Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 16v 98r.] Nie chce zapalic
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 13:14
[R214 16v 98r.] Nie chce zapalic
Autor Wiadomość
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:29   [R214 16v 98r.] Nie chce zapalic

Witam!
Moj problem polega na tym ze rover nie chce odpalic i chcialbym poznac przyczyne zanim zaprowadze autko do mechanika.

wszystkie swiece maja iskre
wszystkie plyny sa w normie
akumulator zdrowy

samochod kreci rozrusznikiem normalnie

opis:

Ostatnio w deszczowy dzien wjechalem w dosc duza kauze (przez przypadek) i autko mi zgaslo i nie chcialo zapalic stwierdzilem ze cos zalalo sie woda i odczekalem 10min po 10min auto odpaliwo i zaczał piszczec strarznie "pasek od pompy wspomagania chodz sam nie wiem bo jak juz wysechł tez piszczy ciagle i to konkretnie. po 2 dniach jadac od dziewczyny autko zaczelo mi gasnac po drodze jak puscilem noge z gazu. na drugi dzien rano odpalilem autko pasek oczywiscie piszczy podjezdzam pod garaz gasze po 1h chce odpalic i tutaj sie zaczyna "kaplica" autko kreci paliwo sadze ze dochodzi poniewaz po przekreceniu kluczyka pompka podaje paliwo (odlaczylem wezyk i sprawdzilem czy trysnie). na wszystkich swiecach jest iskra. zastanawia mnie pewien dzwiek po wylaczeniu kluczyka z zaplonu pod maska w okoliocach wtryskow mi sie wydaje takie cztero sekundowe "tykanie zegarka" wczesniej tego nie slyszalem

moze cos wymyslicie ??

pozdrawiam
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:35   

Dk-san, albo paliwa nie ma, albo cewka.

Z jednej strony piszesz, ze swiece maja iskre, wiec cewka dziala, ale moze mimo to za male napiecie daje.

Skoro wjechales w wode i auto zgaslo to na bank cewke zalalo.

Ja bym wykrecil cewke, zabral do domu na 2 dni i wysuszyl ja. Tyle na poczaatek bez zadnych wkladow finansowych
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 12:48   

a gdzie owa cewka sie znajduje ? (sorry za takie glupie pytanie ^^ ale troche sie gubie)
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
Tomek_WY 



Dołączył: 04 Maj 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa - Wola



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 14:06   

Witam, ja w swoim roverze zrobiłem w ten sposób:
Przy pierwszym takim objawie samochód na hol i do mechanika, do wymiany była cewka. Po miesiącu ten sam objaw szczególnie w wilgotne dni.
Zapalniczkę na małym ogniu przytrzymałem przy kopułce oszuszyła sie i odpalił aczkolwiek niechętnie. Nagrzał się i chodził tzn do mechanika dojechał. Okazało się że padła kopułka, palec i kabel od kopułki do cewki.
 
 
macikd 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 224
Skąd: Wro



Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 14:17   

Dk-san napisał/a:
zastanawia mnie pewien dzwiek po wylaczeniu kluczyka z zaplonu pod maska w okoliocach wtryskow mi sie wydaje takie cztero sekundowe "tykanie zegarka" wczesniej tego nie slyszalem

Napewno było to wcześniej, bo to dźwięk krokowca ustawiajacego się do pozycji wyjsciowej.
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 14:20   

Cewka przykrecona jest do bloku silnika. z gory jakby patrzec pod kolektorem dolotowym, tam dokad 5ty kabel od kopulki prowadzi. Dostep z gleby choc i tak utrudniony.

Dobrze jest jak kolega wspomnial zerknac na palec i kopulke rozdzielacza. Najlepiej wymienic koszt okolo 50zl a glowa spokojna
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Dk-san 




Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 99
Skąd: Manieczki



Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 00:38   

jutro z rana bede dzialac dzieki za rady odezwe sie gdy sprawdze to co podaliscie jakby co mechanik i sprawe opisze glebiej :) thx

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 10:13 ]
sonda przedmuchana wysuszona to samo z cewka zaplonowa iskra jaka byla taka sama jest czyli chyba prawidlowa teraz to ja juz sam stracilem wszelka nadzieje

czy jedyne wyjscie to zaprowadzic do servisu ?

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 10:14 ]
a gdyby wystepowal ten problem co opisal Tomek_WY raczek iskry by nie bylo prawda ?

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 10:50 ]
znowu zrobilem optymalne czyszczenie kopulka cewka itp wszystkie wtyczki zlaczki itp w nocy mi odpalil z rana dzisiaj znowu nie czyli niby chce mu sie na zimny silnik odpalac ?? bo sam juz nie wiem sadze ze w sobote zaprowadze do servisu bo rece mi opadaja

[ Dodano: Czw Kwi 08, 2010 11:11 ]
co dzwonie do servisow w okolicy to zaden nie chce zrobic rovera bo niby nie maja do tego sprzetu jaki servis w okolicy Śremu badz poznania polecacie co naprawilby mi ten problem ?

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 10:37 ]
jeszcze przed zaprowadzeniem do elektromechanika termin na sobote powiem ze autko mi dzisiaj odpalalo gasilem i odpalalem pojezdzilem moze z 30min podjechalem pod chate zgasilem i juz nie zapalil kreci zajebiscie i nie zapala cos niby slyszalem ze to pewnie moduł przekażników znajdujacy sie tuz po prawej patrzac od ecu jak zapalal chcialem zobaczyc czy czujnika to jest wina od temp wody ale jakos chyba nie na wylaczonej wtyczce nie zapalil a na wlaczonej zapalil chyba ze wlasnie jak sie nagrzeje to dupa ja trafia

poinforuje jeszcze ze nie dziala mi wskazówka od wody sam nie wiem czemu moze jakas porada ?

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 00:38 ]
problem rozwiazany z odpalaniem oraz woda

zawaliły czujnik temp wody oraz moduł przekaźników od zapłonu
_________________
Maniak Roverków ;D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [ R214 8v 97r] - nie chce zapalić
Marcin_wawa Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Sro Wrz 15, 2010 15:15
Marcin_wawa
Brak nowych postów [R214,1.4Si, 98r] Silnik nie chce zapalic
marta_k120 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Sie 18, 2010 11:37
marta_k120
Brak nowych postów [R220 SDi 97r] nie chce zapalic
prosze o szybka pomoc
sokol8811 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Lut 07, 2008 17:02
piter34
Brak nowych postów [R216]Nie chce zapalić
haku2006 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Lip 27, 2015 17:55
haku2006
Brak nowych postów [R25] Nie chce zapalić, nie chodzi centralny
... a wiązka kabli w klapie cała! ;/
kharry Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Wto Cze 08, 2010 12:40
kqba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink