypadkiem Jaguar nie korzystał z silników od Forda? Coś tak mi łazi po głowie...
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 10:43   

karolj napisał/a:
A czy przypadkiem Jaguar nie korzystał z silników od Forda? Coś tak mi łazi po głowie...


Korzystał
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 14:45   

ZTCW to Jaguar np S-type to droższy brat Forda Mondeo ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 19:33   

S-type wiele wspólnego z Mondeo nie miał, oprócz niektórych silników i kilku części zawieszenia to tylko właściciel koncernu był wspólny. Podstawowa różnica to aluminiowe nadwozie u S-typa.
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 19:37   

to nie zmienia faktu że jednak coś tam wspólnego ma ;) tak samo w sumie jak rover z hondą lub rover z bmw ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 19:55   

pelson91 napisał/a:
ZTCW to Jaguar np S-type to droższy brat Forda Mondeo ;)


X-type to bliźniak Mondeo III.

Wiele komponentów identycznych. Podłoga ta sama i silniki z Mondeo

R75 V8 ma silnik od Forda Mustanga :) Ten sam silnik był w Range Roverach
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 14, 2014 21:57   

wymieniłem poduchę i nie wiem już sam. Na starej i na tej od mondeo jak wrzucam D, to czuć jak silnik zmienia swoje położenie i zmiana z D na R skutkuję stuknięciem. Może ta poducha jest za miękka?? Może poliuretan trzymał by sztywniej.
Jeszcze przy odpaleniu było słychać jakieś stukania metaliczne, bardzo szybkie. Po przejechaniu się dźwięki ustały
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dargor 



Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 26



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 11:29   

[R75] 2,0 cdti Poduszka tylna silnika.temat znany ,ale nikt nie zwrócił uwagi na różnicę.Tuleja na śrubę w orginale jest plastikowa,a zamiennik Tedgumu metalowa. Przez co różne dzwięki mogą być przyczyną tego faktu.Luz śruby jest taki sam w orginale i zamienniku ale materiał...Dzisiaj 4 razy zmieniałem położenie poduszki a drgania po podłodze nadal rozchodzą się przy pewnych obrotach.Oczywiście wkład nie jest cały zalany.Nadmiar gumy wyrwałem wkrętakiem ,ponieważ był cieniutki Szlak mnie trafia co z tym zrobić :twisted:
 
 
Punx 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Gru 2009
Posty: 1057
Skąd: Wrocław

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 12:27   

A ja w sobotę wróciłem do starego oryginalnego wkładu. Tedgum był jakby miększy, bardziej bujało silnikiem i czuć było mocniej zmiany biegów (automat) oraz były niewielkie wibracje przy przyspieszaniu za to była cisza na P i N oraz niewielkie drgania na R. Przy oryginale jest znacznie gorzej, ale nie buja tak silnikiem a mam wrażenie że to bujanie rozwaliło mi gruszkę olejową, bo w zasadzie po niecałym roku na tedgumie gruszka nadawała się już do wymiany, może to zbieg okoliczności i padła ze starości ale jakoś na to bujanie silnika wielu mechaników zwróciło uwagę.

Reasumując na tedgumie z metalową tuleją wibracje przenoszone do kabiny są mniejsze niż na twardszej oryginalnej poduszce z tuleja z plastiku.

Jak ktoś znajdzie 100% rozwiązanie na te wibracje to nobel mu się należy, ja już mam dość, koszty prób zniwelowania tego wibratora w moim przypadku to już chyba 1k pln przekroczyły.

Mam wypożyczona całą poduszkę od karolj i powiem śmiało że na niej (mimo że to pewnie 10 letni oryginał) wibracje są najmniejsze, ale jednak są, do całkowitej ciszy w kabinie jeszcze sporo brakuje.

@rafalmis1 Co do poduchy od mondeo to na angielskim forum doczytałem, że warto ją zeszlifować w okolicy małej gumy bo jest styk metalu z metalem i mogą pojawiać się hałasy.
 
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 12:36   

Ja wymieniłem już prawie wszystkie poduszki silnika jakie są a lekkie drgania mam nadal, tylko na postoju, bo obroty jałowego są dość niskie. Poza tym drgań nie wyczuwam. Poduszki jakie mam:
- dolna ósemka poliuretan - zdecydowanie lepsza od tedgumu, tłumi drgania ładnie, zobaczymy co będzie zimą
- grucha - nowa HUTCHINSON od 1.8 - nie próbowałem tylko oryginału do diesla bo kosztuje sporo
- zmieniona poducha nad skrzynią na zamiennik HUTCHINSON dostępny w sieci Inter Cars - koszt 370 zl (wymiana nic nie zmieniła btw.)
- poduszki nad gruchą nie ruszane bo są w doskonałym stanie
rafalmis1, próbowałeś poliuretan? Wielu sobie chwali..
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 14:39   

Dawidovs napisał/a:
rafalmis1, próbowałeś poliuretan? Wielu sobie chwali..

nie próbowałem, chyba się skusze, tylko

mam tą
http://www.powerflex.pl/p...ver-street.html

czy tą kupić, najbardziej przypomina oryginał
http://www.powerflex.pl/p...ver-street.html

albo tą
http://www.powerflex.pl/p...ack-series.html


a może do Olkusza wysłać do regeneracji ?? na pewno taniej
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 15:09   

Kup tą drugą z dziurami, ja mam taką i sobie chwalę. Dobrze tłumi drgania, jest dość miękka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Poduszka silnika - wkład TEDGUM
apples Rover serii 75, MG ZT 22 Pon Wrz 02, 2013 10:57
Gacurro
Brak nowych postów [R75] poduszka silnika
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Cze 08, 2016 11:10
prebenny
Brak nowych postów [R75] Poduszka silnika
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Mar 22, 2010 23:01
kris-tofer
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Poduszka silnika
sebols Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Wrz 02, 2010 13:05
witgut
Brak nowych postów [R75] Poduszka Silnika prawa
czarek236 Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Mar 25, 2016 19:27
czarek236



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink