Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Skrzynia biegów - wyskakują biegi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Skrzynia biegów - wyskakują biegi
Autor Wiadomość
master-cars
[Usunięty]






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 23:05   [R75] Skrzynia biegów - wyskakują biegi
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam

Pozsiadam Rovera 75 CDT 99r. Mam problem ze skrzynią, a dokładnie z 3 biegiem.
Problem występuje po przejściu z 2 na 3 bieg potrafi wyskoczyć, aczkolwiek po mocniejszym wciśnięciu działa. Natomiast po zredukowaniu z 4 na 3 bieg nie wchodzi. W czym tkwi problem - obawiam się że skrzynia pada? Czasami jest też problem z 1 - ale ogólnie chodzi. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 19:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 11, 2009 23:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 23:27   

A nie jest tak że biegi generalnie ciężko Ci wchodzą? Ja bym pierwsze co sprawdził czy pompka sprzęgła przy pedale nie jest mokra i ile jest płynu w zbiorniczku na pompie.Trochę gimnastyki ale warto. Jeśli wszystko będzie ok to sprawdź jak wyglądają linki do sterownia skrzynią (takie cięgna pomiędzy lewarkiem zmiany biegów a skrzynią) Bo główki potrafią popękać i ciężko biegi trafiają. Jeśli wszystko będzie ok (pompa,wysprzeglik,cięgna sterowania) To trafiła Ci się zajechana skrzynia (chyba że o czymś zapomniałem)
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
master-cars
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 12, 2009 19:22   

Dzięki. Faktycznie słownik sprzęgła był mokry, a na dodatek brakowało w nim płynu.
Mam pytanie czy wymiana siłownika sprzęgła coś pomoże? I co lepiej zamontować oryginał czy od BMW

Pozdrawiam
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Maj 12, 2009 21:40   

master-cars, poszukaj na forum było tego mnóstwo, a szczególnie temat o pompce BMW.

[ Dodano: Wto Maj 12, 2009 21:41 ]
A tak BTW, to jakąś firmę posiadasz samochodową "master-cars"?
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
master-cars
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 12, 2009 22:48   

Kiedyś miałem sklep internetowy.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Maj 13, 2009 00:39   

Całą pompkę będziesz musiał wymienić i najlepiej założyć od razu od BMW. Jest opcja wymiany samego tłoczka ale osobiście nie jestem do tego przekonany.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
master-cars
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 13, 2009 22:40   

Dzięki bardzo

Pompe, oraz przewody już kupiłem, nie wiem tylko jaki przewód zastosować do podłączenia razem z pompą (ten metalowy) mam oczywiście oryginalny przewód od BMW razem z siłownikiem, jednak jego kształt i kolanko może stworzyc problem z montarzem.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wszytko można połączyć za pomocą zwykłych opasek zaciskowych, czy cisnienie ich nie wypnie i płyn nie ucieknie?


Pozdrawiam
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Maj 13, 2009 23:26   

Najlepiej oddać przewód do zakładu, który bawi się w okucia przewodów wysokociśnieniowych i oni Ci dorobią na gotowo z odpowiednimi końcówkami.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
master-cars
[Usunięty]






Wysłany: Sob Maj 16, 2009 09:40   

Witam

Przewód udało mi się nawet rzerobić z oryginalnego, w połączeniu z przewodem od BMW.
Wszystko poskładałem, biegi chodzą idealnie oprócz 3. Cały czas jes problem we wrzyuceniu 3 biegu, z 2 na 3 czasem wchodzi, natomiast z 4 na 3 raczej nie. Co jeszcze można sprawdzuć przed ewentualną wymianą skrzyni?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Sob Maj 16, 2009 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Maj 16, 2009 17:35   

Eeee, to nie ma bata, synchronizator zajechany i już, trzeba wymienić. :/
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Maj 18, 2009 10:41   

master-cars napisał/a:
biegi chodzą idealnie oprócz 3. Cały czas jes problem we wrzyuceniu 3 biegu, z 2 na 3 czasem wchodzi, natomiast z 4 na 3 raczej nie. Co jeszcze można sprawdzuć przed ewentualną wymianą skrzyni?
Czemu od razu wymiana skrzyni? Przecież można ją naprawić.
Problem z trzecim biegiem nie jest tak powszechny jak z wysprzęglikiem i pompką sprzęgła, ale jest znany.... Ja miałem dokładnie to samo, kilku użytkowników na angielskim forum również. U mnie trzeci bieg potrafił 'zniknąć' (nie dało się wrzucić) na kilka dni, aby potem znowu się pojawić. Problemem okazała się plastikowa końcówka wodzika w skrzyni biegów - rozpadła się. Załączam fotkę.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
andrzej360 




Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 72
Skąd: Kraków



  Wysłany: Czw Mar 18, 2010 17:02   

Stwierdziłem, że lepiej wyciągnąć "trupa" niż generować kolejny wątek o podobnej tematyce, szczególnie, że takich jest już dużo.

Problem z trójką. Jak chcę wrzucić z 2 na 3 to prawie zawsze zgrzyta. Przy zmianie z 4 na 3 zawsze zgrzyta. Mam zamiar to sprawdzić w warsztacie ale jak tak czytam posty to obawiam się, że będzie problem. Albo wymiana skrzyni albo wybebeszanie, a nie wiem, kto robi coś takiego w Krakowie i okolicach - tak czy inaczej koszty.

Mam też problem z jedynką i wstecznym. Jak jadę na tych biegach z określoną ilością gazu a nagle puszczę gaz to mam odgłos pod autem jak przy śrutowaniu - oczami wyobraźni już widzę połamane zęby szalejące po komorze :beczy:

[ Dodano: Czw Mar 18, 2010 17:02 ]
Marian_K napisał/a:
Problemem okazała się plastikowa końcówka wodzika w skrzyni biegów - rozpadła się


... ale było wybebeszanie?
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Czw Mar 18, 2010 17:29   

andrzej360, wygląda na problem z dwumasą. Choć mogą też być synchronizatory, ale jakoś bardziej jestem skłonny obstawić dwumas. O ile dobrze pamiętam, to takie objawy miał Marian_K.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
andrzej360 




Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 72
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Mar 30, 2010 15:33   

Rowan napisał/a:
andrzej360, wygląda na problem z dwumasą. Choć mogą też być synchronizatory, ale jakoś bardziej jestem skłonny obstawić dwumas. O ile dobrze pamiętam, to takie objawy miał Marian_K.


Dziękuję za sugestę. Nie podważam tylko dopytuję: dlaczego w takim razie mam problem tylko na trójce?

[ Dodano: Sob Mar 20, 2010 13:12 ]
Czy ktoś z małopolskich Forumowiczów mógłby polecić warsztat specjalizujący się w skrzyniach?

[ Dodano: Sob Mar 20, 2010 13:53 ]
Dodam jeszcze jedno. Zgrzytanie nie zaczęło się od razu. Pierwsze co było "nie tak" to wyskakująca "trójka". Przy wyprzedzaniu lub np. przy jeździe pod górę (czyli przy obciążeniu) bieg mi wyskakiwał i nadal wyskakuje. Dopiero potem doszłe zgrzytanie... Porblem dotyczy tylko i wyłącznie biegu "3". Może rzeczywiście to kwestia linki...?

[ Dodano: Sob Mar 20, 2010 14:53 ]
Wyjąłem akumulator i chciałem się dostać do tych linek. Niestety śruby od pudełka, w którym miwszka aku nie chcą puścić.

[ Dodano: Wto Mar 30, 2010 15:33 ]
Sakramentalne pytanie. Czy ktoś zna bezpieczne źródło z którego można nabyć skrzynię biegów? :beczy:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 75]Problem ze skrzynią biegów(wybija biegi)
Paczkers96 Rover serii 75, MG ZT 0 Sob Kwi 09, 2016 15:23
Paczkers96
Brak nowych postów [R75] skrzynia biegow
grota10 Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Wrz 03, 2014 21:53
bobasek151
Brak nowych postów [R75,MG ZT] Skrzynia biegów
alpacino Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Lip 15, 2015 21:55
alpacino
Brak nowych postów [R75] Skrzynia biegów
Tomek0019 Rover serii 75, MG ZT 17 Czw Kwi 19, 2012 10:37
mondigo
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia biegów
wdzaman Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Cze 29, 2016 21:09
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink