Forum Klubu ROVERki.pl :: Podróż Kraków - Maribor (Słowenia)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Podróż Kraków - Maribor (Słowenia)

Porady przed podróżą
Autor Wiadomość
Homi 




Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Mar 21, 2010 23:17   Podróż Kraków - Maribor (Słowenia)

Witam,

wybieram się w podróż Kraków - Maribor (czyli Polska - Słowenia). Najrozsądniejsza drogą jest przejazd przez Słowację (Żylina, Bratysława) oraz Austrię (Wiedeń, Graz).
Jako, że nie często mam okazję na dłuższe, szczególnie zagraniczne wyprawy, chciałbym prosić o odpowiedź na nurtujące mnie pytani bardziej obytych w temacie...

1) Wiem, że potrzebuję kupić winiety. Mogę to zrobić albo po wjeździe do danego państwa, albo w Polce na stronie PZMotu (cena jest jednak odpowiednio wyższa, głównie ze względu na przesyłkę). Czy jestem w stanie kupić winiety w Krakowie? Obiło mi się o uszy, że tak, ale nie wiem gdzie.

2) Czy winietę mogę kupić wjeżdżając na płatny odcinek, czy muszę ja kupić wcześniej np. na stacji benzynowej?

3) Z rzeczy które muszę mieć w samochodzie, na Austrię: kamizelka, apteczka, a na Słowację dodatkowo komplet żarówek na zapas, czy o czymś zapomniałem? (pomijam wymagane i w Polsce wyposażenie: gaśnica, trójkąt, etc)

4) Posiadam instalację gazową, czy nie będę miał problemu z zatankowaniem gazu? Końcówki są takie same jak w Polsce?

5) Do Roverka posiadam jedynie ubezpieczenie OC. Chciałbym dokupić jakieś Assistance. Czy mogę to zrobić bez kupowania dodatkowo AC? Jaki Assitance polecacie? Jaki jest szacunkowy koszt?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Ps. Wszelkie dobre rady mile widziane. :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 21, 2010 23:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 23:57   

Homi napisał/a:
Najrozsądniejsza drogą jest przejazd przez Słowację (Żylina, Bratysława) oraz Austrię (Wiedeń, Graz).


Tak, Tam na Zwardoń teraz pierwszy poza-miastowy Tunel otworzyli i droga całkiem szybka jest :mrgreen: Czyli KRK-Zywiec-Zwardon-Zilina-Wieden-Graz i dalej na Maribor :mrgreen:

Słowenia fajny kraj pojedz sobie do Lubljany jeszcze super miasto :mrgreen:

Cytat:
1) Wiem, że potrzebuję kupić winiety. Mogę to zrobić albo po wjeździe do danego państwa, albo w Polce na stronie PZMotu (cena jest jednak odpowiednio wyższa, głównie ze względu na przesyłkę). Czy jestem w stanie kupić winiety w Krakowie? Obiło mi się o uszy, że tak, ale nie wiem gdzie.


Nie kupuj Winiet w Polsce, ŹDZIERSTWO :!: Kup sobie na Słowację na pierwszej lepszej stacji paliwowej po normalnej cenie euro :wink: Tak samo w Austrii :wink:

Homi napisał/a:
2) Czy winietę mogę kupić wjeżdżając na płatny odcinek, czy muszę ja kupić wcześniej np. na stacji benzynowej?

Możesz kupić tez na autostradzie, ale lepiej kup przed na jakiejś stacji paliw :wink:

Cytat:
3) Z rzeczy które muszę mieć w samochodzie, na Austrię: kamizelka, apteczka, a na Słowację dodatkowo komplet żarówek na zapas, czy o czymś zapomniałem? (pomijam wymagane i w Polsce wyposażenie: gaśnica, trójkąt, etc)


Kamizelki dla kaczej osoby co jest w aucie nie tylko jedna dla kierowcy :!: Ja bez tego objechałem po europy i nikt mi tego nie sprawdzał :wink:

Homi napisał/a:
4) Posiadam instalację gazową, czy nie będę miał problemu z zatankowaniem gazu? Końcówki są takie same jak w Polsce?

Na Słowacji są takie same mi sie wydaje na Słowacji tez, w Austrii LPG nie ma, jest to raczej bardzo mało popularne, prędzej gaz ziemny można tankować :wink: Dlatego zatankuj na Slowacji jeszcze.

Homi napisał/a:
5) Do Roverka posiadam jedynie ubezpieczenie OC

Nie doradzę nic mi tam OC wystarczyło.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 01:06   

Remi55 napisał/a:
w Austrii LPG nie ma, jest to raczej bardzo mało popularne, prędzej gaz ziemny można tankować :wink: Dlatego zatankuj na Slowacji jeszcze.


Z miesiac temu lecialem fragment tej trasy i znajomi autkiem na gaz mieli liste stacji jakie po drodze byly ;) LPG mozna zatankowac, ale na niektorych tylko stacjach, przed Grazem jest na autostradzie, pamietam, bo stawalismy :)

Poszukaj w necie, sa wykazy stacji ;)

Czechy i Slowacja raczej bezproblemowo z koncowkami. O Sloweni nic nie powiem :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 08:00   

Homi napisał/a:
Maribor

Bardzo ciekawe miejsce. Triss Merigold ma tam swoją wieżę.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 11:13   

maniaq, Faktycznie trochę rozbudowali te stacje LPG :razz:

Tutaj jest mapka z stacjami:
http://www.fluessiggas.net/tankstellen.php
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Homi 




Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 19:19   

Przez Austrię bez problemu powinienem przejechać na jednym baku gazu. W razie czego mogę tankować przed Grazem lub posilić autko benzyną. :)

Znalazłem nawet Assistance za 120zł/rok na Polskę i Europę, czyli cenowo ok.

Interesują mnie jeszcze te końcówki do gazu... czy nie muszę się na to jakoś przygotować.

W Słowacji, Austrii, Słowenii gaz tankuje się samodzielnie czy robi to obsługa stacji (jak w Polsce)?
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 19:34   

Jeśli masz CB radio, to sprawdź jaki rodzaj jest dozwolony w Austrii :ok: Słyszałęm o problemach z policją w tym zakresie, ale może to plotki (?) Lepiej jednak sprawdzić, zanim się pojedzie - nawet jeśli jedzie się do Triss :]
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 19:52   

Mayson, To są plotki :mrgreen:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 20:03   

Nie wiem - nie przeczę; słyszałem, to lepiej niech sobie to sprawdzi ;) Chociaż na szybko znalazłem coś takiego: http://www.cbradio.szczec...pic.php?p=20073

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 20:01 ]
A do 15-go kwietnia musisz mieć zimówki (?)

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 20:03 ]
http://www.austria.info/p...em-1150397.html
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Remigiusz 




Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 20:20   

Mayson, Z CB radiem mnie już tyl razy zatrzymali a jeszcze nikt nic nie mówił się tylko pytali co to jest :mrgreen: Albo podziwiali moja 1,5m antenę :razz:

Hmm.. no z tymi zimówkami to tak niestety jest, ale nie do końca :wink:
http://www.winterreifen-p...fenpflicht.html

Chodzi o to ze w razie śniegu nie wolno tobie jechać na letnich + np łańcuchach lub same letnie tylko musisz mieć zimówki. Teraz jak jest ciepło i raczej już śniegu nie będzie to nie trzeba mieć zimówek. Tylko jak spadnie śnieg to musisz mieć zimówki bo w razie kontroli będzie mandat lub zakaz poruszania sie.

Ale raczej śniegu w stronę Grazu juz nie będzie wiec można na letnich śmigać :wink:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Homi 




Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 111
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Mar 22, 2010 20:34   

Tym się nie przejmuję, ponieważ:

1) Nie mam CB

2) jadę na zimówkach.

Jak to jest z tym gazem Panowie (końcówki, obsługa czy samodzielne tankowanie)?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rady na daleką podróż
Cherman Offtopic 36 Sro Wrz 24, 2008 23:16
McGAJveR
Brak nowych postów ferie czyli podróż pociągiem do Zakopanego :) - POMOCY :D
Matius Offtopic 14 Wto Gru 29, 2009 10:49
luki_pj
Brak nowych postów Zakopane - Krakow
Remigiusz Offtopic 12 Wto Gru 03, 2013 01:25
Remigiusz
Brak nowych postów Kraków Rzeszów
Remonty?
Drelo Offtopic 2 Nie Gru 07, 2008 09:18
Tomek1212
Brak nowych postów Gdynia - Kraków - Zakopane
apples Offtopic 14 Pon Sty 16, 2012 18:28
des



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink