Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Włączona klimatyzacja - mocny skręt w prawo - buczenie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Włączona klimatyzacja - mocny skręt w prawo - buczenie
Autor Wiadomość
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

  Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 11:53   [R75] Włączona klimatyzacja - mocny skręt w prawo - buczenie
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam, mam taki dziwny problem nie wiem jak go opisać to opiszę bo tak by ktoś to zrozumiał otóż problem polega na tym że odpalam samochód włączam klimatyzacje fajnie chłodzi wiatrak działa, ale jak skręcę maksymalnie w prawo i ruszę to wydobyła się dziwny dźwięk spod maski jak by coś buczało tarło nie zawsze, ale ten dźwięk wydobywa się tylko wtedy kiedy załączę klimatyzacje i skręcam w prawo mocno, myślałem że może śmigło wiatraka ociera ale przy skręcie ? ee? może to jest spowodowane zbyt dużym obciążeniem? wspomaganie? sam nie wiem proszę o jakieś rady i sugestie co to może być
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 11:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
roverss75 



Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 22
Skąd: słupsk



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 12:46   

obstawiałbym wspomaganie (zapowietrzenie-małoprawdopodobne , ew.poziom płynu) a,że z klimą to może zbieg okoliczności
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 12:59   

z klimą to nie zbieg okoliczności bo jak klimatyzacja jest wyłączona to nie ma tego buczenia, tarcia w tamtym roku miałem to samo jak klimę włączyłem :) teraz przyszły wysokie temp kiedy klimę się włącza i znów problem powrócił
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 13:49   

Może wystarczy jakiś pasek wymienić co jest na tym kole pasowym bodajże, ja pamiętam jak mi te koło wymieniali to przy okazji pasek od klimy też zmienli bo był wyrobiony, może właśnie na tym kole jest też pasek od pompy wspomagania i przy max skręcie się naciąga i daje popalić. Nie wiem tak tylko strzelam.
 
 
maciej.s 



Dołączył: 10 Cze 2011
Posty: 51
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 14:22   

Ostatni też zauważyłem że przy włączonej klimie różne dziwne dźwięki się pojawiają i szarpie mi autem przy przyspieszaniu a jak się wyłączy to wszystko ucicha. Wlazłem pod auto i okazało się że pasek od klimy się ślizga po rolkach tak ze można nim normalnie ręką kręcić :mrgreen: .
Wie ktoś może jakie długości pasków wchodzą do diesla? Wiem ze ten duży to 5PK2030, a ten krótki od klimy?
 
 
piobzu 



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: okolice Lomzy



Wysłany: Sob Kwi 28, 2012 22:43   

Krótszy pasek od klimy ma symbol 5PK870.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 19:17   

maciej.s napisał/a:
Wie ktoś może jakie długości pasków wchodzą do diesla? Wiem ze ten duży to 5PK2030, a ten krótki od klimy?
http://forum.roverki.eu/v...p=523518#523518
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 19:19   

dobra dobra temat założyłem by ktoś mi pomógł, a widzę że dyskusja zeszła na temat jakiś pasków :neutral:
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 19:53   

piobzu napisał/a:
Krótszy pasek od klimy ma symbol 5PK870.


Pasek wieloklinowy klimatyzacji
ROVER PQS101310L - FORD 6842244

to ktory mam kupic bo sie pogubilem
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 21:29   

haszczyc, mam dokładnie to samo :/
haszczyc napisał/a:
myślałem że może śmigło wiatraka ociera ale przy skręcie ?

ja też miałem takie pierwsze skojarzenia...
niestety mylne bo to nie to.
Gdy auto stoi w miejscu, silnik pracuje, klima włączona i kręcę kierownicą wszystko jest OK. Problem pojawia się przy poruszaniu się - wystarczy mała prędkość np 15km i już coś trze. nie mam pojęcia co to może być. Pooglądałem koła przy skręconych kołach w jedną i drugą stronę i nie ma takiej opcji żeby opony obcierały o coś...
Na razie pomysłów brak.. :/
W planie mam poprosić małżonkę aby jeździła w kółko z małą prędkością a ja będę szedł obok i szukał z której części auta jest ten dźwięk.
Nie ma co ukrywać ale jest to naprawdę wkurzające. Na pewno słychać to na zewnątrz. I teraz wyobraźcie sobie: Jedzie dostojnie R75 a tu słychać takie trrrrrrrrr :/
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 21:41   

xROnx, to nie jestem sam, widzę że masz benzynę ja Diesel pytanie w czym problem tkwi ... sam myślałem że koło ociera ale przecież nie ma jak... wydaje mi się że może wspomaganie coś ale jak to sprawdzić ja to jedynie mam zaraz po uruchomieniu auta...
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 22:00   

ja chyba u siebie wyklucze wspomaganie... przynajmniej pompę bo między ostatnim latem a teraz wymieniłem ją(strasznie się już pociła) a to "trrrrrr" też miałem w ostatnim sezonie.
 
 
piobzu 



Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: okolice Lomzy



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 01:41   

A może problem tkwi nie w silniku,jeżeli ten dzwięk wydobywa się dopiero podczas jazdy.Przy skręconych kołach intensywniej pracuje mechanizm różnicowy w skrzyni biegów.Możliwe,że to on wydaje takie dzwięki,coś podobnego do tarcia,chrobotania.Miałem okazję jezdzić Peugeotem 306 z podobnymi objawami i okazało się,że ten dzwięk przy skręconych kołach powodował właśnie mechanizm różnicowy,a dokładniej,jak to powiedział mechanik cyt. "...obluzowany klin,który się wysunął.Na szczęście nie do końca,bo to skończyłoby się tak,jakby wrzucił granat do skrzyni".W przypadku naszych Roverków,nie wiem.To tylko moje przypuszczenia.
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 08:39   

xROnx, być może przegub homokinetyczny

[ Dodano: Pon Kwi 30, 2012 08:39 ]
haszczyc, dyskusja zeszła na paski bo to prawdopodobnie wina paska/ów.
_________________
rom
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 09:38   

automechanik,
automechanik napisał/a:
być może przegub homokinetyczny

yyyy... z racji tego że nie jestem jakimś tam specjalistą i nie znam wszystkich terminów to czy mógłbyś wyjaśnić pojęcie "homokinetyczny"? :)
Chyba że masz na myśli przeguby w półośce... ale czy włączona klima czy nie to nie miało by to znaczenia...
piobzu napisał/a:
Przy skręconych kołach intensywniej pracuje mechanizm różnicowy w skrzyni biegów

ale dźwięki te dochodzą tylko przy włączonej klimatyzacji. A co ma włączona klima do mechanizmu w skrzyni? Jakby to było w skrzyni to terkotałoby to niezależnie od klimy...
 
 
sopel 



Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 7
Skąd: Nowa Wieś Kącka



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 09:39   

Dołączam do klubu trrrrrrr. mam też takie same objawy :sad: i dodam też że jak włączę klimę to jakoś tak głośno chodzi :shock: jak kosiarka ! No to czekamy na jakieś dobre diagnozy i jakieś "lekarstwo" na tą przypadłość !
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 09:56   

sopel napisał/a:
i dodam też że jak włączę klimę to jakoś tak głośno chodzi

i też to masz jak skręcisz koła? czy nawet na prostej?
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 10:33   

sopel napisał/a:
Dołączam do klubu trrrrrrr. mam też takie same objawy :sad: i dodam też że jak włączę klimę to jakoś tak głośno chodzi :shock: jak kosiarka ! No to czekamy na jakieś dobre diagnozy i jakieś "lekarstwo" na tą przypadłość !


...u mnie taki dzwięk oznaczał "koniec sprężarki" a dokładniej jej sprzęgła (teoretycznie sprzęgło jest wymienne, ale mi nie udało się go nigdzie kupić więc rozwiązaniem była wymiana sprężarki)
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:06   

dziś jeżdżąc po mieście ciągłe miałem ten dźwięk przy skręcaniu mocnym w prawo przy załączonej klimatyzacji, Aragorn, tylko wiesz u mnie klimatyzacja bardzo dobrze wydajnie chłodzi i co ma do tego skręt kół w prawo jeśli jadać na wprost to nie ma takich dźwięków ? tu ewidentnie dźwięk pojawią się przy maksymalnym obciążeniu ....
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 13:39   

sopel napisał/a:
jak włączę klimę to jakoś tak głośno chodzi :shock: jak kosiarka
tez to miałem do dzisiaj bo nabiłem klime i koniec z hałasem.
haszczyc napisał/a:
tu ewidentnie dźwięk pojawią się przy maksymalnym obciążeniu ..
ja sie dzis wystraszyłm po wyjechaniu od mechanika bo własnie przy załączonej klimie skrecam w prawo a tu trrr..... ale potemem wiecej juz nie słyszałem na postoju napewno tego nie ma bo kreciłem i kreciłem i nic musze jeszcze troche potestowac przy jezdzie
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja - tarcie przy skręcie w prawo
dexter77 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Sie 15, 2020 13:31
mocu
Brak nowych postów [R75] Spalanie z włączoną klimą
wellingborough Rover serii 75, MG ZT 20 Sob Lip 25, 2009 12:33
wellingborough
Brak nowych postów [R75] klima włączona (działa) wentylator chłodnicy stoi
kdamian1996 Rover serii 75, MG ZT 12 Pią Lis 30, 2018 18:39
jaroslaw200
Brak nowych postów [MG ZT] mocny wyciek paliwa na listwie zdjecie.
gandi84 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Maj 26, 2013 20:17
dany1107
Brak nowych postów [R75] Buczenie
grota10 Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Sty 14, 2010 20:26
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink